Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

I3 pisze:
gural_91 pisze:Zobaczymy, zobaczymy, zobaczysz :P
No tak. W końcu początkową fazę turnieju też raczej pokazują.
Aleś Ty wredny... :P Ale spoko rozumiem, też tak życzyłem Federerowi kiedyś. Dopiero po tegorocznym AO zobaczyłem, że to też człowiek :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

el-biczel pisze:Nadal ogłosił pierwszy start.
Za stroną ATP ma to być Masters w Montrealu na początku sierpnia. Czyli kontuzja raczej na prawdę poważna, skoro cały lipiec odpuszcza.
No i Rafcio niepewny jeśli chodzi o start w Montrealu...

http://eurosport.yahoo.com/29072009/58/ ... eturn.html

Jak nie wystartuje to kiszka... w sumie to najgorszy okres dla niego na powrót... równie dobrze mógłby sobie odpuścić resztę sezonu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Szkoda chłopa. Tyle problemów zwaliło mu się na głowę w tak krótkim czasie. Problemy w sferze emocjonalnej/psychicznej wpływają na proces rekonwalescencji. Naukowo dowiedziono, że ludziom o optymistycznym nastawieniu szybciej goją się rany. To tak w wielkim skrócie. Pytanie brzmi, czy jeśliby kolana były JEDYNYM problemem, to czy Rafa szybciej by wrócił? Po mojemu ciężko stwierdzić. Gdy głowa dobrze pracuje to reszta ciała też jest ok. Głowa przecież zawiaduje wszystkim. Dodatkowe zmartwienia jeśli chodzi o separację/rozwód rodziców na pewno nie pomaga.
El Diablo pisze:Jak nie wystartuje to kiszka... w sumie to najgorszy okres dla niego na powrót... równie dobrze mógłby sobie odpuścić resztę sezonu...
No właśnie, dokładnie. Hard nie jest nawierzchnią sprzyjającą kolanom, a już na pewno nie dla Rafy, który ma taki a nie inny styl gry... Może faktycznie - skoro już się przesadziło, to może lepiej dać sobie siana i spokój, na spokojnie przygotować się na następny sezon....
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Tu nie chodzi o same kolana, najgorszy moment tzn. też, że ma kupę pkt do obrony, a jakby całkowicie podziękował to tam Murray już się czai, chociaż on też ma sporo do obrony...
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

A może zmienimy temat tego wątku bo Nadal wraca i warto skupić się na jego grze ;).

Nadal odpadł, punkty lecą, tak? Czyżby Roger do stycznia siedział na tronie? :)

A moje pytanie - ma ktoś może nagrany półfinał Nadal - Verdasco z Australian Open 09?
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Jak masz Eurosport Playera, to tam powinien być w archiwum.
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
ayene-
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:28

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Ja mam w bardzo dobrej jakości, napisz PW. :)
Obrazek
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

No i kolejne problemy z Rafą, tym razem mięśnie brzucha... Kolejna rzecz, która jest potwierdzeniem tego, co mówili tu forumowicze, szczególnie Ci, co z tenisem mają do czynienia więcej niż hobbystycznie. Jak proroctwa, niedawno kolana, teraz to... Chyba szanse na dobre wyniki przemijają powoli... takie odnoszę wrażenie. Wiem, że to za wcześnie, by osądzać w stopniu ostatecznym, no, ale z drugiej strony coś złego się dzieje. Naprawdę, chyba drużyna Rafy musi razem z nim wszystko porządnie przemyśleć. Już pisałem o tym, że Rafa teraz na US Open w ogóle nie szanuje kolan, ślizga się po hardzie, do czego trzeba mieć nie lada fantazję. Życzę mu jak najlepiej. Musi coś zostać zmienione, bo to droga do tragedii, tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

TadX pisze:...Rafa teraz na US Open w ogóle nie szanuje kolan, ślizga się po hardzie, do czego trzeba mieć nie lada fantazję.
Hmmm... jakby nie było brakuje mu tylko US Open... może, powtarzam może, stwierdzili że skoro miał długą przerwę, jest świeży (?), to może warto podjąć walkę o jedyny tytuł WS którego mu brakuje?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

