Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Nie no bardzo wątpię, aby separacja rodziców była głównym powodem wycofania się z turnieju, to jest zbyt "błaha" rzecz by nie grać na Wimbledonie i myślę, że Rafa by sobie życzył mieć tylko taki problem na głowie :wink: .
Awatar użytkownika
Nietuzilnowa
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2009, 10:21

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Mogę się założyć, że istnieje inny powód niż rozwód jego rodziców... trochę mi się to dziwne wydaje.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

TadX pisze:Rafa podobno jest bardzo prorodzinny, jeden komentator powiedział.
Bardzo często podkreśla to w wywiadach. Nie jest to dziwna sytuacja, zwłaszcza, że przywiązanie do rodziny to cecha charakterystyczna lwiej części hiszpańskiego narodu.

Nadal wszystkie swoje sukcesy świętuje w gronie znajomych, z którymi bawił się jeszcze w piaskownicy. Dodatkowo w wielu turniejach pomaga w deblu swojemu bliskiemu kumplowi z dzieciństwa, Bartolomeu Salva-Vidal.

Inny Hiszpan, Fernando Verdasco, nie wyobraża sobie meczy, podczas których w boksie nie siedzi jego ojciec czy kolega z ławki z okresów wczesnej podstawówki - Tati Rascon.
mtenis team
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Trzeba też pamiętać, że ci ludzie (tenisiści) większą część roku są poza domem. Rodzina jest jakby punktem odniesienia - wyjeżdżam, ale mam gdzie/do kogo wracać.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Jakby nie patrzeć chłopak ma problem, a raczej dwa problemy. Jako człowiekowi życzę mu powodzenia, a jako tenisiście, cóż, fanem jego gry nie jestem więc dla mnie może już go nie być.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Vivid pisze:Jakby nie patrzeć chłopak ma problem, a raczej dwa problemy. Jako człowiekowi życzę mu powodzenia, a jako tenisiście, cóż, fanem jego gry nie jestem więc dla mnie może już go nie być.
Ja tak samo - jako człowieka bardzo szanuję, bo z tego co widzę i czytam to jest w porządku, nawet bardzo. Co do jego gry i tenisa - hmmm... też nie przepadam, z tym, że zawsze to jakieś urozmaicenie, coś innego.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Rafa wycofał się z półfinału Pucharu Davisa przeciwko Niemcom. Powód? Kolano. Źle się dzieje, źle...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

napalm pisze:Rafa wycofał się z półfinału Pucharu Davisa przeciwko Niemcom. Powód? Kolano. Źle się dzieje, źle...
To raczej normalne, że skoro miał kontuzje i nawet jeśli już z niej wyszedł to odpuszcza mecze na PD które na pewno nie są dla niego najważniejsze. Bądźmy dobrej myśli :)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

napalm pisze:Rafa wycofał się z półfinału Pucharu Davisa przeciwko Niemcom. Powód? Kolano. Źle się dzieje, źle...
Faktycznie, dobrze nie jest, gdy nie wystąpi na USO to wtedy chyba będzie można mówić, że jest nie tyle źle, co już tragicznie... Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Nawet jak sezon straci to nie jest skreślony. Niemniej ja go już nie widzę. Gospodarka rabunkowa na własnym ciele zbiera plony ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Nadal ogłosił pierwszy start.
Za stroną ATP ma to być Masters w Montrealu na początku sierpnia. Czyli kontuzja raczej na prawdę poważna, skoro cały lipiec odpuszcza.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

A gdzie on miałby zagrać wcześniej? Teraz chyba jest miesiąc bez żadnego większego turnieju. Następny to właśnie w Montrealu, gdzie Nadal musi obronić tytuł albo straci dużo punktów.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

el-biczel pisze:Nadal ogłosił pierwszy start.
Za stroną ATP ma to być Masters w Montrealu na początku sierpnia. Czyli kontuzja raczej na prawdę poważna, skoro cały lipiec odpuszcza.
La_Patik ma rację :) Nadal od początku sezonu nie planował żadnego startu w lipcu, na europejskiej cegle. Skończyła mu się umowa (nikt tego oficjalnie nie potwierdził, ale prasa wie swoje ;) ) z organizatorami imprezy w Stuttgarcie i Nadal nie jest w tym roku zobligowany do gry w Mercedes Cup. Lipiec od początku był wolny od startów. Oczywiście był Wimbledon i Puchar Davisa, ale te wypadły w trakcie trwania sezonu.
mtenis team
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Vivid pisze:Nawet jak sezon straci to nie jest skreślony. Niemniej ja go już nie widzę. Gospodarka rabunkowa na własnym ciele zbiera plony ...
Oglądaliśmy wspólnie z kumplami USO 2007 w weekendy. Padł temat o Nadalu. Oczywiście moje zdanie o jego prezencji, wyprowadzaniu, bądź kończeniu niektórych uderzeń tutaj każdy dobrze zna, więc przejdę do meritum :wink:.
I3 pisze:Daję mu maksymalnie 2 lata z taką grą.
Tak rzekłem i na razie punkt dla mnie.

A jeśli Rafa chce coś ugrać to niech uważnie czyta*. Chłopie - tylko turniej pokazowy lub Doha przed AO, odpuść Dubaj, na cegle odpuść Madryt (bądź i Barcelonę), możliwie odpuść Queens, jak nie dasz rady to odpuść Rogers Cup, no i Paryż przed Masters Cup. Myślę, że jak tak obetnie kalendarz to coś może z tego wyjdzie.

* - Bazowane na turniejach z tego roku.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Na przykład po cholerę mu był Rotterdam? Coś mi się widzi, że w tym sezonie to go już nie zobaczymy w ogóle...
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

TadX pisze:Na przykład po cholerę mu był Rotterdam? Coś mi się widzi, że w tym sezonie to go już nie zobaczymy w ogóle...
Zobaczymy, zobaczymy, zobaczysz :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

gural_91 pisze:Zobaczymy, zobaczymy, zobaczysz :P
No tak. W końcu początkową fazę turnieju też raczej pokazują.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
sharon
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 2 cze 2009, 20:41
Lokalizacja: Piła

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

A ja kibicuję Nadalowi aby wyzdrowiał, i fizycznie i psychicznie się pozbierał, bo to że kolana mu wysiadają to już przed RG było wiadomo, ale doszły do tego problemy rodzinne i widocznie chłopak musi odpocząć. Ja trzymam kciuki bo miło było oglądać tenis w wykonaniu tego tenisisty i jego pojedynki z Rogerem czy innymi zawodnikami.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Powiem tak, chociaż lubię styl Federera to życzę jak najlepiej Nadalowi. Mówiąc szczerze, po tych ostatnich sukcesach Feda przyjemnie by było zobaczyć finał USO w składzie Nadal - Federer. Tam jeszcze nie grali przeciw sobie.

Roger pobił rekordy, presja zeszła, spinać pupki już nie musi. Wtedy by się okazało czy to te rekordy go tak spinały czy Nadal. Bo gdyby pokazała się pampersiada, to by znaczyło że to jednak Rafael.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

RatRace pisze:Roger pobił rekordy, presja zeszła, spinać pupki już nie musi. Wtedy by się okazało czy to te rekordy go tak spinały czy Nadal.
Według mnie jedno i drugie, z tym, że teraz faktycznie presja rekordów już znikła i ciekaw jestem czy to wpłynie na pojedynki z Rafą, czy będzie luz, bo niby dlaczego ma go nie być?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”