Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
gregu
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52

Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Prawie jestem pewny na 99% że to jest podróbka, ale proszę powiedzcie mi czy napewno. Kupiłem ją przez internet po bardzo niskiej cenie ale już wtedy liczyłem się, że coś może być nie tak z rakietą. Ma kilka nie domalowań, których na zdjęciu nie widać, reszte powinno być widać. I tu mam pytanie, czy spróbować ją naciągnąć i sprawdzić jak się nią gra czy od razu ją zwrócić gościowi.

Proszę, zdjęcia:
http://img229.imageshack.us/i/img0265y.jpg/
http://img638.imageshack.us/i/img0266vl.jpg/
http://img695.imageshack.us/i/img0267qm.jpg/
http://img175.imageshack.us/i/img0268e.jpg/
http://img684.imageshack.us/i/img0270v.jpg/
Oko
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2008, 08:42

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Jeśli to ta rakieta - http://Allegro.pl/item1083041226_nowa_r ... 5_bcm.html - to też zastanawiałem się nad jej zakupem, ale moją uwagę zwrócił kapsel ze starszych serii.
Wg. mnie to zdecydowanie podróbka i pozbył bym się jej najszybciej jak się da, ale poczekaj na opinię innych bardziej obeznanych w temacie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Jeżeli uważasz, że to podróbka to po jaką cholerę chcesz ją naciągać? Jeżeli coś zwracasz jako niezgodne z umową to w stanie nienaruszonym, to raz. Dwa, czy aby możesz zwrócić? Możesz jednoznacznie udowodnić, że sprzedawca potwierdził na piśmie oryginalność (treść aukcji, e-mail itp.)? Jeżeli nie to nie mamy o czym rozmawiać, to jest "replika", wtedy trzeba inaczej.
Jeżeli odmawia zwrotu pieniędzy to należy pamiętać, że handel, nawet nieświadomy (tia ...), podrobionym towarem (a raczej noszącym znaki zastrzeżone i chronione prawem) jest karalny. Wtedy zagrozić mu, że albo się z Tobą rozliczy albo idziesz z tym na policję i informujesz dystrybutora.
To powinno wystarczyć. Oczywiście gdybyś tak postąpił to stracisz ten wątpliwy "sprzęt" bo zgodnie z prawem decyzja o zniszczeniu leży po stronie właściciela praw autorskich i patentów - producent, tu występuje dystrybutor. I tu też należy pamiętać, że dystrybutor działając w imieniu producenta ma prawo na swój koszt zniszczyć ten sprzęt ale nie przejąć go na własność. Jak chce przejąć to .... starczy tych porad prawnych ... :)

I to by było na tyle.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
gregu
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Vivid mówisz mi rzeczy oczywiste, które każdy wie, dzięki, ale wolałbym raczej dowiedzieć się czy warto taką rakietą grać, albo jest to jakiś dziad-fake, albo (niewiem nie znam się) jest to rakieta heada wyprodukowana po prostu w Chinach, o ile tam produkują.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Gregu, po pierwsze to byś się zdziwił jakie to jest "oczywiste". Problem w tym, że nie jest. Świadomość prawna naszego społeczeństwa jest żenująca. Ludzie popełniają kardynalne błędy i potem przegrywają postępowania na prawdziwych pierdołach.
Pomijam przypadki gdy np. sprzęt po kilkumiesięcznym odkładaniu pieniędzy kupuje osoba nieletnia a rodzice są nie w temacie tenisowym i nie mogoą podpowiedzieć, sprawdzić itd. Po to co jakiś czas to poruszamy przy takich wątkach by ktoś nieświadomie nie napytał sobie biedy.
Poza tym skoro to dla Ciebie oczywiste to jak chciałeś to użytkować a potem zwracać jako niezgodne z umową? Można ale ... Dalej nie będziemy tego ciągnąć, cóż ...
Można postawić i inne pytanie, po co kupować coś co budzi nasze wątpliwości? Pomijam już kwestię z dziedziny ekonomii - pojęcie "okazja" to praktycznie abstrakcja i to już powinno zapalić lampkę...

