Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

alergia pisze:
PitS pisze:Tak jak nie jadam posiłków w kiblu, tak nie wrzucam cudzego wysiłku do Śmietnika. Ale jam stary.
Słaby argument, PitS... :::bd::
Stać cię na więcej, w końcu jesteś "mózg".
Mam się dopasować?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Przyszłość i zakres forum

Rób, co chcesz.

Ja na przykład wolę dziś spasować,
by jutro sobie polimerykować.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2015, 21:26 przez alergia, łącznie zmieniany 1 raz.
Dredy górą!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

PitS pisze:Tak jak nie jadam posiłków w kiblu, tak nie wrzucam cudzego wysiłku do Śmietnika.
No..to może tę myśl pociągniemy dalej..
- jak jestem zaproszona do Królowej Angielskiej - to nie usiłuję przesadzać księcia Yorku czy księżnej Kentu - w imię demokracji-a dostosowuję się do panujących obyczajów.
- jak idę na mecz tenisowy to nie usiłuję zachowywać się jak na meczu piłkarskim - dostosowuję się do obyczajów
- jak jestem na forum przez kogoś stworzonym -gdzie panuje określony styl i atmosfera (atmosfera, nie tylko regfor)- nie usiłuję zachowywać się jakbym była maglu (że nie napiszę "w kiblu" :wink: )- i żądać jeszcze akceptacji moich zachowań -w imię wolności słowa. Zamknięty temat nie trzymał standardów.
PitS pisze:..Mam się dopasować?
Oczywiście. Żaden wstyd, żadna hańba.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Przyszłość i zakres forum

Ja też nie czuję potrzeby pisania z dużej litery "Tobie" "Ciebie". Jeśli ktoś chce jakoś podkreślić swój stosunek do adresata postu (szacunek/oficjalność/dystans?), to rozumiem, ale w normalnym kontekście nie widzę potrzeby. Nawet jeśli jakieś filologiczne wytyczne mówią inaczej, to życie to zweryfikowało...
Natomiast przenoszenie nie-limeryków do śmietnika... śmierdzi. Rozumiem intencje usuwania, ale należałoby zapytać (po uprzednim poinformowaniu o niespełnieniu wymogów formalnych wierszyka) autorów o zgodę na umieszczenie w tak mało eleganckim miejscu :rolleyes:
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Przyszłość i zakres forum

TomPL pisze: Natomiast przenoszenie nie-limeryków do śmietnika... śmierdzi. Rozumiem intencje usuwania, ale należałoby zapytać (po uprzednim poinformowaniu o niespełnieniu wymogów formalnych wierszyka) autorów o zgodę na umieszczenie w tak mało eleganckim miejscu :rolleyes:
Albo przerzucać wszystko co nie jest limerykiem tutaj, w końcu chyba po to powstał ten wątek :rolleyes: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

scudetto pisze:
TomPL pisze: Natomiast przenoszenie nie-limeryków do śmietnika... śmierdzi. Rozumiem intencje usuwania, ale należałoby zapytać (po uprzednim poinformowaniu o niespełnieniu wymogów formalnych wierszyka) autorów o zgodę na umieszczenie w tak mało eleganckim miejscu :rolleyes:
Albo przerzucać wszystko co nie jest limerykiem tutaj, w końcu chyba po to powstał ten wątek :rolleyes: .
I to się ceni! Dzięki scudetto. Faktycznie przenoszenie limeryków do kosza było łagodnie mówiąc mało eleganckie. Twoje rozwiązanie jest bardzo dobre moim zdaniem. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Przyszłość i zakres forum

Majorka pisze:
PitS pisze:Tak jak nie jadam posiłków w kiblu, tak nie wrzucam cudzego wysiłku do Śmietnika.
No..to może tę myśl pociągniemy dalej..
- jak jestem zaproszona do Królowej Angielskiej - to nie usiłuję przesadzać księcia Yorku czy księżnej Kentu - w imię demokracji-a dostosowuję się do panujących obyczajów.
- jak idę na mecz tenisowy to nie usiłuję zachowywać się jak na meczu piłkarskim - dostosowuję się do obyczajów
- jak jestem na forum przez kogoś stworzonym -gdzie panuje określony styl i atmosfera (atmosfera, nie tylko regfor)- nie usiłuję zachowywać się jakbym była maglu (że nie napiszę "w kiblu" :wink: )- i żądać jeszcze akceptacji moich zachowań -w imię wolności słowa. Zamknięty temat nie trzymał standardów.
PitS pisze:..Mam się dopasować?
Oczywiście. Żaden wstyd, żadna hańba.
Zrozumiałem choć myślałem że jak jestem tu od 2007 to jestem współgospodarzem a nie gościem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

scudetto pisze:
TomPL pisze: Natomiast przenoszenie nie-limeryków do śmietnika... śmierdzi. Rozumiem intencje usuwania, ale należałoby zapytać (po uprzednim poinformowaniu o niespełnieniu wymogów formalnych wierszyka) autorów o zgodę na umieszczenie w tak mało eleganckim miejscu :rolleyes:
Albo przerzucać wszystko co nie jest limerykiem tutaj, w końcu chyba po to powstał ten wątek :rolleyes: .
Bardzo dobry pomysł :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

Nielimeryki zostały przerzucone. Jeszcze raz dzięki scudi. :)

Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam w imieniu moim i całej zieleniny.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość i zakres forum

A my z hohvarem dalej w śmietniku.. :wink:
Wydostaliśmy się.. rotfl Spokojnie, tak sobie pożartowałam, nie jestem przesadnie wrażliwa. :D
Ostatnio zmieniony 8 lut 2015, 19:22 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

Majorka pisze:A my z hohvarem dalej w śmietniku.. :wink:
Posty usunięte, po rozdzieleniu tematów nie było sensu ich trzymać, tym bardziej, że post hohvara zawiera się w pierwszym poście w temacie z limerykami, a Twój opis w "twórczości forumowiczów".

