Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Czy Hiszpan pokona Serba? :::scratchy::: Kurs na Alcaraza 2,55. :mrngpress: Kusi. Ale skoro nie dał rady w Paryżu, czy jest to możliwe w Londynie?
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 14 lip 2023, 22:23 Czy Hiszpan pokona Serba? :::scratchy::: Kurs na Alcaraza 2,55. :mrngpress: Kusi. Ale skoro nie dał rady w Paryżu, czy jest to możliwe w Londynie?
Teoretycznie tak, skoro już pobrał lekcje. Prawdę mówiąc myślałem, że finał US Open w wykonaniu tego młodziana był fartem i że przy jego radosnym stylu gry nie da rady dojść do kolejnych finałów WS. Jakieś 500, 1000 pewnie będzie wygrywał, ale nie da rady kolejne siedem spotkań z coraz bardziej wymagającymi zagrać i wygrać, bo zawsze coś się przytrafi (np Sinner w formie). Tymczasem on to robi. I nie dostaje się do tego finału w stylu jakiegoś męczywoła czy "wychodzącego z wora" po pięciosetówkach. Nie - on rozwala wszystkich jak z automatu czy to Berrettinni (ok, słaby po kontuzji) czy to Rune (taki sam nieuporządkowany wariat jak Hiszpan) czy to Medwedew (słaby na trawie, ale nie taka rozwałka). Prawdę mówiąc mam już dość tych żartów rysunkowych, gdzie dwóch brodatych starców schodzi z kortu i podpis Rolland Garros 2046 - kolejny 24 finał Nadala i Djokovica. Jeśli ktoś miałby pokonać starego mistrza to właśnie ktoś, kto gra na tyle niekonwencjonalnie, że to będzie wydarzenie - może nawet zmiana warty, bo jak Hiszpan zdrowotnie nie wysiądzie, to też nie łatwo będzie go zdjąć z jedynki i z finałow WS. Kursy dziwne, faktycznie kuszące - w mojej ocenie powinny być bliżej 1,9-1,6 oby tylko widowisko było. Chętnie obejrzę pięć setów z jednym przełamaniem czy tiebreakami, ze zmiennymi meczowymi w czwartym i piątym secie.

Ogólnie widać, że jednak kombinacja a nie przebijactwo czy siła zaczynają odgrywać ponownie większą rolę w tenisie. Bo u kobiet też takie: "o tam sobie zagram albo tam" dostały się do finału. Finał kobiet niekoniecznie będzie ciekawy, bo obie zeżre stres i zamiast widowiska będzie szarpanina nieudacznic :-)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Finał kobiet niestety bardzo słaby, głównie za sprawą Ons, która rozsypała się całkowicie mentalnie. Trudno to zrozumieć. Wygrywa po dramatycznych meczach z Kvitową, Rybakiną i Sabalenką, a jak w finale ma teoretycznie najłatwiejsze zadanie z wytatuowaną Czeszką - hebel totalny. Szkoda. Mam nadzieję, że w niedzielnym finale mężczyzn Carlos nie pęknie z Novakiem, tak jak w RG.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Po półfinałach kobiet u mnie znajomi byli optymistyczni co do Ons. A ja za to powiedziałem - chciałbym żeby Ons, będę kibicował Ons (i nawet obejrzę finał, choć to i trawa i baby :P) ale wygra Marketa. Wygra z 4 powodów głównych i 2 pobocznych.
Trochę się śmiali, trochę mówili, że czarnowidztwo. Choć nawet powiedziałem, jak ten mecz będzie wyglądał według mnie.
Cóż, już się nie śmieją ;), ale ja lubię Ons, więc mnie to wcale nie cieszy ... :twisted:

Może nawet obejrzę dziś panów? ....
Gorąco jest, na kort sam nie mam zamiaru wyłazić :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Vivid pisze: 16 lip 2023, 08:03 Po półfinałach kobiet u mnie znajomi byli optymistyczni co do Ons. A ja za to powiedziałem - chciałbym żeby Ons, będę kibicował Ons (i nawet obejrzę finał, choć to i trawa i baby :P) ale wygra Marketa...

Może nawet obejrzę dziś panów? ....
Szkoda, że przed meczem nie byłeś rozmowny na forum. Może ktoś by wykorzystał Twoje mądrości i postawił na Czeszkę... :::hmm:::
Rozumiem, że co do finału panów - wypowiesz się kto wygra dopiero po jego zakończeniu... rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 16 lip 2023, 09:27 Szkoda, że przed meczem nie byłeś rozmowny na forum.
No jak ma być rozmowny jak tu sami zostali Serba i Igi miłośnicy :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Jak na razie Novak zamiata Hiszpanem kort. O_O
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 16 lip 2023, 15:45 Jak na razie Novak zamiata Hiszpanem kort. O_O
Już chyba nie :D 1:1 i czekamy na prawdziwe emocje :::yay:::
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 16 lip 2023, 09:27
Vivid pisze: 16 lip 2023, 08:03 Po półfinałach kobiet u mnie znajomi byli optymistyczni co do Ons. A ja za to powiedziałem - chciałbym żeby Ons, będę kibicował Ons (i nawet obejrzę finał, choć to i trawa i baby :P) ale wygra Marketa...

