TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

No, może być rewolucja ;) X-Black jak dla mnie brzmi niezwykle zachęcająco ;) Zawsze to miło, że ktoś nowy wchodzi i ma szansę zamieszać. Skorzystają na tym ludzie, większa konkurencja marek, większy wybór... Może to być sukces.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

TadX pisze:Zawsze to miło, że ktoś nowy wchodzi i ma szansę zamieszać. ... Może to być sukces.
Serio myślisz, że szpadel kosztujący ~1000zł może zamieszać? :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

jaccol55 pisze:
TadX pisze:Zawsze to miło, że ktoś nowy wchodzi i ma szansę zamieszać. ... Może to być sukces.
Serio myślisz, że szpadel kosztujący ~1000zł może zamieszać? :wink:
A kto Ci powiedział że rynek tenisowy składa się tylko z osób gotowych zapłacić nie więcej niż 1/2 tej kwoty?

Donnay celuje w wąskie grono odbiorców, którzy czują sentyment do starych wąskich ram oraz samej marki. To nie jest produkt dla dzieci. A osoby które tęsknią za takimi ramami mają ugruntowaną sytuację materialnej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Interesujące ramy, ciekawe gdzie będą robione. Z tymi cenami jest szansa, że będzie to produkcja amerykańska. A wtedy cena 300$ nie robi na mnie wrażenia.

Są 2 sklepy w Europie, które je oferują.

Po za tym oficjalny sklep internetowy wysyła już do Europy - także testery!!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Recka i opisy nowych Donnayów autorstwa ekipy z Tennis.com:
Klik #1!
Klik #2!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Dla osób które nie śledzą zmian. Donnay zaktualizował swoją stronę. Widzę że uwagi oraz pewne treści przedstawiane na Talk Tennis są dla nowych dzierżawców marki bardzo istotne...

Zmiany to między innymi...

1. Odniesienie się do kwestii kontroli jakości - za sugerowaną cenę rakiety powinny mieć identyczne parametry.

Donnay postanowił to rozwiązać implementując "specjalny" system numerów seryjnych. Pierwsza sprawa to bardzo szumne hasło choćby z tego względu że doświadczeni fani ram Wilsona kupując kilka rakiet w sklepie szukają egzemplarzy o zbliżonych numerach seryjnych, które są przecież normą.

Jeśli dobrze rozumiem "innowacją" ( :rolleyes: ) będzie po prostu baza danych zawierająca informacje o posiadanych rakietach z danej serii... Tak właściwie to sprzedawca któremu by zależało na jakości oferowanego towaru sam przyjmując dostawę mógłby skatalogować ramy spisując ich numerki seryjne. Wszystko sprowadzałoby się do trochę większej skrupulatności przy przyjmowaniu i wydawaniu rakiet (notować co przychodzi, a co zostało sprzedane).

Obrazek

2. Pierwsze bezpośrednie wykorzystanie treści z TT to zareklamowanie swojego produktu pod kątem szybkości zamachu - cieńsza rama = mniejszy opór = szybszy zamach.

3. Kolejne odniesienie dotyczy "frame cliping" czyli zahaczania o ramę podczas uderzenia. Podobnie jak wyżej - ciensza rama = mniejsza szansa na zahaczenie o nią piłki...

Widać że TT jest ważny dla promocji tych nowych rakiet. Kwestie poruszane przez forumowiczów (swingweight, kontrola jakości etc.) są uzupełniane... prędzej czy później.


Chciałbym się odnieść jeszcze do kilku kwestii ponieważ przypadek tej "marki" jest ciekawy. Pojęcia marka użyłem w cudzysłowie gdyż w tym przypadku mamy do czynienia z kompletnie nowym, niezwiązanym historycznie produktem oraz ludźmi którzy nie mają nic wspólnego z ekwipunkiem, którego używał chociażby Borg.

Na początku chciałbym poruszyć kwestię bardzo wysokich ocen na Tennis.com... Tennis.com jest bardzo silnie związany z pewną organizacją... dziwnym zbiegiem okoliczności ta organizacja będzie zajmować się sprzedażą Donnay'ów. Oczywiście to zwykły zbieg okoliczności ;)

Ta firma ma określony "target" i wykorzystuje metody (spekulacja własna), które są już obecne w naszym codziennym życiu jednak aż tak głośno się o nich nie mówi, a mianowicie mnożenie pozytywnych ocen/recenzji w internecie - często w sposób agresywny oraz, nie bójmy się tego słowa, infantylny (mieliśmy taki przypadek na naszym forum tj. zmiana rakiety i nagle ogrywamy każdego rotfl ).

Na TT jest grupka osób, które zachwalają te rakiety. Niektórzy otwarcie stwierdzili iż będą je sprzedawać (brawo :idioticus: ). Podjęte dyskusje, przynajmniej w części zostały skasowane przez Administrację, poruszały wątpliwości w postaci zaufania jakim możemy obdarzyć kogoś kto ma interes w sprzedaży danego produktu.

Działa to oczywiście w drugą stronę tj. opłaceni ludzie wystawiają recenzje negatywne.

Jeśli chodzi o przykłady dziwnych pozytywnych recenzji na TT na czele stawki jest Solinco. W magiczny sposób ich struny są jednymi z najczęstszych (ostatnimi czasy) tematów na forum, o bardzo wysokich ocenach wystawianych przez osoby o liczbie postów postów poniżej <20 (z czego +90% znajduje się w tematach o tej marce). W przypadku Donnaya jest tak samo, jednakże ilości "słupów" jest znacznie mniejsza.

