Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Sklep Tennis Express

Witam,
czy ktoś z Was robił może kiedyś zakupy albo się orientuje w kwestiach np. kosztów przesyłki z tego właśnie sklepu?
Ewentualnie proszę podać jakiego kosztu się można spodziewać przy przesyłce ze Stanów np. na przykładzie Tennis Warehouse itp.
Na stronie tego sklepu niestety nie mogę się doszukać konkretnej informacji co do kosztów. A swoją drogą będę miał pewność co do pewnych kosztów.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklep Tennis Express

Koszty na TW łatwo oszacować, bo w każdym momencie zakupów dostępny jest przelicznik.
Do pewnej wagi i wartości paczki, koszt przesyłki to coś koło 13USD, powyżej 45USD.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sklep Tennis Express

glazek pisze:Ewentualnie proszę podać jakiego kosztu się można spodziewać przy przesyłce ze Stanów np. na przykładzie Tennis Warehouse itp.
Popełniasz zasadniczy błąd przyjmując iż koszty są porównywalne.

W niektórych sklepach przesyłka zagraniczna niezależnie od tego ile jest warta czy też ile waży zaczyna się np. od ≈40USD np. zamawiając tłumik za 2,5USD zapłacisz 40USD za transport.

Tennis Warehouse USA
Dla najtańszej opcji transportowej (3-6 tygodni oczekiwania, z reguły przychodzą w 3-cim tygodniu) ma koszt wysyłki:
7,50 USD (1 ciuch o wartości do ≈75USD lub kilka drobnych przedmiotów o wartości do 25-30USD w zależności od wielkości i wagi...)
12,50 USD (Towary o wartości nieprzekraczającej ≈75USD* o określonym gabarycie**)
42USD*** (Wartość zakupionych towarów >75USD*)

* - W zależności od wagi i wymiarów próg ten może być nieco wyższy...
** - Wymiary mają tu duże znaczenie. Najtańsza rakieta tenisowa nawet jeśli mieści się w kwocie <75USD (np. Dunlop M-Fil 200 Plus obecnie za 59,95USD) i tak będzie miała wyższy koszt przesyłki (≈40USD).
*** - Próg początkowy dla przesyłek o wartości >75USD. Za każdy dodatkowy towar koszty transportu podlegają powiększeniu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”