Co do samej ramy, przyjeliśmy tu zasadę, że nie wróżymy z fusów i nie będziemy się wypowiadać (administracja) na temat czy rakieta to oryginał czy nie. Z tym to do wróżki. Oczywiście inni użytkownicy forum mogą sobie tu "gdybać" do woli.
Są przypadki ewidentne - ordynarne podróbki gdzie 6-latek się połapie, że coś nie tak mając zdjęcie oryginału i fałszywki. Niestety są też już na rynku od dłuższego czasu fałszywki wizualnie bardzo dobrej jakości. Dopiero gdy sprawdzimy balans, masę, profil ramy to wychodzą "kwiatki" a na to już fotografia nie pozwala.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Mi w tej akcji podoba się opis, widać że gość ma pojęcie o tym co sprzedaje, albo celowo udaje idiotę :)
Rakiety te wykorzystywane są do każdego rodzaju gry i treningu Dla profesjonalisty jak i dla początkujących graczy weekendowych to rarytas wśród rakiet. Lekka 335 g długa 685 i elastyczna
Chyba dla gracza weekendowego to żeby go szybko zniechęcić do tenisa :)
Co do reszty to tak Vivid napisał, ciężko stwierdzić na fotach. Chociaż kapsel ze starego modelu, "opakowania" od serii MG. Dla mnie te elementy już ją dyskwalifikują nawet po okazyjnej cenie :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

gregu pisze:Mam pytanie, czy spróbować ją naciągnąć i sprawdzić jak się nią gra czy od razu ją zwrócić gościowi.
Vivid pisze:Jeżeli uważasz, że to podróbka to po jaką cholerę chcesz ją naciągać? Jeżeli coś zwracasz jako niezgodne z umową to w stanie nienaruszonym, to raz...
gregu pisze:Vivid mówisz mi rzeczy oczywiste, które każdy wie, dzięki...
Chyba jednak nie takie oczywiste.
htb pisze:Chyba dla gracza weekendowego to żeby go szybko zniechęcić do tenisa :)
Może i się nie zna, ale z pewnością liczy na ludzi którzy się nie znają. Przypomina mi się tekst z jakichś telezakupów "Innowacyjna metoda od wielu lat stosowana na całym świecie" ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Kilka lat temu kolega przytachał Head-a Instinct LM. Korek raz, owijka dwa, kolor trzy. Żeberka charakterystyczne dla LM-ów namalowane. A najlepsze było to że 630-tka (Instinct LM to 645) i rama 21mm jak w Radicalu a nie jak w Instinct-cie (chyba 23mm).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
gregu
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

Dzięki wszystkim za pomoc. Trzeba jednak oddać tą rakietę i pozostać na razie przy dobrym Head Radical, Radical Flexpoint i Prestige Flexpoint. Wszystkie świetne rakiety. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba fake

gregu pisze:...Head Radical...
Nie ma takiej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
aber88
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2010, 00:18

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Zakupiłem rakietę (Head YouTek Speed Pro) i wygląda ona niemalże tak samo jak opisywana przez gregu. Mam spore wątpliwości, czy jest to oryginał.
Przede wszystkim podejrzany wydaje się być owy kapsel, który na stronie head.com wygląda inaczej. Poza tym dostałem wraz z rakietą jak to głosiła treść oferty 'oryginalny pokrowiec', który okazał się być pokrowcem z Microgel'a, a taki zestaw był już wyżej pokazany.
Moja nieszczęsna aukcja to:
http://Allegro.pl/item1107648916_head_y ... _nowa.html

Wiem, że forum nie ma na celu rozróżniania podrobionych rakiet od oryginałów, ale bardzo potrzebna mi jakaś pomoc- oczywiście w aukcji o zwrocie wzmianki nie było.
Z góry dzięki za info!
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Podróbki najczęściej nie mają na kapslu rozmiaru rączki i jakiegoś numeru.
Prince Textreme Tour 100 310
aber88
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2010, 00:18

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Na kapslu nie ma ani rozmiaru rączki, ani żadnego n-ru. Co gorsza na zdjęciach z oficjalnej strony Heada widoczny jest hologram przy danych technicznych na ramie > na mojej tego nie ma...
Czy to na pewno podróbka i mogę już zacząć nieprzyjemną zabawę w zwroty itd.?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Zwrot... nówki muszą mieć rozmiar rączki oraz numer seryjny.
UWAGA: Używka z wymienionym kapslem mogłaby nie mieć numeru seryjnego i rozmiaru rączki w przypadku wymiany wykonanej przez pierwszego właściciela.
SevenUP pisze:Podróbki najczęściej nie mają na kapslu rozmiaru rączki i jakiegoś numeru.
Byś się zdziwił. Kwestia "jakości" kopii. Wilsony swego czasu były podrabiane z numerami etc. ale ze starych serii.

