Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Smartfony - niszowe marki

htb pisze:... Co do Wingrozy to tak samo jak i w przypadku ajfona zniechęca mnie ilość dostępnych aplikacji :( android obie te platformy miażdży pod tym względem.
Parafrazując mądrość pewnego filozofa dotyczącą komputerów... "Aplikacje to takie sprytne programy, które potrafią rozwiązywać za nas problemy o których bez tych aplikacji nie mielibyśmy pojęcia".

Wszystkie renomowane i uznawane za "wymagalne" aplikacje jestem w stanie pobrać na Windowsa. Czasem kilka dni później niż na Androida ale jednak. Aplikacje np. samoistnie dorysowujące zajęcze wąsy i uszy do twarzy na zdjęciach nie są mi jakoś potrzebne... ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Smartfony - niszowe marki

keicam pisze: Zastanawia mnie Wasza niechęć (z definicji) do produktów Microsoftu. Wg mnie Windows jest bardziej intuicyjny, ma mniejsze wymagania sprzętowe niezbędne do płynnej pracy, lepiej oszczędza baterie. Może ktoś napisze dlaczego "Nie", a nie "Nie bo nie"... ;)
Mam Lumie 830 z W8 wybrałem bo kupowałem nowy komp też z W8. Żona ma Androida i teraz po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam że dokonałem dobrego wyboru. Nawet żonka, która była bardzo sceptyczna do W dziś by go wybrała. Intuicyjność jest większa w W. Oboje nie instalujemy, żadnych dodatków w tel. a mimo że ona ma o co najmniej klasę mocniejszy tel. jej uruchamia się 2-krotnie dłużej nie wspominając o ilości zawieszeń.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Jeśli chodzi o Androida, to mało istotne co tam jest bo dość łatwo można samemu wrzucić soft i wybraną przez siebie wersję androida. Wtedy będzie odpowiednia i może być czysta i wrzucamy tylko to co potrzebujemy.

htb, jeśli chodzi o ajfon. Ja się teraz przesiadłem testowo na 4s żeby zobaczyć właśnie jak idzie z obsługą i działaniem. Zajęło mi parę chwil przyzwyczajenie się - a myślałem że dłużej zajmie - i jestem pełen podziwu. Telefon 4 letni bodajże używany w późniejszej fazie przez dzieciaka - czyli sporo przeszedł - a mimo to śmiga. Nie trzeba patrzeć na parametry bo soft zoptymalizowany. Jedyna wada jaką zauważyłem, to nie wszystkie aplikacje można zainstalować bo dla tego modelu soft zatrzymał się na wersji 7.1 a część aplikacji wymaga 8 lub wyższej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

