Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Mam dylemat, które buty wybrać. Stylistycznie bardziej odpowiadają mi Lunarlite, jednak CB 2.3 wydają mi się być solidniejsze. Od razu zaznaczę, że gram przede wszystkim na mączce. Poprzednie moje buty to jakieś tanie Adidasy, miałem po nich straszne odciski, dla tego chcę teraz kupić coś z "wyższej półki".

NIKE LUNARLITE VAPOR TOUR
Obrazek

NIKE AIR MAX COURTBALLISTEC 2.3
Obrazek

Chętnie posłucham waszych opinii na ich temat, zarówno użytkowników, jak i osób które używały poprzednich modeli...
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Szczerze powiedziawszy to wątpię, że ktoś z forum ma te buty gdyż dopiero co trafiły do sklepów :P Jeżeli chodzi o poprzednie wersje, to CB były nastawione bardziej na wytrzymałość, a Vapory na wysoki komfort kosztem wytrzymałości. Jeżeli chodzi o podeszwę to CB raczej na hard , a Vapory na clay, chociaż jak ktoś lubi robić wślizgi to da rade w CB na mączce :D To już jest kwestia indywidualna, choć większość ludzi i zawodników używa na clay jodełki na podeszwie, czyli coś na kształt Vaporów :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Szuma pisze:...a Vapory na wysoki komfort kosztem wytrzymałości.
Nie użyłbym słowa komfort. Dla mnie komfort to wytłumienie, amortyzacja stopy i tutaj Vapory nie oferują niczego na wyrost... Wentylację? Szybkość? Niską wagę? Ale nie komfort... przynajmniej w moim rozumieniu.
Szuma pisze:Jeżeli chodzi o podeszwę to CB raczej na hard, a Vapory na clay, chociaż jak ktoś lubi robić wślizgi to da radę w CB na mączce :D
Eee są wersje Clay CB'ków z jodłą :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor Lunarlite vs NIike Air Max Courtballistec 2.3

Co do trwałości Vaporów, to bodajże Diablo zamieścił fotkę z tegorocznego AO, gdzie na zbliżeniu było widać, jak się kruszą troszkę nad podeszwą w tylnej części (okolice pięty), więc może trwałość faktycznie nie jest ich najlepszą stroną, z drugiej strony nie możemy tego oceniać po jednym bucie, poza tym, to są "specjalne" buty dla Fedka, które są total inne, niż te dostępne na szerokim rynku. Ja mam Vapory VI, ale jeszcze czekają w kolejce na grywanie w nich :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

El Diablo pisze:
Szuma pisze:...a Vapory na wysoki komfort kosztem wytrzymałości.
Nie użyłbym słowa komfort. Dla mnie komfort to wytłumienie, amortyzacja stopy i tutaj Vapory nie oferują niczego na wyrost... Wentylację? Szybkość? Niską wagę? Ale nie komfort... przynajmniej w moim rozumieniu.
Chodziło mi raczej o dobre trzymanie stopy i stosunkowo niską wagę, co wpływa na ogólny komfort użytkowania :P Na wentylacje ani wytłumienie nie narzekam :P
El Diablo pisze:
Szuma pisze:Jeżeli chodzi o podeszwę to CB raczej na hard, a Vapory na clay, chociaż jak ktoś lubi robić wślizgi to da radę w CB na mączce :D
Eee są wersje Clay CB'ków z jodłą :P
Wiem, wiem, że są na clay również, ale jakoś CB od razu kojarzą mi się z podeszwą na hard i dlatego tak to ująłem :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

basic pisze:Co do trwałości Vaporów, to bodajże Diablo zamieścił fotkę z tegorocznego AO...
To było z Doha...
basic pisze:...gdzie na zbliżeniu było widać, jak się kruszą troszkę nad podeszwą w tylnej części (okolice pięty), więc może trwałość faktycznie nie jest ich najlepszą stroną, z drugiej strony nie możemy tego oceniać po jednym bucie, poza tym, to są "specjalne" buty dla Fedka, które są total inne, niż te dostępne na szerokim rynku.
W Doha używał modyfikowanych "sklepówek", natomiast na AO wrócił do swoich starych butów...
DohaFed10.jpg
DohaFed10.jpg (183.05 KiB) Przejrzano 2634 razy
AOFed10.png
AOFed10.png (953.65 KiB) Przejrzano 2624 razy
Odpowiadając na pytanie... tak! Większych fot nie dało rady wstawić! :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

