Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Wpisujecie tak jak wysłaliście. Jak ktoś nie wysłał - za te mecze, niezależnie od wyniku, ma zero punktów.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Czyli to stawia w zdecydowanie uprzywilejowanej sytuacji tych wszystkich, którzy olali początek zabawy i nie typowali tych 3 meczów, co nie jest do końca sprawiedliwe.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Robinson pisze:Czyli to stawia w zdecydowanie uprzywilejowanej sytuacji tych wszystkich, którzy olali początek zabawy i nie typowali tych 3 meczów, co nie jest do końca sprawiedliwe.
Przecież nie ma punktów ujemnych , mogłeś tylko zyskać przez dobre typowanie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Robinsonowi chodzi zapewne o to, że jak widzisz, że zawodnik X przegrał, to już wiesz o tym i nie odpada u Ciebie np. dopiero w czwartej rundzie (jeśli nie wysłałeś wyniku).
Takich osób jest zaledwie kilka. Większość wysłała wyniki, a ja pozwolę sobie pozostawić do przemyślenia do jutra rana. ;)

Sporo sytuacji jest pierwszy raz, czasu mało - precedensy dopiero się tworzą. ;)

Gdyby ktoś nie dostał drabinki (mogę mieć drobne problemy z odbieraniem na bieżąco PW), tutaj jest plik do pobrania:
http://sendfile.pl/pokaz/315110---qaGa.html
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze:Punkty liczy Elf i jak ktoś nie wysłał typów to wpisywanie teraz nic nie pomoże raczej. To jest chyba oczywista oczywistość :wink: .
Dokładnie.
Ja wróciłem z Piotrkowa po jedenastej, ale przed rozpoczęciem tych trzech meczów i wysłałem wyniki. W drabince je oczywiście powtórzyłem. To ma być zabawa a nie spinka, nie walczymy o złote jaja Faberge.
Jednak jeśli Elf uzna że przekroczyłem wspomnianą godzinę 11:00, to w ogóle nie ma problemu, zasady to zasady. Nie ma się co napinać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Godzinę można przekroczyć według mnie, najważniejsze żeby zdążyć przed meczami. Natomiast brak typowania tych 3 spotkań może lekko wypaczyć wyniki, chociaż nie sądzę aby którykolwiek z tej szóstki zaszedł gdzieś daleko ;) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Elf pisze:Robinsonowi chodzi zapewne o to, że jak widzisz, że zawodnik X przegrał, to już wiesz o tym i nie odpada u Ciebie np. dopiero w czwartej rundzie (jeśli nie wysłałeś wyniku).
Takich osób jest zaledwie kilka. Większość wysłała wyniki, a ja pozwolę sobie pozostawić do przemyślenia do jutra rana. ;)

Sporo sytuacji jest pierwszy raz, czasu mało - precedensy dopiero się tworzą. ;)

Gdyby ktoś nie dostał drabinki (mogę mieć drobne problemy z odbieraniem na bieżąco PW), tutaj jest plik do pobrania:
http://sendfile.pl/pokaz/315110---qaGa.html
No ale gdzie problem? Typowaliśmy tylko trzy mecze pierwszej rundy. Ten kto nie typował zna wynik i obstawia co będzie dalej. Ten co typował ma szansę na 3 punkty więcej i też zna wyniki i obstawia dalej. Nie widzę problemu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze:
Robinson pisze:Czyli to stawia w zdecydowanie uprzywilejowanej sytuacji tych wszystkich, którzy olali początek zabawy i nie typowali tych 3 meczów, co nie jest do końca sprawiedliwe.
Przecież nie ma punktów ujemnych , mogłeś tylko zyskać przez dobre typowanie.
Nie do końca tak jest, Tenisówka.
Podam to na bardziej wyrazistym przykładzie.
Gdyby pierwsze 3 meczy były hipotetycznie takie:
- Djokovic-Goffin
- Nadal-Bolelli
- Federer-Isner
i wygraliby niespodziewanie zawodnicy zaznaczeni na czerwono, to osoby, które nie typowały oczywiście nie dostają punktów tak samo jak osoby, które typowały błędnie, ale chodzi mi o dalsze rundy. Osoba, która typowała błędnie te 3 mecze od razu traci 50% szans na zdobycie punktów, bo "musi" typować między Djokovicem a kimś innym, a osoba, która nie grała, typuje sobie między Goffinem i tym kimś innym. A co jeśli Goffin i np. Bolelli dojdą do finału? Osoby nie typujące tych 3 meczów mogą taki wynik obstawić, a osoby, które zagrały w typowanie od samego początku już są takiej możliwości pozbawione. I to chodzi mi głównie o to, że osoby, które zaryzykowały zabawę od tych 3 meczów i nie trafiły chociaż jednego z tych 3 meczy już tracą na starcie do tych osób, które postanowiły bawić się po tych 3 meczach.
Scudetto powyżej zrozumiał o co mi chodzi.