keicam pisze:Wszystkie renomowane i uznawane za "wymagalne" aplikacje jestem w stanie pobrać na Windowsa. Czasem kilka dni później niż na Androida ale jednak. Aplikacje np. samoistnie dorysowujące zajęcze wąsy i uszy do twarzy na zdjęciach nie są mi jakoś potrzebne... ;)
Wiesz wszystko zależy właśnie od tego co kto potrzebuje. Poza tym, nie wiem jak w najnowszych Windowsach, ale w tej co ja korzystałem przez chwilę nawet w samym telefonie niewiele można było skonfigurować i mam tu na myśli najprostsze rzecze, a nie jakieś wypasy.
Jakuboto pisze:Jeśli chodzi o Androida, to mało istotne co tam jest bo dość łatwo można samemu wrzucić soft i wybraną przez siebie wersję androida. Wtedy będzie odpowiednia i może być czysta i wrzucamy tylko to co potrzebujemy.
Nie do końca jest to takie proste. Jeśli nie masz przygotowanego pod konkretny model telefonu to nie wrzucisz, musisz przekomplilować stery itp. więc nie każdy sobie to zrobi.
Jakuboto pisze:htb, jeśli chodzi o ajfon. Ja się teraz przesiadłem testowo na 4s żeby zobaczyć właśnie jak idzie z obsługą i działaniem. Zajęło mi parę chwil przyzwyczajenie się - a myślałem że dłużej zajmie - i jestem pełen podziwu.
Ja nie mówię że się nie da, bo sam korzystam. Tak wyszło. :( Co do działania to napisałem, że to jest ich plus. Tyle tylko że tutaj sytuacja jest podobna do Windowsów na komputerach. IOS to tak naprawdę system przygotowany do tego żeby działał poprawnie na 2-3 modelach urządzeń, które różnią się od siebie prockiem i ilością pamięci. Android ma działać na tysiącach różnych urządzeń, które różnią się tysiącami komponentów. Ale tak jak napisałem, jest podobnie jak z Windą, kolejne wersje sę coraz lepsze i stabilniejsze.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Dlatego ja wziąłem do testu, bo do tej pory miałem okazję dotknąć tylko cudzy iphone. A to co innego niż korzystanie na codzień. Kwestia priorytetów i do czego chce się wykorzystywać, ale przy tej stabilności jest całkiem rozsądny zakup tego produktu ale nie najnowszego tylko z wcześniejszych generacji. Np. 5S można dostać z Polski nowy za około 1000-1200 PLN (pomijam celowo sprowadzane z zagranicy ale tu jeszcze coś można taniej). Jakościowo innym telefonom ciężko może być dorównać (ale to kwestia do czego chce się używać). 4S można za coś koło 600 PLN (są jakieś powystawowe troszkę taniej). I ten np. by się łapał w przedział cenowy podany przez Basica.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Jakuboto pisze:Np. 5S można dostać z Polski nowy za około 1000-1200 PLN
Niestety z takim się męczę. :) W życiu bym za niego nie dał 1200PLN ani nawet 1000. :( Telefon ok, reszta nie bardzo. Jak dla mnie za mały wyświetlacz. Niby mam an nim pocztę i resztę rzeczy ale korzystam tylko jak jestem zmuszony. Za 1200 mam chociażby wspomnianą tutaj Motkę X Play i za taki telefon jestem w stanie zapłacić 1200PLN. Za 5s w życiu. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

No i tu jest kwestia korzystania. Dla mnie taki wyświetlacz jest w zupełności wystarczający. 6 czy 6 plus są już za duże jak dla mnie. Ten X play ma 5,5 cala. Iphone 4 cale. Kwestia co przeglądasz na telefonie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Właśnie o tym pisze i dla mnie to co oferuje 5s to się nadaje tylko jako telefon. Nawet pisanie jest słabe, chyba że ktoś ma małe ręce.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Robinson pisze:Ale to raczej o pośrednikach (sprzedawcach), którzy wgrywają nieoryginalny ROM zawierający spyware.
W związku z tym należałoby też unikać m.in. Huawei i Lenovo.
Tak to sobie tłumacz. ;]
Huawei i Lenovo też są na liście za wgrywanie backdoor'ów. :::bd::

Może dla niektórych to nie jest problem ale mnie nie uśmiecha się wyciek z jakiegoś kiepsko zabezpieczonego serwera w chinach moich prywatnych zdjęć i danych. A w TOR'ze sporo jest takich baz do kupienia. :?
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

ESP pisze:
Robinson pisze:Ale to raczej o pośrednikach (sprzedawcach), którzy wgrywają nieoryginalny ROM zawierający spyware.
W związku z tym należałoby też unikać m.in. Huawei i Lenovo.
Tak to sobie tłumacz. ;]
Huawei i Lenovo też są na liście za wgrywanie backdoor'ów. :::bd::

Może dla niektórych to nie jest problem ale mnie nie uśmiecha się wyciek z jakiegoś kiepsko zabezpieczonego serwera w chinach moich prywatnych zdjęć i danych. A w TOR'ze sporo jest takich baz do kupienia. :?
Tak z ciekawości zapytam. Ja się w takim razie proponujesz zabezpieczyć?

Producenci mogą mieć backdoor'y na poziomie sprzętowym i nikt tego nie znajdzie, to samo może zrobić i Rosja i USA, a przeciętny użytkownik nie jest na tyle cenny dla wywiadu, żeby go szpiegować.
Żadne programy "antywirusowe" tu nie pomogą.
Ja też sobie bardzo cenię prywatność, ale żeby z tego powodu nie kupić czegoś np. HUAWEI? Robią naprawdę niezłe telefony.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Czy do mieszkania wstawisz tanie, chińskie drzwi wejściowe, gdzie zamek montował nie wiadomo kto?
Czy konto zakładasz w banku, gdzie nie wiesz kto jest właścicielem, nie ma gwarancji i nadzoru polskiego KNF?
A telefon, który służy nie tylko do rozmowy, ale też np do autoryzacji w banku, słyszy wszystko co mówisz i podgląda wszystko co robisz, kupisz tylko dlatego "bo jest tani i dobry"?

