Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Vivid pisze:Karen to powinien zmienić nazwisko na Kasztanow, jeden z większych (nie dosłownie ;)) kasztanów na korcie ... :P
Dla mnie i tak mecz roku.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Karen to powinien zmienić nazwisko na Kasztanow, jeden z większych (nie dosłownie ;)) kasztanów na korcie ... :P
Dla mnie i tak mecz roku
Ja akuratnie wyżej stawiam mecz Rafy z Delpo na Wimbledonie. Co nie zmienia faktu, że ten też był bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Karen to powinien zmienić nazwisko na Kasztanow, jeden z większych (nie dosłownie ;)) kasztanów na korcie ... :P
Dla mnie i tak mecz roku
Lepszych było co najmniej kilka, oczywiście to subiektywna opinia, ale zaskoczyłeś mnie, mecz był dobry i bardzo interesujący i sam go wysoko oceniam, ale do starć Nadala z DelPo i Novakiem na Wimbledonie to mu daleko.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Karen to powinien zmienić nazwisko na Kasztanow, jeden z większych (nie dosłownie ;)) kasztanów na korcie ... :P
Dla mnie i tak mecz roku
Lepszych było co najmniej kilka, oczywiście to subiektywna opinia, ale zaskoczyłeś mnie, mecz był dobry i bardzo interesujący i sam go wysoko oceniam, ale do starć Nadala z DelPo i Novakiem na Wimbledonie to mu daleko.
Tamtego meczu nie przebije żaden. Oczywiście to historia ale warto co jakiś czas ją przypominać. :::cheese:::
Może w tegorocznym finale USO również zobaczymy gladiatorów. :::scratchy::: :!Fight!:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nQxS_oYJx3Q[/youtube]
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Akurat takiego finału jak na AO 2012 to chyba nikt by nie chciał, mecz zapamiętany głównie z faktu, że był rekordowo długi, jeśli o jakość widowiska chodzi to pewnie by nie trafił nawet do top 10 ich starć. Tutaj wieke robi stawka, długość trwania meczu, że po meczu ledwo utrzymywali się na nogach...to wszystko sprawia, że pojedynek zaliczany do tych epickich, a w gruncie rzeczy rozegrali wiele lepszych, stojących na wyższym poziomie spotkań, choć w ostatnich latach ich akurat brakowało.

U mnie w tym roku na ten moment:

Djokovic - Nadal Wimbledon
Nadal - Del Potro Wimbledon
Del Potro - Federer Indian Wells
Nadal - Kasztanow US Open
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Z tym meczem roku to nieźle poniosło. ;-P Nie umywa się do Portka z Nadalem, czy Djoka z Nadalem na Wimblu.

Dla mnie jednym z najlepszych meczów jakie widziałem to na pewno Nadal - Djokovic w USO 2011.

Dzisiaj boski Roger z Kyrgiosem. Chciałbym, żeby Nick to wygrał, ale jakoś nie bardzo w niego wierzę. Postawa Djokovica natomiast do tej pory jest niezbyt przekonująca. Może Gasquet powalczy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

La_Patik- pisze: Dla mnie jednym z najlepszych meczów jakie widziałem to na pewno Nadal - Djokovic w USO 2011.
Doskonały kontrast dla ich blisko 6-godzinnego pojedynku w Australii. Mimo, że wygrana Serba znacznie wyraźniejsza i mecz przez 70% czasu przebiegał pod jego dyktando to jednak poziom spotkania zdecydowanie wyższy. Zresztą ich finał rozgrywany w Nowym Jorku rok wcześniej również wyżej oceniam, choć przebieg meczu podobny tylko tym razem w drugą stronę.

Nie mam pojęcia czego się spodziewać po meczu Federer - Kyrgios, jedyne czego się nie spodziewam to tego kosmicznego poziomu sprzed półtora roku w Miami.

Obstawiam wygraną jednak Federera.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2018, 15:59 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Nevermore
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:26

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Dzisiaj boski Roger z Kyrgiosem. Chciałbym, żeby Nick to wygrał, ale jakoś nie bardzo w niego wierzę.
3-4 sety dla Greka. Jego serwis będzie wchodził jak w masło, ponieważ umiejętność odbioru płaskich i szybkich podań to już tylko wspomnienie w przypadku Rogera. Pod presją obecny tenis Szwajcara runie jak domek z kart, a planu B on zwyczajnie nigdy nie posiadał.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Nevermore pisze:
Dzisiaj boski Roger z Kyrgiosem. Chciałbym, żeby Nick to wygrał, ale jakoś nie bardzo w niego wierzę.
3-4 sety dla Greka. Jego serwis będzie wchodził jak w masło, ponieważ umiejętność odbioru płaskich i szybkich podań to już tylko wspomnienie w przypadku Rogera. Pod presją obecny tenis Szwajcara runie jak domek z kart, a planu B on zwyczajnie nigdy nie posiadał.
A SABR? rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Ktoś mnie wzywał? rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

La_Patik- pisze:Z tym meczem roku to nieźle poniosło. ;-P Nie umywa się do Portka z Nadalem, czy Djoka z Nadalem na Wimblu.

