TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Niskie ciśnienie a aktywność fizyczna i tenis...

Witam,

wystawiam pytanie na Forum, mając nadzieję, że ktoś pomoże, może jest na Forum lekarz? ;) Od zeszłego tygodnia pojawił mi się niespodziewanie pewien problem związany z ciśnieniem.

Jest ono za niskie jak na to, jakie miałem do tej pory. Z reguły miałem książkowe - 120/70. Teraz wartości oscylują wokół 104/55. Szczególny problem jest z rozkurczowym. Rozkurczowe jest najważniejsze, bo od 60 nerki dobrze funkcjonują. U mnie jest na granicy z nachyleniem na za niskie.

Wszystko zaczęło się od zeszłego tygodnia jak grałem w tenisa. Myślałem, że to zmęczenie, ale w kolejnym meczu było jeszcze gorzej, bo już nogi miałem bardzo ociężałe i miałem bardzo opóźnioną reakcję. Oczywiście poszedłem do lekarza, dostałem co nieco. Przez te dni w okolicach godziny 13-14 miałem najgorsze kryzysy ciśnieniowe, bo strasznie byłem senny. Brałem to, co dostałem i w sumie z dnia na dzień była poprawa. Wczoraj czułem się na tyle dobrze, że poszedłem na kort. Kondycja, wytrzymałość w porządku, ale wciąż reakcja była opóźniona. Dziś byłem na kontroli no i do ideału jeszcze jest trochę. Wszystko rozbija się o te rozkurczowe (diastole). Chodzi o to, że może i organizm przyzwyczaił się do tak niskiego, ale trzeba to zmienić ze względu na nerki. Za 2 tygodnie mam iść do ponownej kontroli, w międzyczasie mam mieć zrobione badania krwi.

Może jeśli jest lekarz to podam, co dostałem:
- Glukardiamid (2 razy dziennie)
- NeoMag Cardio Głóg + Potas
- Vitaminer
- w zaleceniach dodatkowych mam jeszcze picie kawy, wina, aktywność fizyczna, pić dużo płynów (nawet 3 i więcej litrów dziennie).

Macie jakieś rady? Ma ktoś/miał podobny problem? Jakieś metody "domowe"? Ćwiczenia? Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niskie ciśnienie a aktywność fizyczna i tenis...

Mam dosyć niskie ciśnienie i przy takiej pogodzie jak teraz mocno muszę dbać o uzupełnianie płynów i różnych witamin i minerałów, zwłaszcza potasu.
Jak o tym zapomnę to wystarczy chwilę przerwy w wysiłku, żebym miał ciśnienie kwalifikujące mnie na OIOM. Batony, banan i tym podobne i za chwilę wszystko jest w normie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
oleczka25
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Niskie ciśnienie a aktywność fizyczna i tenis...

Moje ciśnienie w poniedziałek było 101/53 spałam na stojąco na drugi dzień 105/55 ale lepiej się czułam.
Lepiej mieć niższe ciśnienie niż wyższe, ja myślę że przez pogodę tak spada ciśnienie.
Jak się ktoś kiepsko czuje to najlepsza wizyta u lekarza, nie ma co gdybać, każdy organizm inaczej reaguje.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Niskie ciśnienie a aktywność fizyczna i tenis...

TadX, więcej seksu, więcej seksu! :P
Do kogo masz wnioskować nie powiem bo i tak wszyscy wiedzą ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Niskie ciśnienie a aktywność fizyczna i tenis...

oleczka25 pisze:Lepiej mieć niższe ciśnienie niż wyższe, ja myślę że przez pogodę tak spada ciśnienie.
Tak, właśnie to mi wszyscy mówią. Z tego wszystkiego lepiej mieć tak niż jak mieć nadciśnienie. Ciągle na tabletkach...
oleczka25 pisze:Moje ciśnienie w poniedziałek było 101/53 spałam na stojąco na drugi dzień 105/55 ale lepiej się czułam.
Miałem prawie, że identycznie jak Ty. I też - spanie na stojąco. Pogoda, żeby gdzieś wyjść a człowiek by się położył do łóżka ;)
Vivid pisze:TadX, więcej seksu, więcej seksu! :P
Do kogo masz wnioskować nie powiem bo i tak wszyscy wiedzą ;)
rotfl Od dziś jesteś dla mnie Wujek Dobra Rada, który na wszystko ma jedno, acz skuteczne, lekarstwo rotfl Uśmiałem się z samego rana :)

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”