Awatar użytkownika
Alden
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2009, 16:57

Linie na Roland Garros

Witam!

Chciałbym się spytać, czy ktoś z was jest zorientowany jak zrobione są linie na kortach Roland Garros? Bo nie wydaje mi się, że są to zwykłe linie zrobione z plastiku.

Niedawno kamerzysta przybliżył bardzo dobrze właśnie bazową linię i było widać, jakby były one zrobione z wapna. Ale nie wydaje mi się, żeby były to linie wapniowe.
Aeropro Drive
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie na Roland Garros.

Linie na RG są malowane :) ale nie mam pojęcia jak to jest zrobione że się trzyma na mączce :::!!!:::
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Alden
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 sie 2009, 16:57

Re: Linie na Roland Garros

Właśnie dlatego pytam, co to jest za materiał, farba czy coś innego, że same linie nie są plastikowe, a posiadają podobne właściwości co linie plastikowe - przede wszystkim nie "rozwalają" jak wapniowe.

Zastanawiam się jeśli znajdę takowe linie, lub tą farbę to czy opłaca się je umieszczać na własnym korcie.
Aeropro Drive
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Linie na Roland Garros

Ostatnio, przy okazji RG, na Eurosporcie, facet tłumaczył, że te linie to taki jakby fundament stały, i mączka jest usypywana do jego poziomu. Sidor to mówił, ale ile w tym prawdy...?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Linie na Roland Garros

Jest małe wyżłobienie, zalane farbą i na to mączka do poziomu. Jest to lepsze od plastików ale nie idealne, piłka też lekko przyspiesza i leci niżej (generalnie), choć czasem potrafi podbić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”