Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

Zvonariowa wygrała pierwszego seta 6:3, dziś Serbka jakby niedomagała z lekka, przy stanie 1:4 i przewadze Rosjanki przerwała grę i potrzebna była interwencja lekarza, potem wyszła na kort i jak gdyby nigdy nic wygrała gema, po znakomitych zagraniach.
Wiera jednak nie popuściła i dowiozła przewagę przełamania.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: WTA Masters 2008

No i Ivanovic sobie, również nie poradziła z Zvonarieva. Jej tenis jest ubogi, mimo to gra solidnie z obu stron i nie poddaje się. Jednak trzeba przyznać, że Ivanovic jest w kryzysie i to wyraźnym, być może ze względu na te problemy fizyczne.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: WTA Masters 2008

Oglądałem tylko ostatniego seta i przyznam, że nie takiego wyniku na początku się spodziewałem. Ana miała sporo bardzo ładnych winnerów (kilka linii), ale potem to 'nadrobiła' niewymuszonymi błędami. Mogę za to powiedzieć po tym meczu, że nie podoba mi się tenis Zvonariewej.
out of business
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

Wiera, jak na własne standardy zagrała bardzo dobry mecz, miała raptem tylko trzy wygrywające uderzenia mniej na swoim koncie niż Serbka, która z kolei potrafiła zachwycać momentami, ale w przekroju całego spotkania popełniła więcej niewymuszonych błędów. Mecz w sumie dosyć ciekawy przez zwroty akcji. Do ostatniej piłki nie wiadomo było, czy Rosjanka jednak się nie spali przed wygraną.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Masters 2008

Nie powiedziałbym że występ Zwonariowej był dobry jak na jej standard. Coś się blokuje kiedy gra z Ivanovic...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

Oczywiście problemu nastręcza określenie jak zazwyczaj gra Wiera. Jej dzisiejszy mecz z Ivanović zupełnie nie umywa się do ich finału z Linzu.
El Diablo pisze:Coś się blokuje kiedy gra z Ivanovic...
Więc jeśli przyjmiemy, że standardowo coś ją blokuje, gdy gra z Ivanović (chociaż jej bilans spotkań z Serbką nie wygląda tragicznie, teraz już 3:4), to dziś te blokady przełamała - z trudem, po walce, ale jednak to ona okazała się lepsza.
Pamiętam jak Zwonariowa grała z Janković w Pekinie - miała prowadzenie w obu setach, ba nawet piłki setowe, na nic to się zdało, nie wytrzymała i oba powędrowały do Jeleny. Inna sprawa że trafiła wtedy jak z kosą na kamień.
A dziś wydawało się - gdy już straciła serwis przy stanie 5:3, że Ana ją dogoniła, mimo to udało jej się domknąć seta przełamawszy serwis rywalki.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: WTA Masters 2008

Ana podjęła walkę ale skończyło się tak ja przewidywałem .:)

Wczoraj mieliśmy chyba okazję zobaczyć najciekawszy mecz jak do tej pory ,a mianowicie Venus i Jelenę . Dla mnie to niepojęte jak na takim poziomie można popełniać tyle podwójnych błędów ile popełniła Venus !! :roll: Tym bardziej przy takich warunkach jakimi dysponuje. Fakt Jelena grała fenomenalne returny (dawno nie widziałem u nikogo takiej dyspozycji w tym elemencie ) ale to chyba jej nie usprawiedliwia .
Obrazek
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

W pierwszym secie na 10 rozegranych gemów (6:4) tylko raz serwująca wygrała swoje podanie, ta "sztuka" udała się Venus. Niesłychane. A jeśli chodzi o dyspozycję returnową Dementiewej to Rosjanka należy tutaj do ścisłej elity. Zresztą Venus także świetnie odbiera podania serwujących.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
ayene-
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:28

Re: WTA Masters 2008

Gem, set, mecz ! Venus Williams
5:7 , 6:1 , 6:0

O co chodzi ? 6:1 , 6:0 :shock:
Rewelacyjna gra Venus, czy może Serena rozdała za dużo prezentów siostrze ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: WTA Masters 2008

Nie wytrzymała kondycyjnie.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Masters 2008

Heh... oglądam sobie, proszę Ja Was, mecz Safina vs Dementiewa... i bardzo mnie bawi taka sytuacja...

Safina nie ma serwisu = jest źle...
Dementiewa nie ma serwisu = norma...

Tzn. jest to dla mnie zabawne pod tym względem że największy brak Jeleny staje się atutem pod tym względem że nigdy nie liczyła na serwis więc ma inaczej "poustawianą" grę. Z kolei Safina, z resztą podobnie jak siostry W., kiedy nie ma serwisu to się bardzo męczy w swoich gemach... jak nie ma ustawionej serwisem dobrej pozycji to bywa różnie.

Teraz jeśli Dementiewa wygra z Safiną to o drugim miejscu w grupie zadecyduje mecz zainteresowanych zawodniczek tj. Sereny i Jeleny... a co ciekawsze powiem Wam szczerze że nie skreślałbym Rosjanki w tej konfrontacji...