Przed pełnym szpiegostwem się nie obronisz bo nawet Nokia 6210 jest do namierzenia. Można tylko zminimalizować takie ryzyko.
Wychodzę z założenia, że jak mam być śledzony to przez kogoś z kraju "zachodu" niż "wschodu" dlatego kupuję sprzęt robiony na Tajwanie (np. HTC), w Korei (Samsung, LG) lub w USA (np. BlackBerry), niekoniecznie fizycznie ale pod nadzorem i na zlecenie takiej firmy. Nie instaluję żadnych modyfikacji, modów ani aplikacji, których nie znam. A tym które znam zabieram wszelkie uprawnienia (np. FB nie ma dostępu u mnie do niczego, czy mądrze zrobiłem okazało się w zeszłym tygodniu jak wyszło, że FB podsłuchuje wszystko).
Kupuje sprzęt z oryginalnym softem, nigdy żadnego brandowanego (np. T-Mobile, Plus), głównie ze względu na częstotliwość aktualizacji oprogramowania (łatanie dziur itp.). Nie kupuje też telefonów (ani tabletów czy komputerów) używanych. Nie wiem co poprzedni właściciel wrzucił mi "w gratisie".
Do tego oczywiście dobry antywirus na każdym urządzeniu w domu (komputery, tablety, smartfony).

Czy przesadzam? Moim zdaniem nie bo pracując w ubezpieczeniach OC i majątkowych widzę codziennie ile kosztuje utrata kontroli np. kartą dostępową do pracy, do Allegro czy w banku. A co gorsza jak często i jak łatwo się to zdarza.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

ESP, patrząc tak trochę "na skróty" to nie przesadzasz ale ... grubo przesadzasz ;) ocierając się o paranoję. :P
A tak patrząc szerzej to wychodzę z założenia, że każdy ustala wygodne i akceptowalne dla siebie granice i standardy.
Ja osobiście z uporem maniaka nie korzystam z jakiejkolwiek formy bankowej obsługi elektronicznej. Wiem jak to działa i bezpieczeństwu w polskim wydaniu nie wierzę za grosz. Jest to upierdliwe, bo muszę ze wszystkim pielgrzymować do placówki, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Nawet kartą nigdzie nie płacę. :P

Jeżeli chodzi o telefon czy komputer to oczywiście, warto zainstalować antywira, nie instalować niepewnego softu czy nie łazić z poziomu OS-a po "wątpliwych" stronach. Czyli taka klasyka.
Natomiast uważam, że nie ma bata żeby się zabezpieczyć, jak ktoś się na kogoś zasadzi to w końcu da radę.
Poza tym nie mam z zasady w telefonie czy kompie niczego z wyciekiem czego miałbym problem.
Więc mam to serdecznie w nosie, że z jakimś prawdopodobieństwem ktoś już to może widział/czytał.

Nie można się dać zwariować, to i tak nic nie da jak się jakiś uparty znajdzie. :P
Warto natomiast zadbać o pewne elementarne bezpieczeństwo i coś ponad to. ;)
Chodzi o to, żeby nam się nie dobrał do sprzętu jakiś matoł z gotowym skryptem, którego i tak kompletnie nie kapuje, ale ma napisane krok po kroku co kliknąć.
I tu w sumie też nie chodzi o to, że taki nam się do danych dobierze. Chodzi o to, że jak zrobi to fachowiec to będzie jak duch, dane weźmie i zniknie. Natomiast jakiś napalony matoł jak już się włamie to i narozrabia ...