Do wszystkich "łowców okazji". Wykażcie się odrobiną wyobraźni. Kupowanie z portali aukcyjnych modeli, które są najczęściej podrabiane, po takich "okazyjnych" cenach to proszenie się o kłopoty. Chytry traci dwa razy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Nie ma czegoś takiego jak brak możliwości zwrotu. Mógłbyś nawet podpisać taki cyrograf ze sprzedającym i i tak jest to nieważne z mocy prawa.
Jak masz wątpliwości to od tego jest dystrybutor, a potem policja (to już dystrybutor :) ), oduczyć cwaniaczka żerowania na ludziach nie znających dobrze tematu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Jeśli jest jakakolwiek wątpliwość to należy przedsięwziąć odpowiednie kroki od razu i nie czekać. Tak to Ci może powiedzieć tamten, że to nie jego rakieta, że Ty coś kombinujesz. Im szybciej tym lepiej.

Tak ku przestrodze - statystyki Policji, nawet w moim zapyziałym Zawierciu, wskazują, że tego typu przestępstwa - PG (przestępstwa gospodarcze), szczególnie związane z obrotem towarów w internecie, są coraz wyższe i wyższe z każdym rokiem. Kupując w sklepach minimalizujemy ryzyko nacięcia się (choć ono w dalszym ciągu jest).

Współczuję Ci, bo wiem, że nawet 30-40 zł zaoszczędzone to też pieniądz, który przyda się na coś innego. Rozumiem to, bo też staram się oszczędzać gdzie i jak się da - życie studenckie (w trybie przeszłym). Jednak trzeba wiedzieć kiedy i gdzie można. Oszczędzając 100 zł na rakiecie tak naprawdę tracisz wszystko, gdy okazuje się podróbką. Gdy ona naprawdę jest podróbą to dodatkowo traci się oprócz kasy, także czas i co najważniejsze - nerwy. Tego nam nikt nie wróci. Może i dostaniesz zwrot kasy, ale ile nerwów stracisz to Twoje, niestety.
aber88
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2010, 00:18

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Ok... Dzięki bardzo za podpowiedź. Dla pewności przejadę się jeszcze do najbliższego dystrybutora, jakim w moim przypadku jest Intersport. Mam nadzieję, że będą mieli ten model a jak nie to, że chociaż się wypowiedzą..
Ehh, tak to jest zaufać gościowi > zaręczał, że rakieta pochodzi ze znanego mi SportClub'u i nawet karton jest z taśmami z owego sklepu.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Eeee a co ma obklejony karton do miejsca pochodzenia towaru? Pomyśl trochę... Ja Ci mogę wysłać rakietę w pudełku po desce no i co z tego? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
aber88
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2010, 00:18

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

Dzwoniłem do oficjalnego dystrybutora Head w Polsce i niestety potwierdził mi, że nie jest to oryginalna rakieta. Ehh, kiepski początek wakacji. Trudno, ostrzegam przed cwaniaczkami z Allegro. Pzdr!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek Speed Pro, chyba podróbka?

TadX pisze:Współczuję Ci, bo wiem, że nawet 30-40 zł zaoszczędzone to też pieniądz, który przyda się na coś innego. Rozumiem to, bo też staram się oszczędzać gdzie i jak się da - życie studenckie (w trybie przeszłym). Jednak trzeba wiedzieć kiedy i gdzie można. Oszczędzając 100 zł na rakiecie tak naprawdę tracisz wszystko, gdy okazuje się podróbką. Gdy ona naprawdę jest podróbą to dodatkowo traci się oprócz kasy, także czas i co najważniejsze - nerwy. Tego nam nikt nie wróci. Może i dostaniesz zwrot kasy, ale ile nerwów stracisz to Twoje, niestety.
To taka stara prawda TadX i jak aktualna. Też zawsze mówię, co nie jednego dziwi, że jak człowieka nie stać, czytaj nie ma za dużo pieniędzy, to powinien kupować towary markowe i z pewnego źródła. Czemu, to już Ty uzasadniłeś.
Nie jestem fanem szastania pieniędzmi ale właśnie, jak też piszesz, gdzie można to można przysknerzyć, a gdzie nie to nie ...

Aber88,
co zrobić to już tu pisaliśmy. Skontaktuj się ze sprzedawcą, zagroź policją i rozlicz się z nim. Tylko pamiętaj o jednym: NAJPIERW kasa u Ciebie na koncie a potem odeślesz mu to badziewie. Nie przyjmuj skanów przelewów itd. żywa kasa u Ciebie. Nie można pozbyć się dowodu przestępstwa w postaci ramy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Head”