Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Basic szuka TV

Witam. W związku z tym, że zbliża się AO to pora zmienić tryb oglądania i wybrać nowy Tv :twisted: .

Przekątna ekranu: 40-43cale ... 48 byłoby super, ale przekracza już budżet.
Przeznaczenie: głównie oglądanie transmisji sportowych, korzystanie z HBO Go i dodatkowo pewnie filmy z różnych nośników.
Smart: Tak, głównie HBO Go i Youtube, ale pewnie coś tam jeszcze dojdzie po drodze. :)
System 3D: Obojętnie, nie mam takiej potrzeby, będzie to będzie..
Gry: Może od przypadku czy święta w coś się zagra, ale bez nastawienia na to.
Budżet: niestety tylko 2tyś więc szału nie ma.
Odległość od Tv- jakieś 3-3,5 metra.

Matryca Va - IPS: Nie mam nastawienia na konkretny system. Oglądanie będzie głównie na wprost plus jakieś małe kąty więc nie ma potrzeby IPS. Dodatkowo czytałem, że przy IPS może występować problem z jakością obrazu przy oglądaniu w ciemności, noc albo zaciemniony pokój. Ale nie wiem na ile duży jest to problem i czy we wszystkich modelach czy może tylko w tych z niższej półki.
Natomiast nie wiem jakie ma znaczenie rodzaj systemu matrycy przy oglądaniu relacji sportowych czy dynamicznych scen filmowych, do gier nie potrzebuje.

Przeglądałem różne modele i ciekawią mnie:

LG
1. LG 40LF630V - Rzeczywiste odświeżanie 100Hz, podobno dobrej jakości obraz tylko ma słabe głośniki 2x 5W to chyba za mało.
2. LG 42LF652V - Matryca 50Hz - czytałem, że mimo "50ki" dobre opinie sportowych relacji i dobre płynne funkcje Smart
3. LG 43LF590V
3. Lg 43LF631V -- Matryca IPS, ale nie wiem ile Hz. Sporo dobrych opinii na innym forum telewizyjnym.

SAMSUNG
1. Samsung UE40H6400 - Matryca 100Hz sporo dobrych opinii o jakości obrazu o dobrym Smart. Minus, że w niektórych egzemplarzach problemem bywa dostający się kurzy do matrycy i pogarsza się jakoś obrazy, a Samsung nie chce uznawać takiej reklamacji. Ma jeszcze dodatkowy pilot ułatwiający korzystanie ze Smart.
2. Samsung UE40J6200 - Matryca 100Hz
3. Samsung UE40J5510
4. Samsung UE43j5500 - Matryca 50Hz natomiast podobno dobrze daję radę... no i te 43cale zawsze lepiej niż 40. :)

5. UE48J6200 te dwa modele po prostu z większą przekątną, ale nie wiem czy jest szansa w takim budżecie się zmieścić. :/
6. UE48H6400

Jeśli o chodzi o Sams to, jest trochę opinii że modele z roku 2014 czyli seria H mają lepsze oceny niż modele z 2015r seria J. Na ile to prawda i w jakim stopniu są te różnice, to nie wiem.

PANASONIC:
1. Panasonic TX-42AS650E - Matryca IPS 100Hz bardzo dobre opinie co do głębokiej czerni i kolorów, dużo dobrych opinii o płynności obrazu

PHILIPS
1. Philips 40PFH5500 - sporo dobrych opinii co jakości obrazu, kolorów, płynności jak na tą półkę cenową. Natomiast sporo minusów na ciężki, przymulający system Smart, wolne reakcje Tv na pilota. Dodatkowo potrafi się wieszać i wyłączać. Podobno trzeba też dodatkowo skalibrować ten Tv, żeby uzyskać lepsze kolory i sporo różnych wtyczek instalować.
Dodatkowo mam obawy, że skoro Tv jest na systemie Android to czy po jakimś czasie nie zacznie się dodatkowo zamulać...

Philips ma fajny bajer z ambilight, ale to zamulanie przy Smart...

Były jeszcze dobre opinie o Philips 42PFS7509 i Philips 42PFS7109 ale chyba już nie są dostępne w sklepach.

Z innych producentów czytałem jeszcze całkiem dobre opinie o Sharp LC-50LE761 - matryca 100Hz i Hitachi 40HE1511 - matryca 100Hz... ale przyznaję, że nigdy nie korzystałem z tych marek.

Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu, płynności, kolorach. Dobrze byłoby w miarę proste i płynne działanie Smart dlatego trochę Philips nie do końca mi podchodzi.
Gdyby Samsung UE40H6400 miał przekątną 43cale to pewnie na niego bym się zdecydował bo ma naprawdę dobre opinie. Po prostu zastanawiam się czy te 40cali wystarczy. 48byłoby subcio... tylko niestety budżet za mały.


Macie jakieś pozytywne, negatywne doświadczenia z tymi modelami? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę z Waszego doświadczenia przy wyborze Tv.

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie. :)

* pogrubione to tacy mali więksi faworyci. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Basic szuka TV

A może SONY: KDL-40W550 lub KDL-40W705? Obraz świetny, tylko nie wiem co do HBO Go...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Basic szuka TV

W domu mam Panasonica i Soniaki. Osobiście preferuję Sony ze względu na ich odwzorowanie barw - w moim odbiorze są naturalne a nie przesterowane jak w "koreańcach". Miałem jednego Samsunga i była zabawa w dostrojeniu obrazu - dla mnie jakaś cholerna manga jeżeli chodzi o barwy. :/ Mam gdzieś jeszcze jakieś stare LG i też ta sama "zabawa". Bawiłem się ostatnio nowym LG i bez zmian. :( Ale percepcja obrazu to zawsze kwestia mocno indywidualna. Podobnie masz z oceną zdjęć z aparatów fotograficznych. To już Ty musisz ocenić. Wadą Sony jest to, że się cenią i są droższe. Od lat kupuję ich telewizory, przynajmniej dla siebie, nigdy nie miałem problemów technicznych. Sony chyba nawet jako jedna z pierwszych, jak nie pierwsza z firm, wprowadziła w telewizorach przeglądarkę internetową opartą na silniku chyba Opery, czyli nie byłeś zamknięty tylko w zakresie predefiniowanych hubów.
Czasem zdarzało mi się pisać na forum przez telewizor. rotfl
Jeżeli chodzi o obraz dynamiczny - sportowy, to nie mam uwag co do Sony jak i do Panasonica (miałem plazmę i też dawała radę, teraz mamy jeden LCD i też spoko).

Natomiast co do budżetu i przekątnej. Jak to się mówi - co kraj to obyczaj ;), co człowiek to inne podejście. :)
Ja osobiście gdybym miał wybrać to wolę mniejszy ekran ale lepsza matryca i wyposażenie, niż większy ekran ale słabsza matryca i gorsze wyposażenie.
Różnice są wyraźne jeżeli chodzi o matryce w modelach prostszych i tych bogatszych. Wystarczy w sklepie poprosić o piloty i poustawiać parametry obrazu na obu takich telewizorach na tym samym poziomie, a potem ... a potem to już widać ... ;)

Za to nie opłaca się płacić za wszelkie "wodotryski" jakie telewizor ma, a jakie są nam zbędne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Też mam Soniacza i jestem zadowolony. Pierwszy według zapewnień miał grać maks 4 lata. Gra już 8 i ma się dobrze. :)
Ale jeśli dla Krzycha priorytetem jest HBO Go, to Soniacz odpada, bo chyba jako jedyny z czołówki nie ma tego w Smart TV. :(
Co do porównywania obrazu w sklepie to tak jak pisze Vivid, ustawić to samo i ja dodatkowo nagrałbym jeszcze jakiś materiał na pendraka i to puszczał, bo demówki to na każdym ładnie wyglądają. Tylko nijak się to ma potem do sygnału jaki dostajemy z kabla czy z talerza. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Znawcą nie jestem ale ze swojej strony przede wszystkim polecam LG - także dobrze główkujesz. Ja od ponad roku posiadam 42LB650V i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Naprawdę nowoczesny, miły dla oka interfejs, płynnie działający Smart, ładne kolory, z tego co pamiętam panel IPS, 500Hz. Też czytałem opinie a jednak jak poszedłem do sklepu i pooglądałem telewizory to zupełnie co innego. Na szczęście gość naprawdę się znał i pomógł, szczególnie miał rację z tym, że nie ma co się szarpać na Samsungi i Sony, które tej samej jakości będą kilkaset zł droższe a w cenie LG będą jakości dużo niższej (zachęcam do pomacania odbiorników, mój np. ma obudowę matrycy aluminiową zamiast plasticzku). Budżet miałem taki jak Ty a chyba kupiłem go za ok. 1800 zł, stosunek ceny do jakości - super.

