Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Vivid pisze:
TomPL pisze:Te zalety dotyczą także tego, by nie powtórzyła się historia z ostatniego deblowego TF'a (przyjechało 7 osób i kupa śmiechu była a nie deblowy turniej). Te "zalety" to są również merytoryczne argumenty: będzie parzysta liczba osób. Albo przyjedzie para albo nikt - proste?
Nie można było tak od razu? )
Przecież ja to już 3 razy pisałem! Tylko ty jakoś mało kumaty dzisiaj...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Wchodzę na Forum, patrzę nawalili na dwie strony to się musiało sporo ludzi wypowiedzieć...tiaaaaa...

Teoretycznie najbardziej odpowiadała mi dotychczasowa formuła deblowych TFów, czyli losowanie i każdy z każdym. Ale jeśli będzie inaczej, to też postaram się przyjechać, zwłaszcza że od kilkunastu miesięcy więcej gram debla niż singla :] .

@Rafbat - tu raczej nie chodzi o to, żeby przywozić ze sobą partnera spoza Forum na Turniej Forumowiczów, podejrzewam że nikt nawet o tym nie pomyślał :wink: .

Termin 28.09 trochę bardziej mi odpowiada, oczywiście jeśli ktoś będzie chciał ze mną grać w przypadku stałych par rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

No to mnie np. taka formuła praktycznie eliminuje. Nie mam tu nikogo znajomego z realnego świata, toteż zgadanie się z kimś z forum mogłoby być kłopotliwe dla obu stron.
Kolejny argument za losowaniem par - albo zgłaszam dyskryminację do RPO :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

rafbat pisze:Z mojej strony to jest w zasadzie krótka piłka - jeżeli będą z góry ustawione pary to odpuszczam. To mi się kłóci z ideą TF'a i towarzyskiej imprezy, spotkania. Nie chcę brać ze sobą nikogo spoza forum, a jednocześnie mam świadomość, że gdybym zabrał swojego partnera deblowego to pewnie w większości nie mielibyśmy co na tym korcie robić. Oczywiście nie chcę nikogo urazić i generalizować, ale jako tako znam TF'owu poziom. Niemniej jednak - tu chodzi o fun i spotkanie ;)
Chłopaki - Vivid i Tom PL, po co te nerwy. Chodzi o to, żeby spotkała się grupka ludzi zakręconych na punkcie tenisa i lubiąca o tym pisać na forum i tyle. Argumenty Rafbata wydają się dosyć sensowne, a poza tym są poparte tradycją deblowych Tfów. Wiadomo, że system rozbójnikowy, czyli każdy set z innym partnerem deblowym, jak było dotychczas, niesie za sobą więcej przypadku i ktoś może mieć więcej szczęścia z doborem partnera i przeciwników, a ktoś mniej. Czy to jest to jednak tak ważne? Chodzi o to, żeby się spotkać, wspólnie pograć, pogadać i pobawić się. Tak czy owak, jakiego rozwiązania nie przyjmiemy, mogę wziąć na siebie "rezerwację" niezłego deblisty z Łodzi spoza forum, który byłby w stanie w uzgodnionym terminie turnieju zastąpić kogoś, komu w ostatniej chwili coś wypadnie, co rozwiąże problem, który zdarzył się na ostatnim Tfie. Jak np. w ostatniej chwili wypadnie coś dwojgu zgłoszonych uczestników, to przecież nie ma żadnego problemu. Reasumując, skłaniam się ku temu, żeby zrobić turniej deblowy na dotychczasowych zasadach. Wyeliminuje to pokusę "wygrania za każdą cenę", tj. przyjechania w parze z jakimś "zawodowcem", który zapisze się na forum w ostatniej chwili. Przede wszystkim zgłaszajcie się w wątku "Turniej Deblowy Forumowiczów - Lista" i podawajcie, która data Wam pasuje. Zobaczymy, ilu będzie chętnych i czy ta inicjatywa ma sens. Ja ze swojej strony mogę dodać, że uczestnicząc w dwóch wcześniejszych turniejach deblowych forumowiczów, bardzo dobrze mi się grało w parze np. z naszymi skłóconymi kolegami: Vividem i Tomem Pl, choć każdy gra w zupełnie innym stylu, ale było to dla mnie dobre doświadczenie deblowe.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Ja tam to nawet z TomPL mogę zagrać ;), ale jak przyniesie Big Maca! :P
W formule TF-owej to mogę i z Jakuboto zagrać, choć to największy tenisowy gamoń w Jasnej Pomrocznej rotfl
Ze scudim też mogę grać :::gd::: , On ładnie i głośno bluzga, czyli nasza para nie przejdzie ... bez echa :P
No i przy Nim moja obszerność będzie prezentować się wyjątkowo korzystnie :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

