Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pompy ciepła?

htb pisze:Fakt, robienie kominka z płaszczem to trochę nieporozumienie. Bo kominek to powiedzmy sobie tai dodatkowy mebel w salonie, który ładnie wygląda jak przyjdą znajomi w weekend i można przy nim wypić np. winko. :) Idąc w kierunku płaszcza wodnego to równie dobrze w tym salonie można postawić piec na pelet albo ekogroszek, skoro robimy już kotłownię. :)
A co do pomp gruntowych to ja nie mam nic przeciwko, oprócz kosztów i miejsca. Chociaż jeśli chodzi o miejsce to tak naprawdę nie mam pojęcia ile potrzeba powierzchni na zrobienie odwiertów, bo w moim przypadku tylko taka opcja wchodzi w grę.
Kwestia ile i jakich byś potrzebował. To wychodzi z bilansu i geologii. Moje 3 dziury są w odległości ok. 10m jedna od drugiej, nie mogą być za blisko siebie plus kolektor zbiorczy Tylko że u mnie jest głównie piasek plus bardzo niskie wody gruntowe, u Ciebie może być zgoła na odwrót.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pompy ciepła?

Co do miejsca na odwierty, to szczerze mówiąc, nie wiem, w czym problem. Odwiert ma to do siebie, że idzie w dół i nie zajmuje wiele miejsca. U mnie są pod trawnikiem i krzakami na tyłach domu (działka 1000 m2)...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompy ciepła?

No ja takiej dużej działki nie mam niestety i tu może pojawić się problem. :( Największa wolną powierzchnię jaką mam to pas trawy 3x20m. Grunt u mnie to przynajmniej na wierzchu glina, co głębiej nie wiem, ale tak jak pisze hokej na pewno warto to sprawdzić. :)
Co do instalacji to jak rozumiem mówimy o opcji, że w odwiertach jest czynnik w obwodzie zamkniętym, czy o takich gdzie czynnikiem są wody gruntowe?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pompy ciepła?

Glina super, przy takiej powierzchni do dyspozycji i do ogrzania spokojnie starczą Ci 2 odwierty a i miejsce na kolektor się znajdzie. To nie będzie problemem.
W odwiertach (w sensie w sondach, które się tam wsadza) jest roztwór glikolu, to jest obieg zamknięty.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompy ciepła?

Nic trzeba się spotkać z jakimiś ściamniaczami, tzn. handlowcami i zobaczymy co powiedzą. :) No i do gminy uderzyć dowiedzieć się o jakieś dopłaty z UE.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pompy ciepła?

htb pisze:Nic trzeba się spotkać z jakimiś ściamniaczami, tzn. handlowcami i zobaczymy co powiedzą. :) No i do gminy uderzyć dowiedzieć się o jakieś dopłaty z UE.
Chcesz ustalać z przestępcą jak ma cię okraść? :wink: rotfl
Sorki, stykam się z tym codziennie bo zaliczam się do kasty przestępczej. Prawie nie ma sprzedawców którzy rozpoznają potrzeby klienta, prędzej własne na benefit za taką sprzedaż.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Pompy ciepła?

To co proponujesz? Mam sam sobie kupić sprzęt do odwiertów, sondy, pompę i dziergać własnoręcznie? :)
Co do powietrznej to żadna filozofia z podłączeniem bo kupujesz "lodówkę" wpinasz w instalację i już. Ale jednak z gruntową już tak pięknie nie jest ze względu właśnie na wiercenie. Udarem przecież tego nie zrobię. rotfl
Na razie chcę pogadać z kilkoma i porównać ich zeznania na pewno. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pompy ciepła?

htb pisze:To co proponujesz? Mam sam sobie kupić sprzęt do odwiertów, sondy, pompę i dziergać własnoręcznie? :)
A Ty co taki wygodny? Łopaty nie ma? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Pompy ciepła?

Łopatą to ja sobie mogę pierwsze 15cm zebrać , potem to już musi wejść trochę cięższy sprzęt żeby się przebić przez to co zostawił deweloper. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompy ciepła?

htb pisze:Łopatą to ja sobie mogę pierwsze 15cm zebrać , potem to już musi wejść trochę cięższy sprzęt żeby się przebić przez to co zostawił deweloper. :(
Paweł nie przejmuj się, Wyczes po prostu zgłasza się na ochotnika, ostatnio wspominał coś o tym, że musi wrócić do ćwiczeń :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Pompy ciepła?

No patrz nie pomyślałem że on po prostu w ten sposób wprasza się do mnie żeby rehabilitację nadgarstka zrobić. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pompy ciepła?

htb pisze:To co proponujesz? Mam sam sobie kupić sprzęt do odwiertów, sondy, pompę i dziergać własnoręcznie? :)
Co do powietrznej to żadna filozofia z podłączeniem bo kupujesz "lodówkę" wpinasz w instalację i już. Ale jednak z gruntową już tak pięknie nie jest ze względu właśnie na wiercenie. Udarem przecież tego nie zrobię. rotfl
Na razie chcę pogadać z kilkoma i porównać ich zeznania na pewno. :)
Mój brat zawsze uważa każdego sprzedawcę za wyrocznię, nie wiem czemu skoro sam poleci akurat to co mamy na magazynie, a ja jak tego słucham to wychodzę, bo sądzę że nie chcę słyszeć tej argumentacji żeby mi się trzewia nie wywróciły. Zawsze do niego mówię, jak idzie po komputer żeby znalazł takiego sprzedawcę który będzie chciał mu pomóc po uprzedniej uwadze że nic tu nie kupi.
Jednorożec?

Inna opcja to klient przygotowany merytorycznie i oczytany. Niedowartościowani sprzedawcy budujący swoją pozycję na frazesach u sloganach takich nie lubią, ten który podejmie dyskusję (nie, nie polemikę "co pan tam wie") to będzie ten którego szukasz.
Ostatnio miałem taką sytuację że klientka mnie przypaliła przy wszystkich, że jej inwestycja u nas z której jest zadowolona, to wyłącznie moja zasługa bo już miała wyjść. Powiedziała że widać że lubię to co robię, ale się z nią nie zgodziłem. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”