El Diablo pisze:
basic pisze:Co do trwałości Vaporów, to bodajże Diablo zamieścił fotkę z tegorocznego AO...
To było z Doha...
Ale dobrze mi się wydawało, że widziałem taką fotkę wstawioną przez Ciebie :wink:
El Diablo pisze:W Doha używał modyfikowanych "sklepówek", natomiast na AO wrócił do swoich starych butów...
Co masz na myśli, że modyfikowanych sklepówek i czym się one różnią od normalnych sklepówek?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

basic pisze:Co masz na myśli, że modyfikowanych sklepówek i czym się one różnią od normalnych sklepówek?
Buty Feda zawsze są lżejsze. Są dopasowane do jego stopy. Mają dłuższy język. No i oczywiście domalowane tytuły AO ;)

W kwestii CB2.3 na clay... foto...
CB2.3Clay.jpg
CB2.3Clay.jpg (51.37 KiB) Przejrzano 3057 razy
Jak widać... jodełka! :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

El Diablo pisze:Buty Feda zawsze są lżejsze. Są dopasowane do jego stopy. Mają dłuższy język. No i oczywiście domalowane tytuły AO ;)
Czyli masz po prostu na myśli, że butki ma robione pod siebie na zamówienie, a nie, że sklepowe - jakoś tam modyfikowane :wink:
A co do "starych" butów na AO, to wrócił do poprzedniego modelu, sygnowanych Vapor VI?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Może inaczej... powiedzmy że Vapory Lunarlite które miał na sobie w Doha nie różniły się tak bardzo jak jego poprzednie buty w porównaniu do sklepówek (to co w Lunarach + dodatkowe wentylacje, inny wizualnie materiał choćby na osłonie paluchów, szersza część podeszwy pod piętą etc. ). Po prostu ilość różnic była większa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Ja pewnie swoje Vapory VI odpalę na wiosnę, zobaczymy jak będą się sprawować w wersji sklepowej :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

mtarnas pisze:Mam dylemat, które buty wybrać. Stylistycznie bardziej odpowiadają mi Lunarlite, jednak CB 2.3 wydają mi się być solidniejsze. Od razu zaznaczę, że gram przede wszystkim na mączce. Poprzednie moje buty to jakieś tanie Adidasy, miałem po nich straszne odciski, dla tego chcę teraz kupić coś z "wyższej półki".
Sam nie używałem ani jednych ani drugich... płetwa nie wchodzi! rotfl

Ale to już kanon gdzie Barricade'y zastępujesz CB'kami.

Jeśli chcesz mieć lekkie, dobrze wentylowane, bardziej ascetyczne buty nastawione na szybkość, zwrotność ale o słabszej wytrzymałości to Vapory.

Jak szukasz buta mocniejszego, który po prostu musi wytrzymać dłużej to CB, w wersji na Clay najlepiej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Wytrzymałość to jednak naprawdę słaba strona Vaporów. Mam bodajże od września (w sezonie zimowym nie tak często gram) a tu już mam przetarcia od wewnątrz trochę śmieszne bo buty które kosztują 330 zł oferują wspaniałą trakcję i inne walory ale na pewno nie komfort rozchodzenie tych butów to katorga. Tyle ile ja miałem pęcherzy to jest masakra jakaś :) Ale i tak jest gruby lans na znaczki RF :D Tutaj jest coś za coś wybierasz między wytrzymałością, a trakcją, wentylacją, trzymaniem stopy :)
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

ED pisze:Jeśli chcesz mieć lekkie, dobrze wentylowane, bardziej ascetyczne buty nastawione na szybkość, zwrotność ale o słabszej wytrzymałości to Vapory.
Wiadomo że CB2.3 są cięższe ale czy sugerujesz że są gorzej wentylowane, rozumiem odniesienie do modelu 1.3 ale do 2.3 które prawie całe pokryte są "kratką", a na jakiej podstawie uważasz że są mniej zwrotne niż Vapory?
hubi1212 pisze:Wytrzymałość to jednak naprawdę słaba strona Vaporów. Mam bodajże od września (w sezonie zimowym nie tak często gram) a tu już mam przetarcia od wewnątrz trochę śmieszne bo buty które kosztują 330 zł..
Racja po prostu materiały nie wytrzymują, a każą sobie płacić nie mało... trochę mi to śmierdzi nice, a nie Nike ;)