El Diablo pisze:Hmmm... jakby nie było brakuje mu tylko US Open... może, powtarzam może, stwierdzili że skoro miał długą przerwę, jest świeży (?), to może warto podjąć walkę o jedyny tytuł WS którego mu brakuje?
No właśnie, masz rację. Z innej strony patrząc, zobacz - już mu coś strzyka w mięśniach brzucha. Cholera wie, jaką cenę zapłaci za ten US Open...
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Pisali, że to jelita a nie mięśnie brzucha. Ale nawet jak dojdzie do finału (co też jest wątpliwe) to ma marne szanse z Rogerem niestety...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

gural_91 pisze:Pisali, że to jelita a nie mięśnie brzucha.
Ciekawe w takim razie mają metody leczenia, zewnętrzne plastry na problemy z jelitami.
Muszą spróbować jeszcze borsuczego sadła i okładów ze skóry z kota.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Źródło: http://sport.onet.pl/74445,1248732,2038 ... omosc.html
Nie wiem na ile jest wiarygodne.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

gural_91 pisze:Źródło: http://sport.onet.pl/74445,1248732,2038 ... omosc.html
Nie wiem na ile jest wiarygodne.
Tu z kolei nie ma mowy o jelitach, a mięśniach:
http://eurosport.yahoo.com/08092009/58/ ... ro-16.html

A z tego co widzieliśmy (plastry etc. o czym wspominał ppeter) to Eurosport powinien mieć rację...

Obstawiam błąd tłumaczenia Onetu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

El Diablo pisze: Obstawiam błąd tłumaczenia Onetu...
No i chyba masz rację. W sumie to by nie była ich pierwsza pomyłka.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Każdy już pewnie czytał na głównej stronie, że kolejne kłopoty ze zdrowiem. Do końca roku korty twarde, na początku przyszłego roku korty twarde. Co ten Nadal pocznie? Sporo punktów do obrony... Dopiero RG, Queens i Wimbledon. Tylko, że nawet za ten drugi turniej to wiele punktów nie łyknie, s&v to on nie będzie grał a pizganie zza końcowej na trawie skuteczne nie będzie, bo zwyczajnie nie wytrzyma, lub ktoś go rozstrzela. A na Wimblu to co? No podobnie, tyle że mecze o minimum jeden set dłuższe. Na RG to del Potro nie odpuści, czaić się będzie gdzieś tam nawet Federer, czy Djokovic. A nie wiem jak z jego zdrowiem miałoby być lepiej. Załóżmy, że to nawet przeciążenie, to kiedy czas na odpoczynek? :([
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Zainspirowała mnie wypowiedź Vivida o gwałtownym spadku formy Nadala, co miałoby nastąpić po zaprzestaniu ewentualnego koksowania Rafy... Widoczny spadek masy, blada cera, przerzedzone włosy (zdjęcia odnoszą się właśnie do tej kwestii)... Wiadomo że przekaz telewizyjny oraz zdjęcia mogą zniekształcić obraz (ale czy aż tak ?) i nie chciałbym niczego przesądzać, ale bez powodu człowiek nie staje się cieniem samego siebie. Jestem niezmiernie ciekawy sezonu 2010 i co Hiszpan zaprezentuje w Australii. A wiadomo że grać tam potrafi. :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Świetny dobór fotek Napalm... naprawdę wygląda porażająco...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

O kurka wodna... No włosy to faktycznie ma przerzedzone i z roku na rok widać różnicę... Ale tak z drugiej strony to nie dowód, że koksuje. Ja mam też trochę przerzedzone a nie koksuję - co widać. ;)
Widzu
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: Czy Rafa skończy karierę szybciej niż powinien?

Super focie naprawdę! Nie ma wątpliwości, że koksował może trochę, a może trochę bardziej ;D jest bladszy dużo, włosy co widać no i na pewno schudł ;/ Zobaczymy jak sobie z tym poradzi, wszystko powie następny sezon, ja trzymam kciuki!

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”