Inny przypadek to osoba, która w ogóle nie sprawdziła tych 3 wyników i np. typuje finał Djokovic-Federer, a oni odpadli po pierwszym dniu, o czym wiedzą wszyscy, którzy sprawdzili te 3 wyniki.
Jakuboto pisze:No ale gdzie problem? Typowaliśmy tylko trzy mecze pierwszej rundy. Ten kto nie typował zna wynik i obstawia co będzie dalej. Ten co typował ma szansę na 3 punkty więcej i też zna wyniki i obstawia dalej. Nie widzę problemu.
Ale ten co typował ma szansę na dziesiątki punktów mniej w późniejszych rundach, jeśli nie trafił, a ten zawodnik zajdzie daleko. Osoba, która zna już te 3 wyniki przed swoim typowaniem jest w uprzywilejowanej sytuacji.
Prosta matematyka.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 22:12 przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Chyba ten, co typował? Bo inaczej nie kumam. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Dajmy temu spokój bo z przyjemnej zabawy zrobi się znowu przepychanka. Jak Elfi zdecyduje tak będzie - a turniej wygra RAFA więc i tak nie ma problemu czy sobie Tomic wygra czy przegra w pierwszej rundzie :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Z pewnością następnym razem zrobimy tak, że te pierwsze mecze się nie będą liczyły dla wszystkich i tyle - ich nie będziemy typować.
O. Ja też wszystkiego nie przewidziałam - mea maxima culpa* - ale pytałam, co Wy na takie rozwiązanie, żeby typować "na dwa razy" i NIKT nie zgłaszał sprzeciwu.

* moja bardzo wielka wina
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze:Dajmy temu spokój bo z przyjemnej zabawy zrobi się znowu przepychanka. Jak Elfi zdecyduje tak będzie - a turniej wygra RAFA więc i tak nie ma problemu czy sobie Tomic wygra czy przegra w pierwszej rundzie :wink: .
Wyjątkowo dobry humor jak na niedzielny wieczór ;) .

Nie byłoby tematu, gdyby wszyscy musieli wysłać te 3 mecze, w tego typu zabawach musi być wóz albo przewóz, właśnie dla spokoju ducha prowadzącej ;) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze:Dajmy temu spokój bo z przyjemnej zabawy zrobi się znowu przepychanka. Jak Elfi zdecyduje tak będzie - a turniej wygra RAFA więc i tak nie ma problemu czy sobie Tomic wygra czy przegra w pierwszej rundzie :wink: .
Fifty-fifty, pierwsza połowa zdania Twoja, reszta nieprawda?!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Robinson pisze:
Tenisówka pisze:
Robinson pisze:Czyli to stawia w zdecydowanie uprzywilejowanej sytuacji tych wszystkich, którzy olali początek zabawy i nie typowali tych 3 meczów, co nie jest do końca sprawiedliwe.
Przecież nie ma punktów ujemnych , mogłeś tylko zyskać przez dobre typowanie.
Nie do końca tak jest, Tenisówka.
Podam to na bardziej wyrazistym przykładzie.
Gdyby pierwsze 3 meczy były hipotetycznie takie:
- Djokovic-Goffin
- Nadal-Bolelli
- Federer-Isner
i wygraliby niespodziewanie zawodnicy zaznaczeni na czerwono, to osoby, które nie typowały oczywiście nie dostają punktów tak samo jak osoby, które typowały błędnie, ale chodzi mi o dalsze rundy. Osoba, która typowała błędnie te 3 mecze od razu traci 50% szans na zdobycie punktów, bo "musi" typować między Djokovicem a kimś innym, a osoba, która nie grała, typuje sobie między Goffinem i tym kimś innym. A co jeśli Goffin i np. Bolelli dojdą do finału? Osoby nie typujące tych 3 meczów mogą taki wynik obstawić, a osoby, które zagrały w typowanie od samego początku już są takiej możliwości pozbawione. I to chodzi mi głównie o to, że osoby, które zaryzykowały zabawę od tych 3 meczów i nie trafiły chociaż jednego z tych 3 meczy już tracą na starcie do tych osób, które postanowiły bawić się po tych 3 meczach.
Scudetto powyżej zrozumiał o co mi chodzi.

