Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

ATP Masters Series - Paryż 2008

Dziś w Paryżu rozpoczął się ostatni w tym roku turniej ATP z cyklu Masters Series. Na zmagania w hali Bercy zameldowała się cała światowa czołówka. Tytułu sprzed roku bronić będzie David Nalbandian, który w II rundzie zagra z Karlovićem albo Kieferem, w kolejnej może czekać na niego rodak Del Potro, a w ewentualnym ćwierćfinale znakomicie ostatnio grający Murray - dziś w Sankt Petersburgu wygrał drugi z rzędu turniej ATP. Szkot jest w połówce Nadala. W połówce Federera znajduje się Djoković, ale Serb ma Tsongę na horyzoncie III rundy i może Roddicka w ćwierćfinale.
Drabinka turniejowa: http://www.atptennis.com/en/common/Trac ... 52/mds.pdf
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Szwajcar jak dojdzie do półfinału to będzie dobrze. Ciężko będzie Nalbandianowi obronić tytułu ale na pewno zajdzie dość wysoko. Cóż zobaczymy jak to się ułoży.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Jak pokazała historia tego turnieju i poprzedni triumfatorzy, czołówka, która ma zapewniony awans w Masters, nie przykładała się zbytnio w Paryżu. Tylko akurat w tym roku Fed może chcieć powalczyć, bo przed rokiem odpadł chyba dość wcześnie, a coś wspominał, że bardzo chcę wrócić na fotel lidera. :wink:
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

No już w tym roku to RF nie ma szans na nr 1 - półfinał Nadala w Madrycie wystarczająco go urządził, ale punkty Szwajcara zdobyte w Paryżu mogą się przydać na poczet nowego sezonu.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

No tak ale Federer sam stwierdził że teraz skupia się przede wszystkim na tytułach, a nie ciułaniu punktów.

http://uk.reuters.com/article/tennisNew ... dChannel=0
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Tylko że w jego przypadku te tytuły oznaczają i sporo puntów a więc jedno nie wyklucza drugiego :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Ogólnie podejście Federera do turniejowych startów można określić jako totalne. Półfinał czy drugie miejsce to nie dla niego, on celuje w tytuły mistrza. Jak już zaloguje się w jakimś turnieju - nieważne czy w Estoril, czy na Wimbledonie, to zawsze po to, by odnieść ostateczne zwycięstwo. A punkty? Idą zaraz po nich. Teraz, gdy Nadal po piętach mu już nie depcze, może sobie z większym luzem podchodzić do kolejnych wyzwań, bez zbędnych myśli o obronie pozycji lidera. W tym roku RF nie wygrał jeszcze żadnego Mastersa, więc Paryż czeka z otwartymi rękami. A gdyby się nie udało w mieście Nadala, to jest jeszcze prestiżowy Szanghaj w zanadrzu.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Ale muszę powiedzieć jedno, obraz z transmisji meczów w Paryżu jest delikatnie mówiąc BEZNADZIEJNY ! Wygląda to tak jakby grali na mniejszej wersji kortu. Turniej dużo traci na atrakcyjności oglądania go w TV...
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Fakt, obraz kortu przypomina kwadrat. Ale dostrzegam plus takiego rozwiązania - kamera jest stosunkowo nisko i dobrze widać piłkę. W poprzednich relacjach z Mastersów na PSE kort wyglądał normalnie, ale zawodnicy i poszczególne wymiany były tak oddalone, że często można było się domyślać co i jak poszło nie tak.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
dani
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:03

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Na satelicie z Hot Birda o 19:30 dziś będzie tenis z Paryża , program Canal+ Sport francuskojęzyczny , nie wiem czemu ale nie jest kodowany, mam dekoder C. Polsatu kanał 254 w pozycji wszystkie kanały <)
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Wie ktoś może gdzie w necie jest jakaś transmisja? Bo na justin.tv nie ma nic.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

kiket pisze:Wie ktoś może gdzie w necie jest jakaś transmisja? Bo na justin.tv nie ma nic.
http://www.justin.tv/live24sports
Jest ^^

Mi się nie podoba w Paryżu, że Hawkeye jest pokazywany nad zawodnikami i żeby go obejrzeć, patrzą pionowo w górę.
A co do "kwadratowego" boiska to mi to nie przeszkadza jakoś. Dobrze za to widać piłkę, jak już Kross napisał.
Oglądam Tsonga - Stephanek (na razie 1:1) i była bardzo nietypowa sytuacja. Po zagranej piłce (aut Tsongi) ktoś wziął Challange. Nie wiem kto. Gdy powtórka pokazała, że był aut, a na tablicy pokazującej ilość pozostałych Challengów zmniejszyło się o 1 Tsondze, ten podszedł do sędziego i zaczął się kłócić, bo twierdził że nie użył Hawkeye. W końcu sędzia go uspokoił, a ten zaczął grać z 2 razy większym impetem i sportową złością :). Ogólnie Francuz jak dla mnie gra wspaniale - szybko, ofensywnie, efektownie i efektywnie.
out of business
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

PIXI pisze:
kiket pisze:Wie ktoś może gdzie w necie jest jakaś transmisja? Bo na justin.tv nie ma nic.
http://www.justin.tv/live24sports
Jest ^^
No wybacz dopiero jak się wpisało bo na stronie głównej nie ma nic przynajmniej u mnie.


Tsonga zwycięski z Stepankiem ale ten jak zawsze napsuł trochę krwi.

EDIT: I Fedek również zwycięski, choć tylko jedno przełamanie było. Soderling łatwo nie dał.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2008, 21:31 przez kiket, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Federer wygrał 6:4, 7:6.
out of business
Vencedor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:44

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Roddick wygrał z Simon 6:3 7:5. W pierwszym secie Amerykanin grał dobrze, byłem trochę zaskoczony taką grą. Ale w drugim secie Andy grał słabo a wygrał... W pewnym momencie drugiego seta była pokazana statystyka na której Jankes miał 17 niewymuszonych i 3 winnery w drugim secie. W następnej fazie turnieju zagra z Djoko lub Tsongą. Ostatnio Francuz wygrał z Djoko więc może być ciekawie szczególnie, że publiczność będzie za Jo. Mam nadzieję, że Nole sobie poradzi i jutro spotka się z A-Rodem...
NTRP 4.0
Yo Campeon, tu Estudiante
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Tsonga - Djokovic jak na razie 6:4, 0:4.
Nalbandian - del Potro 6:4, 6:0. Szkoda mi młodszego Argentyńczyka, lubię patrzeć na jego grę :(

Edit: 0:5, miazga z Tsongi.
Edit2: 6:4, 1:6.
out of business
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Jakbym miał stawiać pieniądze na spotkanie Argentyńczyków, to postawiłbym na młodszego, a tutaj taka niespodzianka. I to w jakim stylu !
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Match point obroniony przez Novaka przy stanie 5:2 dla Francuza.
Teraz 5:3, serwis Tsongi.
Doping bardzo wyraźnie dla Jo.
out of business
Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Ostatnio Nalbandian bardzo łatwo poradził sobie z Del Potro w Bazylei, więc można było się wygranej bardziej doświadczonego z Argentyńczyków.


Mr. Tsonga o kroczek od wygranej.
Allez!
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Masters Series - Paryż 2008

Gem. Set. Mecz. Tsonga wygrał 6:4, 1:6, 6:3.
out of business

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”