Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

hohvar pisze:Gratulacje dla uczestników i zwycięzców. Oby do wiosny, może termin bardziej przypasuje. :]
To nie TF powinien się dopasowywać do Ciebie tylko Ty do TF'a :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
kszysiec
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 3 sie 2013, 00:39

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

JCz pisze:
Drabinka turnieju pocieszenia wymaga uzupełnienia, brakuje wyników meczów: Vivid - Lechu67, Krzysiec - Logigamer i półfinału pocieszki RoTTen - Krzysiec. Hmm, wszystko wskazuje na to, że RoTTen zagrał finał pomijając mecz półfinałowy... :wink:
Kszysiec - Logigamer 6:3...

RoTTen-Kszysiec - ucieczka Kszysieca....więc formalnie poddałem mecz. :)

Przepraszam za brak wpisu i za ucieczkę ale już nie mogłem dłużej czekać i wybiegałem...obiecałem coś mojemu 5-latkowi i nie mogłem tego zrzucić na żonkę bo ta siedziała z 8-miesięczną córą....
NTRP: 3.5
kszysiec
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 3 sie 2013, 00:39

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Co do TF.

Dziękuję wszystkim za spotkanie, granie i pogaduchy, to moja druga wizyta i fajnie już jest znać wiele twarzy niż to było za pierwszym razem. Sportowo jak na mnie udany występ, w głównym nie dostałem do zera, było chyba z 5 gemów na równowagi ale nie czarujmy się, byłem słabszy i musiałem przegrać. Wygrałem w końcu spotkanie w pocieszce (może za jakiś czas i w głównym się uda ?) z Logigamerem. Bardzo więc Was tutaj proszę o zaprzestanie znęcania się nad nim bo po pierwsze Was to samo może spotkać już na wiosnę na kolejnym TF a po drugie, nie popieram czegoś takiego jak chodzi o Magkor, bo z tego co widziałem na korcie z TomPL to nie tylko ciasta wyśmienite robi (a prawie tylko o tym zgodnie piszecie z małymi wyjątkami) no i w końcu po trzecie ja osiągnąłem w ten sposób jakiś sukces, dajcie mi się nacieszyć :) ....

Zaś szczególności :

- JCz, za całą organizację
- Driver, dzięki za mecz i kolejne doświadczenia, nie mam zbytnio okazji grać z kimś w tym tenisowym stylu (ostatnio z Piotrem69 na wiosnę) co też widać po wyniku...
- Wyczes za luźne odbijanie no i zdjęcia rewelacja....
- Logigamer, dzięki za meczyk i pogaduchy, w wielu kwestiach jesteśmy podobni (zaczynając od wzrostu i serwisu :)...)
- wszystkim których obserwowałem w grze, dla mnie to duża wartość czegoś takiego jak TF, bo granie i oglądanie tak odmiennych sposobów gry jest z punktu widzenia mojej nauki amatora bezcenne (to dużo wartościowsze niż któryś tam kolejny WS czy Masters z tymi samymi twarzami w TV...)

Gratulacje dla zwycięzców.

Szkoda, że musiałem uciekać, bo bardzo chciałem zagrać coś jeszcze ale jak pisałem w innym poście - siły wyższe.

Zastanawiałem się tylko nad nieco inną formułą na przyszłość dla takich jak ja "młodych" stażem leszczy - chodzi o przyspieszenie równoległej pocieszki, bo od razu o 13:00 dostałem lanie i mój pierwszy mecz w pocieszce skończył się o 18:00...ale w końcu to nie jest TF "pocieszka" i ważny jest tutaj turniej główny, po drugie nic tak mądrego żeby chyba wszystkim przypasowało nie wymyśliłem (losowanie drabinek w jedną i drugą stronę przed TF-em ? to też losowanie....), po trzecie wczoraj akurat tak się ulożyło z Obim i następnym razem może być dużo lepiej, więc chyba nie ma co gdybać.

Jednym zdaniem - udana impreza, fajne miejsce, fajni ludzie.

