Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

W najbliższą sobotę - 12.09.2009r., w Łodzi, na kortach klubu "Start" odbędzie się mecz towarzyski między amatorami z Warszawy i Łodzi. Planujemy rozegrać 10 spotkań singlowych i 5 deblowych.
Gry będą się toczyły w systemie 2-sety, w razie stanu 1-1 rozgywamy super tiebreak do 10 punktów.
Liczymy na nawiązanie kontaktów między naszymi środowiskami co może zaowocuje kolejnymi spotkaniami.

Składy drużyn:

Warszawa:
Jacek Czerniszewski
Rafał Sitarz
Rafał Kabulski
Jakub Siewiera
Michał Wojciechowski
Leszek Wrzesień
Michał Buze
Dariusz Jednacz
Jacek Węglarz
Marcin Żebrowski

Łódź:
Andrzejczak Michał
Balczyński Janusz
Brodowicz Michał
Budziński Jerzy
Czwartosz Jacek
Karkoszka Dominik
Małolepszy Radosław
Patalas Jacek
Sokół Piotr
Żywczak Grzegorz
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Piękny pomysł, czekamy na relacje z kortów i nie tylko. :)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

ppeter pisze:... i nie tylko. :)
Z prosektorium? ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Vivid pisze:
ppeter pisze:... i nie tylko. :)
Z prosektorium? ... :)
Nie ważne jak się knajpa nazywa, ważne żeby było coś więcej poza formaliną. ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
MistaLov
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdzieś w Sudetach

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

To będzie się działo. :D
Obrazek
[K] Blade Tour
NTRP - staram się trafiać w piłkę
"Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł, kładąc go na cynglu. Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Korty Startu w Łodzi, 12 września 2009 r.
ŁÓDŹ - WARSZAWA 0:11

Michał Andrzejczak - Jacek Czerniszewski 2:6 1:6
Mariusz Stawiński - Rafał Sitarz 1:6 2:6
Piotr Sokół - Rafał Kabulski 3:6 2:6
Radosław Małolepszy - Jakub Siewiera 5:7 4:6
Dominik Karkoszka - Michał Wojciechowski 2:6 2:6
Jacek Patalas - Leszek Wrzesień 5:7 3:6
Jerzy Budziński - Michał Buze 3:6 0:6
Michał Brodowicz - Marcin Żebrowski 0:6 0:6
Janusz Balczyński - Jacek Węglarz 3:6 3:6
Jacek Patalas/Grzegorz Żywczak - Żebrowski/Kabulski 1:6 0:6
Stawiński/Karkoszka - Sitarz/Wojciechowski 6:7 2:6

Łódź tym razem gościnna dla Warszawy ;)
Bardzo sympatyczne spotkanie i nie chodzi tu tylko o rozmiary naszego zwycięstwa. W komentarzach pomeczowych same plusy: bardzo miło spędzony dzień, nowe znajomości, super atmosfera (porównywalna do tej z naszych TF-ów), zasada fair play (czyli wszelkie wątpliwości na korcie rozstrzygane na korzyść przeciwnika), dodatkowa motywacja w postaci gry nie tylko dla siebie, ale i dla drużyny (to nowe doświadczenie dla nas kortowych indywidualistów podkreślał każdy), itd. Minusów brak.

Komentarz dot. wyniku:
Przewaga amatorów z Warszawy nie podlegała dyskusji, wynik jaki jest każdy widzi. Skąd się wzięła? Doświadczenia turniejowego nie da się jednak zastąpić samą grą towarzyską. Ogranie było naszym największym atutem. W Warszawie tylko w ramach samego cyklu Grand Prix Warszawy Amatorów mamy ponad 60 turniejów rocznie i nie da się ukryć, że dla niektórych z nas sobota bez turnieju jest dniem straconym :) W Łodzi koledzy doliczyli się czterech. W ważnych momentach meczu, choćby tylko grze na przewagi w gemie, to ogranie bierze górę. Ponadto gra na punkty, w turniejach, meczach to dodatkowa presja, której w grze towarzyskiej się nie uświadczy. Stąd ten bardzo wysoki wynik, tak naprawdę niesprawiedliwy, biorąc pod uwagę same tylko umiejętności tenisowe. Jestem przekonany, że na przykład mój rywal, gdybyśmy grali o inną stawkę, osiągnąłby lepszy wynik. Świadczyć o tym mogłyby choćby tylko wygrane przez niego dwa sety z reprezentantami Warszawy już po oficjalnym meczu, w luźnej grze towarzyskiej.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Ciekawym opinii kapitana DavisCupowej reprezentacji Łodzi. Szkoda że nie mieszkam w żadnym z miast. Z drugiej strony i tak bym się nie załapał. :lol:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Hummel
Bywalec
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 30 sie 2009, 00:27

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

To może napisze coś reprezentant Łodzi... Mimo przegranej jestem bardzo zadowolony z wczorajszego dnia. Szkoda jednak, że nie zdołaliśmy zdobyć żadnego punkcika. Można tylko potwierdzić słowa Jacka, w pewnych momentach turniejowe ogranie brało górę. Sam miałem parę breakpointów oraz przewag, a ponad 90% tych sytuacji nie potrafiłem rozstrzygnąć na swoją korzyść. W debelku głupio przegraliśmy tie-breaka z Mariuszem Stawińskim w parze, później gra nieco posypała się ;)
Konkludując, chciałbym pogratulować reprezentacji Warszawy dobrej gry, świetnego wyniku, a także podziękować za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu :) Nam pozostaje dalej ogrywać się :)

Pozdrawiam!

P.S: Oczywiście liczę na rewanż :)

Dominik Karkoszka.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Gratulacje dla Warszawy! :) Skład pojechał doborowy - same asy z JCz na czele :). Pozazdrościć zabawy.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Oczywiście najpierw pogratuluję Kolegom! Technika techniką ale na korcie amatorskim kondycji i ogrania się nie zastąpi, to dwa główne czynniki. U nas tego drugiego brak.

Fajne spotkanie i bardzo miła atmosfera. To co warte podkreślenia to fakt, że mimo ustanowienia sędziów byli oni bezrobotni a pewnie i uczestnicy nie wiedzieli, że tacy są (sędziowie - JCz, Vivid). Nawet na tak sympatycznych NMP w Łodzi (lipec 2009) byli potrzebni bo trafiło się kilka scysji i cwaniaków.
U nas nie było takiej potrzeby. Wszyscy bawili się dobrze, pograli do przysłowiowego bólu. I to cieszy. Jak widać warto.
Komu mam powiedzieć by się nie przejmował wiem, i powiedziałem ;)

Muszę też podkreślić dobrą postawę Jacka Patalasa i Janusza Balczyńskiego. Jacek ma 49 lat a Janusz 50 lat. Chłopaki mają dzieci w wieku kilku uczestników a stawali dzielnie i grali twardo. Janusz dodatkowo boryka się od jakiegoś czasu z kontuzją ręki i skończy się to niebawem zabiegiem operacyjnym. Ale nie marudzi, nie płacze i się tym nie zasłania - szacun :)
Pochwalę też jednego z przedmówców - Dominika (Hummel). Młody wiek, obok same "dziadki" a Hummel luz i dobra gra.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz amatorów Warszawa - Łódź 2009

Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”