Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Cześć szukam naciągu o charakterystyce Solinco Hyper G Soft ale generujący większą moc. Czy moglibyście mi polecić jakiś naciąg?
Dla ułatwienia poniżej oceny SHGS z Tennis Warehouse
Power 57
Spin 92
Comfort 79
Control 93
Feel 88
Playability Duration 69
Durability 86
Overall 88
Dzięki za pomoc
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Wciągnij lżej naciąg i pracuj nad techniką:)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

rafbat pisze: 21 lip 2023, 06:43 Wciągnij lżej naciąg i pracuj nad techniką:)
Oczywiście spróbuję😉A wracając do pytania jakieś propozycje jeśli chodzi o naciąg?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Gwoli ścisłości, tu nie było uszczypliwości. Lżejsze wciągnięcie daje więcej mocy, a technika... Cóż - to z tego powinieneś mieć moc, bo naciąg, o którym piszesz, jak na mono co-poly ma jej całkiem sporo.

Niezmiennie w tym segmencie polecam jednak Wilson Revolve, który ma w mojej opinii najlepszą charakterystykę spośród wszystkiego, czym grałem. Jest spin, jest moc, jest komfort, jest trwałość.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Tomkyw pisze: 20 lip 2023, 22:46 Cześć szukam naciągu o charakterystyce Solinco Hyper G Soft ale generujący większą moc. Czy moglibyście mi polecić jakiś naciąg?
Zgadzam się z Rafbatem - ten naciąg to petarda, z własnego doświadczenia piszę, używam od kilku lat. Nie powinieneś mieć problemu z wygenerowaniem z niego mocy, jeżeli takowe występują szukałbym przyczyny gdzie indziej. Z jaką siłą wciągasz rakiety? Spróbuj może lżej?
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

JCz pisze: 21 lip 2023, 12:47
Tomkyw pisze: 20 lip 2023, 22:46 Cześć szukam naciągu o charakterystyce Solinco Hyper G Soft ale generujący większą moc. Czy moglibyście mi polecić jakiś naciąg?
Zgadzam się z Rafbatem - ten naciąg to petarda, z własnego doświadczenia piszę, używam od kilku lat. Nie powinieneś mieć problemu z wygenerowaniem z niego mocy, jeżeli takowe występują szukałbym przyczyny gdzie indziej. Z jaką siłą wciągasz rakiety? Spróbuj może lżej?
24/23 albo odwrotnie 😉Rakieta Tecnifibre Tf40 305 18x20
Ostatnio zmieniony 21 lip 2023, 17:27 przez Tomkyw, łącznie zmieniany 1 raz.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

rafbat pisze: 21 lip 2023, 11:23 Gwoli ścisłości, tu nie było uszczypliwości. Lżejsze wciągnięcie daje więcej mocy, a technika... Cóż - to z tego powinieneś mieć moc, bo naciąg, o którym piszesz, jak na mono co-poly ma jej całkiem sporo.

Niezmiennie w tym segmencie polecam jednak Wilson Revolve, który ma w mojej opinii najlepszą charakterystykę spośród wszystkiego, czym grałem. Jest spin, jest moc, jest komfort, jest trwałość.
Spoko wiem, poza tym braki w technice to coś z czego zdaję sobie sprawę😉. Dzięki za typ Wilsona👍
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Zjedź na start 2kG i testuj. Rakieta z tak gęstym przeplotem też Ci, jak sądzę, nie pomaga ;)

A Revolve'a polecam niemal każdemu. Zakochałem się w tych strunach i gram od kilku dobrych lat, tylko trzeba pamiętać, żeby kupić zwykłą wersję, a nie żadne spiny itp.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

rafbat pisze: 21 lip 2023, 18:03 Zjedź na start 2kG i testuj. Rakieta z tak gęstym przeplotem też Ci, jak sądzę, nie pomaga ;)

A Revolve'a polecam niemal każdemu. Zakochałem się w tych strunach i gram od kilku dobrych lat, tylko trzeba pamiętać, żeby kupić zwykłą wersję, a nie żadne spiny itp.
Jestem przyzwyczajony do tego przeploty i mimo wielu prób gry 16x19 różnymi rakietami zawsze wracam do 18x20.
Tak na marginesie testowałem na dniach Speeda Pro z Lynxem i z tamtego leciało choć grało mi się
kiepsko.
JCZ-pisząc że „ten naciąg to petarda” miałeś na myśli Revolve czy Hyper G Soft?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

Miałem na myśli Hyper G Soft - na tle innych testowanych przeze mnie naciągów wypadł rewelacyjnie, ale Revolve nie grałem, więc oparłbym się na zdaniu Rafbata, który testował obydwa naciągi. Przetestuj Revolve'a, ale zastanów się także nad ewentualnym odjęciem trochę z siły naciągania rakiet, też może pomóc. No i możesz ewentualnie spróbować cieńszej wersji, różnice w odczuciach pomiędzy poszczególnymi grubościami tego samego naciągu są znaczne.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

JCz pisze: 22 lip 2023, 23:42 Miałem na myśli Hyper G Soft - na tle innych testowanych przeze mnie naciągów wypadł rewelacyjnie, ale Revolve nie grałem, więc oparłbym się na zdaniu Rafbata, który testował obydwa naciągi. Przetestuj Revolve'a, ale zastanów się także nad ewentualnym odjęciem trochę z siły naciągania rakiet, też może pomóc. No i możesz ewentualnie spróbować cieńszej wersji, różnice w odczuciach pomiędzy poszczególnymi grubościami tego samego naciągu są znaczne.
Mam 1,25 ponieważ jest według mnie złotym środkiem który daje mi idealny balans między czuciem a komfortem. Mam tak że 1,20 w stosunku do 1,25 daje mi subiektywnie gorsze czucie.
Oczywiście następnym razem wciągnę lżej HGS a Revolvea też postaram się wypróbować.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Solinco Hyper G Soft z większą mocą jaki?

rafbat pisze: 21 lip 2023, 18:03 Zjedź na start 2kG i testuj. Rakieta z tak gęstym przeplotem też Ci, jak sądzę, nie pomaga ;)

A Revolve'a polecam niemal każdemu. Zakochałem się w tych strunach i gram od kilku dobrych lat, tylko trzeba pamiętać, żeby kupić zwykłą wersję, a nie żadne spiny itp.
Grałeś również HGS?
W jakich elementach jest lepszy Revolve?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour

Wróć do „Naciągi”