Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi - kilka pytań...

ppeter pisze:Co do COR, to faktycznie, podawanie takiego parametru byłoby bardzo pomocne w wyborze naciągu, inna sprawa, że teraz producent pisze naciąg dynamiczny i trzeba to sprawdzić samemu, a COR podobnie jak sztywność rakiety, już w jakiś sposób zawęża możliwości marketingowe producenta.
Byłoby cudownie... :::cldno9:::

Niestety raczej się tego nie doczekamy. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciągi - kilka pytań...

Witam.
Otóż pamiętam, że na czytałem na forum post (prawdopodobnie autorstwa El Diablo) o naciągach. Stanowił on pewnego rodzaju elementarz dla osób nie będących w temacie. Coś na kształt tutorialu dla ludzi pierwszy raz kupujących naciąg. Tutorialu podobnego do tego w dziale "Co wybrać?". W poddziale "Rakiety". Było tam trochę informacji zwłaszcza o cechach charakterystycznych danego materiału z którego naciąg jest zrobiony. Teraz szukam tego posta i nie mogę go znaleźć. Może ślepota, może konfabulacja ? Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości i ewentualnie wkleić linka do posta/artykułu ? Z góry dziękuję.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi - kilka pytań...

Pomógłbym ale tyle tekstów zdarzyło mi się stworzyć, że szczerze nie pamiętam o który może chodzić... ale nie bój nic, myślę, że Smyk wszystko ładnie może wyłożyć jeśli tylko sprecyzujesz swoje oczekiwania. ;)

Postaram się też w wolnej chwili jakiś tekst sklecić z kolegą. Jesteśmy w stałym kontakcie e-mailowym, może podamy również jakieś "sztandarowe" przykłady do przetestowania dla każdego portfela. Zobaczy się... ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naciągi - kilka pytań...

Może by "przylepiec" zrobić z naciągów, które w danym momencie polecamy do przetestowania.
Podać po parę pozycji w głównych nurtach i co pół roku mniej więcej aktualizować.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi - kilka pytań...

Dla mnie dobry pomysł. Można by zrobić nawet 2 albo 1 zbiorczy. Oprócz dobrych/polecanych nowości dodałbym "nieśmiertelne klasyki" z poliestrów pierwszym przykładem jaki mi się nasuwa mógłby być wzorcowy pod kątem trzymania napięcia dla co-poliestrów Signum Pro Poly Plasma.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciągi - kilka pytań...

El Diablo pisze:Pomógłbym ale tyle tekstów zdarzyło mi się stworzyć, że szczerze nie pamiętam o który może chodzić... ale nie bój nic, myślę, że Smyk wszystko ładnie może wyłożyć jeśli tylko sprecyzujesz swoje oczekiwania. ;)

Postaram się też w wolnej chwili jakiś tekst sklecić z kolegą. Jesteśmy w stałym kontakcie e-mailowym, może podamy również jakieś "sztandarowe" przykłady do przetestowania dla każdego portfela. Zobaczy się... ;)
Sprecyzować raczej nie potrafię, gdyż gram na razie jednym naciągiem i (nie wiem czy słusznie) planuję wymieniać naciąg na ten sam model aż do osiągnięcia w miarę dobrej techniki uderzeń. Robię tak żeby przy późniejszych zmianach rakiet i naciągów być pewnym, że problem nie tkwi w sposobie uderzania tylko w sprzęcie i nie sugerować się, że nieudane uderzenie to wina za sztywnej ramy czy za grubego naciągu. Jak już dobrze opanuję technikę to wtedy planuję wybrać się na krucjatę w poszukiwaniu optymalnego naciągu, dlatego chciałbym wcześniej poczytać o tym trochę, żeby później nie kupować bardzo różniących się strun tylko stopniować zmiany ich cech i parametrów. Świetnie jakby takie dane o których wyżej piszecie się pojawiły tutaj.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Naciągi - kilka pytań...