ESP, mówisz, że Chińczycy zaliczyli "wpadki"? OK, ale przecież sami się nie przyznali, wyłapał to tzw. "Zachód".
A skąd wiesz, czy produkty tego "Zachodu" nie mają podobnie? Różnica polega na tym, że "Zachód" wytropił Chińczyków i to ujawnił, a Chińczycy mogą mieć to w nosie i nie zajmują się tropieniem "bonusów" w towarze z "Zachodu".
Ewentualnie, co bardziej prawdopodobne, wiedzą o tym tylko zamiast paplać jęzorami sami z tego korzystają bo po co "palić" źródła wiedzy ... ;)
To jest tak jak i z grą wywiadów. Tylko durny wywiad namierzając szpiega zamyka go i np. deportuje.
O wiele bardziej wartościowe jest pozwalanie mu na działanie i wprowadzanie dezinformacji.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

V.
Dla Ciebie to przesada a dla mnie to podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Nie korzystasz z aplikacji bankowych to ok. Ale już przelewy autoryzujesz sms. Przypadkiem hasło do banku masz takie same jak do linkedin? To zwykły domorosły haker w 5 minut wyczyści ci wszystkie konta. Kupi na TOR bazę wykradzioną z linkedin a sms podejrzy wcześniej wyłączając powiadomienia w telefonie. Proste?
Ba! Kiedyś w biurowcu postawiłem darmowego hotspota i sniffera. Po 2.5h miałem ponad sto loginów i haseł. Fajnie, co?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

Nie zrozumiałeś mnie ESP. ;) Jaka autoryzacja SMS? Ja przelew albo zlecam siedząc w banku, albo gotówka w łapkę i np. na pocztę. ZERO bankowej obsługi drogą elektroniczną w formie udziału własnego. :) Linkedin? A widziałeś mnie tam? Tak samo jak na jakimkolwiek portalu społecznościowym itd. ? Ja jestem według dzisiejszych standardów duchem, czy jak wolisz - trupem. :P
Kompletnie brak życia społecznego w sieci - w sensie społecznościówek. I co ciekawe jakoś żyjąc "tylko" w realu mam się całkiem dobrze.
Można żyć tak żeby mieć to wszystko w nosie. Pewnych spraw i tak nie przeskoczymy więc szkoda zdrowia. Coś za coś.
Chyba, że masz tam sporo za uszami i dlatego taka panika? ;)

Tak jak sam napisałeś, istotne mogą być dla każdego ewentualne oszczędności. Ale jaki problem mieć jedno konto z niewielką ilością gotówki i tylko na nim operować elektronicznie? W razie czego strata niewielka.
A reszta pełen oldschool - tylko dostęp osobisty po okazaniu dokumentu i złożeniu autografu. Pewnie, jest to upierdliwe, ale za to względnie całkiem bezpieczne. Bo ostatecznie nasze dane są już w dziesiątkach miejsc, zawsze można je zdobyć, dokument też można spreparować, podpis podrobić itd. itp.
Ale tu znów wracamy do początku - czy to nie paranoja? A kto się będzie zasadzał i robił sobie sporo trudu dla jakiegoś drobniutkiego ciułacza? To byśmy musieli mocno zajść mu za skórę i byłaby to ewentualnie forma jakiejś zemsty ...
Jak ktoś chce kogoś okraść to po co pruć pozaszywane kieszenie jak obok pełno takich, którzy je mają otwarte szeroko i jeszcze kasa prawie z nich wystaje czy wręcz wypada? Wystarczy rękę podłożyć. :)

Ludzie sami się proszą czy nie dbają o jakieś elementarne bezpieczeństwo.
Dobry przykład z wczoraj, z życia. :)
Dzwoni do mnie spanikowana kumpela, dyrektorskie stanowisko. Otworzyła mail na służbowym lapku, kliknęła w załącznik i ... KABUM :P Wszystkie pliki "encrypted". Słucham tego i pytam - ale w czym problem? System postawić z image-u, wrzucić pliki z backupu i olać cwaniaków.
I tu właśnie ZONK ... bo nigdy czasu nie było żeby ktoś zrobił Image, a backup jest, jaki jej sam zrobiłem przy okazji ... ponad rok temu ...
Cholera, ona ma taki układ, że ze 3-4 katalogi z plikami.
No to teraz już wie, że warto nawet co piątek jak się już gasi światło podpiąć choćby pena i to zgrać.
Wystarczy prosty skrypt napisać, wywalić na pulpit, jedno kliknięcie i samo się robi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

V.
To jesteś nie trupem ale wyjątkiem. Ale konto w Allegro masz? I na forum? I jeszcze w pewnym tenisowym sklepie ze Szczecina? Widzisz, że nie taki dinozaur z ciebie. Mam nadzieję, że hasła różne. ;-)

A co szyfrowania to programy tego typu też spokojnie pendrive szyfrują też. Jedyne zabezpieczenie skuteczne to zgranie danych na płyty.

