Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Siostry Radwańskie

Nolan pisze:.
Możemy popatrzeć na zmianę gry Djoko w wyniku konsultacji legendy gry przy siatce.
Rzeczywiście, zwłaszcza w Australii było widać ten zbawienny wpływ, ostatnie dwie piłki z Wawrinką klasa. rotfl

Zmienianie stylu na podstawie tego, co potrafił kiedyś grać trener ma taki sam sens jak ustawianie formacji drużyny piłkarskiej nie patrząc na zasoby kadrowe.
#NKrising
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Siostry Radwańskie

McGyver pisze:
SevenUP pisze:Ja to raczej się skłaniam ku temu, że Martina ma pomóc głównie mentalnie, a nie w treningu jako takim.
No właśnie, może wbije Radwańskiej do głowy żądze zwycięstw i bardziej adekwatne zachowanie na korcie.
Jeżeli chodzi o styl gry, to "stara" szkoła Navratilovej była dobra na lata 80-te, a nie na obecne czasy, gdzie królują silne uderzenia w stylu Williams i Sharapovej. Z tego względu sądzę, że nic się w grze Radwańskiej nie zmieni. Tutaj potrzeba zupełnie innego podejścia. A co może Czeszka Radwańskiej zaproponować... Serve and volley, slajsowanie piłek zamiast obecnego przepychania i zagrania chip and charge?
Bądźmy poważni.
Bądźmy poważni. I w związku z tym myślę, że nie masz racji. To, że Navratilova jako zawodniczka jest z innej epoki tenisa nie oznacza, że będzie częstowała swoją podopieczną anachronizmami. Martina przecież cały czas obserwuje rynek tenisowy, każdy, kto słucha jej komentarzy pomeczowych wie, że ma zdolność analizowania spotkań, a to dość istotny walor. W aspekcie taktyki może być pomocna. No i może być wreszcie kimś przed kim Agnieszka poczuje respekt i będzie brała jej uwagi serio. Zwłaszcza, że będą ją one kosztowały sporo kasy.
Chyba nikt nie wierzy, że taki dodatkowy trener-konsultant zmieni radykalnie styl dojrzałej zawodniczki ze wszystkimi jej przyzwyczajeniami itp. Przecież nigdy nie chodziło, żeby Radwańską zamienić w Szarapową czy Williams, a raczej o to, żeby się rozwijała, dodawała nowe elementy w ramach swoich możliwości, doskonaliła to, co umie. I generalnie, żeby trochę więcej zależało na korcie od niej, a nie wszystko od przeciwniczki. A slajs, serve and volley itp. nikomu nie zaszkodzi nawet dzisiaj - wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Siostry Radwańskie

HeadShot pisze:
Nolan pisze:.
Możemy popatrzeć na zmianę gry Djoko w wyniku konsultacji legendy gry przy siatce.
Rzeczywiście, zwłaszcza w Australii było widać ten zbawienny wpływ, ostatnie dwie piłki z Wawrinką klasa. rotfl

Zmienianie stylu na podstawie tego, co potrafił kiedyś grać trener ma taki sam sens jak ustawianie formacji drużyny piłkarskiej nie patrząc na zasoby kadrowe.
Dwie piłki jako ocena skuteczności wdrożonych nowych elementów do stylu gry to lekko powiedziawszy ... nieporozumienie.
Specjalnie nie podałem tutaj przykładu Rogera, który w wyniku współpracy z Stefanem częściej idzie na siatkę ponieważ to właśnie dla Novaka taka gra jest bardziej obca.

Co do określenia "zmiany stylu gry" to mocna nadinterpretacja. Czytam mojego posta i czytam i nigdzie nie widzę, że Aga będzie wkrótce grała s&v. :wink:
Agnieszka nigdy nie będzie grała jak Martina i to jest oczywiste.
Jednak poprawa serwisu to element, w którym Martina może Agnieszce pomóc.
Podobna sytuacja z poprawą gry przy siatce.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Dobry ruch. Nie powinien zaszkodzić a może pomóc. Trzeba poczekać na efekty tej współpracy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

No nie wiem, jak będzie rwała Agę to się Celt wkurzy ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

Najśmieszniejszy w całej tej sprawie jest fakt, że gdzie teraz nie zajrzę to widzę Fibaka wypowiadającego się o tym. Nie wiem jak inni, ale ja jeszcze pamiętam, jak był skautem szukającym kobiet. Trochę mnie to irytuje. Jedna ostatnia perełka: "razem szukaliśmy jej iPhone'a".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