Witam! Byłoby fajnie mieć kilka postów "encyklopedycznych" (przypiętych) z kilkoma klasykami do przetestowania, kilkoma grupami naciągów - czy choćby mądrą sugestią aby najpierw przestestować różne typy naciągów, ich siłę - a później dopiero testować hydryby.

Szkoda taką wiedzę jaką macie trzymać dla siebie tylko. ;)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi - kilka pytań...

Dorzucam filmik...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Naciągi - kilka pytań...

El Diablo pisze:Wyczes podał link gdzie wszystko jest ale na forum w ojczystej mowie również się przyda...


Jeśli chodzi o materiały to wyróżnić można naciągi:
  • Poliestrowe - konstrukcja wyłącznie z poliestru;
  • Co-poliestrowe - poliester z dodatkami;
  • Nylonowe;
  • Poliolefinowe;
  • Kevlarowe;
  • Poliamidowe;
  • Polietylenowe;
  • Poliuretanowe;
  • Zyex;
  • Naturalne - jelita.
Witam Kolegów, ED ładnie wyłożył podział naciągów ze względu na materiał z którego są zbudowane.

Czy da się jakoś powiązać rodzaj materiału z którego zrobiona jest struna z sugerowaną siłą naciągnięcia?
Oczywiście nie chodzi mi tutaj o rzucanie dokładnych przedziałów np.
Zyex- 23-24kg

Tylko np. Poliestrowe z reguły wciąga się mocniej
Nylonowe - wciągamy lżej niż poliester bo to czy tamto itp. - Oczywiście to tylko przykład nie wiem czy tak jest.

Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciągi - kilka pytań...

Teoretycznie można coś takiego zrobić, ale sens niewielki. To bardzo indywidualna sprawa. Poza tym naciąg to tylko jeden element układanki. Do tego zawsze dochodzi jeszcze rakieta (różne przecież są) i styl gry.
Najprostsza i najbardziej uniwersalna metoda gdy zmieniasz rodzaj naciągu to wciągnąć nowy tak samo jak stary. Wtedy masz wszystkie inne parametry bez zmian i widzisz dokładnie jaką różnicę daje sam naciąg. Wtedy ustalasz co dalej, czy wciągać mocniej czy słabiej, czy zostawić tak jak jest.
Jeżeli zmieniasz dwie zmienne - naciąg i siła naciągnięcia to masz do czynienia z kombinacją i nie wiesz czy poprawa/pogorszenie jakości gry to efekt zmiany rodzaju naciągu czy zmiany sposobu wciągania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Naciągi - kilka pytań...

Dzięki za radę :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciągi - kilka pytań...

1. Zawsze w pierwszej kolejności lecą preferencje, dlatego mamy takie dziwne przypadki jak Volandri (jelito @ 12kp, tu problemy zdrowotne) czy Blake (poliester @ +30kp).
2. Poza preferencjami istotna jest sama rakieta. Czym innym jest wciąganie na 23kp struny w 90 calowej klasycznej ramie, a czym innym takie wciągnięcie w ramie 100 calowej np. z O-portami.
3. Ogólne wskazówki dot. siły wciągania strun uzależnione są zarówno od materiału jak i ich konstrukcji.
Kiedyś było łatwiej... były miękkie i dynamiczne multifilamenty i syntetyki (nylon, poliamidy), które wciągało się mocniej oraz sztywne monofilamentowe poliestry (tzw. druty), które wciągało się słabiej. Obecnie na rynku mamy wymieszanie z przemieszaniem multifilamenty z poliestru, monofilamenty z poliamidu, multifilamenty z poliestrowymi rdzeniami etc. itd. itp.wliczając w to liczne wariacje w postaci grubszych włókien centralnych lub zewnętrznych, biegnących równolegle w strunie bądź dookoła jej środka... i mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Doszło do tego że niektórzy wstępnie przeciągają monofilamenty o dużej zawartości poliolefin aby zminimalizować utratę napięcia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”