TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Gwarancja, a reklamacja...

Buty popękały nieznacznie na zewnętrznych częściach przodów. W prawym bucie pęknięcia są na tyle duże, że trochę mączki wlatuje do środka.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Adidas Genius II

Jak długo ich używasz?
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Adidas Genius II

jurek pisze:Jak długo ich używasz?
Od 3 lutego.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Genius II

No to faktycznie masz pecha bo chyba jest na nie 6 miesięczna gwarancja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Adidas Genius II

El Diablo pisze:No to faktycznie masz pecha bo chyba jest na nie 6 miesięczna gwarancja.
TadX, jeżeli masz czas i chęci możesz zyskać nowe buty za darmo, ponieważ większość konsumentów myśli, że gwarancja to jedyne na co można się powoływać. Gwarancja, jest dawana od sklepu/sprzedawcy na określony towar i na określony czas. Istnieje jednak też coś takiego, co się zwie "niezgodność towaru z opisem", chodzi o to, że na KAŻDĄ rzecz mamy 2 letnią "gwarancję", wystarczy odpowiednie pismo. Takie pismo za darmo pomoże Ci napisać bądź napisze Ci rzecznik praw konsumenta, to właśnie od niego dowiedziałem się o takim czymś. W zależności od produktu ta "niezgodność towaru z opisem" jest najprawdopodobniej inna, ale najczęściej są to dwa lata, także na buty.

Szczerze mówiąc zaintrygowany byłem takimi newsami, no ale chyba oni chyba wiedzą co mówią, być może jakiś fakt lekko przekręciłem, ale na pewno wiem, że takie coś istnieje i według mnie warto zadzwonić i się dowiedzieć, prawda?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Genius II

WarriorsOfAden pisze:Gwarancja, jest dawana od sklepu/sprzedawcy na określony towar i na określony czas.
6 miesięczna gwarancja na Geniusy jest od producenta. Podobnie sprawa ma się z Barricade'ami.
WarriorsOfAden pisze:Gwarancja, jest dawana od sklepu/sprzedawcy na określony towar i na określony czas. Istnieje jednak też coś takiego, co się zwie "niezgodność towaru z opisem", chodzi o to, że na KAŻDĄ rzecz mamy 2 letnią "gwarancję", wystarczy odpowiednie pismo. Takie pismo za darmo pomoże Ci napisać bądź napisze Ci rzecznik praw konsumenta, to właśnie od niego dowiedziałem się o takim czymś. W zależności od produktu ta "niezgodność towaru z opisem" jest najprawdopodobniej inna, ale najczęściej są to dwa lata, także na buty.
Zakupiony nowy produkt można reklamować do 2 lat od otrzymania towaru (w okresie maks. 2 miesięcy od stwierdzenia wady - nikt tego nam nie udowodni kiedy wadę zauważyliśmy).

Odnosisz się do "niezgodności towaru z opisem". Ciekaw jestem jaką niezgodność chcesz podać...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Adidas Genius II

ED pisze:Odnosisz się do "niezgodności towaru z opisem". Ciekaw jestem jaką niezgodność chcesz podać...
ED, chodzi o to, że każdy towar ma dwu letnią gwarancję, zawsze. Tyle, że to się nie nazywa gwarancja, a "niezgodność towaru z opisem", tu nie chodzi o to, że przykładowo znaczek "najki" jest krzywy, a o to że w przepisach podane jest, że można towar reklamować zawsze do dwóch lat użytkowania. Ja naprawdę nie wiem czy to tak jest, tak to zrozumiałem od rzecznika, który przybył pod koniec 3 gimnazjum na lekcję WOS-u.
Dlatego myślę, że łatwo to sprawdzić i zadzwonić, a jestem pewny na 80% że tak jest, ponieważ owy człowiek przytoczył również pewną historię, jakoby chłopak jakiś kupił za 50 zł buty od "chińczyka" i mu się rozwaliły, rzecznik powiedział wtedy mi wyraźnie, że teoretycznie może te buty reklamować na "niezgodność towaru z opisem", ale czy to ma sens to już kwestia uznania.

Telefon nie kosztuję zbyt dużo, a jeśli jest szansa na odzyskanie butów to czemu by nie zadzwonić i nie dowiedzieć czy to oby na pewno tak działa :) ?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Genius II

WarriorsOfAden pisze:ED, chodzi o to, że każdy towar ma dwu letnią gwarancję, zawsze. Tyle, że to się nie nazywa gwarancja, a "niezgodność towaru z opisem", tu nie chodzi o to, że przykładowo znaczek "najki" jest krzywy, a o to że w przepisach podane jest, że można towar reklamować zawsze do dwóch lat użytkowania.
Pierwsza sprawa... nomenklatura. Jeśli coś nie jest gwarancją to jej tak nie nazywaj.
WarriorsOfAden pisze:Tyle, że to się nie nazywa gwarancja, a "niezgodność towaru z opisem", tu nie chodzi o to, że przykładowo znaczek "najki" jest krzywy, a o to że w przepisach podane jest, że można towar reklamować zawsze do dwóch lat użytkowania. Ja naprawdę nie wiem czy to tak jest, tak to zrozumiałem od rzecznika, który przybył pod koniec 3 gimnazjum na lekcję WOS-u.
...

Rusz mózgoczachą. Masz prawo reklamować towar do 2 lat od jego wydania. Reklamacja musi się na czymś opierać czyli musi mieć podstawę. I Ja się Ciebie grzecznie pytam jaką to podstawę chcesz dać w piśmie? But powinien wytrzymać dłużej? Cóż, producent daje 6 miesięczną gwarancję od siebie więc można iść tropem że tyle minimum powinno obuwie wytrzymać. Tak też się stało.