A ze mną debla byś zagrał? ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Gary pisze:A ze mną debla byś zagrał? ;-P
Zawsze :::gd:::
Oczywiście grałbym dużo za krótkich lobów gdy byłbyś ... schowany za siatką :P
Na kort bym wyszedł w koszulce z napisem "100-wa za konusa!" rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Panowie. A nie da się kompromisu? Jeśli ktoś chce zagrać we wcześniej ustalonej forumowej parze, ok. Pojedyncze zapisy i wylosowanie pary na miejscu? Ok. Bądźcie elastyczni.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

scudetto pisze:(...) Termin 28.09 trochę bardziej mi odpowiada, oczywiście jeśli ktoś będzie chciał ze mną grać w przypadku stałych par rotfl .
rafbat pisze:No to mnie np. taka formuła praktycznie eliminuje. Nie mam tu nikogo znajomego z realnego świata, toteż zgadanie się z kimś z forum mogłoby być kłopotliwe dla obu stron. (...)
No to już mamy parę: rafbat & scudetto. :D

Jestem za stałymi parami. Chętnie z Driverem skopiemy Wam tyłki. :lol: :!Vicky!:

21.09 czy 28.09 obojętnie, byle ogłoszone było odpowiednio (dużo) wcześniej. :wink:

Driver też przyjeżdża, chyba że będzie debel indywidualny to nie wiem, nie pytałem. Ja na ewentualny debel indywidualny przyjadę, ale z mniejszą ekscytacją. :::jezor:::

:D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

RoTTeN pisze:
scudetto pisze:(...) Termin 28.09 trochę bardziej mi odpowiada, oczywiście jeśli ktoś będzie chciał ze mną grać w przypadku stałych par rotfl .
rafbat pisze:No to mnie np. taka formuła praktycznie eliminuje. Nie mam tu nikogo znajomego z realnego świata, toteż zgadanie się z kimś z forum mogłoby być kłopotliwe dla obu stron. (...)
No to już mamy parę: rafbat & scudetto. :D
rotfl

Teoretycznie przy stałych parach pierwszeństwo powinien mieć Lechu jak już robimy regionalne pary :D . Ale jakby co to z rafbatem też z chęcią zagram :::gd::: . w sumie on też jest na wschód od stolicy :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

scudetto pisze: Teoretycznie przy stałych parach pierwszeństwo powinien mieć Lechu jak już robimy regionalne pary :D . Ale jakby co to z rafbatem też z chęcią zagram :::gd::: . w sumie on też jest na wschód od stolicy :] .
Sorry Scudi, ale jestem już po słowie z Robertos'em. Chociaż na razie jeszcze się czaimy z oficjalnym zgłoszeniem.

Co do systemu rozgrywek, to jak dla mnie sensowne opcje są tylko dwie :
1. Jak do tej pory - mieszamy się w parach (4 osoba grupa - każdy z każdym)
2. Przyjeżdżamy w ustalonych parach - tu jest szansa na podniesienie poziomu gry, bo jednak jakieś tam zgranie i dobór ma znaczenie.

Ja osobiście i Robertos jesteśmy za opcją 2.
Proponuję niech się wszyscy zainteresowani wypowiedzą w tej kwestii.

Losowanie stałego partnera na cały TF, raczej nie ma sensu - przykładowo, ktoś dostanie mnie i już ma przejopane (max 2 runda pocieszki).
Ostatnio zmieniony 1 lip 2019, 22:18 przez Lechu67, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex fan
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Scudi - jak ja mam grać z kimś, kto mi ostatnio takiego bubla sprzedał??
Żartuję oczywiście i chętnie zagram z Tobą w parze, jeśli będzie Ci to odpowiadało ;)
Co do terminu, jako iż dopiero we wrześniu będę się urlopował, lepszym terminem będzie dla mnie 28.09.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Jakuboto pisze:Panowie. A nie da się kompromisu? Jeśli ktoś chce zagrać we wcześniej ustalonej forumowej parze, ok. Pojedyncze zapisy i wylosowanie pary na miejscu? Ok. Bądźcie elastyczni.
Prędzej byś PiS w koalicję z Wiosną ustawił rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Głównym argumentem do wprowadzenia zapisów wcześniej umówionych par było uniknięcie sytuacji, iż na turniej stawi się nieparzysta liczba zawodników, tak jak to miało miejsce ostatnio. Skoro Roger zapewnia 'żelaznego rezerwowego" to w tej chwili argument ten traci na znaczeniu i możemy powrócić do poprzedniego modelu rozgrywania deblowych TF-ów. Jeśli chodzi o termin to ja ze swej strony wolę ostatnią sobotę września.