Mam nadzieję, do zobaczenia na następnym TF
NTRP: 3.5
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

ZlosliwyGnom pisze:- dla MagKor za pyszne ciasta
Jak zobaczyłem, że ludzie wcinają ciasto uznałem, że kupione w bufecie i nawet się nie zainteresowałem tematem. ;(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

wyczesany pisze:
ZlosliwyGnom pisze:- dla MagKor za pyszne ciasta
Jak zobaczyłem, że ludzie wcinają ciasto uznałem, że kupione w bufecie i nawet się nie zainteresowałem tematem. ;(
Nie martw się, młody jesteś, doświadczenie przychodzi z czasem ;), albo z kilogramami ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Człowiek uczy się całe życie...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Wreszcie, przy porannej kawce, mogę napisać, jak to fajnie we Warszawie było. :D
Ale najpierw zażalenie - wybory, eee... to znaczy losowanie były sfałszowane! No bo jak to tak może być, że grałem tylko z leworęcznymi? Jedynymi jacy byli na turnieju?! Przez to biegałem w prawo zamiast w lewo, grałem na FH zamiast na BH i w ogóle straciłem mnóstwo sił. Leworęczni powinni być rozstawiani. :]
Mecze:
Za zasługi dostałem się od razu do II rundy, więc obserwowałem trochę mecz MagKor-Logi i zauważyłem, że Magda bardzo wzmocniła grę z głębi kortu - było mocno i regularnie! Logi tej wymiany nie wytrzymywał, a że był niedotrenowany i nie miał innych argumentów na grę, więc przegrał.
Wiedziałem więc, co mnie czeka, ale zacząłem standardowo i... często nie wytrzymywałem wymian. Fakt, że mój FH po drwalowej kontuzji nie powrócił do dawnej świetności, ale i Magda po prostu - trzymała. Do 4:3 szliśmy równo, potem kilka gemów na wiele przewag, zacząłem kombinować skróty , ataki, ale sporo psułem. Magda się dobrze broniła, a ze 3 loby mi za kołnierz wrzuciła! Jednak jakoś się udało ale dopiero przy 7:4 Magda zwątpiła. Jak dalej będzie tak trenować, to następnym razem może się nie udać. :wink:
Było po 17-tej a Wojtek już na mnie czekał w ćwierćfinale rozgrzany po tym, jak rozpracował młodego Miśka. Cóż było robić, zjadłem kanapkie i poszliśmy na kort. Po 2-ch rozpoznawczych gemach Wojtek wprowadził w życie taktykę "na Federera", czyli atak z półwoleja po moim serwisie! Całkiem skutecznie to robił, a ja byłem zbyt niedokładny, by się dobrze przed tym bronić. Ponieważ jednak Wojtkowi serwis nie siedział to przełamywaliśmy się pięknie jednocześnie ganiając się po rogach aż do kompletnego wyczerpania. I tak mniej więcej do stanu 5:5, gdy mu łydka odmówiła posłuszeństwa, co na pewno wpłynęło na dalsza grę. Odskoczyłem na gema i utrzymałem tę przewagę do końca. Uff!!! To był ciężki mecz...
Skończyliśmy o 19-tej, byłem bardzo zmęczony, a w perspektywie jeszcze półfinał z Obim i gdzieś pewnie po 21-szej powrót do domu bocznymi drogami przez Szczytno (fotografa musiałem odwieźć!) moim starym autem. Musiałem wybrać... a że chyba się starzeję, to... poddałem mecz (sorry Obi, sorry Szuma ;) ).
Spostrzeżenia:
Mało widziałem, nie było kiedy O_O, ale...
Magda i Roj - kolosalne postępy w grze!
Złośliwy - takiego jeszcze go nie widziałem! Dopóki starczyło sił dobiegał do wszystkiego i odgrywał ostro jak trzeba, nawet z Obim.
Szuma - jego też jeszcze nie widziałem w tak dobrej dyspozycji! Choć to podobno "tylko" powrót do normalności. :D
Organizacyjne:
Jacek spokojnie i pewnie poprowadził imprezę i generalnie wszystko OK, ale ja tu sobie trochę pomarudzę:
- nadal uważam, że lepiej zacząć wcześniej, o 12-tej, choćby na 3-ch kortach, by jak najszybciej przeprowadzić pierwsze rundy. Turniej zakończył się o sensownej porze tylko dzięki bardzo szybkim półfinałom. :]
- wolę termin wrześniowy i korty typu Morelowa czy na Wałach - to zupełnie inny klimat... Oczywiście jeśli w październiku/listopadzie, to WTS Orzeł nie ma konkurencji, tym bardziej, że nawet podudzia z kurczaka wprowadzili do menu. :D
No to obyśmy zdrowi byli i do następnego raza... :::gd:::
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

