CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 6 lip 2023, 14:00 W Anglii pada cały czas. :/
No tak przysłowiowa angielska pogoda. Potrafisz wskazać kiedy ostatnio turniej wielkoszlemowy
się przeciągnął z powodu opadów? Bo w ostatnich latach to ja pamiętam raz, że męski finał grano
w poniedziałek i to chyba było w Paryżu.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Djokovic przełamuje Stana w pierwszym secie. Ten brejkpoint przypomniał mi największe pojedynki między nimi. Wawrinka dobrze gra ale na Novaka to za mało. Pamiętam finał RG, w którym Serb został pokonany przez Szwajcara. Stare dzieje. :::gd:::
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Djokovic jak się rozpędzi to gra taki tenis, że nikt go nie zatrzyma. Niesamowite! O_O I to w tym wieku, po tylu latach w ścisłej czołówce ATP. Ja nie wiem co on bierze... :::scratchy::: Zdziwię się jak ktoś go tutaj pokona. Pamiętam szlemy sprzed kilku lat i ta przepaść między Serbem i resztą nie była tak wielka. O_O
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Obrazek

11/15 jeżeli chodzi o punkty przy siatce to niezły progres.
Drabinka na kolejne spotkania to Bencic, Azarenka i Pegula w SF.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2023, 23:35 przez Argue, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Novak zadowolony. Po jego zagraniach aplauz na trybunach.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Z taką dyspozycją w kratkę, to Carlitosowi ciężko będzie kolejne szlemy kompletować. Tego Chilijczyka Jarry'ego pewnie domknie jak nie w czterech to w pięciu setach ale dla Berrettiniego/Zwieriewa takie długie okresy słabej gry Hiszpana mogą oznaczać wypracowanie takiej przewagi, że nie będzie jak odrobić.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Czy to już dzisiaj Hubert zabije Novaka swoją dobrocią, uprzejmością, pogodą ducha, dobrym wychowaniem i optymistycznym nastawieniem do świata…?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Artlight pisze: 9 lip 2023, 10:53 Czy to już dzisiaj Hubert zabije Novaka swoją dobrocią, uprzejmością, pogodą ducha, dobrym wychowaniem i optymistycznym nastawieniem do świata…?
:mrngpress: Kurs na Hurkacza 9,8. :::hmm:::
__________________________________________________________
Postawiłem na Huberta. :!:brv_cmn:!:

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 9 lip 2023, 11:43 Postawiłem na Huberta
Może i słusznie. Staś Wawrinka nie dał rady skompletować karierowego, to może zemsta Federera Hurkaczem się ziści :-)
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Kto by pomyślał Bencic bije Ige, mimo że Iga lepsza(?). Szkoda 2:giego gema.
Ale nie w tajbreaku, 76(4) dla Bencic.
Bencic niby taka nieograna i po kontuzji :(

Jakoś piłka lubi Bencic dzisiaj.

Była autostrada do finału WB ale pracownik ekipy remontowej (Bencic) zatrzymuje nasze porsze.

Bardzo dziwnie słabo dzisiaj returnowała, brak treningu z Janowiczem?



Saba #1mimo drabinki :(

Jeszcze Iga nie zginela! obronila 2 meczbole, bedzie 3:ci set. 67(4) 76(2)
Uff!
Ostatnio zmieniony 9 lip 2023, 20:38 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

arttenis pisze: 9 lip 2023, 19:34 Kto by pomyślał Bencic bije Ige, mimo że Iga lepsza(?).
Ale nie w tajbreaku, 76(4) dla Bencic.
Bencic niby taka nieograna i po kontuzji :(

Jakoś piłka lubi Bencic dzisiaj.
Tak, wszystkie staty po pierwszym secie pokazywały ze Iga grała lepiej w totalu 43:40.

Natomiast na początek drugiego seta Iga przełamuje.
Co martwi to jednak trochę mowa ciała, Iga wygląda na bardzo spiętą, sfrustrowaną i też nierzadko odpuszcza piłki, które wydają się w zasięgu.
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Uciekła Iga spod topora. Punktowo w 2 secie 43:36
Obrazek
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

No i powiedzcie, że nie trzymaliście kciuków przy meczowych w drugim secie?
Wygrać jak nie idzie, jak rywalka odbiera wszystko i tym irytuje, to już jest coś. Spora dawka emocji w niedzielny wieczór. Brawo! Dziewczyna się hartuje w boju.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Ależ emocje w meczu Ukrainki! Svitolina wygrywa!!! :!:brv:!: :!:brv:!: :!:brv:!:
Azarenka wybuczana przy schodzeniu z kortu. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Ten mecz (Svito - Azarenka) był jakieś piętnaście razy lepszy od męczybuły Świątek z Bencic.