Wyszła taka trochę reklama LG ale nie, nie odpalają mi nic za to. :D
Vivid pisze:Czasem zdażało mi się pisać na forum przez telewizor. rotfl
Maniak. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Dzięki Panowie za odzew.
TomPl też wcześniej zwróciłem uwagę na Sony KDL-40W705, nie powiem, wygląda ciekawie. Po prostu na razie na liście jest trochę dalej niż inne :)

Vivid a coś więcej możesz powiedzieć, jaki Panasoniac, Samsung czy Soniak, w sensie konkretny model? Bo tak jakby napisać, że Heady mają gorsze rakiety :) . Np. o niektórych modelach Panasonica czytałem kiepskie opinie i odradzany, ale też o innym modelu duże plusy.
Dlatego wolałbym coś o konkret modelach :)
htb pisze:Ale jeśli dla Krzycha priorytetem jest HBO Go, to Soniacz odpada, bo chyba jako jedyny z czołówki nie ma tego w Smart TV. :(
Nie jest dla mnie priorytetem, po prostu fajnie by móc z tego korzystać, ale nie jest to żaden priorytet, są ważniejsze :)
htb pisze:ja dodatkowo nagrałbym jeszcze jakiś materiał na pendraka i to puszczał, bo demówki to na każdym ładnie wyglądają. Tylko nijak się to ma potem do sygnału jaki dostajemy z kabla czy z talerza. :(
To w sumie dobra opcja, warto w taki sposób sprawdzić dokładnie ten sam materiał na różnych Tv i ustawieniach :::gd:::
Kerm pisze:Znawcą nie jestem ale ze swojej strony przede wszystkim polecam LG - także dobrze główkujesz. Ja od ponad roku posiadam 42LB650V i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Naprawdę nowoczesny, miły dla oka interfejs, płynnie działający Smart, ładne kolory,
Też całkiem sensownie wygląda. A jak właśnie z wyświetlaniem dynamicznych obrazów? Sport albo dynamiczne sceny?
Kerm pisze:z tego co pamiętam panel IPS, 500Hz.
Tak, ma matrycę IPS... ale te 500Hz to tylko takie marketingowe ble ble... mnie interesuje rzeczywista wartość... obstawiam, że 50Hz.

EDIT:
Jednak raczej wartość natywna matrycy raczej 100Hz. Ten model ma 3D a podobno technologia wymaga już wtedy systemu 3D :)

Jest na matrycy IPS, pytanie czy zauważyłeś jakiś dyskomfort podczas oglądania w pełnej ciemności? Podobno mogą się pojawiać jakieś srebrne refleksy.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 15:12 przez Basic, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Basic szuka TV

Producentów paneli jest może 5 na świecie. Reszta to elektronika.
Wrażenia z oglądania - zawsze subiektywne (balans bieli, nasycenie kolorów, jaskrawość etc.).
Jeśli chodzi o artefakty na ciemnych tłach i w zaciemnionym pomieszczeniu - każdy LCD/LED je ma. Bitrate sygnału ma tu większe znaczenie.
Chcesz mieć ideał - kupujesz OLED (tylko od LG), ale to przesterowuje Twój budżet kilkakrotnie.
Serwis, obsługa, funkcjonalność etc. - moim zdaniem LG.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Co prawda filmów sensacyjnych oglądam mało ale oglądanie sportu bez żadnych problemów, żadnych smug ani niczego takiego, obraz płynny i dynamiczny, a Federer i Kubiak jak żywi. ;) Ja się nie upieram o te 500 ale skoro tak piszą w specyfikacji to nie musi tak być? :D

Jeśli chodzi o te srebrne refleksy to nie zwracałem jakoś szczególnie uwagi ale nic takiego nie rzuciło mi się w oczy.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Kerm pisze:Co prawda filmów sensacyjnych oglądam mało ale oglądanie sportu bez żadnych problemów, żadnych smug ani niczego takiego, obraz płynny i dynamiczny, a Federer i Kubiak jak żywi. ;)
I o coś takiego mi chodzi :)
Kerm pisze:Ja się nie upieram o te 500 ale skoro tak piszą w specyfikacji to nie musi tak być? :D
No i właśnie niekoniecznie :) . To jest takie marketingowe sztuczne podkręcanie poprzez dzielenie trochę :) . Na Forum Tv spece techniczni podają, że realne wartości odświeżania są 50/60Hz 100/120Hz i podobno jeszcze 200Hz, ale już tylko w jedynie topowych modelach i też nie wszystkich. A cala reszta cyferek 300 400 600 itd to tylko marketingowa ściema.

