Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

YT Radical - dodatkowe pół milimetra...

Mam pytanie dla teoretycznych znawców tematu, ludzi potrafiących określić przybliżone właściwości rakiety na podstawie suchych faktów. Head w mojej kultowej serii, dołożył pół milimetra do szerokości ramy. Jakie może to mieć przełożenie na grę, czucie rakiety etc. Czy nie jest tak że miękka rama Radicala Microgel słabo oddawała uderzenie, i w związku z tym nie zmieniając parametru RDC, dodano pół milimetra szukając trochę mocy?

Cały czas gram moimi zmęczonymi już i.Radicalami, i gdyby los dał kupiłbym 3 nowe sztuki, niestety nie ma nowych Radicali Intelligence w sprzedaży. Każda edycja od wersji i. jest słabsza, zgadzają się z tym znawcy serii Radical. Liczę na YouTek, bo moje szpadle już ledwo zipią. 5 lat grania regularnego, dało im w kość, remontowałem już rączki, szuce są w strzępach etc.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pół milimetra...

Vivid pisze:Cienkie ramy <23mm
średnie ramy 23-25mm
Grube ramy > 25mm

Cienkie - dużo czucia a mniej siły i tłumienia. Dla graczy zaawansowanych o pełnym zamachu.
średnie – uniwersalne, bliżej 23mm dla zaawansowanych a bliżej 25mm dla początkujących, dla ludzi o średnim, kompaktowym zamachu.
Grube – mało czucia, dużo mocy własnej, do gry na krótkim zamachu, ludzie w zaawansowanym wieku o słabej technice.
Mogą być jeszcze profile o różnej grubości ale to pominę na tym etapie.
Jakby interesowało Cię coś więcej http://www.tenis.net.pl/jak-rakiete-wyb ... siebie/508
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pół milimetra...

Ostatniego i.Radicala oddałem znajomemu który stracił dom, by w końcu ukradli mu rower wraz z rakietami. Z musu ale i z przekory przesiadłem się na i.Prestige'a. Wyniki tego wyboru nie podpierają, gdy wziąłem Radicala z powrotem w łapę na chwilę, znów poczułem że nie miałem w garści równie doskonałej rakiety.
Muszę się rozejrzeć za nowymi to podam swoje odczucia.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Pół milimetra...

Ja polecałbym MG Radicala. Ma wiele pochlebnych opinii, sam grałem i przyjemna rakieta, dodatkowo jeszcze w miarę dostępna. No chyba, że masz możliwość testów YT, to wtedy warto samemu spróbować ;)
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pół milimetra...

DJ Buhh, testowałem Microgela zaraz po tym jak wszedł na polski rynek, kupiłem po prostu taką rakietę. Moja przygoda z nim zakończyła się sprzedaniem tej rakiety. Podobnie jak PitS, jestem zauroczony właściwościami i.Radicala, a że gram w tenisa od 7 roku życia - jestem bardzo wyczulony na punkcie tego czym gram. Podobnie jak z rakietą jest z piłkami, po eksperymentach zawsze wracam do Dunlopów Fort, to samo owijki - tylko Yonex SuperGrap, i niechęć do wibrastopów :-) Czekam jeszcze na kolegę El Diablo, on wie że liczę się z jego zdaniem :-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pół milimetra...

radical.pl pisze:Head w mojej kultowej serii, dołożył pół milimetra do szerokości ramy. Jakie może to mieć przełożenie na grę, czucie rakiety etc. Czy nie jest tak że miękka rama Radicala Microgel słabo oddawała uderzenie, i w związku z tym nie zmieniając parametru RDC, dodano pół milimetra szukając trochę mocy?
Wg TW sztywność jest nieco wyższa (2 jednostki, mieści się to jednak w możliwym rozrzucie wśród partii), rama wg samego producenta grubsza o 0,5mm no i wg TW swingweight jest większy...

Na papierze powinien mieć nieco lepszą stabilność oraz lepsze odejście.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pół milimetra...

ESP miał testować YT-ka.

Wersja YT jest sztywniejsza, grubsza to czego chcieć? Ciut więcej mocy ale aerodynamika spada to i SW większy, do tego utrata czucia.
Mnie się to kompletnie nie podoba. Ta rama nie jest zła, ale uważam, że zbicie sztywności między wersją LM a MG było dobrym posunięciem. To jest w końcu rakieta zawodnicza, potrzeba w niej czucia, a nie mocy. Teraz z wersją YT mamy regres.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Pół milimetra...

Czy tym MP nie grał kiedyś Santoro. Coś mi się kojarzy ta rakieta z nim.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pół milimetra...

benno pisze:Czy tym MP nie grał kiedyś Santoro. Coś mi się kojarzy ta rakieta z nim.
Farba: Tak
Rakieta: Niet
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Pół milimetra...

No popatrzcie jaki ten świat mały. Masz informacje hellboyu :D
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pół milimetra...

Santoro nie był zawsze sponsorowany przez Heada. Kiedy miał dołek latał z wyczernioną ramą. Ale generalnie jego rama to stary Radical Tour XL, który miał więcej wspólnego z obecnymi Prestige'ami niż Radicalami.
Santoro - RTXLwLMPJ [1].jpg
Santoro - RTXLwLMPJ [1].jpg (246.44 KiB) Przejrzano 1388 razy
Santoro - RTXLwLMPJ [2].jpg
Santoro - RTXLwLMPJ [2].jpg (130.95 KiB) Przejrzano 1388 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pół milimetra...

Po pierwsze - kolejny raz chylę czoła przed ED-em. Skąd Ty znajdujesz te informacje? :)

Z innej beczki - Santoro naciąga na 22/21? Jasny gwint... :) Ciekawe, czy będzie grał w przyszłym sezonie. Osobiście bardzo bym chciał.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pół milimetra...

Dobra koniec tego OT! :off-top:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Head”