Kto sięgnie po wimbledoński tytuł w tym roku?

Czas głosowania minął 30 cze 2008, 14:45

Roger Federer
44%
19
Rafael Nadal
35%
15
Novak Djokovic
12%
5
Andy Roddick
7%
3
Andy Murray
Brak głosów
0
Ivo Karlovic
Brak głosów
0
Ktoś inny
2%
1
 
Liczba głosów: 43
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

bodysek pisze:Co jak co, ale na betonie to Rafa sobie nie będzie tak hulał jak na RG czy Wimblu, kiedy on ostatnio wygrał jakiś turniej na twardej nawierzchni? To jest zbyt ciężka nawierzchnia dla niego.
Kwestia względna... jak pisałem gdyby Djokovic gdzieś się wykaszanił i jakiegoś Tsongo-podobnego wyskoku to tytuł na USO/AO jest jego.

Ale Nadal poczeka sobie na pozycję numeru 1... co prawda wygrał Wimbla i się zbliżył do Rog'a ale wygrał rok temu Stuttgard z którego teraz się wycofał...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
el_siete
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 1 lut 2008, 13:33

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Przy jego sposobie gry beton to najgorsza rzecz dla jego nóg. Rafa jest specjalistą od gry na ziemi, a trawa rośnie na ziemi :D Tajemnica sukcesu rozszyfrowana.
Gustavo Kuerten: Three-times Roland Garros Champion!
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

O co chodzi z tym zwolnieniem gry na trawie Wimbledonu (bo przespałem ostatnie ćwierć wieku)?
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

El Diablo pisze:Kwestia względna... jak pisałem gdyby Djokovic gdzieś się wykaszanił i jakiegoś Tsongo-podobnego wyskoku to tytuł na USO/AO jest jego.
Chcesz powiedzieć, że Fed nie da już też rady Nadalowi na betonie ? :shock:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

bodysek pisze:
El Diablo pisze:Kwestia względna... jak pisałem gdyby Djokovic gdzieś się wykaszanił i jakiegoś Tsongo-podobnego wyskoku to tytuł na USO/AO jest jego.
Chcesz powiedzieć, że Fed nie da już też rady Nadalowi na betonie ? :shock:
Nie... tzn. może z nim przegrać w ewentualnym finale... jednak coś się tam blokuje w tym szwajcarskim czajniczku, kiedy po drugiej stronie stoi Hiszpan.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

No szczególnie przy stanach 4-1, 5-1 dla niego :D
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

ariel pisze:O co chodzi z tym zwolnieniem gry na trawie Wimbledonu (bo przespałem ostatnie ćwierć wieku)?
Tutaj jest artykuł, co i kiedy zostało zmienione :
http://www.time.com/time/magazine/artic ... 24,00.html
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

OK, dzięki, znowu wiem trochę więcej.
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Tylko czy wygrana Nadala to jest niespodzianka. Dla mnie wcale nie i teraz się zastanawiam jak będzie wyglądał tenis zawodowy bez Federera.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Bez Federera ? Czyżbym o czymś nie wiedział i Szwajcar zapowiedział koniec kariery ??
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

A jak myślisz ile on jeszcze pociągnie rok? Ta porażka to według mnie początek jego końca.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Eee Fed nie spocznie dopóki nie wygra RG :D

A tak na serio to na razie nie wyobrażam sobie światowego tenisa bez Rogera, może za parę lat...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Według mnie ta porażka nie zakończy kariery Federera, przynajmniej jeszcze nie teraz, a co najwyżej może mu pomóc. Póki będzie miał nadzieję na RG to będzie grał. Chłop się ewidentnie męczył na królewskim tronie, bo nie miał motywacji do walki. Tak dalece wyrósł poza konkurencję, że w tej chwili zagrażał mu tylko Nadal i Djokovic.

Te jego zblazowanie ewidentnie było widać w dwóch pierwszych setach Wimbledonu 2008. Gdyby był uprzejmy potraktować sprawę poważnie to pewnie by wygrał. Ale grając zaangażowany w połowie, lekko zrelaksowany oddał dwa pierwsze sety. Mówiąc szczerze byłem i jestem mocno zdegustowany jego grą w tych setach.

Po prostu chłopina nie ma kiedy i z kim trenować koncentracji i walki na najwyższym poziomie. Co do Nadala to sprawa ma się inaczej, bo cały jego sukces opiera się na walce, bieganiu i stękaniu. Gdyby przestał to robić, to nie miałby miejsca w czołówce.

Oboje maja problem. Federer z tym, że ma za dużo talentu i mało kto sięga tam gdzie on jest, a co za tym idzie coraz ciężej znaleźć mu motywację do walki.

Nadal z tym, że jego tenis jest siłowy i oparty na atletyce tyleż, co technice. Gdyby Rafa nie dobiegał do tylu piłek to miałby więcej problemów z wygrywaniem tylu meczy. Pytanie na ile mu pozwoli mu organizm i ile sezonów utrzyma formę sprintera, którą potrzebuje do gry.

Gdyby pokusić się o przewidywanie przyszłości, choć to ryzyko jest duże i po sukcesie Nadala tym bardziej nie uprawomocnione, sądzę że w perspektywie 2 do 3 lat to raczej Rafa będzie miał większe problemy niż Roger.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Odważne stwierdzenie , że Nadal nie wygra USO, tak samo mówiono o zwycięstwie Rafy na trawie, że to król tylko jednej nawierzchni i co ??

Co do Rogera to jeszcze pogra rok, może dwa, ale z jego psychiką nie wierze żeby zaakceptował to że jest numerem dwa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
akademik
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 2 sie 2006, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

Można pogratulować skuteczności gry Nadalowi w ostatnim czasie, wzbogacił nieco swój tenis, ale w dalszym ciągu jego grę się ciężko ogląda. Chyba, że ktoś lubi takie pingpongowe wymiany :wink: . Gra oparta na sile uderzeń i dość siłowym poruszaniu, może skrócić jego karierę przez kontuzje, no chyba, że jest tytanowym cyborgiem. Federer ewidentnie nie jest aktualnie przygotowany psychicznie do walki z Nadalem, bo potencjał techniczny ma nieporównywalnie większy. Odnoszę wrażenie, że również nieco pogorszyło się jego bajeczne poruszanie, i coraz częściej zdarza mu się wykonywać uderzenia w sytuacji "braku swobody wyboru uderzenia". Sądzę jednak, że jeszcze odbuduje się i zwycięży w US Open, czego mu życzę bo uwielbiam jego szybki oraz doskonale techniczny tenis.
[NTRP ~ 5.5, ITN4] czynny zawodnik atp, trener PZT i PTR
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: The Championships, Wimbledon 2008 (Wielki Szlem)

No cóż szkoda mi Feda muszę przyznać :) Myślałem, że jak już wyrównał stan setów na 2:2 to pozamiatane będzie i trzeci to już tylko formalność. Należą się gratulacje dla Hiszpana. Był po prostu lepszy. Porażka nr 1 na trawie dodatkowo po takiej serii na pewno musi boleć. Podkreślał to już nawet w swoim wywiadzie. Świetny sezon Nadala, słaby Federera tak to można podsumować. Ciekawi mnie USO :)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”