Efekt? Mamy opinie w których te ramy wychwalane są pod niebiosa oraz takie które mieszają je z błotem. Jedne mówią o solidnym wykonaniu, inne że powłoka lakiernicza ulega zniszczeniu jak w Wilsonach i innych szpadlach z niższej (w porównaniu do Donków) półki.

Aby wyodrębnić rzetelne opinie naprawdę trzeba znać środowisko tego forum. Wiedzieć kogo faktycznie stać na zakup tej rakiety, tudzież mógłby mieć do niej dostęp.

Skoro o dostępie mowa inna ciekawa sprawa. Zanim ramy trafiły do sprzedaży pojawiły się pozytywne recenzje wraz ze zdjęciami tych rakiet. Skoro nie były w sprzedaży to skąd recenzent je miał? Może też będzie czerpać profity z ewentualnego sukcesu tej marki?

Kolejną kwestią jest przygotowanie strony... Początkowo ilość informacji była dość ograniczona. Brak swingweightu, brak odniesień do kontroli jakości etc. Pytanie brzmi: Czy ktoś kto wcześniej nie znalazł takich informacji zauważy że w końcu się pojawiły? Czy strona nie powinna od razu zapewniać klienta iż za zastraszającą kwotę 300USD dostaje produkt najwyższej jakości?

* - Target (ang. cel) w tym przypadku jako pojęcie ekonomiczno-biznesowe określające grupę potencjalnych nabywców artykułu tudzież usługi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

300 "baksów" za ramę? rotfl
To gratuluję :)
Widać jak sam widzisz, że coś tu źle pachnie ale nawet gdyby była wzorowa jakość to inne ramy do gry masz za 150-200 albo niżej ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Fajny sposób na poradzenie sobie z kontrolą jakości :] Ciekawe tylko jak będzie z dostępnością różnych "wersji". Myślę, że z punktu widzenia klienta najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzanie parametrów po produkcji i wypisywanie ich na ramie jak to było u Snauwaerta, w końcu za coś chyba płaci się te dodatkowe 100$ (w porównaniu do topowych modeli innych firm).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

No patrzcie Państwo... miało nie być nowych Donnayów na TW, a jednak są: Klik!

Z pozytywów:
- w końcu mamy rzetelne pomiary parametrów;
- ceny są niższe od tych na stronie Donnaya (najdroższe X-Black/X-Blue kosztują ~249USD oraz -15USD na sztuce jeśli kupimy 2 egzemplarze);
- znacznie bardziej klarowanie opisane cechy ram.

Z negatywnych spraw:
- ramy w pomiarach okazują się grubsze... z 15mm zrobiły się ramy o profilach 16-16-17mm
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Rakiety Donnay od 18 kwietnia dostępne w Polsce.
Cena każdego modelu - 749 zł.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

napalm pisze:Cena każdego modelu - 749 zł.
Nieeeeeeeeee! :::hstr:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

El Diablo pisze:
napalm pisze:Cena każdego modelu - 749 zł.
Nieeeeeeeeee! :::hstr:::
Zakładając że dolar stałby po 3 zł, koszt ściągnięcia rakiety z TW wynosiłby 720 zł.
Tylko wiadomo, trzeba by dodatkowo opłacić cło itp.
Co nie zmienia faktu że 749 zł za rakietę zwala z nóg.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Można się było spodziewać podobnej ceny... nie jest najgorzej :wink: Cena jak za Vantage'a a nie trzeba płacić za przesyłkę, cło i opłaty. Tyle ram do testowania a tak mało czasu i zdrowia :dvl(:
Awatar użytkownika
LaDerecha
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:21

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Jak by kogoś to interesowało to w ofercie Strefy Tenisa pojawiły się 4 szpadle do kupienia:
http://www.strefatenisa.com.pl/category ... tegory=395

To tak jak by ktoś nie chciał czekać długo na przesyłkę i woli zamówić z polskiego sklepu.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

LaDerecha pisze:Jak by kogoś to interesowało to w ofercie strefy tenisa pojawiły się 4 szpadle do kupienia.

http://www.strefatenisa.com.pl/category ... tegory=395

To tak jak by ktoś nie chciał czekać długo na przesyłkę i woli zamówić z polskiego sklepu.
Genialnie :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Na TW Donki staniały do 198 baksów za każdą ramę :wink: .
198 razy 2.75 = 544,5 zł
635 - 544,5 = 90 zł
Za każdą ramę będą mieli 50 zł zysku. Dlatego ta obniżka cen :) .
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, 20:23 przez Martinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

LaDerecha pisze:Jak by kogoś to interesowało to w ofercie strefy tenisa pojawiły się 4 szpadle do kupienia:
http://www.strefatenisa.com.pl/category ... tegory=395
Długość Silverów jakaś dziwna.

Producent nie ma w planach produkcji rakiet przedłużanych tj. dłuższych od 27 cali.
A tutaj jest 27,5... czyżby niedokładność produkcyjna?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

A mi się to właśnie podobało ;). Ucieszyłem się, że może będzie zamiennik za 003.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

A czy Ja mówię że to źle? Chodzi mi tylko o weryfikację aby nie wprowadzić nikogo w błąd. :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Tylko sztywny ten X-Dual Silver 99. Ale za to profil fajniutki :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Pozostałe”