Ale ten Twój model ma 3D również a technologia ta podobno wymaga już100Hz więc pewnie ma 100 :) .
Kerm pisze:Jeśli chodzi o te srebrne refleksy to nie zwracałem jakoś szczególnie uwagi ale nic takiego nie rzuciło mi się w oczy.
Oki dobrze wiedzieć...

EDIT;
Kerm a czy oglądałeś coś w 3D na swoim TV? Widać w ogóle cokolwiek sensownie?
hokej pisze:Jeśli chodzi o artefakty na ciemnych tłach i w zaciemnionym pomieszczeniu - każdy LCD/LED je ma. Bitrate sygnału ma tu większe znaczenie.
Dzięki za info :::gd:::
hokej pisze:Chcesz mieć ideał - kupujesz OLED (tylko od LG), ale to przesterowuje Twój budżet kilkakrotnie.
Jakbym chciał ideał, to bym nawet nie pytał o OLED :) Taaa ledwie troszkę ponad budżet rotfl .

Czekam na dalsze opinie, wrażenie, sugestie :::gd::: :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Re:

Basic pisze: No i właśnie niekoniecznie :) . To jest takie marketingowe sztuczne podkręcanie poprzez dzielenie trochę :) . Na Forum Tv spece techniczni podają, że realne wartości odświeżania są 50/60Hz 100/120Hz i podobno jeszcze 200Hz, ale już tylko w jedynie topowych modelach i też nie wszystkich. A cala reszta cyferek 300 400 600 itd to tylko marketingowa ściema.

Ale ten Twój model ma 3D również a technologia ta podobno wymaga już100Hz więc pewnie ma 100 :)
Ok. :::gd::: :D
Basic pisze:EDIT;
Kerm a czy oglądałeś coś w 3D na swoim TV? Widać w ogóle cokolwiek sensownie?
Jeszcze nie oglądałem, może kiedyś przyjdzie czas aczkolwiek nie jestem fanatykiem takich technologii. Testuj w sklepie bo dla mnie te wszystkie 3D to jedna ściema, mogłoby tego nie być. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

basic pisze:Ale ten Twój model ma 3D również a technologia ta podobno wymaga już100Hz więc pewnie ma 100 :) .
Jeśli 3D to chyba nawet musi mieć 120Hz.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

POCZEKAJ NA OLED!
No chyba, że musisz faktycznie mieć nowy na AO :D

Jeśli masz troszkę cierpliwości, to niedługo reszta "nie-oledów" to będzie śmietnik. 6 miesięcy a najdalej rok i technologia, która nawet dla takiego ignoranta jak ja będzie przełomowa i wyprze wszystkie pozostałe.

4k, smart TV, 3D , czy jakieś inne ulepszenia mało do mnie przemawiały żeby zmieniać mój telewizor, ale na OLED wg mnie na prawdę warto poczekać.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

widget ja czekałem na OLED już z 5 lat i niewiele się cenowo zmieniło. Nie sądzę żeby nagle ceny spadły do poziomu "normalnych" LCD. Chyba jeszcze nie poradzili sobie do końca z bolączkami oledów, które podnoszą cenę produkcji. Ale mogę się mylić.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

htb pisze:widget ja czekałem na OLED już z 5 lat i niewiele się cenowo zmieniło. Nie sądzę żeby nagle ceny spadły do poziomu "normalnych" LCD. Chyba jeszcze nie poradzili sobie do końca z bolączkami oledów, które podnoszą cenę produkcji. Ale mogę się mylić.
Na razie barierą jest to, że w przeciwieństwie do innych technologii, TV z OLED robi jedna firma, więc nie ma powodów, żeby zbijać cenę, jak jest monopolistą.
To się jednak zmieni, bo konkurencja nie śpi, przedstawia prototypy i pewnie niedługo OLED zaleje rynek.

