Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Clapton vs Basic

Clapton >>> 2:2 <<< Basic

7:6, 6:4
6:3, 6:1, 6:3 ??? do poprawienia
2:6, 3:6, 0:6
2:6, 2:6

Pierwszy nasz mecz. :)
Miejsce: ...
Piłki: Tecnifibre Club / Head Pro

Wynik: 7:6 (tiebreak do uzupełnienia), 6:4, (i tiebreaki do uzupełnienia :) )

Fajny, całkiem wyrównany mecz, zwłaszcza do momentów kiedy graliśmy Tiebreak, bo wtedy popłynąłem po całości... W związku z dużą wilgotnością na korcie i w powietrzu jednego seta graliśmy Club'ami, a drugie seta zagraliśmy Head'ami ...

Dokładniejszy opis meczu będzie dzisiaj, na razie tylko krótkie info :wink:
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2012, 19:41 przez Basic, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Gratulacje. Kolejny wątek rozgrywkowy :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Taaa, i kolejny wątek przegrany rotfl . Ale dzięki :wink: . Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu też uda się zagrać z Clapton'em i będzie równie wyrównany, że nie dostanę większych batów :)
Obrazek Speed Graphene MP
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Clapton vs Basic

Witam!

Uzupełniając: miejsce to korty przy ulicy Pilota Skarżyńskiego; tie-break przegrany do 4, pozostałe tie-breaki były czysto treningowo - szkoleniowe.

Gra generalnie wyrównana, mecz był emocjonujący co potwierdzają żywiołowe reakcje trybun oraz kolejka po autografy.

Do następnego razu!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Tak w ramach uzupełnienia...
Miejsce: Korty Mera
Piłki: Head
Wynik:... w sumie nie pamiętam już dokładnie... ale przegrałem wszystkie 3 sety, które graliśmy... było chyba coś koło 6:3, 6:1, 6:3 (albo 4) dla Claptona... Jacek jeśli pamiętasz, to popraw mnie :wink:

W czwartek przed południem zagraliśmy meczyk z Claptonem... po raz drugi... i po raz drugi przegrałem... Porażka porażką, ale styl w jaki dostałem baty był... aż wstyd :oops:

To był mój w ogóle pierwszy mecz na całkowicie otwartym korcie... bolesne, ale fajne doświadczenie... temperatura była całkiem pozytywna, tylko właśnie ten wiaterek czasami niezłe psikusy wyprawiał :discon:

Podstawowa opcja, to taka, że całe gemy potrafiłem przegrywać serią podwójnych błędów co woła o pomstę do nieba (:] ... Poza tym prawie też nic z gry mi nie wychodziło, tyle co zepsułem piłek, to prostu masakra :( ...
A jak czasami się ruszyłem do siatki, to Clapton bardzo skutecznie mnie karcił za to precyzyjnymi lobami, albo zagraniami po linii i mijał mnie jak chciał :( ...
Poza tym miał sporo akcji gdzie bardzo dobrze nadawał kierunek piłce... może nie był to jakieś petardy, ale na tyle mierzone piłki, że albo nie dobiegałem albo ledwo co sięgnąłem rakietą... także pokazał mi, że można fajnie nie mocno zagrywać.

Gratulacje Jacek no i do następnego meczu... tym razem bardziej udanego w moim wydaniu :)

Także to było zdecydowane zwycięstwo Claptona przy ogromnym moim udziale... Mam nadzieję, ze aż takiej żenady już nie powtórzę :)
Obrazek Speed Graphene MP
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Clapton vs Basic

Wynik się zgadza 6:3; 6:1; 6:3.

Co do samej gry, to Basic ujął rzecz w sposób wyczerpujący.

Taka mała uwaga z mojej strony z prośbą o weryfikację przez bardziej doświadczonych Kolegów: Basic każdy z trzech setów grał inna rakietą. Rakiety te różniły się pomiędzy sobą wagą, długością, rozmiarem główki. Moim zdaniem ta częsta zmiana rakiet wpłynęła na niemożność złapania przez Basica odpowiedniego rytmu uderzenia, w szczególności zaś serwisu. Zanim przestawił się z jednej charakterystyki rakiety na drugą, gemy uciekały.