Tymczasem Hubi jak to Hubi już miał Djoko na widelcu w pierwszym secie, ale zwyczajowo na ostatniej prostej wyłożył się jak długi. No nic, może w drugim secie się uda…
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Artlight pisze: 9 lip 2023, 22:49 Tymczasem Hubi jak to Hubi już miał Djoko na widelcu w pierwszym secie, ale zwyczajowo na ostatniej prostej wyłożył się jak długi. No nic, może w drugim secie się uda…
Nie udało się. W drugim próbował nawet użyć osobistego uroku (akcja przy siatce), ale też nie wyszło :-). Po tych dwóch setach widać co Hubert ma do zaoferowania. Praktycznie trzyma go w grze serwis, a wszystkie inne jego poczynania na korcie obłożone są taką dozą niepewności, że nie wróży to jakiegoś korzystnego rozstrzygnięcia. Owszem parę zagrań mu wyszło, ale te najważniejsze mam wrażenie, że technicznie zawalił czyli ręka mu zadrżała. Dodatkowo jak trzeba było z tego serwisu skorzystać, to głowa nie pozwoliła. Jest szansa, że mu ktoś podpowie co ma zrobić...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Artlight pisze: 9 lip 2023, 22:49 Ten mecz (Svito - Azarenka) był jakieś piętnaście razy lepszy od męczybuły Świątek z Bencic.
Nie zgodzę się z tą opinią. Co prawda oglądałem tylko tego ST ale po przełączeniu z meczu Igi to wyglądało na granie na dużo mniejszej intensywności.
Owszem, w meczu Igi było dużo błędów ale i moc była! Bencic zagrała znakomicie i tylko jakimś cudem Iga się wybroniła grając pod linie przy dwóch meczowych. Niestety nie wytrzymała kondycyjnie a i z obandażowaną ręką coś było nie tak i w 3 secie zabrakło pary...
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

TomPL pisze: 10 lip 2023, 09:30
Artlight pisze: 9 lip 2023, 22:49 Ten mecz (Svito - Azarenka) był jakieś piętnaście razy lepszy od męczybuły Świątek z Bencic.
Nie zgodzę się z tą opinią. Co prawda oglądałem tylko tego ST ale po przełączeniu z meczu Igi to wyglądało na granie na dużo mniejszej intensywności.
Owszem, w meczu Igi było dużo błędów ale i moc była! Bencic zagrała znakomicie i tylko jakimś cudem Iga się wybroniła grając pod linie przy dwóch meczowych. Niestety nie wytrzymała kondycyjnie a i z obandażowaną ręką coś było nie tak i w 3 secie zabrakło pary...
15 razy lepszyl , może 28 razy rotfl , "mecze kwiczące" kojarzą się ze świniobiciem i nigdy nie będą dobrze wyglądać, choćby nie wiem jaki byłby ich poziom :wink: , obiektywnie rzeczywisty poziom tego meczu a przede wszystkim poziom lepszej z uczestniczek świniobicia Svitoliny, będzie zweryfikowany w następnym kolejnym.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2023, 11:33 przez live, łącznie zmieniany 1 raz.
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Bencić zagrała bardzo dobre spotkanie. Bardzo niewiele jej zabrakło do sukcesu. Potem to już była gra czysto mentalna. Belindę zjadła presja zamknięcia meczu a Igę rozluznilo przeświadczenie "będzie co ma być". Sama to chyba zresztą powiedziała w jakimś pomeczowym wywiadzie. A propops tej zwodniczki to na Canal+ online możne obejrzeć 4 odc serial dokumentalny "Cztery pory Igi". Bardzo ciekawe, merytoryczne, dużo wypowiedzi Wiktorowskiego, Ryszczuka i Abramowicz. Tylko wypowiedzi Tomasza Świątka niczego ciekawego i nowego nie wnoszą i trochę zaburzają strukturę filmu. Generalnie to bez porównania ciekawszy dokument o tenisie niż ten gniot Netflixa.
Titina
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2023, 19:05

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Witam.Mam pytanie,czy ktoś wie co oznaczają kropki pod nazwiskami zawodników,na tablicy z wynikami?
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Titina pisze: 10 lip 2023, 19:08 Witam.Mam pytanie,czy ktoś wie co oznaczają kropki pod nazwiskami zawodników,na tablicy z wynikami?
Ja nie widzę żadnych kropek. Chyba, że chodzi o te wręcz nie kropki tylko kropy. To bodajże ilość dostępnych dla zawodnika
challengów (możliwości sprawdzenia komputerowo gdzie spadła piłka).

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”