Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP World Tour Finals 2016

Barclays ATP World Tour Finals
Obrazek

13.11.2016-20.11.2016
Kategoria: ATP World Tour 1500
Pula nagród: 7 500 000 USD
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: hard, hala
Lokalizacja: Londyn, UK
Finał 2015:
Novak Djokovic [1] vs Roger Federer [3] 6:3, 6:4
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2016

Na chwilę obecną zakwalifikowali się do Londynu:
1. Djokovic
2. Murray
3. Wawrinka
4. Raonic
5. Nishikori
6. Monfils
Rafę pomijamy - więc o dwa ostatnie miejsca powalczą Marin Cilic, Dominik Thiem,Tomas Berdych - a i szanse - iluzoryczne - ma David Goffin. Goffin to chyba musiałby wygrać Bercy.. i to pewnie przy założeniu, że wyprzedzająca go trójka nie zajdzie daleko.

Pierwszy kończący sezon turniej bez Federera od 2002 roku.
Bez Federera i Nadala. ;(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2016

To że Nadal nie wystąpi jeszcze można przełknąć, w końcu odpuszcza tę imprezę nie pierwszy raz, po drugie ten turniej nigdy nie należał do jego ulubionych, mimo dwóch finałów.

W przypadku Federera rzeczywiście można powiedzieć, że coś się skończyło, Szwajcar to najbardziej utytułowany tenisista w historii tej imprezy, niemal wszystkie rekordy należą do niego. Coś jednak czuję, że zeszłoroczne starty obu panów nie były ostatnimi w tym turnieju i już za rok tutaj wrócą. Era się kończy, ale jeszcze nie teraz.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP World Tour Finals 2016

Jurek Kiler pisze:Coś jednak czuję, że zeszłoroczne starty obu panów nie były ostatnimi w tym turnieju i już za rok tutaj wrócą. Era się kończy, ale jeszcze nie teraz.
Nie sądzę, żeby wrócili obaj. Jeszcze w powrót Feda wierzę, ale nie w Nadala. Nie wyobrażam sobie całego dobrego sezonu w jego wykonaniu, a przede wszystkim, że po takim sezonie zdrowie pozwoliłoby zagrać w WTF.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP World Tour Finals 2016

Big John wyskoczył z formą na koniec sezonu. Jeszcze wygra turniej rangi 1000.
Cilic może czuć się rozczarowany. Pokonał Novaka by przegrać z teoretycznie łatwiejszym rywalem.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2016

Gary pisze:
Jurek Kiler pisze:Coś jednak czuję, że zeszłoroczne starty obu panów nie były ostatnimi w tym turnieju i już za rok tutaj wrócą. Era się kończy, ale jeszcze nie teraz.
Nie sądzę, żeby wrócili obaj. Jeszcze w powrót Feda wierzę, ale nie w Nadala. Nie wyobrażam sobie całego dobrego sezonu w jego wykonaniu, a przede wszystkim, że po takim sezonie zdrowie pozwoliłoby zagrać w WTF.
Również widzę więcej znaków zapytania przy nazwisku "Nadal", po pierwsze zdrowie, po drugie forma, jakoś o formę Feda dającą awans jestem spokojny, jedynie zdrowie dla mnie jest niewiadomą. W przypadku Nadala nie mam pewności nawet gdyby normalnie startował cały sezon. Poza tym liczę na to, że Del Potro będzie cały rok mógł grać, jeśli tak będzie to udział w WTF ma zagwarantowany, więc od razu mamy jedno miejsce mniej.

