Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Śmiejcie się, śmiejcie - źle szukacie. ;-P
Tu masz Vidziu na całą noc, no może na podwieczorek: http://sklep.smjsport.pl/tenis_i_squash_46.html
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenisowy biznes - sklepy

TomPL pisze:Śmiejcie się, śmiejcie - źle szukacie. ;-P
Tu masz Vidziu na całą noc, no może na podwieczorek: http://sklep.smjsport.pl/tenis_i_squash_46.html
Cała kategoria mieści się w jednostce cheesburgerowej. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Najlepiej oba na raz. Wysyłkowy i stacjonarny. Ale cena otworzenia sklepu stacjonarnego to myślę, że większość osób może przerosnąć. A do tego można najpierw otworzyć przecież internetowy a jak zaczną ludzie kupować i poznają już sklep, nazwę itd to pomyśleć o stacjonarnym. Samo wynajęcie jakiegoś miejsca pod sklep to już są duże koszta co miesiąc. I np. podpisać umowę na rok o wynajem a się okaże, że nie idzie biznes. I wtedy jest problem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Sebex pisze:Najlepiej oba na raz. Wysyłkowy i stacjonarny. Ale cena otworzenia sklepu stacjonarnego to myślę, że większość osób może przerosnąć. A do tego można najpierw otworzyć przecież internetowy a jak zaczną ludzie kupować i poznają już sklep, nazwę itd to pomyśleć o stacjonarnym. Samo wynajęcie jakiegoś miejsca pod sklep to już są duże koszta co miesiąc. I np. podpisać umowę na rok o wynajem a się okaże, że nie idzie biznes. I wtedy jest problem.
Nikt nie powiedział, że własny biznes to coś prostego. Dlatego nie zajmują się tym wszyscy. Niektórzy z wyboru, większość bo ich na różnych płaszczyznach nie stać (finanse, organizacja, zdrowie, wiedza itd.).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Niestety tak. Dlatego można spróbować przez internet. Jak się ruszy to chociaż wiesz, że warto a nie otwierasz, żeby wszystko sprzedać ze stratą albo nie sprzedać a za wynajem i tak zapłacić.
Samos
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2014, 08:58

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Ciekawy temat. Sebex, czy mi się wydaje, czy chcesz wejść w ten biznes? :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Powiem tak: gdybym miał warunki (pieniądze) to bym pewnie próbował. A na razie nie ma jak. Może wrócę kiedyś do tego pomysłu. Kto wie. :) Ale na razie pytam z ciekawości jak to wygląda. No żeby się trochę w temacie rozeznać też. Ale na najbliższy czas nie mam jak zrobić czegoś więcej.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowy biznes - sklepy

hokej pisze:
TomPL pisze:Śmiejcie się, śmiejcie - źle szukacie. ;-P
Tu masz Vidziu na całą noc, no może na podwieczorek: http://sklep.smjsport.pl/tenis_i_squash_46.html
Cała kategoria mieści się w jednostce cheesburgerowej. :D
Nie znam tej jednostki (to spoza układu SI?), ale ja u tego "Ziutka" właśnie zamawiam tanie dobre buty tenisowe, więc lepiej żeby to był komplement. (:]
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tenisowy biznes - sklepy

TomPL pisze:Nie znam tej jednostki (to spoza układu SI?), ale ja u tego "Ziutka" właśnie zamawiam tanie dobre buty tenisowe, więc lepiej żeby to był komplement. (:]
Joma Pro-Roland 211 za 59zł, żeby inne "Ziutki" takie promocje robili.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Nikt nie przeczy ( a przynajmniej ja), że u Ziutków można złapać super okazję. :D
Piję raczej do oferty.

Fajnie, że takie miejsca są w sieci, ale nie zmienia to faktu, że jak czegoś konkretnego szukam, to zaczynam od "Wielkiej Trójki". Oczywiście buty do tenisa można znaleźć swobodnie u sprzedawców ogólnego sprzętu sportowego, co nie znaczy, że można się tam zaopatrzyć kompleksowo.

Model stricte internetowy ma dużo zalet, ale też i jedną podstawową wadę - jest to zakup wirtualny. Jasne, że można kupić rakietę po parametrach czy farbie, ale większość świadomych raczej woli nią wcześniej pomachać. Więc tupta do sklepu, bierze tester, gra i... szuka okazji w necie lub kupuje w tym sklepie. Ja mam chore wyobrażenie wsparcia handlu i kupuję tam, gdzie oglądam, większość nie.

