Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

Tak, 4-ki...
SPOILER:
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Bardzo fajne są te buciki z wyglądu :)
Jakiś spory czas temu zastanawiałem się czy kupić takie na TW-E bo były w dobrej cenie... ale minęło trochę czasu jak tak się zastanawiałem i w końcu zostały wykupione rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Novak Djokovic

eurosport.pl pisze:- Moim celem jest objęcie prowadzenia w rankingu, ale marzeniem wygranie Wimbledonu- oznajmił Djokovic
Najpierw Hewitt, potem Nadal... gdyby jeszcze teraz Djoko... Tylko nie to, proszę! :!panic!:
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Novak Djokovic

To nie jest już ta trawa z lat 90, eliminująca baselinerów ze względu na szybkość, zmieniono mieszankę trawa londyńska stała się wolniejsza i jest ciekawiej.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

Świetne te buty.

Ciekawi mnie, ile Djokovic utrzyma tą dominację nad Nadalem i całą resztą. To dziwne. Skończyć się jednak musi, prędzej czy później. Życzę mu jak najlepiej, jest sympatyczny, ale Rogera niech nie ogrywa ;-P .
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Novak Djokovic

radical.pl pisze:To nie jest już ta trawa z lat 90, eliminująca baselinerów ze względu na szybkość, zmieniono mieszankę trawa londyńska stała się wolniejsza i jest ciekawiej.
Żadna nowość. Co prawda nie tęsknie za meczami w stylu Ivanisevic-Krajicek, ale spowolnienie trawy wcale mnie nie cieszy.

Ciekawiej? Przez jeden jedyny miesiąc w sezonie mamy okazję zobaczyć namiastkę s&v, a dla Ciebie ciekawiej będzie znowu oglądać rzeźbienie, z którym mamy do czynienia przez cały rok?
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

Jak Djokovic wygra Wimbla to świat się skończy :/
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Jak Djokovic wygra Wimbla to świat się skończy :/
Rafa wygrał i się nie skończył to już nic nam nie grozi. :)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Jak Djokovic wygra Wimbla to świat się skończy :/
Czemu? Nadal gra bardzo defensywny tenis, a wygrał Wimbla, Roger też swoje dołożył.

W agresywniejszym wydaniu bardziej pasuje mu tytuł na Wimblu niż Madrycie czy, co oczywiście jest niemożliwe, French Open.

To Nadal na prawdziwej trawie nie miałby prawa wygrać, a na obecnej "zielonej mączce" to mu się udało, więc czemu nie Djokovic?

Parodią jest to że Nadal wygrał Wimbla, mówienie w takim przypadku o końcu świata gdyby ugrałby ten tytuł Djokovic jest NIEPOROZUMIENIEM.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

PitS pisze: Rafa wygrał i się nie skończył to już nic nam nie grozi. :)
Ale się facet naharował i dopiero za trzecim podejściem się udało, znacznie zresztą przestawiając swój styl gry ;-P Poczekamy na Djoczka, co tam nam zaprezentuje. Może okaże się, że jego powołaniem jest s&v rotfl
El Diablo pisze: Parodią jest to że Nadal wygrał Wimbla, mówienie w takim przypadku o końcu świata gdyby ugrałby ten tytuł Djokovic jest NIEPOROZUMIENIEM.
E tam, tylko dwa razy :D Poza tym wygrał go po meczu, który mu wstydu nie przynosi ;)

Odnośnie grania s&v - ciężko dzisiaj będzie znaleźć takiego gracza, bo to wiąże się z dobrowolnym zbieraniem manta od baselinerów przez ładnych kilka sezonów... :/
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, 22:52 przez robpal, łącznie zmieniany 1 raz.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Ale się facet naharował i dopiero za trzecim podejściem się udało...
Wielokrotne granie w finale nie jest równoznaczne z "zasłużeniem" na tytuł.

Statystycznie efekt był taki że 2-gim najlepszym tenisistą na trawie był Nadal, a na clayu Federer.
Nie oszukujmy się Federer miał grę dość uniwersalną, a Nadal był specjalistą.
robpal pisze:...znacznie zresztą przestawiając swój styl gry ;-P
Śmiem twierdzić że fakt iż Federer przestawił swoją grę na końcową i chciał wygrać z Nadalem jego własną grą miało większe znaczenie niż opanowanie podstaw woleja u Hiszpana. Ale nie wracajmy do tej dyskusji... :wink:
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

Ja nie mówię, że "zasłużył", bo za zasługi to można co najwyżej order dostać. Tylko nie wiem, czemu końcem świata jest wygranie Wimbledonu po meczu określanym przez ludzi, którzy zęby połamali na tenisie, jako "najlepszy w historii" ;)

Chociaż wyobrażam sobie, co czujecie. To tak jakby Sampras RG wygrał ;)

Zresztą pewnie się skończy... Pisałem swego czasu, że kończę z oglądaniem tenisa, jak Djoko będzie nr 1, ale zapowiada się, że będzie nim za miesiąc, a na tak szybką rezygnację nie jestem gotów :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Tylko nie wiem, czemu końcem świata jest wygranie Wimbledonu po meczu określanym przez ludzi, którzy zęby połamali na tenisie, jako "najlepszy w historii" ;)
Problem w tym że dużo mówiły o "najlepszym w historii" spotkaniu serwisy, że tak się wyrażę, popularno-sportowe.

