Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

ppeter vs gural_91

Wczoraj udało mi się z ppeter'em skrzyżować rakiety na rzeszowskich kortach "Olszynki". Udało nam się zagrać nawet przy ogrzewaniu, które naprawili dopiero 5 minut przed rozpoczęciem naszej gry. :)
Wynik końcowy - 1:6, 2:6, 2:6.
W pierwszym secie wychodziło mi praktycznie wszystko i przy dość dużej ilości błędów z drugiej strony set minął dość szybko. W kolejnych dwóch setach ppeter zaczął trochę więcej trafiać i gemy były bardziej zacięte (więcej gemów na przewagi). Ogólnie grało się dosyć fajnie i 1,5 godziny gry przedłużyło nam się do dwóch. :) Co do poprawy? - u mnie serwis i odgrywanie niskich piłek, a u ppeter'a moim zdaniem brakuję trochę ogrania na punkty. ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ppeter vs gural_91

Wstydziłbyś się! Nie wiesz że starszych należy szanować?! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ppeter vs gural_91

No jak się ten mój rówieśnik spisuje! Teraz się weźmie za robotę, no żeby go młodzianki ganiały :([
Gratulacje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

El Diablo pisze:Wstydziłbyś się! Nie wiesz że starszych należy szanować?! rotfl
Sugerujesz, że nie szanuję? ;)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

Lanie dostałem jak się patrzy. :)
Jak na razie to mi "zębów" brak, żeby się odgryźć, chyba pora na sztuczną szczękę, bo inaczej zostaje bułka moczona w mleku z takimi przeciwnikami. ;)
Gural_91 jest regularny, gra mocną rotowaną piłkę, bardzo dobrze czuje się w obronie, ale bez problemów kończy piłki wolejem po wejściu na siatkę w drugie tempo, atakuje każdą piłkę do której ma czas się dobrze ustawić, a przede wszystkim jest bardzo szybki. Jest to chyba najbardziej dla mnie niewygodny tenis, nie dość że jestem spychany do obrony, to nie tylko nie mogę liczyć na błąd przeciwnika, a jeszcze zmusza mnie do grania praktycznie cały czas agresywnie, nie ma bezpiecznych wrzutek pod końcową linię.
Co prawda był to moje pierwsze wyjście na kort po tygodniowej przerwie, ale wiele więcej na razie bym nie wywalczył. Być może faktycznie ten drugi trzeci set był najbliższy moim możliwością, lepiej zacząłem odgrywać return, trochę pewniejszy fh i przede wszystkim nauczyłem się, że piłki, które mogę zaliczyć w moich "oldboyowych" pojedynkach jako wygrane, tutaj albo trzeba poprawiać parę razy, albo wracają jako niebezpieczne kontry. Nie mogę "lenić" się po dobrym zagraniu i czekać na błąd, tylko muszę być cały czas w ataku inaczej prędzej czy później zostanę zepchnięty do obrony. To jest jedyna moja perspektywa na przyszłość, agresja poparta dobrym serwisem, bo technicznie jest zdecydowanie lepszy, regularnością, agresją, szybkością i kondycją bije mnie na głowę.
Lanie było jak napisałem porządne, ale mam nadzieję że uda mi się trochę lepiej powalczyć w następnych naszych pojedynkach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

Trochę mi przysłodziłeś w tym poście ;) Więc teraz może bardziej krytycznym okiem o mnie :)
ppeter pisze: bez problemów kończy piłki wolejem po wejściu na siatkę w drugie tempo
Widzę, że utkwił Ci w pamięci ten mój drive z początków drugiego gema. To mi wyszło ładnie, ale czy każdy wolej by mi tak wychodził to nie wiem... Zresztą jak pewnie zauważyłeś za często do siatki nie chodzę więc skąd też mam wiedzieć :D
ppeter pisze: atakuje każdą piłkę do której ma czas się dobrze ustawić
A często nawet takie do których nie mam szans się ustawić dzięki czemu trochę z tego forehandu piłek wystrzelam.
ppeter pisze:...regularnością, agresją, szybkością i kondycją...
Regularność - no z backhandu już jest niezła, z forehandu muszę ograniczyć te strzały z nadgarstka więc jest jeszcze trochę do poprawy ;)
Nad szybkością i kondycją nie pracowałem porządnie od początku roku (wkurzająca pogoda) więc też jeszcze do poprawy.
Oprócz tego co napisałem muszę jeszcze poprawić slajsa i serwis - dwie moje największe bolączki. ;)

