Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

Pewnie Jadzię J. wykopali z grobu, Tomaszewski senior będzie szczęśliwy (wzwód murowany :::jezor::: ) ... :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Siostry Radwańskie

Tenisówka pisze:Agnieszka Radwańska zatrudni nowego trenera ( konsultanta). Ma to być jakaś była tenisistka z doświadczeniem wielkoszlemowym -"popartym sukcesami" :wink: .O kogo chodzi wiadomo będzie w grudniu, Wiktorowski zostaje.

http://www.sport.pl/celebrities/1,83535 ... skiej.html
A skąd pewność, że to kobieta, a nie mężczyzna?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

http://www.sportowefakty.pl/tenis/48684 ... adwanskiej

Jeśli to prawda, to solidne treningi wyczuwam. Może to być kolejny krok do przodu moim zdaniem. Niektórzy mówią, że najwyższy czas. No nic, Navratilova czy nie, zmiana powinna być impulsem.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Siostry Radwańskie

Vivid pisze:Pewnie Jadzię J. wykopali z grobu, Tomaszewski senior będzie szczęśliwy (wzwód murowany :::jezor::: ) ... :lol:

Wyjątkowo obleśny wpis, nawet jak na Ciebie! O_O
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

keicam pisze:Wyjątkowo obleśny wpis, nawet jak na Ciebie! O_O
Po prostu nie masz na tyle dystansu, żeby załapać o co chodzi ;).

EDIT: To już oficjalne: M. Navratilova trenerką Agi (za: oficjalne konto FB A. Radwańskiej) :).
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Siostry Radwańskie

O_O

Hm, mieszane uczucia. Wielkie nazwisko, ale czy przełoży się to na jakąś poprawę...
#NKrising
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

Navratilovą odbieram jako osobę, która sobie nie da wejść na głowę. Możliwe, że wprowadzi ostrzejszy reżim treningowy, zaaplikuje parę korekt, podzieli się doświadczeniem... może to będzie to?
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Siostry Radwańskie

TadX pisze:EDIT: To już oficjalne: M. Navratilova trenerką Agi (za: oficjalne konto FB A. Radwańskiej) :).
Oooo! Vidziu trafił kulą w płot :(
Zamiast nekrofilii, pospolita miłość lesbijska...
Ale pewnie znając dystans V i tak dowiemy się która której, kiedy i jak!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

keicam pisze:Ale pewnie znając dystans V i tak dowiemy się która której, kiedy i jak!
Właśnie wolałbym nie. Już się podzielił swoim wyborem w kwestii stron internetowych ;).

Co do Agi... A co ;) - może zbliżający się AO będzie jej?
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Siostry Radwańskie

Ciekawe od kiedy zaczynają? Bo teraz Aga na Merze ćwiczy więc chętnie bym starą mistrzynię w trenerce podpatrzył.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Siostry Radwańskie

TadX pisze:Co do Agi... A co ;) - może zbliżający się AO będzie jej?
Czucie gry, geometrię kortu ma na poziomie nieosiągalnym dla większości konkurentek!
Jak ją Martina przekona do zamkniętego fh zamiast tego "twista" to czemu nie :) Robienie mięśni do takiej akcji forhendowej jest pomyłką.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Siostry Radwańskie

keicam pisze:
TadX pisze:Co do Agi... A co ;) - może zbliżający się AO będzie jej?
Czucie gry, geometrię kortu ma na poziomie nieosiągalnym dla większości konkurentek!
Jak ją Martina przekona do zamkniętego fh zamiast tego "twista" to czemu nie :) Robienie mięśni do takiej akcji forhendowej jest pomyłką.
Coś się do tego FH Agnieszki przyczepił :wink: , nie sądze by Martina zmieniała technikę uderzania FH Agi, raczej będzie starała się ją przekonać do częstych wycieczek do siatki plus poprawy serwisu, bo na tych polach Martina była mistrzynią. :wink:
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Siostry Radwańskie

boro pisze:Coś się do tego FH Agnieszki przyczepił :wink: , nie sądze by Martina zmieniała technikę uderzania FH Agi, raczej będzie starała się ją przekonać do częstych wycieczek do siatki plus poprawy serwisu, bo na tych polach Martina była mistrzynią. :wink:
Chodzenie do siatki jest konsekwencją ataku. Czymś trzeba "przycisnąć", żeby później dobić przeciwnika na siatce. Wg mnie brakuje mocnego forhendu generowanego z wejściem ciałem na piłkę. Na takim uderzeniu można zbudować wycieczkę do siatki.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Siostry Radwańskie

Jestem mocno zdziwiony, Martina to prawdziwa legenda. Ciekawość mnie dosłownie zżera jak Aga będzie się spisywać w 2015. Może zrozumiała, że to już ostatni dzwonek na sukcesy...
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Siostry Radwańskie