Mtarnas możesz zobaczyć jak wyglądają moje buty w innym temacie, dziury, przetarcia itp. dlatego jeżeli nie zmienili materiałów z których wykonane są buty i ich newralgiczne miejsca (a chyba nie zmienili??) to tym razem postawię na CB albo adidoszki ;)
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

hubi1212 pisze:Ale i tak jest gruby lans na znaczki RF :D
Osobiście uważam, że to delikatnie mówiąc wiocha latać z mongramem kogoś innego. Chyba że akurat ma się inicjały RF to jakby problem z głowy.
Dlatego fajnie, że można kupić Vapory w wersji bez tego pretensjonalnego RF, zastępuje je napis "Nike". Na szczęście większość strojów sygnowanych przez Rogera też dostępna jest bez "RF".
To taka moja opinia w temacie.
Co do butów to pewnie i tak przesiądzie się na Lunarlite-y. Kwestia dopracowania modelu pod niego i przyzwyczajenia. Nadal też latał w starych Cage-ach zamaskowanych na CB jak ich pierwsza generacja wchodziła do sklepów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Ok, więc będę szukać z jodełką na podeszwie, teraz mam pytanie odnośnie rozmiaru, czy to prawda, że buty tenisowe muszą być o numer większe, niż standardowe buty? Tak mi powiedzieli w Protenisie, ale z tego co czytałem na forum, buty powinny być dopasowane. Proszę o pomoc w tym temacie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Co kto lubi :P Najlepiej przymierz buty po całym dniu chodzenia jak stopy są trochę spuchnięte i w skarpetach w których będziesz grać.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Skladak pisze:Wiadomo że CB2.3 są cięższe ale czy sugerujesz że są gorzej wentylowane, rozumiem odniesienie do modelu 1.3 ale do 2.3 które prawie całe pokryte są "kratką"...
W stosunku do Vaporów z tego co Ja wiem wentylacja wypada gorzej. W stosunku do 1.3, tak jak wspomniałeś jest lepiej.

Chodzi mi o skalę. 2.3 będą dobrze wentylowane w stosunku do 1.3 czy Barek Adidasa.
Skladak pisze:...a na jakiej podstawie uważasz że są mniej zwrotne niż Vapory?
Cięższy, bardziej "opancerzony" but zawsze będzie mniej zwrotny.
Skladak pisze:mtarnas możesz zobaczyć jak wyglądają moje buty w innym temacie, dziury, przetarcia itp. dlatego jeżeli nie zmienili materiałów z których wykonane są buty i ich newralgiczne miejsca (a chyba nie zmienili??) to tym razem postawię na CB albo adidoszki ;)
Zmienili... Lunarlite na pięcie wsadzili... jak się sprawdza? Cóż... Fed nie był zadowolony rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Cóż, Vapory Barricade'ami nigdy pod względem trwałości nie będą, ale od wersji V włącznie poszły na pewno do przodu. Jest jeszcze kwestia jaką, kto ma stopę (szerszą, węższą) o czym pisał kiedyś Vivid. Ja tam ze swoich V'ek jestem zadowolony, teraz ogarniam drugą parę. Muszę jednak przyznać, że na kortach twardych (pierwsze V'ki) jakoś lepiej mi się grało (teraz drugie V'ki na mączce, ale może wina nawierzchni, nie wiem...). Na korty twarde mam obecnie CB 1.3. I się chyba rozchodzi o to, że to obuwie na węższą stopę... :discon: Czasami mi lewą tak uciska... Jestem już po 10+ grach w tym obuwiu a zawsze pierwsze 20-30 minut jest odwrotnością pojęcia komfortowe. Później nawet OK. Wentylacja, hmmm, szału na pewno nie ma, ale ja się tam wypowiadać nie będę, ponieważ mi się nogi ogólnie pocą nie mało. Trakcja OK, stabilne, amortyzacja jest i trzymają kostkę, co przy moich stawach skokowych jest niezbędne, dlatego je kupiłem. Jedno i drugie to dobre obuwie, zależy czego szukasz. Sam wiesz ile grasz, jak często itd. Na razie nie ma CB 2.3 na mączke w ofercie, więc jeśli nie grasz 10 godzin tygodniowo to uważam iż, możesz dać szansę Lunarlite'om. Sprawdź również na jaką stopę dedykowane jest dane obuwie oraz jaką sam masz stopę. Zerknij też za Vaporami VI, czy V.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Vapor Lunarlite vs Nike Air Max Courtballistec 2.3

Vapory i CB'ki są na wąskie-normalne stopy...

Żeby była jasność... ani w jedne ani w drugie nie dam rady upchać stopy rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Buty”