Może nawet obejrzę dziś panów? ....
Szkoda, że przed meczem nie byłeś rozmowny na forum. Może ktoś by wykorzystał Twoje mądrości i postawił na Czeszkę... :::hmm:::
Rozumiem, że co do finału panów - wypowiesz się kto wygra dopiero po jego zakończeniu... rotfl
Wygra Alcaraz 3:1 :::gd:::
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Przeczuwam medicala :-)
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Wreszcie jakiś ciekawy finał. Było prawie wszystko: wysoki poziom, trochę dramaturgii, kosmiczne wymiany. Oby w Australii było tak samo.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Djokovic miał swoje szanse. W 2 secie miał 3:0 w taju i o dziwo zaprzepaścił szansę. W piątym secie miał brejka na 2:0 i zajeb** smecza w siatkę! Takie błędy się mszczą. Zwłaszcza z młodym Hiszpanem, który wyrasta na następcę Nadala. Cóż... tak miało być. :::gd::: Nic nie dzieje się przypadkowo, a porażka Serba oznacza, że ta najważniejsza rywalizacja nadal trwa. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 16 lip 2023, 09:27
Vivid pisze: 16 lip 2023, 08:03 Po półfinałach kobiet u mnie znajomi byli optymistyczni co do Ons. A ja za to powiedziałem - chciałbym żeby Ons, będę kibicował Ons (i nawet obejrzę finał, choć to i trawa i baby :P) ale wygra Marketa...

Może nawet obejrzę dziś panów? ....
Szkoda, że przed meczem nie byłeś rozmowny na forum. Może ktoś by wykorzystał Twoje mądrości i postawił na Czeszkę... :::hmm:::
Rozumiem, że co do finału panów - wypowiesz się kto wygra dopiero po jego zakończeniu... rotfl
Postawiłbym przed finałem jednak lekko na serbskiego bazarowego cwaniaczka prawomocnie skazanego i wywalonego na zbity pysk z Australii.
Jakoś nie przyglądałem się rywalizacji panów. Pań też nie bardzo, w końcu krowi tenis (trawa), nie oglądam od lat. Rozgrywek kobiet nie śledzę dłuższy czas, więc przy okazji Szlemów coś zerknę nawet czasem. Akurat w przypadku Markety i Ons nawet nie bardzo musiałem by być całkiem pewnym jak to się potoczy, choć baby rotfl
A wracając do serbskiego bazarowego cwaniaczka prawomocnie skazanego i wywalonego na zbity pysk z Australii, to z dużym prawdopodobieństwem pokpił możliwość zgarnięcia kalendarzowego Szlema. Choć ja nie skreślam go jeszcze w 2024 r. Potem już nie ma mowy, według mnie.
W tym finale było kilka momentów gdzie mógł młodego przydusić i podciąć nogi wystarczająco by wygrać na końcu. W większość przypadków sam się młodziak wykaraskał, ale i były takie chwile, gdzie dziadek pokpił koncertowo.
Ciekawe, czy mu skrupulatni Angole (może jakiś Szkot w zarządzie siedzi :P) fakturę za obity słupek wystawili? ;) rotfl

Wszystko się zmienia. I tylko Ty palisz się nadal ze wstydu bo wciąż nie odzyskałeś choćby jednego zrabowanego ukraińskiego sedesu :::bd::
A tyle było szumnych zapowiedzi :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

Derler pisze: 16 lip 2023, 22:27 Djokovic miał swoje szanse. W 2 secie miał 3:0 w taju i o dziwo zaprzepaścił szansę. W piątym secie miał brejka na 2:0 i zajeb** smecza w siatkę! Takie błędy się mszczą. Zwłaszcza z młodym Hiszpanem, który wyrasta na następcę Nadala. Cóż... tak miało być. :::gd::: Nic nie dzieje się przypadkowo, a porażka Serba oznacza, że ta najważniejsza rywalizacja nadal trwa. :::gd:::
Osobiście widzę w nim raczej mixa Feda i Andiego, po Nadalu ma głównie obywatelstwo. Zadziwiające jak bardzo ta dwójka odstaje od reszty stawki, poza nimi chyba tylko Medvedeveevededed na hardzie się liczy na tą chwilę...
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Wimbledon 2023

optymista pisze: 17 lip 2023, 22:36 Osobiście widzę w nim raczej mixa Feda i Andiego, po Nadalu ma głównie obywatelstwo.
Ani Roger ani Andy nie chodzili tak często do siatki. O ile jeszcze Federer wymuszał swoim przebijaniem jakieś zagrania, które trzeba było wykończyć spod siatki, to Murray tylko przebijał. A Hiszpan jest jak pod wpływem narkotyku - co jakiś czas musi tam się wybrać. Kobiecym okiem: "Jest brzydki, ale jest niesamowity" :-)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”