Ja to raczej się skłaniam ku temu, że Martina ma pomóc głównie mentalnie, a nie w treningu jako takim.
Prince Textreme Tour 100 310
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Siostry Radwańskie

keicam pisze:
boro pisze:Coś się do tego FH Agnieszki przyczepił :wink: , nie sądze by Martina zmieniała technikę uderzania FH Agi, raczej będzie starała się ją przekonać do częstych wycieczek do siatki plus poprawy serwisu, bo na tych polach Martina była mistrzynią. :wink:
Chodzenie do siatki jest konsekwencją ataku. Czymś trzeba "przycisnąć", żeby później dobić przeciwnika na siatce. Wg mnie brakuje mocnego forhendu generowanego z wejściem ciałem na piłkę. Na takim uderzeniu można zbudować wycieczkę do siatki.
Wolej, dobry plasowany serwis, wykorzystywanie geometrii kortu, jak sam pisałeś :wink: a może przede wszystkim strona mentalna po to Martina będzie w teamie Agi, " pałowanie " :wink: z FH myślę, że nie o to chodzi .....ale może się mylę. :wink:
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Siostry Radwańskie

W najśmielszych przypuszczeniach nie sądziłem, że zdecydują się zaproponować współpracę Navratilovej, a ta podejmie to ryzyko. Ryzyko dla Martiny ogromne jeśli na poważnie chce rozkręcić karierę trenerską. Dla Radwańskiej to po prostu ciekawy eksperyment. Przynajmniej będzie miała wobec kogoś takiego mniej argumentów do "wiem lepiej".
Teoretycznie to świetny wybór, bo Navratilova, poproszona, zawsze bardzo konkretnie i bez owijania w bawełnę punktowała braki Radwańskiej. Co z tego wyjdzie? Czy Agnieszce wystarczy "konsultacja mentalna"? Tego nie jestem pewien. Ale generalnie zaimponowało mi, że sięgnęli po kogoś takiego jak Martina - szkoda jednak, że dopiero teraz.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

SevenUP pisze:Ja to raczej się skłaniam ku temu, że Martina ma pomóc głównie mentalnie, a nie w treningu jako takim.
Chyba masz właśnie rację. Przeczytałem, że będzie ona w roli konsultantki. Czyli nie trener. Sam nie wiem. Dla mnie to mimo wszystko mniejsza rola, niż trenera.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siostry Radwańskie

SevenUP pisze:Ja to raczej się skłaniam ku temu, że Martina ma pomóc głównie mentalnie, a nie w treningu jako takim.
No właśnie, może wbije Radwańskiej do głowy żądze zwycięstw i bardziej adekwatne zachowanie na korcie.
Jeżeli chodzi o styl gry, to "stara" szkoła Navratilovej była dobra na lata 80-te, a nie na obecne czasy, gdzie królują silne uderzenia w stylu Williams i Sharapovej. Z tego względu sądzę, że nic się w grze Radwańskiej nie zmieni. Tutaj potrzeba zupełnie innego podejścia. A co może Czeszka Radwańskiej zaproponować... Serve and volley, slajsowanie piłek zamiast obecnego przepychania i zagrania chip and charge?
Bądźmy poważni.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Siostry Radwańskie

boro pisze:
keicam pisze:
TadX pisze:Co do Agi... A co ;) - może zbliżający się AO będzie jej?
Czucie gry, geometrię kortu ma na poziomie nieosiągalnym dla większości konkurentek!
Jak ją Martina przekona do zamkniętego fh zamiast tego "twista" to czemu nie :) Robienie mięśni do takiej akcji forhendowej jest pomyłką.
Coś się do tego FH Agnieszki przyczepił :wink: , nie sądze by Martina zmieniała technikę uderzania FH Agi, raczej będzie starała się ją przekonać do częstych wycieczek do siatki plus poprawy serwisu, bo na tych polach Martina była mistrzynią. :wink:
Wejście na siatkę bez przygotowania czyli mocnego/celnego uderzenia jest skazane na porażkę nawet na poziomie średniego amatorstwa więc rozumiem logikę keicama.
Chodzić do siatki i odprowadzać piłkę mijającą wzrokiem potrafi każdy.
Poprawa serwisu pod okiem Martiny jak najbardziej możliwa.
Możemy popatrzeć na zmianę gry Djoko w wyniku konsultacji legendy gry przy siatce.
Uważam jednak, że Novak potrafi przygotować to wejście na siatkę bardzo dobrze.
Czy Aga też będzie potrafiła ? Siła to nie wszystko to po pierwsze, a po drugie pokazywała już w kilku meczach, że potrafi przycisnąć rywalki piłkami kierunkowymi o wystarczającej mocy na wejście do siatki więc kto wie...
Oby się udało - trzeba jej tego życzyć ponieważ nie widać zawodniczki z Polski, która mogłaby ją zastąpić w TOP10.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”