Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

WarriorsOfAden pisze:Słyszałem jego cover-y, proponuję Ci sprawdzić też "Smells like teen spirit".Eh, co tu komentować? :)
http://www.youtube.com/watch?v=R6ZmnNLU ... re=related
O_O Jak dla mnie, to gościu zaj......e zasuwa na tej perkusji :D

EDIT:
Ten wcześniejszy na gitarce Metallice też czad daje :). Super widać jak lewa ręka mu pracuje. Każdy palec, mięsień, ścięgno O_O
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, 14:27 przez Basic, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

Proponuję jeszcze to zobaczyć

http://www.youtube.com/watch?v=bv4oy5f4 ... re=related

Ogólnie rzecz biorąc, niesamowity jest.

http://www.youtube.com/watch?v=zULykLlTz_g
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
alpen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 28 paź 2009, 20:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: Muzyka

W moim przypadku łatwiej wymienić to czego nie słucham - a więc nie słucham RAPU (rozumując pod tym pojęciem wszelkie pochodne gatunki - nazw ich nawet nie jestem w stanie wymienić) - czyli to, gdzie goście chodzą w spodniach z krokiem w okolicach kolan, wymachują rękami i recytują zamiast śpiewać! :D . Niestety nie jestem w stanie strawić również polskiego folkloru!
A poza tym słucham praktycznie wszystkiego - od muzyki klasycznej do trash-metalu (tak to się przynajmniej dawniej nazywało! :) )
W przypadku sztuki nie lubię tworzenia rankingów, ale jeśli miałbym wymienić moje debesty, to byłyby to: TOTO, Rush, Pink Floyd - tak przynajmniej wynika z ilości posiadanych przeze mnie płyt! :D Ale jest to oczywiście bardzo ogólnie określone. W czasach młodości bardziej fascynowała mnie muzyka metalowa: (nieśmiertelny) Iron Maiden, Accept, Metallica, (fragmentarycznie) AC/DC, Judas Priest, w późniejszym okresie doszedł np. Slayer, czy Sepultura. Potem jednak w znacznym stopniu starałem się poszerzać horyzonty muzyczne - większa koncentracja na muzyce "czysto" rockowej, jazzowej, bluesowej, klasyce gitarowej, czy wreszcie na muzyce klasycznej. Jako, że sam od ponad 20-tu lat "wymiatam na wiośle", dużą rolę ogrywali dla mnie wirtuozi gitary: Satriani, Malmsteen, Gilbert, Gary & Vinnie Moore,...i steki innych; gitarzyści klasyczni: Dimeola, De Lucia...i...! Jednak "wioślarzem" najbardziej wszechstronnym i kompletnym chyba już na zawsze pozostanie dla mnie Steve Lukather (TOTO i tysiące innych projektów). Stałe miejsce u mnie ma również David Gilmour (Pink Floyd).
To tylko tak po krótce - poglądowo! :D
Obrazek AeroProDrive Cortex
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Muzyka

alpen pisze:.i steki innych; gitarzyści klasyczni: Dimeola, De Lucia...i...!
Steki? :P

Tak się spytam z ciekawości, co "klasycznego" dostrzegasz w Di Meoli (pisze się oddzielnie...) i Paco de Lucii?

Jak się mówi, że ktoś gra klasycznie, to oznacza to ni mniej ni więcej, że ten ktoś gra muzykę klasyczną. U nich tego nie doświadczysz...
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Muzyka

Ja słucham różnych gatunków muzycznych - od rocka, poprzez elektroniczną, aż po klasyczną. Unikam wszelkich hip-hopów, techna i innych dziwnych wynalazków. Dodatkowo gram trochę na gitarze akustycznej.

I tyle ;)
Obrazek
NTRP 1.0
Awatar użytkownika
alpen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 28 paź 2009, 20:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: Muzyka

jaccol55 pisze:Tak się spytam z ciekawości, co "klasycznego" dostrzegasz w Di Meoli (pisze się oddzielnie...) i Paco de Lucii?

Jak się mówi, że ktoś gra klasycznie, to oznacza to ni mniej ni więcej, że ten ktoś gra muzykę klasyczną. U nich tego nie doświadczysz...
Sformułowania - gitarzyści klasyczni - użyłem dla określenia "klasyki" muzyki gitarowej, którą dla mnie stanowi np. flamenco. Jest nawet takie określenie instrumenu - gitara klasyczna - ma trochę inny kształt niż akustyczna i oczywiście struny nylonowe. Oczywiście nie chodziło mi o muzykę klasyczną (poważną) wykonywaną na gitarze (chociaż taką również bardzo lubię - np. "Adagio in g minor" - polecam!). Może faktycznie sformuowanie nie było do końca precyzyjne! :)

No i oczywiście chodziło o setki innych! :D
Obrazek AeroProDrive Cortex
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

Jako smarkacz (a może nadal nim jestem? :) ) zaczynałem od Nirvany i Metallicy, i do niedawna słuchałem praktycznie tylko metalu, w zasadzie pod każdą postacią: doom (Anathema, My Dying Bride, Katatonia, Candlemass), power (Blind Guardian, Iced Earth, Angra), klasyczny heavy (Iron Maiden, Metka), progressive (Dream Theater, Ayreon), thrash (Slayer, Testament, Exodus) i pewnie by tak jeszcze można wymieniać :) Czasami dla poluzowania jakiś rock (Led Zeppelin, Deep Purple, Marillion, Genesis).