Kolejnym aspektem jest to że zawsze po 5-cio setówce z TB w finałach WS krzyczy się o "najlepszych w historii" meczach. Bardzo nadużywa się tych stwierdzeń. Trzeba odróżnić wysoki, genialny poziom TENISOWY spotkania, od EMOCJI spowodowanych wynikiem na tablicy.
robpal pisze:Chociaż wyobrażam sobie, co czujecie. To tak jakby Sampras RG wygrał ;)
Nie za bardzo. Musieliby znacząco przyśpieszyć mączkę i Sampras musiałby jakieś wyniki na tej nawierzchni osiągać. A Pete bardzo słabiutko wypadał na mączce, pod tym względem Fed zawsze był lepszy.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

McEnroe? Wilander? Henman?
Ja nie wiem, kto ma o tym mówić, jak nie wielkoszlemowi mistrzowie... Henman nie był, ale też się na odbijaniu zna trochę ;)

Gdyby to się pojawiło w sport.pl to bym słowem nie pisnął :P
El Diablo pisze:
robpal pisze:Chociaż wyobrażam sobie, co czujecie. To tak jakby Sampras RG wygrał ;)
Nie za bardzo. Musieliby znacząco przyśpieszyć mączkę i Sampras musiałby jakieś wyniki na tej nawierzchni osiągać. A Pete bardzo słabiutko wypadał na mączce, pod tym względem Fed zawsze był lepszy.
Chodziło mi o to, że styl gry Nadala tak pasuje do trawy, jak Pete'a do cegły.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, 23:10 przez robpal, łącznie zmieniany 3 razy.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Zresztą pewnie się skończy... Pisałem swego czasu, że kończę z oglądaniem tenisa, jak Djoko będzie nr 1, ale zapowiada się, że będzie nim za miesiąc, a na tak szybką rezygnację nie jestem gotów :D
Serb może najwięcej zyskać na French Open (broni ćwiartki), na Wimblu broni już półfinału więc gorzej ALE Rafa broni w obu turniejach tytułu.
robpal pisze:McEnroe? Wilander? Henman?
Ja nie wiem, kto ma o tym mówić, jak nie wielkoszlemowi mistrzowie.. Henman nie był, ale też się na odbijaniu zna trochę ;)

Gdyby to się pojawiło w sport.pl to bym słowem nie pisnął :P
Zauważ że w świecie komentatorów raczej unika się kontrowersyjnych wypowiedzi i ostrych ocen. Ot bezpieczna polityka. To tylko u nas Wojciech F. ma dziwne wizje...
robpal pisze:McEnroe? Wilander? Henman?
Ja nie wiem, kto ma o tym mówić, jak nie wielkoszlemowi mistrzowie... Henman nie był, ale też się na odbijaniu zna trochę ;)

Gdyby to się pojawiło w sport.pl to bym słowem nie pisnął :P
El Diablo pisze:Nie za bardzo. Musieliby znacząco przyśpieszyć mączkę i Sampras musiałby jakieś wyniki na tej nawierzchni osiągać. A Pete bardzo słabiutko wypadał na mączce, pod tym względem Fed zawsze był lepszy.
Chodziło mi o to, że styl gry Nadala tak pasuje do trawy, jak Pete'a do cegły.
Tak do tego podchodząc to racja...
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

El Diablo pisze:Serb może najwięcej zyskać na French Open (broni ćwiartki), na Wimblu broni już półfinału więc gorzej ALE Rafa broni w obu turniejach tytułu.
Ja wątpliwości nie mam, wskoczy na lidera już niedługo. Spadek na wiosnę będzie bolesny :) I też nie dziwię się, że gra w Rzymie teraz. Facet po 3 latach w czubie wreszcie trafił życiówkę, to chce z niej wycisnąć tyle, ile może.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

robpal pisze:Facet po 3 latach w czubie wreszcie trafił życiówkę, to chce z niej wycisnąć tyle, ile może.
Jak zostanie z niego tylko wyciśnięta skórka to potem nic nie ugra...
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

Się okaże. Wydawało się przez ostatnie 2 tygodnie, że facet słabnie w oczach, a jak dokręcił śrubę w finale to "Król mączki" nie miał nic do powiedzenia. Djok ma jeszcze rezerwy i to niemałe, tak myślę :) Zresztą jechać na RG rozegrawszy wcześniej 9 spotkań na cegle to chyba trochę mało? ;)

Zaimponował mi Serb w niedzielę. Jeśli może to utrzymać, to niech gra tak jak najdłużej :::gd:::
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

On ma naprawdę "głowę" zwycięzcy.

Z tego co słyszałem w wywiadzie, zaczynał na jakimś kiepskim asfaltowym korcie, 0 tenisistów w rodzinie, pomagał budować kort to w zamian z darmo mógł trochę pograć. Rodziny nie było stać na zapłacenie za zagraniczne turnieje, więc musiał się wybijać w Serbii. Do tego przeżył wojnę (może nie taką jak w Afryce ma miejsce, ale zawsze). To hartuje i pomaga wygrywać mecze kiedy nie idzie. Dodajmy wsparcie rodziny ... i mamy prawdziwego wojownika.

Jak dla mnie prezentuje on tenis kompletny i dopóki nie złapie kontuzji albo się nie ożeni będzie ciężko go pokonać.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Novak Djokovic

E tam, Rafałek się obudzi i będzie koniec wygrywania :twisted:

A tak na poważnie, to ostatnio gra tak, że ewentualne pokonanie go będzie wymagało wspięcia się przeciwników na absolutne wyżyny. Moim zdaniem prędzej przegra "sensacyjnie" (z kimś pokroju Bellucciego, który był naprawdę blisko), niż w finale wielkiej imprezy.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”