Co do ppetera to muszą powiedzieć, że jest bardzo dobrze ułożony technicznie (gdyby nie powiedział to bym nawet nie zauważył, że jest samoukiem). Gdyby nie to mniejsze ogranie na punkty to nie było by tak łatwo. :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

gural_91 pisze:Regularność - no z backhandu już jest niezła, z forehandu muszę ograniczyć te strzały z nadgarstka więc jest jeszcze trochę do poprawy ;)
To fakt, czasami zamiast atakować mógłbyś po prostu z fh odegrać głęboką piłkę i czekać na lepszą okazję. Co do kończenia wolejem, to podobało mi się to, że po dobrym zagraniu nie trzymałeś się linii końcowej, tylko właśnie wchodziłeś na siatkę i kończyłeś piłki, które udawało mi się wyciągnąć.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

ppeter pisze:
gural_91 pisze:Regularność - no z backhandu już jest niezła, z forehandu muszę ograniczyć te strzały z nadgarstka więc jest jeszcze trochę do poprawy ;)
To fakt, czasami zamiast atakować mógłbyś po prostu z fh odegrać głęboką piłkę i czekać na lepszą okazję. Co do kończenia wolejem, to podobało mi się to, że po dobrym zagraniu nie trzymałeś się linii końcowej, tylko właśnie wchodziłeś na siatkę i kończyłeś piłki, które udawało mi się wyciągnąć.
Dzisiaj niestety mnie ten wolej zawiódł... Jakoś za nic nie mogłem nim skończyć. Chyba tylko 2 skończyłem dobrze na jakieś 10 akcji przy siatce (nie licząc smecza który mi się udawał za każdym razem).
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

Z tego co obserwowałem, to wchodziłeś dzisiaj na siatkę po nie tak dobrze przygotowanych akcjach i przeciwnik odgrywał piłki trudniejsze do skończenia, a że też jest szybki to wykorzystywał to, że odgrywałeś woleja pasywnie. Poza tym faktycznie trochę za często "strzelasz" fh, czasami przydało by się po prostu odegrać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

ppeter pisze: Poza tym faktycznie trochę za często "strzelasz" fh, czasami przydało by się po prostu odegrać.
Dzisiaj w niektórych momentach było to widać jak na dłoni :D Za bardzo się napalam czasami... Ale w sumie nie było tak źle dzisiaj, myślałem, że dostanę konkretne lanie, ale tak nie było :)
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

ppeter vs gural_91

Wskrzeszam temat gdyż dzisiaj po dość długiej przerwie zagraliśmy z ppeter'em po raz kolejny, tym razem na kortach Baranówki.
Wynik: 6:7
Kolejnego seta już nie rozegraliśmy.
U ppeter'a widać było dzisiaj zdecydowanie większą regularność niż w lutym oraz ogólnie lepszą grę. Jedynie nad czym wg. mnie musi popracować to kończące uderzenia (również z powietrza) ;)
Jeśli chodzi o mnie to do poprawy jest dokładnie to co powiedział ppeter po meczu - praca nóg. Zaczynam z powrotem wracać do mojej starej gry (czyli mocne top spiny pod końcową) gdzie bez pracy nóg to jest kaplica. :) Ale mam nadzieję, że to samo wróci wraz z intensywnością grania, bo od kwietnia grałem tylko od przypadku do przypadku. W tym czasie próbowałem zmienić także grę na bardziej płaską, ale zrezygnowałem bo przez to mi się tylko moja gra popsuła... Co do serwisu (bo tu pewnie zaraz ppeter się wypowie :) ) to chyba muszę się po prostu wstrzelić z powrotem i wyczuć wyrzut, bo po trzeciej godzinie grania (już z innymi przeciwnikami) dzisiaj już trochę lepiej siedział.
Może uda nam się zagrać znowu w przed ostatnim tygodniu września to wtedy się ppeter wypowie czy udało mi się to wszystko poprawić :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ppeter vs gural_91

Jednego seta graliśmy godzinę z okładem (plus wcześniejsza rozgrzewka, razem 1,5h), na więcej nie miałem już siły, na tyle żeby sensownie grać.
Zadowolony jestem chyba tylko z bh, który zaczyna całkiem nieźle funkcjonować, fh to ciągle walka o płynny i naturalny ruch (na razie masakra co gram z tej strony).
Z serwisem też miałem problem, ale tutaj był problem otwartych kortów, na których rzadko ostatnio serwowałem i nie mogę złapać punktu odniesienia przy wyrzucie.
Gural_91 w stosunku do poprzedniego naszego spotkania strasznie "pomieszał" swoją grę.
Pojawiło się więcej soczystych, stosunkowo płasko bitych piłek, ale podstawowe uderzenie, jakim był regularny, głęboki topspin (którym gonił mnie niemiłosiernie), gdzieś się zapodziało.
Faktycznie wyglądało, że dużą rolę odgrywała w tym praca nóg i timing.
Wcześniej Gural_91 nie tylko dochodził niemal do każdej zagranej przeze mnie piłki (i to zostało), ale nawet do tych trudniejszych doskonale się "pozycjonował", dzięki czemu uderzenia były bardzo powtarzalne. Teraz jest dojście i niby czasu na uderzenie tyle samo, ale często piłka nagle znajdowała się za blisko ciała lub uderzenie było spóźnione.
Jeżeli dodać do tego serwis, który praktycznie nie funkcjonował (czego nie potrafiłem w decydujących momentach wykorzystać), to przestaje dziwić taki wynik, po ostatnim laniu (prowadziłem nawet chyba 4:1 i 5:3, a przy 5:4 miałem chyba dwie setowe, które "pięknie" oddałem).
Co prawda psuliśmy na potęgę, ale było parę ładnych wymian.
Zdecydowanie muszę się podciągnąć do następnego razu, ponieważ powrót Gurala do "starej" gry, wróży mi kolejne lanie. :)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”