W paru krajach (np. Australia) niektóre sklepy z elektroniką wprowadziły opłaty za wstęp. Jest w tym przewrotna logika. Z jednej strony wszyscy chcą tanio i wygodnie (net), z drugiej większość chce pomacać. Jak to pogodzić?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisowy biznes - sklepy

hokej pisze:Ja mam chore wyobrażenie wsparcia handlu i kupuję tam, gdzie oglądam, większość nie.
Bynajmniej, wbrew pozorom całkiem sporo osób tak robi.
hokej pisze:W paru krajach (np. Australia) niektóre sklepy z elektroniką wprowadziły opłaty za wstęp. Jest w tym przewrotna logika. Z jednej strony wszyscy chcą tanio i wygodnie (net), z drugiej większość chce pomacać. Jak to pogodzić?
Warto podkreślić, że ta opłata za wstęp jest zerowa jeśli się coś kupi, tj. cena zakupu/-ów jest pomniejszona o tą opłatę.
A sam pomysł wprowadziły nie tylko sklepy z elektroniką ale z odzieżą również. I raczej w przypadku tych ostatnich ma to największe uzasadnienie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowy biznes - sklepy

El Diablo pisze:
hokej pisze:Ja mam chore wyobrażenie wsparcia handlu i kupuję tam, gdzie oglądam, większość nie.
Bynajmniej, wbrew pozorom całkiem sporo osób tak robi.
Też tak mam, ale trzeba pamiętać, że czasem musi być umiar i proporcje. Jeżeli sklep stacjonarny sobie np. winszuje za kapcie 550zł, a w sklepach w sieci dostaniemy je za 299zł to tu już i u mnie "wsparcie handlu" się kończy bo bez urazy, ale to już nie wsparcie, nie jakiś "snobizm", a zwykłe frajerstwo ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Vivid pisze:
El Diablo pisze:
hokej pisze:Ja mam chore wyobrażenie wsparcia handlu i kupuję tam, gdzie oglądam, większość nie.
Bynajmniej, wbrew pozorom całkiem sporo osób tak robi.
Też tak mam, ale trzeba pamiętać, że czasem musi być umiar i proporcje.
Wszystko ma swoje granice. :angel:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowy biznes - sklepy

hokej pisze:Fajnie, że takie miejsca są w sieci, ale nie zmienia to faktu, że jak czegoś konkretnego szukam, to zaczynam od "Wielkiej Trójki". Oczywiście buty do tenisa można znaleźć swobodnie u sprzedawców ogólnego sprzętu sportowego, co nie znaczy, że można się tam zaopatrzyć kompleksowo.
Oczywiście, też tak robię, ale tych butów tam... nie znalazłem. (:] Natomiast są u "ziutka" i jest deklaracja: "Firma SMJ Sport jest jedynym oficjalnym dystrybutorem produktów marki Joma w Polsce."
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Wiadomo, że lepiej stacjonarny. Ale ktoś kto otwiera jakikolwiek sklep może nie mieć takich funduszy na start. Szczególnie, że nie wiadomo czy biznes "pójdzie". A przez internet można zacząć i jak się zarabia to myśleć o stacjonarnym sklepie. Zawsze jak ktoś chce a ma się internetowy to można się na jakiś kortach umówić na oglądanie sprzętu. Nie wiem jak to od strony prawnej ale coś w tym stylu. :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenisowy biznes - sklepy

TomPL pisze:
hokej pisze:Fajnie, że takie miejsca są w sieci, ale nie zmienia to faktu, że jak czegoś konkretnego szukam, to zaczynam od "Wielkiej Trójki". Oczywiście buty do tenisa można znaleźć swobodnie u sprzedawców ogólnego sprzętu sportowego, co nie znaczy, że można się tam zaopatrzyć kompleksowo.
Oczywiście, też tak robię, ale tych butów tam... nie znalazłem. (:] Natomiast są u "ziutka" i jest deklaracja: "Firma SMJ Sport jest jedynym oficjalnym dystrybutorem produktów marki Joma w Polsce."
Dlatego tam są. :D A czemu ich nie ma w innych? To jest właśnie clou tej dyskusji - jaka może być marża detaliczna dla sklepu zaopatrującego się u jedynego oficjalnego dystrybutora, jeśli cena detal takich butów wynosi 59pln? O_O
Takie ustawienie SRP zabija cały model dystrybucji. I taki dystrybutor podejmuje świadomą decyzję - mamy towar inny, niż wszyscy, zadowalamy się marżą, dla innych szczebli jej nie ma w ogóle, będziemy sprzedawać tanio i dużo to Joma będzie zadowolona. Czy jest??? Nie wiem. Wiem, że ta marka jest rzadkością na kortach, a sądząc po recenzjach Kolegów warta jest zainteresowania.

