Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Jeszcze się nie zaczęło, a już się sypią? ...
No to więcej turniejów, więcej imprez PR-owych no i więcej ... testów antydopingowych.. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Turnieje pokazowe

Tenisówka pisze:Za chwilę (28.12.2017) zaczyna się turniej pokazowy w Abu Dhabi.
Najjaśniejszą gwiazdą tej corocznej "zabawy w tenis" otwierającej sezon będzie Novak Djokovic. Z turnieju wycofał się Rafa Nadal, Stan Wawinka oraz Milos Raonic. :::scratchy:::
Szejkowie, eby ratować imprezę zaprosili Serenę Williams - która zagra tu swój pierwszy mecz po urodzeniu córki z Ostapenko i to będzie chyba najciekawszy element tego turnieju.

Warto dodać, że będzie to pierwszy mecz kobiet w tej imprezie w historii. :::gd:::

Wycofanie się Rafy jest całkiem logicznym rozwiązaniem. Skoro nie jest w 100%ach sprawny, to nie warto ryzykować. Ciekawi mnie postawa Djokovica. Pytanie, czy warto sugerować się jego grą w pokazówce.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Turnieje pokazowe

SABR pisze:Pytanie, czy warto sugerować się jego grą w pokazówce.
Jeśli ta przerwa była spowodowana kontuzją łokcia, można będzie zobaczyć w jakiej jest dyspozycji fizycznej... Jeśli nie była, będzie przygotowany na 100% fizycznie, pozostanie pytanie na ile psychicznie po tak długiej absencji spowodowanej zakulisowymi "rozgrywkami". :::donknow:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Tenis, taki na 100% na serio, zaczyna się na AO. A wszelkie pokazówki, czy nawet turnieje ATP/WTA przed AO, służą jednak zawodnikom (bardziej lub mniej) do zupełnie czegoś innego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Turnieje pokazowe

stofler pisze: Jeśli ta przerwa była spowodowana kontuzją łokcia, można będzie zobaczyć w jakiej jest dyspozycji fizycznej... Jeśli nie była, będzie przygotowany na 100% fizycznie, pozostanie pytanie na ile psychicznie po tak długiej absencji spowodowanej zakulisowymi "rozgrywkami". :::donknow:::
Sugerujesz, że jeśli nie łokieć był przyczyną to koks :D ? To wtedy i tak nie będzie na 100% przygotowany rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Turnieje pokazowe

Madox pisze:
stofler pisze: Jeśli ta przerwa była spowodowana kontuzją łokcia, można będzie zobaczyć w jakiej jest dyspozycji fizycznej... Jeśli nie była, będzie przygotowany na 100% fizycznie, pozostanie pytanie na ile psychicznie po tak długiej absencji spowodowanej zakulisowymi "rozgrywkami". :::donknow:::
Sugerujesz, że jeśli nie łokieć był przyczyną to koks :D ? To wtedy i tak nie będzie na 100% przygotowany rotfl .
Słyszało się różne rzeczy i nikt nie wie jaka jest prawda. Gdyby z tym koksem coś było na rzeczy, aktualne 100% powinno wystarczyć na nawiązanie walki o tytuł. W końcu taki Nadal czy Federer też mogą liczyć tylko na swoje 100. :wink: Jeśli jednak chodziło o kontuzję, będzie mu ciężko pozbierać się po tak długiej przerwie i nie sądzę, żeby zrobił półfinał. :(
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Vivid pisze:Tenis, taki na 100% na serio, zaczyna się na AO. A wszelkie pokazówki, czy nawet turnieje ATP/WTA przed AO, służą jednak zawodnikom (bardziej lub mniej) do zupełnie czegoś innego.
:::gd:::
AO to specyficzny turniej rozgrywany w pierwszych tygodniach sezonu, z jednej strony wszyscy wypoczęci i świeżutcy, z drugiej forma jest trochę niewiadomą. Pamiętam kiedy Novak regularnie brał udział w AO bez żadnych wcześniejszych przetarć i wygrywał. W zeszłym roku z kolei rozegrał świetny finałowy mecz z Murrayem w finale w Doha i wydawało się, że taki będzie też finał w Australii. Nie ma sensu w ogóle się sugerować formą graczy przed AO, dopiero sam turniej weryfikuje ich dyspozycję.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnieje pokazowe

Gra w pokazówkach i mniejszych turniejach wprowadzających do AO faktycznie niewiele mówi o formie zawodników.
Za to wycofywanie się z gier, do których wcześniej zgłosiło się akces - już tak.
Czytam to jako sygnał, że nie do końca jest się w pełni zdrowia.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Tutaj pełna zgoda, nie przypuszczam by Hiszpan stosował jakieś zasłony dymne.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turnieje pokazowe