Aktualizacja...

No więc właśnie 6:2 6:4 Dementiewa... i kto by pomyślał? Liczyłem na początku turnieju, że to Safina sprawi niespodziankę i zajmie miejsce którejś z sióstr W., a tu może to Rosjanka zrobić tylko nie ta o której mówiłem... HA!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: WTA Masters 2008

Pod warunkiem, że wygra z Sereną...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Masters 2008

Toż piszę że wszystko zależy od ostatniego meczu. Na plus dla Rosjanki należy zapisać że zmusza do biegania, a dzisiaj dwa kloce W. nie były najbardziej mobilne...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

El Diablo pisze:No więc właśnie 6:2 6:4 Dementiewa... i kto by pomyślał? Liczyłem na początku turnieju, że to Safina sprawi niespodziankę i zajmie miejsce którejś z sióstr W., a tu może to Rosjanka zrobić tylko nie ta o której mówiłem... HA!
Mówiąc szczerze przed samym turniejem - jak dla mnie to - Jelena miała lepsze rokowania od Safiny. Wygrała turniej w Luksemburgu (co prawda III kat.), w finale stoczyła bój z Wozniacki. Widziałem kawałek tamtego meczu i wtedy wpadła mi do głowy myśl, że Rosjanka może być czarną klaczą turnieju w Doha.
Nie wiem co pokazała dziś z Safiną, ale tak ostrożnie właśnie ją bym faworyzował w jutrzejszym starciu z Sereną, zresztą trzymam za nią kciuki.

Niepokoi mnie zaś "moja" druga Jelena, coś tam dziś jej dokuczało w odcinku lędźwiowym podczas II seta ze Swietą. Szczęśliwie zakończyła mecz w dwóch - w czym Kuza odegrała nieocenioną rolę wyrzucawszy mnóstwo prostych piłek. Więc jutro lepiej, aby Serbka zagrała tylko na jedno uderzenie ze Wieroczką, której z kolei też nie musi mocno zależeć na wygranej. Można domniemywać, że będzie to raczej mecz dwusetowy, albo dla Janković, albo dla Zwonariowej. Chyba w interesie obu nie leży trzysetowa batalia.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Masters 2008

Mnie przeraża jedno. Jeżeli Jankovic wycofa się z powodu kontuzji pleców to na jej miejsce wchodzi Radwańska z jej dorobkiem (chyba to się nie zmieniło) czyli dwoma wygranymi. Gra o pietruchę jeden mecz grupowy i ma półfinał. Skandal!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
adner
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 08:39

Re: WTA Masters 2008

Moim zdaniem najlepiej by było, jakby już ktoś miał się wycofać, żeby zrobiła to Ivanovic. Z Kuznetsovą Aga miałaby szansę wygrać, zdobyć trochę punktów rankingowych i pieniędzy :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Masters 2008

Ona tam sie nie nadaje. Niestety odbiega od ścisłej czołówki. M.in. i dlatego duży szacunek za to jakie zajmuje miejsce na liście bo tenisowo to tam jednak nie należy. Są lepsze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: WTA Masters 2008

Agnieszka jedynym czym nie odstaje chyba to serw lol. To co robi Safina to ciężko opisać :| ona mecze zwyczajnie serwisem oddaje . Pierwsze podanie wpada chyba co piąte w karo serwisowe a 2 to chyba wszyscy widzieli . Wg mnie za wysoko sobie wyrzuca tą piłkę do 2 serwisu .
Obrazek
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: WTA Masters 2008

Vivid pisze:Jeżeli Jankovic wycofa się z powodu kontuzji pleców to na jej miejsce wchodzi Radwańska z jej dorobkiem (chyba to się nie zmieniło) czyli dwoma wygranymi. Gra o pietruchę jeden mecz grupowy i ma półfinał. Skandal!
To, mimo wszystko, mało prawdopodobny wariant, zważywszy na to jak radziła sobie z kontuzjami podczas innych występów w tym sezonie, jak i w Madrycie 2007. Gdyby doszło jednak do takiej sytuacji, to najsprawiedliwiej byłoby zastąpienie jej przez zawodniczkę, która zajmie trzecie miejsce w jej grupie - w tym wypadku Kuza lub Ivanović. Ale tego przepisy chyba nie przewidują.
kobbe66 pisze:To co robi Safina to ciężko opisać ona mecze zwyczajnie serwisem oddaje . Pierwsze podanie wpada chyba co piąte w karo serwisowe a 2 to chyba wszyscy widzieli . Wg mnie za wysoko sobie wyrzuca tą piłkę do 2 serwisu .
Ona zawsze wysoko wyrzucała piłkę do serwisu, a przecież grała tak skutecznie w tym roku. To że teraz ma jakieś problemy z podaniem wydaje mi się przejściowe.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Masters 2008

Jakoś brak na razie tej atmosfery mistrzostw. Pustawe trybuny... Zawsze tak bywało na Masters Cup?
None but Jesus...
http://thaleia.pl

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”