kszysiec pisze: Zastanawiałem się tylko nad nieco inną formułą na przyszłość dla takich jak ja "młodych" stażem leszczy - chodzi o przyspieszenie równoległej pocieszki, bo od razu o 13:00 dostałem lanie i mój pierwszy mecz w pocieszce skończył się o 18:00...ale w końcu to nie jest TF "pocieszka" i ważny jest tutaj turniej główny...
Ja też kiedyś myślałem że turniej tenisowy oznacza głównie grę w tenisa... a nie czekanie na wolny kort! Kilka turniejów mojego syna zweryfikowało moje postrzeganie tego typu imprez! (:]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kszysiec
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 3 sie 2013, 00:39

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

keicam pisze:
kszysiec pisze: Zastanawiałem się tylko nad nieco inną formułą na przyszłość dla takich jak ja "młodych" stażem leszczy - chodzi o przyspieszenie równoległej pocieszki, bo od razu o 13:00 dostałem lanie i mój pierwszy mecz w pocieszce skończył się o 18:00...ale w końcu to nie jest TF "pocieszka" i ważny jest tutaj turniej główny...
Ja też kiedyś myślałem że turniej tenisowy oznacza głównie grę w tenisa... a nie czekanie na wolny kort! Kilka turniejów mojego syna zweryfikowało moje postrzeganie tego typu imprez! (:]
Napisałem tak dlatego, że to w sumie nie jest jakiś tam turniej jakichś organizatorów...tutaj sami decydujemy jak i kiedy gramy, bo to nasz turniej towarzyski i sami określamy formułę....ale z drugiej strony to jednak spotkanie towarzyskie, więc takie oczekiwanie ani przez minutę nie było dla mnie uciążliwe, to nie oczekiwanie mi doskwierało....bardziej doskwierał mi brak możliwości dalszego grania po 18:00. Jak już pojawiła się taka możliwość, a musiałem zrezygnować...gdybym wszystko przegrał o 13:15 to i tak bym był do 18:00, tak jak na wiosnę, gdzie zostałem przecież dłużej, a lanie odebrałem na samym początku.
NTRP: 3.5
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Ale wracając do soboty... czekanie na Orle odbywa się w warunkach komfortowych: miejsc siedzących mnóstwo, ciepło (bardzo), kawa, napoje (nawet ciasto było :D ). Jednak... sprawniej by to się odbywało, gdyby przez pierwsze 2-3 godziny kortów było więcej (o ile istnieje taka możliwość), bo pierwsza (i czasami druga) runda to zawsze wąskie gardło. Potem gier już mniej, niektórzy się wykruszają i zapotrzebowanie na korty maleje...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