W końcu kontrast będzie idealny -> (1 do nieskończoności :) )
W końcu piksele się będą same świecić, a nie podświetlać -> pełne nasycenie barw
Oszczędność energii - tam gdzie będzie czarne, lampki led zgasną, a nie będą słabiej podświetlane :D

Ostatnio miałem okulary 3D i próbowałem tenisa oglądać w systemie "3D" ... szybko zmęczyły mi się oczy a przełomu jakiegoś nie było
Internet w TV nie za bardzo jest potrzebny jak mam 3 laptopy i tablet + smartfony
Jakieś super rozdzielczości są zbędne, skoro i tak programy tv nie są w nich nadawane.

Dlatego jeśli już zmieniać telewizor na LCD, to tylko dlatego, że stary się zepsuł, bo jesteśmy na progu kolejnej rewolucji technicznej.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Ale chyba też nadal problemem OLED'ów jest ich trwałość z tego co kojarzę i chyba tego za bardzo nie udaje im się przeskoczyć.
To że konkurencja nie śpi to wiem, ale jakoś powoli idzie im to przebudzenie. :(
Co do zmiany TV to się zgadzam z tobą. W tej chwili kupowanie np. UHD moim zdaniem to nieporozumienie, bo i tak nikt w tym nie nadaje. W SMART też większość to moim zdaniem śmietnik, nawalone jakiegoś badziewia żeby tylko przyciągnąć klienta ilością a nie jakością. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

htb pisze:Ale chyba też nadal problemem OLED'ów jest ich trwałość z tego co kojarzę i chyba tego za bardzo nie udaje im się przeskoczyć.
To że konkurencja nie śpi to wiem, ale jakoś powoli idzie im to przebudzenie. :(
Co do zmiany TV to się zgadzam z tobą. W tej chwili kupowanie np. UHD moim zdaniem to nieporozumienie, bo i tak nikt w tym nie nadaje. W SMART też większość to moim zdaniem śmietnik, nawalone jakiegoś badziewia żeby tylko przyciągnąć klienta ilością a nie jakością. :(
No problem jest ten co mówisz, ale wg mnie szybko go rozwiążą. Tak jak było z pierwszymi LCD. Najpierw były bardzo drogie i pasywne, do tego był bardzo duży odrzut z linii produkcyjnej.

Tak nawiasem sam czekam, bo się powoli przymierzam do nowego TV, ale mój kilkuletni, spełnia wszystkie moje wymagania. No może poza bezprzewodowym podłączeniem laptopa do telewizora. Muszę korzystać z kabla HDMI a można już bez kabla, choć to bardziej fanaberia niż prawdziwa potrzeba, bo samo podłączenie trwa 15 sekund, a daleko z kanapy nie mam.

A taki 50 calowy OLED na ścianie zrobiłby by różnicę. :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Widget, a nie masz opcji podłączenia internetu do telewizora? Wtedy nie musisz podpinać się przez HDMI tylko rzucasz przez sieć plik który chcesz odtworzyć i wtedy masz bezprzewodowo :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Jakuboto pisze:Widget, a nie masz opcji podłączenia internetu do telewizora? Wtedy nie musisz podpinać się przez HDMI tylko rzucasz przez sieć plik który chcesz odtworzyć i wtedy masz bezprzewodowo :P.
Nie mam. :)
Przecie pisałem, że kilkuletni mam -> LCD ale bez żadnych dodatkowych usprawnień.
(Rzadko oglądam telewizję jako taką, choć teraz zacząłem wiadomości od czasu do czasu - tydzień bez telewizora i budzisz się w innym kraju, więc lepiej oglądać. :) )
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic szuka TV

Mój też ma kilka lat ale wejście na kabel internetowy posiada :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Basic szuka TV

Jakuboto pisze:Mój też ma kilka lat ale wejście na kabel internetowy posiada :P.
Ale On chce bez kabla, to że Ciebie Żona na sznurku prowadza nie znaczy, że inni też tak chcą ... mieć kompa podłączonego do telewizora. :D

Basic, a nie myślałeś by zostać telewizyjnym hipsterem? ;) Wtedy szukasz jakiegoś Rubina i wymiatasz. :P
A ile kasy Ci zostanie ... :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”