Majorka pisze:Gra w pokazówkach i mniejszych turniejach wprowadzających do AO faktycznie niewiele mówi o formie zawodników.
Za to wycofywanie się z gier, do których wcześniej zgłosiło się akces - już tak.
Czytam to jako sygnał, że nie do końca jest się w pełni zdrowia.
Jest to oczywiście całkiem prawdopodobny scenariusz. Niemniej nie jest on jedyny. Równie dobrze mogą to być i jakieś zupełnie pozatenisowe przyczyny. Pamiętajmy, że czołowi tenisiści to też najczęściej dość prężnie działający (nie sami) biznesmeni. Ale akurat o takich powodach to się na twitterach czy innych facebookach nie pisze ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Biorąc pod uwagę jakie problemy miał Nadal w ostatnich turniejach poprzedniego sezonu to trudno było przypuszczać, że będzie w 100% przygotowany na starcie 2018. Rezygnacja z pokazowego turnieju w Dubaju i niepewność o której mówi gdzie wystąpi przed AO i czy w ogóle jest zatem znamienne, ale jak jest oczywiście do końca nie wiemy, jedynie możemy wskazywać najbardziej prawdopodobne scenariusze. Osobiście nie wydaje mi się by Nadal mógł zwojować Australię, ale skreślać go nie zamierzam. Zresztą fakt, że najbardziej prawdopodobny zdaje
się triumf 36-letniego Federera wskazuje tylko na jeden wielki znak zapytania z jakim mamy do czynienia przed turniejem, możemy być świadkami nowego triumfatora, w końcu musi to nastąpić.

Ps. Rafa napisał na fb, że w tym roku nie wystąpi w Brisbane.
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: Turnieje pokazowe

W Abu Dabi zabraknie też Novaka, który ma problemy z łokciem. :tired:

“I am terribly disappointed that I am forced to withdraw from the Mubadala World Tennis Championship. Unfortunately, in the past few days I started to feel pain in the elbow and after several tests, my medical team has advised me not to risk anything, to withdraw from the tournament and to immediately continue with the therapies.”
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Turnieje pokazowe

Barti pisze:W Abu Dabi zabraknie też Novaka, który ma problemy z łokciem. :tired:
Nie może mieć pół roku problemów z łokciem gościu, którego nigdy nie trapiły kontuzje. Ja tego nie kupuję. :wink:
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Turnieje pokazowe

Andy Murray takiej dobrej formie, że nawet pokazówki nie dograł do końca :] .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Tenisówka pisze:Andy Murray takiej dobrej formie, że nawet pokazówki nie dograł do końca :] .
Ustalone było, że gra jednego seta, zgodził się tylko dlatego, bo Djokovic zrezygnował.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnieje pokazowe

No tak - umówiony był jeden set. Ale zaprezentował się Murek fatalnie. Przełamany kilka razy, powolny, niepewny .
I tak jak rozmawialiśmy, że dobra gra w pokazówkach i małych turniejach o niczym jeszcze nie świadczy - tak fatalna gra - już tak. Nie zwojuje Szkot za wiele.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnieje pokazowe

Murray zaraz zakończy karierę :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Turnieje pokazowe

Majorka pisze:No tak - umówiony był jeden set. Ale zaprezentował się Murek fatalnie. Przełamany kilka razy, powolny, niepewny .
I tak jak rozmawialiśmy, że dobra gra w pokazówkach i małych turniejach o niczym jeszcze nie świadczy - tak fatalna gra - już tak. Nie zwojuje Szkot za wiele.
Ale Federer trzeba przyznać zaprezentował się świetnie. :::gd:::

Co do Szkota do zgadzam się, to może być dla niego trudny roku, myślę jednak, że będzie się poprawiał.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Turnieje pokazowe

Jakuboto pisze:Murray zaraz zakończy karierę :P.
Zupełnie by mnie to nie zdziwiło. Jakoś Andy sprawia wrażenie czlowieka który ma swój świat poza kortem ,kontuzje ciągle wracają a brytyjskie gazety są bezwzględne .

Oby któryś młody wyskoczył z superformą bo kolejny rok taki jak 2017 to już ciężko będzie mi śledzić i trzymać kciuki aktywnie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turnieje pokazowe

stofler pisze:
Barti pisze:W Abu Dabi zabraknie też Novaka, który ma problemy z łokciem. :tired:
Nie może mieć pół roku problemów z łokciem gościu, którego nigdy nie trapiły kontuzje. Ja tego nie kupuję. :wink:
Byś się zdziwił, ja właśnie tak mam...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”