Inny przypadek to osoba, która w ogóle nie sprawdziła tych 3 wyników i np. typuje finał Djokovic-Federer, a oni odpadli po pierwszym dniu, o czym wiedzą wszyscy, którzy sprawdzili te 3 wyniki.
Jakuboto pisze:No ale gdzie problem? Typowaliśmy tylko trzy mecze pierwszej rundy. Ten kto nie typował zna wynik i obstawia co będzie dalej. Ten co typował ma szansę na 3 punkty więcej i też zna wyniki i obstawia dalej. Nie widzę problemu.
Ale ten co nie typował ma szansę na dziesiątki punktów mniej w późniejszych rundach, jeśli nie trafił, a ten zawodnik zajdzie daleko. Osoba, która zna już te 3 wyniki przed swoim typowaniem jest w uprzywilejowanej sytuacji.
Prosta matematyka.
Za długie, nie czytam, to tylko zabawa.;)
Powodzenia wszystkim w MC.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Chciałem tylko zwrócić uwagę na przyszłość, że takie typowanie cząstkowe w zasadzie powoduje, że te osoby typujące są w gorszej sytuacji od osób, które nie typowały.
scudetto pisze:Nie byłoby tematu, gdyby wszyscy musieli wysłać te 3 mecze, w tego typu zabawach musi być wóz albo przewóz, właśnie dla spokoju ducha prowadzącej ;) .
100% zgody. Widzę, że się rozumiemy.
Elf pisze:Chyba ten, co typował? Bo inaczej nie kumam. ;)
Tak, oczywiście masz rację. Wyedytowałem.
Niestety nikt tego nie przewidział wcześniej - wszystko wychodzi w praniu. :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Elf pisze:...... i NIKT nie zgłaszał sprzeciwu.
I tego się trzymajmy!***

*** jak dzwonię do swojego ulubionego przedstawiciele handlowego, który mnie zapraszał na opiniowanie nowych produktów, aby ponarzekać na to, co przychodzi w nowościach, zawsze mówi do mnie: mogłeś tam być! Nie słucham Cię!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

scudetto pisze:Nie byłoby tematu, gdyby wszyscy musieli wysłać te 3 mecze.
A w tej sytuacji okiem obserwatora wygląda to tak:
Nie będę typował tych 3 meczów, bo trudno mi je wytypować. Poczekam aż się skończą i dzięki temu będę już wiedział kto teraz odpadł (i nie będzie już przeszkodą dla innych zawodników), co powinno mi ułatwić typowanie dalszych rund.
Cieszę się, że w przyszłości będzie to rozwiązane inaczej. :)
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

My tu gadu gadu, a Almagro się wycofał podobno.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Będą nowe drabinki, Elf?
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Typowanie - Monte Carlo 2015

Robinson - ok. Masz rację, ale na veto był czas. Teraz jest lekko po ptakach.
Zasadniczo rzecz tyczy się dwóch osób, z czego jedna to ja. :D Więc tragedii nie ma. ;-P

Drabinek nie będzie nowych, za Almagro wskakuje Ramos. Następuje tylko podmiana, tu precedens już jest. :D
Zrobię to jak już będę mieć wszystkie drabinki.
Sporo osób już przesłało drabinkę. Mogą więc nie zajrzeć już do kompa.

ALE - jak ktoś już wysłał i chce poprawić - droga wolna.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."

Wróć do „Liga typerów”