Ale może wróćmy do tematu niszowych marek komórek. :-)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Smartfony - niszowe marki

htb pisze:
keicam pisze:Wszystkie renomowane i uznawane za "wymagalne" aplikacje jestem w stanie pobrać na Windowsa. Czasem kilka dni później niż na Androida ale jednak. Aplikacje np. samoistnie dorysowujące zajęcze wąsy i uszy do twarzy na zdjęciach nie są mi jakoś potrzebne... ;)
Wiesz wszystko zależy właśnie od tego co kto potrzebuje. Poza tym, nie wiem jak w najnowszych Windowsach, ale w tej co ja korzystałem przez chwilę nawet w samym telefonie niewiele można było skonfigurować i mam tu na myśli najprostsze rzecze, a nie jakieś wypasy.
Z mojego doświadczenia i potrzeb WP ma poważne ograniczenia (narzucone przez system) i brakuje wielu aplikacji (bo twórcy nie są zainteresowani tym systemem). Już kilka razy stanąłem pod ścianą, bo okazywało się, że na WP nie ma odpowiedniej appki. Ostatnio dobiła mnie decyzja o zakończeniu działania Here (bezpłatne mapy i nawigacje) a w WP10 usunięto appkę do obsługi radia FM (bo to przeżytek!). Wielokrotnie też okazywało się, że wersja aplikacji na WP są słabsze, bo brali się za to słabsi twórcy lub ten sam producent mnie dbał o dopracowanie tej wersji.
Zgodzę się, że do dzwonienia, smsów i podstawowych aplikacji ergonomia WP sprawdza się, ale jeśli tylko ktoś ma większe wymagania od smartfonu to bardzo szybko zauważy jego ograniczenia...
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: RE: Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze: Nawet kartą nigdzie nie płacę. [emoji14]
Jednak masz coś wspólnego z Jarkiem. :)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Smartfony - niszowe marki

htb pisze:Nie do końca, bo ani u jednego ani u drugiego takich problemów nie było.
Co do Lenovo akurat była głośna sprawa. I to nie tylko w smartfonach ale i w laptopach z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: RE: Re: Smartfony - niszowe marki

Kerm pisze:
Vivid pisze: Nawet kartą nigdzie nie płacę. [emoji14]
Jednak masz coś wspólnego z Jarkiem. :)
No jak? Ja mam kartę i nie mam kota, a Jarek dokładnie odwrotnie. :P

A jak już o "spiskach" ;) W zależności od posiadanego OS-u i kraju w jakim jesteśmy ceny za apki i ceny w apkach są różne. Zależy to od kraju i od rodzaju OS-u. Czyli np. Helmut zabuli więcej niż Kowalski, a Helumt z iOS (Apple) to już zabuli jak za zboże ... :)
Też się z tego afera zrobiła.

Który to tam się przyznał do gejofona? :twisted:
No to masz kolejny powód żeby go nie lubić. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Używanie tego samego hasła do serwisów społecznościowych i do miejsca gdzie się trzyma wrażliwe dane jest skrajnie nieodpowiedzialne. :)

Chodzenie z włączonym Wi-fi i opcją "automatycznie podłącz do sieci" też nie jest zbyt mądre. :P

Nieposiadanie programów zabezpieczających komputer na dłuższą metę musi się źle skończyć.

Natomiast co do Smartphona, amerykanie szpiegują tak samo jak Chińczycy, wręcz zmuszają producentów do instalowania backdoor'ów w sprzęcie - udowodnił to Snowden, więc nie ma opcji żeby się 100% zabezpieczyć, bo większość elektroniki jest robiona przez firmy z USA. Do tego większość ruchu internetowego przechodzi przez USA ...

Zgadzam się, że lepiej mieć czystego Androida, niż z wsadem od operatora, bo ma się dużo wcześniej aktualizacje.

ALE wracając do meritum:

Dla mnie HUAWEI robi dobre telefony, do tego taniej niż konkurencja, przy zachowaniu jakości. Obecnie mam Samsunga S6 Edge, ale tylko dlatego, że nie musiałem za niego płacić, jakbym miał zapłacić szukałbym innego telefonu.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”