TomPL pisze:Ale wracając do soboty... czekanie na Orle odbywa się w warunkach komfortowych: miejsc siedzących mnóstwo, ciepło (bardzo), kawa, napoje (nawet ciasto było :D ). Jednak... sprawniej by to się odbywało, gdyby przez pierwsze 2-3 godziny kortów było więcej (o ile istnieje taka możliwość), bo pierwsza (i czasami druga) runda to zawsze wąskie gardło. Potem gier już mniej, niektórzy się wykruszają i zapotrzebowanie na korty maleje...
No to jest jakieś miejsce na optymalizację, tylko żeby to nie podniosło kosztów organizacji. Bo fakt, korty pod koniec stały puste bo się przyjezdni rozjechali, ale być musiały w razie jak by się mecze przedłużały...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Dzięki wszystkim za przesympatycznie spędzony dzień na kortach. :D Obiekt po raz kolejny się sprawdził, ciepło, sucho, równa nawierzchnia. :::gd:::
Jeszcze raz dzięki za grę wszystkim moim przeciwnikom. Sorry Basic za ten wynik. :wink: Mecz był dużo bardziej wyrównany niż można sądzić, po prostu miałem duuużo farta w kluczowych momentach.
Gratulacje dla Obiego za mądrze rozegrany finał. Wychodzi doświadczenie z GPW. :wink:
Dziękuję jeszcze wszystkim za miłe słowa o mojej grze. Fajnie, że komuś się to podoba, bo sam widzę tylko ogrom rzeczy do poprawy. ;-P
Do zobaczenia na deblowym TFie!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Szuma pisze:Gratulacje dla Obiego za mądrze rozegrany finał. Wychodzi doświadczenie z GPW. :wink:
Dzięki za mecz i również gratuluję! :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Szuma pisze:Dzięki wszystkim za przesympatycznie spędzony dzień na kortach. :D Obiekt po raz kolejny się sprawdził, ciepło, sucho, równa nawierzchnia. :::gd:::
Ta równa to była do momentu kiedy nie przeorałeś kortu, że piłka po nierównościach trafiała. :twisted:
Szuma pisze:Jeszcze raz dzięki za grę wszystkim moim przeciwnikom. Sorry Basic za ten wynik. :wink: Mecz był dużo bardziej wyrównany niż można sądzić.
Dobra spoko, przecież to ustaliliśmy... hmmm tylko dlaczego przelew jeszcze nie dotarł? :mglss: :wink: .
Szuma pisze:po prostu miałem duuużo farta w kluczowych momentach.
Taaa farta... nazwij to imieniu... 15-20 ram w kort, z 10 linii. ::!phi!::

A ja głupi jeszcze Go odwoziłem. :idioticus: :)

Ale poza tym to i tak zagrałeś naprawdę świetny mecz. :::gd:::
Szuma pisze:Gratulacje dla Obiego za mądrze rozegrany finał. Wychodzi doświadczenie z GPW. :wink:
Dziękuję jeszcze wszystkim za miłe słowa o mojej grze. Fajnie, że komuś się to podoba, bo sam widzę tylko ogrom rzeczy do poprawy. ;-P
Fakt dla Obiego duży Szacun... mimo sporej przewagi Szumy w pierwszej części finału, to Obi wyciągnął ten mecz na swoją stronę :::gd::: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Widzę, że walka była heroiczna. Moja też - ze sraczką młodszego Szkodnika plus polskie szpitale jako bonus. :::A!A!A:::
Gratulacje dla zwycięzców, chwała zwyciężonym i... do zobaczenia.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Koledzy, w temacie czekania na pocieszkę. Weźcie pod uwagę, że żeby ona mogła się rozpocząć to muszą być wyłonieni wszyscy jej uczestnicy. Biorąc pod uwagę gwarancję minimum dwóch spotkań Ci co mają BYE w pierwszej rundzie turnieju głównego muszą poczekać na swojego rywala w rundzie drugiej, potem rozegrać mecz, a na to wszystko czeka Organizator bo jak taka osoba przegra w tej drugiej rundzie to trafia do pocieszki.
Czyli żeby pocieszka mogła być losowana trzeba rozegrać całą pierwszą rundę i część drugiej.

Jedyny wniosek "racjonalizatorski" jaki tu faktycznie widzę to by pierwsze mecze rundy drugiej, bez względu na umiejscowienie w drabince, grali Ci co mają BYE w pierwszej. Do tego potrzebne jest też by pierwsze mecze pierwszej rundy rozgrywali Ci, którzy potem trafiają na tych z BYE w pierwszej.
To wszystko nie jest jakimś problemem, wymaga tylko odpowiedniego przemodelowania planu gier a nie jechania zgodnie z tabelką.
Takie podejście oczywiście przyspieszy losowanie pocieszki i rozpoczęcie jej gier.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Vidziu, taką Amerykę to już Jacek odkrył i puszczał gry właśnie w takiej kolejności. Niestety były wyjątki, bo 2 kolegów zapowiedziało spóźnienie i zaczęli później niż by wypadało.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

A które to Szkodniki?? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Zapytaj tych z ABW, jak rano przyjdą. ;)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Turniej Forumowiczów 2015 ED II wątek główny

Oglądam zdjęcia i tak się zastanawiam, co to za technikę uchwytu Tom wdrażasz? :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”