Dla mnie jednym z najlepszych meczów jakie widziałem to na pewno Nadal - Djokovic w USO 2011.
Dobry wybór :::gd::: , do pary dołożę finał Djoka z Wawrinką w 2015 na RG.
La_Patik- pisze:Dzisiaj boski Roger z Kyrgiosem. Chciałbym, żeby Nick to wygrał, ale jakoś nie bardzo w niego wierzę.
Też bym chciała Kangura w ćwierćfinale przeciwko Novakowi, Serb ma rachunki do wyrównania z ubiegłego roku :] . Miejmy nadzieję, Ze Lahyani zmotywował Nicka dostatecznie na dzisiejszy mecz i nie będzie obciachu rotfl .
La_Patik- pisze: Postawa Djokovica natomiast do tej pory jest niezbyt przekonująca. Może Gasquet powalczy.
I tu się zgadzam, lekko jakby pod górkę mu idzie, ale gdybym miała się podsumować to, co pokazał w pierwszych dwóch meczach to : serwis działa, celownik na fh - ok, bh gorszy niż na Wimblu, strona mentalna taka sobie. Bilans z Ryszardem to 12:1, chyba to ogarnie, co? :wink: .
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2018, 20:32 przez ayshe, łącznie zmieniany 1 raz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

A ktoś w ogóle wie co tam w damskim turnieju się dzieje, czy tylko ATP nas interesuje? ;)
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Serena chyba kroczy po tytuł.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

fortomorrow pisze:A ktoś w ogóle wie co tam w damskim turnieju się dzieje, czy tylko ATP nas interesuje? ;)

Jak widać praktycznie tylko ja. rotfl

Krunic gra świetny mecz z Keys, bije od niej inteligencja tenisowa w dzisiejszym meczu. :::gd::: Piłki od Amerykanki lecą nieraz szybciej od męskich tłuczków, przynajmniej mam takie odczucia.

//Niestety od upadku na kolano Krunic nie gra tak dobrze, co oczywiście jest zrozumiałe.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

SABR pisze:
fortomorrow pisze:A ktoś w ogóle wie co tam w damskim turnieju się dzieje, czy tylko ATP nas interesuje? ;)



Krunic gra świetny mecz z Keys, bije od niej inteligencja tenisowa w dzisiejszym meczu.
To jakaś nowość w jej przypadku.

Ja śledzę kobiety, ale dziś dopiero w nocnej coś ciekawego, ewentualnie na Tsurenko rzucę okiem bo ją lubię.

Bertens blisko wylotu, w sumie żadna sensacja.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

lottosale pisze: To jakaś nowość w jej przypadku.

Ja śledzę kobiety, ale dziś dopiero w nocnej coś ciekawego, ewentualnie na Tsurenko rzucę okiem bo ją lubię.

Bertens blisko wylotu, w sumie żadna sensacja.
No raz na jakiś czas to i Kyrgios zagra spokojny mecz. rotfl

Bertens kolejną wysoko rozstawioną, która przy prowadzeniu przegrywa mecz.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

SABR pisze:
lottosale pisze: To jakaś nowość w jej przypadku.

Ja śledzę kobiety, ale dziś dopiero w nocnej coś ciekawego, ewentualnie na Tsurenko rzucę okiem bo ją lubię.

Bertens blisko wylotu, w sumie żadna sensacja.
No raz na jakiś czas to i Kyrgios zagra spokojny mecz. rotfl

Bertens kolejną wysoko rozstawioną, która przy prowadzeniu przegrywa mecz.
Bertens zaskoczyła w Cincinnati, ale ogólnie rzecz biorąc to na hardzie gra bardzie przeciętnie, co dosyć dziwne bo serwis i FH ma konkretne.
Nie wiem czy to dobrze że Keys ogarnęła, w kolejnej rundzie Kerber znów ją spierze jak gówniarza.
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Ta wasza Vondrousova już w R16. Betrens dała się ograć, nie spodziewała się takiej gry. Czeszka w ruchach trochę surowa, ale ładnie się odgryzała. Ja czekam na strzelanie Sabalenka-Kvitowa.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

lottosale pisze: Nie wiem czy to dobrze że Keys ogarnęła, w kolejnej rundzie Kerber znów ją spierze jak gówniarza.
Nie wydaje mi się, Kerber daleko od dyspozycji z Wimbledonu, dodatkowo Niemka musi jeszcze przejść Cibulkovą, która wiąże z Kerber swój największy sukces w karierze.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Federer i Kyrgios już na korcie. Mam nadzieję na dobre widowisko - o tyle dla mnie ciekawe, że ani jednego ani drugiego w tym turnieju jeszcze nie widziałam.
To co? Serwis, return i głowa Nicka - to te trzy elementy, które będą decydować o wyniku.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”