Mój "praktyczny" mentor handlowy zawsze wbijał mi do głowy - "Jeśli możesz spowodować bez szkody dla swojego biznesu, żeby inni też zarabiali - musisz to zrobić. Zapamiętają i wrócą do ciebie w gorszych czasach." Może naiwne, ale dla mnie prawdziwe.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Ja mogę powiedzieć jak wyglądała sytuacja ze ST. Zaczynali chłopcy od paru rakiet. Sprzedanych w dawnych czasach z wielką marżą bo netu wtedy jeszcze nie było. I na początku bazowali na grajkach z okolicznych kortów. "Sklep" był w miejscu gdzie teraz jest domek tenisowy a magazyn gdzie teraz szatnia. A ponieważ mineło już ponad 10 lat to uzbierało się ziarnko do ziarnka i mamy to co mamy. Teraz otworzenie podobnego sklepu w podobnej skali to wydatek rzędu kilku milionów złotych.
Dla mnie największą wartością wielkiej trójki jest maksymalny wybór towaru. I zawsze jak się wejdzie po owijkę to wychodzi z owijką i rakietą do niej. :-)
Teraz widzę szansę na nowy duży sklep ale coś ze strony np. Tennis-point.de gdzie kapitał właściwie jest nie ograniczony a i znajomość rynku duża.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tenisowy biznes - sklepy

hokej pisze:Dlatego tam są. :D A czemu ich nie ma w innych? To jest właśnie clou tej dyskusji - jaka może być marża detaliczna dla sklepu zaopatrującego się u jedynego oficjalnego dystrybutora, jeśli cena detal takich butów wynosi 59pln? O_O
Takie ustawienie SRP zabija cały model dystrybucji.
Nie zabija, dystrybucja Jomy funkcjonuje w taki sposób już od dobrych kilku lat, tylko wcześniej głównie bazowali rzeczach do piłki nożnej i z tego co się orientuje to hurtownie i za ich pośrednictwem sklepy dostają w takich cenach, że cały czas mają przynajmniej buty (innymi rzeczami się nie interesowałem) w ofercie.
Co do tenisa, to kto z "wielkiej trójki" byłby zainteresowany wprowadzaniem do oferty konkurencji dla "stałych i uznanych" tenisowych marek, jeżeli ceny najwyższego modelu Jomy z danego roku są na poziomie butów mocno budżetowych lub sieciówkowych, a po roku lub dwu już w ogóle nie ma czym konkurować. Ja tu bardziej widzę konflikt interesów niż problem dystrybucji.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Joma+piłka składa się wizerunkowo, z tenisem już nie jest tak różowo.
A winna jest temu rozpoznawalność marki w środowisku, w prostej linii konsekwencja dostepności, czyt. zasięgu dystrybucji.

I nie sądzę, żeby w sytuacji, gdy klienci pytają o dany produkt, ST czy inne wzdragały by się przed jego wprowadzeniem. Oczywiście jeśli umowy z innymi producentami im na to pozwalają, ale to już byłaby (w przypadku zakazu) abstrakcja.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tenisowy biznes - sklepy

Tu nie chodzi o zakaz ale masz ileś produktów jakoś tam zbalansowanych cenowo i wprowadzasz coś co totalnie zaburza układ cenowy, poza tym jak zauważyłeś, działka tenisowa jest zdaje się tak trochę przy okazji, może właśnie ze względu na brak rozpoznawalności. Na TW ceny ubrań Jomy nie odbiegają od reszty, ciekaw jestem, czy to celowy zabieg, czy Joma ma tam inną politykę cenową, inna sprawa, że polski dystrybutor tenisowych nowości ubraniowych nie proponuje chociaż nowe modele butów są w bardzo atrakcyjnych cenach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Różności tenisowe”