Jak scudetto to przeczyta to sobie pokojowego Nobla zażyczy... :tired:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Przyszłość i zakres forum

Majorka pisze:A my z hohvarem dalej w śmietniku.. :wink:
Sorki, na Was nie znalazłem sposobu :D . Zawsze możecie skończyć karierę limer...ups, może inaczej :] , możecie pisać nie-limeryki :wink: .

Wyczes, nie ma sprawy, jakby co podarujesz mi całe to OT, które ostatnio wszędzie robię rotfl .

Ps: Nobel kiedy indziej, nie jestem przygotowany z przemową :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Przyszłość i zakres forum

scudetto pisze:Wyczes, nie ma sprawy, jakby co podarujesz mi całe to OT, które ostatnio wszędzie robię rotfl .
Już myślałem, że będę musiał podarować Ci seta. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość i zakres forum

TomPL pisze:Ja też nie czuję potrzeby pisania z dużej litery "Tobie" "Ciebie". Jeśli ktoś chce jakoś podkreślić swój stosunek do adresata postu (szacunek/oficjalność/dystans?), to rozumiem, ale w normalnym kontekście nie widzę potrzeby. Nawet jeśli jakieś filologiczne wytyczne mówią inaczej, to życie to zweryfikowało.
To może ja należę już do innego pokolenia (30-tka coraz bliżej), w którym pisanie wielką literą słów Ty, Tobie itd. było po prostu przejawem dobrego wychowania. Moi bliscy, znajomi, z którymi rozmawiam na czatach, w znakomitej większości używają w stosunku do mnie wielkiej litery. Uznaję to za coś normalnego. A Ci, którzy tego nie robią, osobiście mi nie przeszkadzają. Inna sprawa, że pomyślę o nich w innym świetle...
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Przyszłość i zakres forum

McGyver pisze:
TomPL pisze:Ja też nie czuję potrzeby pisania z dużej litery "Tobie" "Ciebie". Jeśli ktoś chce jakoś podkreślić swój stosunek do adresata postu (szacunek/oficjalność/dystans?), to rozumiem, ale w normalnym kontekście nie widzę potrzeby. Nawet jeśli jakieś filologiczne wytyczne mówią inaczej, to życie to zweryfikowało.
To może ja należę już do innego pokolenia (30-tka coraz bliżej), w którym pisanie wielką literą słów Ty, Tobie itd. było po prostu przejawem dobrego wychowania. Moi bliscy, znajomi, z którymi rozmawiam na czatach, w znakomitej większości używają w stosunku do mnie wielkiej litery. Uznaję to za coś normalnego. A Ci, którzy tego nie robią, osobiście mi nie przeszkadzają. Inna sprawa, że pomyślę o nich w innym świetle...
Haha, a to się TomPL ucieszy. :]
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Przyszłość i zakres forum

:] :]
McGyver pisze: To może ja należę już do innego pokolenia (30-tka coraz bliżej)...
No pewnie innego (ja jestem z pokolenia 50+). :]
Wszystko się zmienia, standardy też i wg mnie co innego w bezpośredniej, w szczególności pisemnej, korespondencji a co innego na forum.
Kiedyś, dawno temu, mówili do mnie w pracy "panie inżynierze" - uwierzysz? A teraz, w korporacyjnym stylu, byle chłystek pisze do mnie uprzejmego maila "Szanowny Tomie" a w bezpośredniej rozmowie wszyscy przechodzą prawie natychmiast "ty". I ja nie mam o to pretensji, tak jest wygodnie, choć czasami śmiesznie. Wszystko się zmienia...
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość i zakres forum

boro pisze: Haha, a to się TomPL ucieszy. :]
A co ma piernik do wiatraka?
Napisałem o swoich przemysleniach a Tom dojrzale się do nich odniósł. :wink:
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyszłość i zakres forum

Z pewnością tak jak napisał TomPL czasy się zmieniają ale dla mnie nawyk pisania "Ty","Wy" pozostaje z czasów pisania listów gdzie jest to wymóg wręcz ortograficzny, a według tego co jest napisane tutaj:
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;8337
jest tak nadal i admini powinni traktować pisanie z małej litery jako błąd ortograficzny.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Przyszłość i zakres forum

McGyver pisze:
boro pisze: Haha, a to się TomPL ucieszy. :]
A co ma piernik do wiatraka?
Napisałem o swoich przemysleniach a Tom dojrzale się do nich odniósł. :wink:
Ano to, że TomPL to 50+ ...łapiesz. :]
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Przyszłość i zakres forum

ppeter pisze:Z pewnością tak jak napisał TomPL czasy się zmieniają ale dla mnie nawyk pisania "Ty","Wy" pozostaje z czasów pisania listów gdzie jest to wymóg wręcz ortograficzny, a według tego co jest napisane tutaj:
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;8337
jest tak nadal i admini powinni traktować pisanie z małej litery jako błąd ortograficzny.
A dla mnie na przykład nawykiem/wymogiem jest stawianie przecinków we właściwych miejscach.
I co teraz powinni zrobić admini?
A może ty sam?
W tej samej poradni jest wiele do poczytania na temat interpunkcji.

A tak poza wszystkim - ten temat przeradza się powoli w jakąś farsę, chyba nie to tu chodzi.... O_O
Dredy górą!

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”