TadX, tenis to jedno, a naganianie panienek to drugie, Fibak dywersyfikuje działalność. ;)
Jedno oceniamy OK (to znaczy możemy się zgadzać lub nie), a drugie zdecydowanie nagannie. Nie ma co z tego jednego wora robić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Siostry Radwańskie

Fibak posądzany o rozwiązłość, Navratilowa - pierwsza zadeklarowana lesbijka w sporcie, a to wszystko u zawodniczki u której wartości są na "pierwszym miejscu". Świat jest naprawdę ciekawy, tyle śmiechu z tych co mogli kiedyś milczeć zamiast robić za afisz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

PitS, raczej pusty śmiech nad tymi, przez których inni muszą się "chować" ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Siostry Radwańskie

Trochę więcej...

Tu K. Stopa (moim zdaniem bardzo ciekawie):
http://rotacjawsteczna.blog.pl/2014/12/ ... /#comments

Tu wywiad z T. Wiktorowskim:
http://www.sport.pl/celebrities/1,83535 ... ma.html#MT


Trochę mnie zastanawia problem nazewnictwa... Albo trener/supertrener albo konsultant (z tym drugim też się spotkałem)...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siostry Radwańskie

A nie używa się co-coach/co-trainer (współtrener)?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
wkoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:58

Re: Siostry Radwańskie

Ale Ula ma serię w Auckland.. Już 5te zwycięstwo w turnieju!!
Nie pamiętam kiedy ostatnio miała taką passę.
Nowy trener czyni cuda? :)
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Siostry Radwańskie

Ale widziałem ten mecz i kiedy Hantuchova grała, to Ula nie miała za dużo argumentów. A w 3-cim secie chyba Słowaczka wyrzuciła z 80% piłek. O_O Ale ogólnie cała seria i turniej na +, tyle że nie popadajmy w euforię.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Siostry Radwańskie

Trzeba pamiętać i mieć z tyłu głowy nadchodzący mecz w Pucharze Federacji z Rosjankami. Z takimi wynikami Ula automatycznie staje się faworytką do partnerowania Agnieszce w grach singlowych. Bo debel to jest już raczej zaklepany - Agnieszka + Ala Rosolska, o czym zresztą mówiła sama Agnieszka w niedawnym wywiadzie dla "Tenisklubu".
8:7 40:15
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Siostry Radwańskie

Ten debel jest za dobry, żeby go zmieniać. :rolleyes: Grały poprzednie kilka meczów tak, jakby od 20 lat ze sobą grały. :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siostry Radwańskie

To zawsze świetne uczucie zaczynać sezon w Sydney. Grają tutaj najlepsze zawodniczki, zawsze trzeba dać z siebie maksimum możliwośći. Z Alize Grałyśmy ze sobą kilka dni temu, w meczu o Puchar Hopmana grałyśmy przeciwko sobie ponad 3 godziny. Tym bardziej więc mogę być zadowolona, że tym razem szybko mi poszło. Co do mojej trenerki to Martina przyjedzie na jutrzejszy mecz. To będzie dla mnie coś nowego. Celem jest wygranie wielkiego szlema. Wiem Martina, że dziś mój serwis nie funkcjonował dobrze, poprawię się! – powiedziała po meczu Agnieszka Radwańska.
No i nie podołała presji Martiny. :]

Radwanska Agnieszka (POL) [6]
6 6(4) 2
Muguruza Garbine (ESP) [24]
3 7 6
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siostry Radwańskie

Nie ma co się szarpać, wiadomo. Zgarnięte wpisowe to można się do AO przygotowywać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Siostry Radwańskie

Cholibka, szkoda, że nie obstawiam, bo byłem na 90% pewny, że polegnie.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siostry Radwańskie

Marcin_L pisze:Cholibka, szkoda, że nie obstawiam, bo byłem na 90% pewny, że polegnie.
Nie było sensu za długo ciągnąć tego turnieju żeby się nie zajechać.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Siostry Radwańskie

TomPL pisze:No i nie podołała presji Martiny. :]
Jakoś mnie to wcale nie dziwi. Wręcz można się było spodziewać, że będzie stremowana.
I bardzo dobrze się stało, w kolejnym turnieju na pewno będzie chciała się zrehabilitować. :D
Dredy górą!

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”