Ostatnio jednak wzięło mnie na jazz i wchłonęło bez reszty, szczególnie zakochałem się w saksofonistach/trębaczach (Rollins, Coltrane, Davis, Golson, Harrell, Redman), lubię też fusion (Corea, Hancock, Jarrett) i rozmaite bandy (Pat Metheny Group, Wather Report, Stefano Bollani Trio), świetne granie :wink: Do tego zdarza mi się słuchać Norah Jones i Katie Melua (a co!).
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Muzyka

Ciekawe. Do tej pory nie przypuszczałem, że ktokolwiek może się przerzucić z metalu na jazz. :)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

No to jestem pierwszy :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
alpen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 28 paź 2009, 20:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: Muzyka

jaccol55 pisze:Ciekawe. Do tej pory nie przypuszczałem, że ktokolwiek może się przerzucić z metalu na jazz. :)
Nie trzeba się przerzucać, te dwa gatunki mogą spokojnie koegzystować (jeśli w metalu szuka się czegoś więcej niż tylko "młócki").

Dziś odświeżyłem sobie muzykę genialnego polskiego zespołu z gatunku rocka progresywnego - grupy COLLAGE (niestety już nieistniejącej). Polecam zwłaszcza płyty "Moonshine" i "Safe". Grupa genialna, która została w swoich czasach "genialnie" zgnojona przez krajowy rynek muzyczny za "niepoprawność językową".
Kilka kawałków z tych płyt można znaleźć na YouTube. Gorąco polecam!
Obrazek AeroProDrive Cortex
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

Czy ktoś z forumowiczów interesuje się czymś takim jak polski rap lub hip hop?

Chodzi mi o te prawdziwe utwory, a nie zmutowane przeboje pt. "Je*ać policję, JP JP" ani te w którym tekst ambitny to podobny do "A ona naj**ana tańczyła na stole, a my napier*oleni o żesz ku*wa ja pier*ole".

Kaliber 44, Paktofonika, Eldo, ktoś słucha? Osobiście bardzo lubię Eldoka głównie za tekst, w erze "dód" i innych "lejdi gagowych poker fejsów" takie piosenki się powinno cenić.

Twarze, Spacer, Mędrcy z kosmosu, Granice, Nie pytaj o nią, Myśli - polecam.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=97wHluV2vnI
Chyba jedyny polski hip-hopowiec, którego lubię czasem posłuchać, głównie za "ambitne" teksty. Polecam! :)

A tak poza hip-hopem - od jakiegoś czasu poszerzam swoje muzyczne horyzonty że tak powiem. Jak się ustabilizuję, to może się podzielę moimi zespołami - i tymi starymi, i świeżymi.
out of business
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

WarriorsOfAden pisze:
Kaliber 44, Paktofonika, Eldo, ktoś słucha?
Dodaj do tego jeszcze Fenomena i Ci wyjdzie wszystko co słucham z polskiego HH ;)
Z kalibra w sumie to słucham tylko płytę księga tajemnicza prolog (tej na której jeszcze był ś.p. Magik)
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Muzyka

WarriorsOfAden pisze: Kaliber 44, Paktofonika, Eldo, ktoś słucha?
Kilka lat temu bardzo dużo tego słuchałem, obecnie trochę mniej bo w innej muzyce siedzę. Poleciłbym do tego albumy: Molesta Ewenement - Skandal, WWO - We Własnej Osobie oraz mało znany Slums Attack - Uliczne Historie.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

Wczoraj Alex McMillan obchodził swoje 18ste urodziny. Przegapiłem niestety jego nowy album, nie lubię się bawić w legalne słuchanie muzyki i kupowanie albumu za 8 dolarów oraz mini albumu za 4. Chłopak ma niezły głos, słychać podobieństwo do Chestera, jednak krzywdzące by było porównywanie jego muzyki do ich. Na chwilę obecną (moja subiektywna opinia) Razor Red Noise, gra lepiej niż Linkin Park, którego najnowszy album jest gwoździem do trumny ich prawdziwej muzyki, którą grali. Alex tylko na "smaka" wrzuca piosenki z nowych albumów na YT. Widać, że chcę już zacząć trochę dorabiać na tym śpiewaniu. Niedawno oficjalnie napisał, że kończy z coverami i w pełni zaczyna angażować się w swój projekt.

http://www.youtube.com/watch?v=1OM21c01 ... re=related

Razor Red Noise - Darker
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=cHf7DvVpeiU

O_O
rotfl

Fajne czasy były. :D Genialnie to wygląda wręcz. rotfl Misiek za perkusją pod koniec jest fajny. Ledwo się za nią zmieścił, ale gra nieźle, trzeba przyznać. :) Transmisja z koncertu zaczyna się po półtorej minucie, jakby ktoś chciał się pośmiać. Muzyka też niczego sobie, ale pewnie nie te klimaty większości (ja tylko przy okazji Marcusa na to wpadłem). :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=BdZDT7Io ... re=related

Tutaj Marcus w Gdańsku sprzed 2 miesięcy. Genialne wykonanie. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

napalm pisze:Ehhh, właściwie co tu komentować?
Nothing Else Matters - Sungha Jung
Fajne, też mam w ulubionych, ale moją ulubioną gitarą jest ta: http://www.youtube.com/watch?v=4O_YMLDvvnw
http://www.youtube.com/watch?v=dGoYmRoB ... re=related

A jeśli chodzi o perkusję to też mam faworyta, który w utworze poniżej jest tłem. Ciekawe czy ktoś wie kto to?
http://www.youtube.com/watch?v=uz5DkTF2RW8
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=0DPRpl8kx9c Jedna z najlepszych solówek Darona Malakiana.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Muzyka

Psycho to chyba moja ulubiona nuta od SoaDa.
Tyle jest w tym energii, że to jest niepojęte.

A propos solówek, polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=I1yGlTJ5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=QpMZR6tu ... re=related
out of business

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”