Do następnego zobaczenia na korcie!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Clapton vs Basic

Clapton pisze:Taka mała uwaga z mojej strony z prośbą o weryfikację przez bardziej doświadczonych Kolegów: Basic każdy z trzech setów grał inna rakietą. Rakiety te różniły się pomiędzy sobą wagą, długością, rozmiarem główki. Moim zdaniem ta częsta zmiana rakiet wpłynęła na niemożność złapania przez Basica odpowiedniego rytmu uderzenia, w szczególności zaś serwisu. Zanim przestawił się z jednej charakterystyki rakiety na drugą, gemy uciekały.
Zgadza się.

Aczkolwiek znany był przypadek zawodnika zmieniającego ramy (długość, waga, balans) w zależności od tego czy odbierał serwis czy też serwował.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Clapton vs Basic

Witam,
po dwóch latach przerwy, spowodowanych moją kontuzją, zagraliśmy w piątek 4 maja kolejny meczyk na kortach WKT Mera. Basic rozbił mnie 6:2, 6:3, 6:0. Zwycięstwo w pełni zasłużone. Basic prezentował dojrzalszy i bardziej poukładany tenis z niewielką ilością błędów technicznych.
Ja natomiast.... szkoda gadać.


Ale na tym się nie skończy... trenuję ostro!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Oki, zaraz uzupełnię wynik... tak właśnie czytałem ponownie też nasz wątek rozgrywkowy i tak jakbyśmy się zamienili rolami z drugiego naszego meczu, kiedy Ty grałeś bardziej dokładnie i mało błędów, a ja full błędów robiłem i mocno rozregulowany celownik :).

Najważniejsze, że z ręką wszystko jest ok, że możesz grać każde uderzenie i nie odczuwasz tego w negatywny sposób... teraz trochę pograć więcej, żeby kondycja się poprawiła i ogranie na korcie otwartym bo jak graliśmy to w związku z tym, że korty świeże, jeszcze miękkie to piłki potrafiły cuda robić :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Właśnie przeczytałem post Hitman'a w swoim blogu i była wzmianka o Radicalu OS... od razu mi się przypomniało, że przecież graliśmy przed weekendem sparing z Jackiem i nic nie wpisałem :)

A więc wynik to:
6:2, 6:2.

To tak w ramach poprawy wizerunku Fischera bo Ktoś ostatnio marudził na tą markę w meczu z Clapton'em :dvl(: .

Wracając do meczyku i mając w pamięci nasz ostatni sparing z maja, to na pewno poprawił się serwis Jacka nową packą w porównaniu do poprzedniego modelu Radka (wersja team o ile dobrze pamiętam :? ). Lepszy Fh, szczególnie po krosie... z kolei z Bh więcej wyrzucał, tutaj było mniej kontroli... ale to pewnie też kwestia dłuższego wgrania się rakietę.

Ja tak średnio grałem... były momenty, że byłem zadowolony z zagranych piłek, ale oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie popełnił też banalnych błędów... O już wiem, mogę być zadowolony z serwisu bo zrobiłem chyba tylko 3-4 podwójne błędy serwisowe, co jak na moje możliwości jest mało :) .

I jeszcze na koniec Jacek umożliwił mi mały trening wolejowy przy siatce, także wielki dzięki i do następnego :::gd::: :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

basic pisze: To tak w ramach poprawy wizerunku Fischera bo Ktoś ostatnio marudził na tą markę w meczu z Clapton'em :dvl(: .
)
Nie marudził, tylko sam nie czuje się na siłach nią grać i sądzi, że inni ją lepiej wykorzystają. ;) Sama rakieta super, ale chyba na wyższy poziom zaawansowania niż mój i chyba do troszkę innego stylu niż zamierzam obrać. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clapton vs Basic

Jacques D. pisze:
basic pisze: To tak w ramach poprawy wizerunku Fischera bo Ktoś ostatnio marudził na tą markę w meczu z Clapton'em :dvl(: . )
Nie marudził, tylko sam nie czuje się na siłach nią grać i sądzi, że inni ją lepiej wykorzystają. ;) Sama rakieta super, ale chyba na wyższy poziom zaawansowania niż mój i chyba do troszkę innego stylu niż zamierzam obrać. ;)
No i tego się trzymajmy, tyle wystarczy, reszta zbędna... przecież nie mogę pozwolić sobie znowu na zmianę rakiet :) :wink:.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”