Mam za małą wyobraźnię więc się pytam jaką niezgodność chcesz dać? W przypadku TV czy sprzętu AGD takim powodem może być brak określonej funkcji, a w butach? Nie mam pomysłu.
WarriorsOfAden pisze:Dlatego myślę, że łatwo to sprawdzić i zadzwonić, a jestem pewny na 80% że tak jest, ponieważ owy człowiek przytoczył również pewną historię, jakoby chłopak jakiś kupił za 50 zł buty od "chińczyka" i mu się rozwaliły, rzecznik powiedział wtedy mi wyraźnie, że teoretycznie może te buty reklamować na "niezgodność towaru z opisem", ale czy to ma sens to już kwestia uznania.
No i jaką niezgodność można podać?
WarriorsOfAden pisze:Telefon nie kosztuję zbyt dużo, a jeśli jest szansa na odzyskanie butów to czemu by nie zadzwonić i nie dowiedzieć czy to oby na pewno tak działa :) ?
Wg mnie jeśli podaje się takie "metody" działania to powinno się wiedzieć coś więcej niż to co przedstawiłeś...

P.S.: Wiesz co mnie martwi w takich zasłyszanych historiach? To że często opowiadający ma świadomość że nikt tego najpewniej nie zweryfikuje, a jeśli zweryfikuje to i tak jeśli okaże się inaczej to co? Nic...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Adidas Genius II

Może masz za małą wyobraźnię, a może to ja nie mam racji i źle się wyrażam (jak zawsze :rolleyes: ). Specjalnie dla Ciebie i Regulaminu Forum (aby nie zaniżać merytorycznej części) zadzwonię jutro do rzecznika praw konsumenta i dowiem się jak to jest, nie dogadujemy się ostatnio, prościej Ci nie mogłem wytłumaczyć swoimi słowami jak to wg mnie się odbywa, wrzućmy na luz :P Nie chce się kłócić i szerzyć pętli nienawiści (:]
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Genius II

WarriorsOfAden pisze:Specjalnie dla Ciebie i Regulaminu Forum (aby nie zaniżać merytorycznej części) zadzwonię jutro do rzecznika praw konsumenta i dowiem się jak to jest...
Czekam z niecierpliwością... :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Adidas Genius II

Raz, nie ma gwarancji na dwa lata. Może być. Świadczenie gwarancyjne opiera się na dobrowolności producenta, to zwykła umowa cywilno-prawna producent-kupujący gdzie warunki są obwarowane w jej treści. Gwarancja może być udzielona ale nie musi.
Na np. klocki hamulcowe do autokarów rejsowych też wg. Ciebie WoA gwarancja jest na 2 lata? Opłaca się je produkować, nie ma co ...
Skoro producenci butów dają na 6 miesięcy to trwa 6 miesięcy. Na takiej zasadzie dawno temu jeden trener w Łodzi wymienił chyba kolejno 4-5 par butów, to jest fakt, znam człowieka od lat, nazwisko sobie daruję.
Inna kwestia to ta niezgodność z opisem. Tu jak ED - a na czym polega niezgodność? Przecież opis to but do tenisa, nie jest nim? Jest. Koniec i kropka.
Możesz mi pokazać opis gdzie wyraźnie jest napisane "but do tenisa ziemnego, starcza na 2 lata gry"? Wtedy by była niezgodność z opisem.
Nie myl dwóch kompletnie odrębnych zagadnień.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Adidas Genius II

Zapewne macie racje, nikt nie jest nieomylny. Dla własnej ciekawości jednakże to sprawdzę. Po spotkaniu z owym Panem byłem święcie przekonany, że tak to działa, ale zdaje sobie sprawę, że na forum są ludzie i starsi, i bardziej doświadczeni, którzy pewnie więcej wiedzą :)
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Adidas Genius II

Szczerze powiem, że nie pamiętam, ale chyba ze sklepu dostałem gwarancję na ROK... Oczywiście papiery zostały w Warszawie, więc na razie tego nie sprawdzę.

WoA - co do Twoich wypowiedzi... Wydaje mi się, że to, co mówisz nie jest tak do końca zgodne ze stanem faktycznym. Zobacz - mam buty o przeznaczeniu tenisowym, takie kupiłem. Nikt mi wprost nie powiedział, ani w ofercie sklepu nie było, że but wytrzyma załóżmy 2-3 lata. Kolorystyka też się zgadza. Poza tym dodali coś takiego, że "mechaniczne zużycie" (czy coś w tym guście) nie podlega gwarancji. But się wyeksploatował i już ;) Jeszcze muszę sprawdzić tą gwarancję, wtedy może będę działał, na razie nie mam żadnych podstaw do roszczeń. Dzięki za odzew, chciałeś mi pomóc i bardzo Ci dziękuję, że zabrałeś głos.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Genius II

Produkt eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem ma gwarancję (dobrowolną producenta) i ma "rękojmię" czyli ustawowe zobowiązanie producenta do usunięcia wad ukrytych lub powstałych w tym okresie w wyniku prawidłowej eksploatacji. Jak długi to okres obecnie nie wiem, od pół roku już się tym tematem nie zajmuję, więc nie znam zmian w przepisach o sprzedaży konsumenckiej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Adidas Genius II

TadX pisze:"mechaniczne zużycie".
Ja na jakichś swoich bucikach znalazłem "prać po odwróceniu na lewą stronę".
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”