Gdybym miał jednak zainwestować jakieś pieniądze to grałbym na awans i Fedzi i Nadala.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP World Tour Finals 2016

Jurek Kiler pisze:Gdybym miał jednak zainwestować jakieś pieniądze to grałbym na awans i Fedzi i Nadala.
A ja przeciw.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP World Tour Finals 2016

Zakwalifikowani:
1. Djokovic
2. Murray
3. Wawrinka
4. Raonic
5. Nishikori
6. Monfils
7. Cilic
8. Nadal
9. Thiem
v ---------- REZERWA
10. Berdych
11. Goffin
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2016

Dodam, że Raonic poddaje w wątpliwość swój udział, ma naderwany mięsień, bodaj 2-głowy. W jego miejsce wszedłby Berdych, zatem zamienił stryjek...
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP World Tour Finals 2016

Group John McEnroe: Andy Murray, Stan Wawrinka, Kei Nishikori, Marin Cilic.
Group Ivan Lendl: Novak Djokovic, Milos Raonic, Gael Monfils, Dominic Thiem.

Djokovic z taka formą i tak będzie miał 3:0.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2016

No to równe grupy polosowali rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP World Tour Finals 2016

Przecież to jest parodia... Raonic "kontuzjowany", Thiem to nie wiem, co tu robi, a Monflis to żart. Uwierzyłem w jego przemianę, ale po tym cyrku w Nowym Jorku nie widzę dla niego nadziei. Zaś Murray może mieć kłopot w każdym meczu.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP World Tour Finals 2016

Przynajmniej będzie co oglądać co drugi dzień. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2016

Nieźle trzeba przyznać. To co, Murek liderem przez dwa tygodnie :D?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP World Tour Finals 2016

Ta grupa imienia Lendla to jakaś kpina?! Przecież tam są obecnie same kortowe pierdoły! :::bd::
Serdecznie współczuję tym, którzy chcą obstawiać wyniki w tej grupie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP World Tour Finals 2016

Jeszcze Was Thiem zaskoczy i wygra grupę z bilansem 3-0. ;-P

Przyszły tydzień mam wolny więc będzie to czas spędzony z tenisem. Ostatni w tym roku. :wink:
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2016

Raonic przy regularnym serwisie miałby szanse wygrać z Djoko, szczególnie z takim Djoko jaki jest obecnie, do tego w hali. Pytanie czy z dwugłowym uda coś poważnego czy tylko chwilowa niedyspozycja była. Monfils to jeździec bez głowy więc różne z nim może być. Ale w porównaniu do pierwszej grupy to raczej taka grupa zapasowa wygląda :).

To co, Djoko wychodzi z 1-go Murray z 2-go w swojej grupie i Szkocina odprawia Serba w 1/2 F?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2016

Basic pisze:..To co, Djoko wychodzi z 1-go Murray z 2-go w swojej grupie i Szkocina odprawia Serba w 1/2 F?
Dobrze by było.. :wink:
Djoko polosował więcej niż dobrze. Gdyby nie wyszedł z pierwszego miejsca - to znaczyłoby, że jest jeszcze gorzej niż myślimy.
Murray za to tak - że wcale nie musi wyjść z grupy.

Chyba w niebie - jakiś bóg od tenisa - pomyślał jak niektórzy na forum : "co, ta Szkocina jedynką? O nie, nie dłużej niż dwa tygodnie" i wmieszał się w losowanie grup. :angel:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2016

Majorka pisze:
Basic pisze:..To co, Djoko wychodzi z 1-go Murray z 2-go w swojej grupie i Szkocina odprawia Serba w 1/2 F?
Dobrze by było.. :wink:
Hola hola, nikt nie powiedział, że dobrze by było. ;-P
Majorka pisze:Djoko polosował więcej niż dobrze. Gdyby nie wyszedł z pierwszego miejsca - to znaczyłoby, że jest jeszcze gorzej niż myślimy.
Murray za to tak - że wcale nie musi wyjść z grupy.
Tak czy owak jest źle z Novakiem, bardzo źle. Może brak tej jedynki dobrze wpłynie na Serba, poczuje jakiś głód tenisa, żeby koniec roku zakończyć lepszym akcentem. Moim zdaniem Szkocina spokojnie awansuje.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP World Tour Finals 2016

Dobrze się to ułożyło. Jeśli Murek ma być nr 1 to niech to udowodni, wychodząc z grupy i ogrywając swojego kata jeśli na niego trafi.
Jeśli tego nie zrobi to widocznie nie zasłużył. :D :dvl(:

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”