Tym razem chciałbym jednak dokonać jednej drobnej ale za to istotnej zmiany - pucharki dla najlepszych zawodników. Słuchajcie, co to za turniej bez pucharów - ŻADEN! Proponuję dla czterech najlepszych pucharki, które będą myślę fajną pamiątką. Jestem pewien, że wszystkim ten pomysł się spodoba.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Clapton pisze:Głównym argumentem do wprowadzenia zapisów wcześniej umówionych par było uniknięcie sytuacji, iż na turniej stawi się nieparzysta liczba zawodników, tak jak to miało miejsce ostatnio. Skoro Roger zapewnia 'żelaznego rezerwowego" to w tej chwili argument ten traci na znaczeniu i możemy powrócić do poprzedniego modelu rozgrywania deblowych TF-ów. Jeśli chodzi o termin to ja ze swej strony wolę ostatnią sobotę września.

Tym razem chciałbym jednak dokonać jednej drobnej ale za to istotnej zmiany - pucharki dla najlepszych zawodników. Słuchajcie, co to za turniej bez pucharów - ŻADEN! Proponuję dla czterech najlepszych pucharki, które będą myślę fajną pamiątką. Jestem pewien, że wszystkim ten pomysł się spodoba.
Puchary dla czterech najlepszych, jak najbardziej tak :) Zawsze uważałem, że lepsze są pucharki lub medale za jakąś imprezę tenisową niż nagrody rzeczowe. Po jakimś czasie spojrzysz na taki puchar, czy medal i będziesz miał fajne wspomnienie, a o nagrodach rzeczowych dawno zapomnisz :D Z kwestii organizacyjnych. Myślę na podstawie dyskusji w tym wątku, że będziemy mieli wystarczającą liczbę chętnych, żeby zorganizować taki turniej deblowy niezależnie od formuły rozgrywek, jaką w końcu przyjmiemy. Na ten moment najważniejsze wydaje mi się, żeby uzgodnić termin i zaklepać korty. Z uwagi na to, że terminy meczów w rozbudowanych ligach tenisowych w Łodzi są wyznaczone do 25 września, a rozgrywki toczą się głównie na kortach Startu w Łodzi, o których myślę w kontekście Tf, obawiam się, że termin 21 września może być nierealny. Najdalej do jutra ustalę konkretnie z gospodarzem kortów kwestię terminu 28 września (być może planują turniej i imprezę na zakończenie ligi). W tej sytuacji możliwe, że najlepszym terminem mogłaby być sobota 5 października. Napiszcie mi na podstawie doświadczeń z poprzednich deblowych Tf - ile kortów i na ile godzin trzeba zarezerwować na taki turniej. Wiadomo, że zależy to od liczby uczestników, ale jakieś założenia musimy przyjąć.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Lechu67 pisze:
scudetto pisze: Teoretycznie przy stałych parach pierwszeństwo powinien mieć Lechu jak już robimy regionalne pary :D . Ale jakby co to z rafbatem też z chęcią zagram :::gd::: . w sumie on też jest na wschód od stolicy :] .
Sorry Scudi, ale jestem już po słowie z Robertos'em. Chociaż na razie jeszcze się czaimy z oficjalnym zgłoszeniem.
Czajcie się, czajcie...żebyście się za bardzo nie przyczaili (:] :wink: .
rafbat pisze:Scudi - jak ja mam grać z kimś, kto mi ostatnio takiego bubla sprzedał??
Na szczęście nie będziesz tym bublem grał, więc nie ma problemu rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Korty i godziny zależą ściśle od przyjętej formuły:
- jeśli stałe pary to system pucharowy plus ew. turniej pocieszenia? Najwydajniej wtedy zarezerwować 4 korty a godziny zależą od systemu rozgrywania meczu (ile setów, jakie sety).
- jeśli w grupach, jak dotychczasowe deblowe TF'y, to liczba kortów najlepiej taka sama jak liczba grup a żeby godziny policzyć to trzeba założyć jak ma wyglądać mecz (ile setów, jakie sety).

Przykładowo TF' na 12 osób: były 3 grupy, grano na 3 kortach. W grupie 3 mecze 1-setowe to około 2 godzin gry. Potem grupy finałowe na identycznych zasadach, czyli kolejne 2 godziny. No i ew. godzinka zapasu na poślizgi i catering. W sumie graliśmy chyba w godz. 14-19 na 3 kortach.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Jakuboto pisze:Panowie. A nie da się kompromisu? Jeśli ktoś chce zagrać we wcześniej ustalonej forumowej parze, ok. Pojedyncze zapisy i wylosowanie pary na miejscu? Ok. Bądźcie elastyczni.
To znaczy, że przyjeżdżasz? :D
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

scudetto pisze:
Jakuboto pisze:Panowie. A nie da się kompromisu? Jeśli ktoś chce zagrać we wcześniej ustalonej forumowej parze, ok. Pojedyncze zapisy i wylosowanie pary na miejscu? Ok. Bądźcie elastyczni.
To znaczy, że przyjeżdżasz? :D
Gamoniowatość imprezy poszybuje w kosmos ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Bardzo wstępnie chciałem zgłosić akces swój oraz DUN I LOVE, jeśli stanie na opcji grania z partnerem wcześniej ustalonym.
#NKrising

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”