Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Drodzy Panowie, jeśli temat założyłem nie w tym miejscu co trzeba, bardzo proszę o wybaczenie i przesunięcie go do odpowiedniego działu.

Dotąd, od początku mojej niedługiej przygody z tenisem, grałem rakietą Head MX Cyber Tour z fabrycznym naciągiem, którym, jak zauważyłem po kilku godzinach gry, gra mi się bardzo źle. I stąd moje pytanie - czy jeśli naciągnę nowy naciąg (zdecydowałem się na Signum Pro Poly Plasma 1.23, myślałem nad Kirschbaumem Black Shark lub Babolatem RPM Blast) na moją rakietkę to zauważę różnicę, czy ta rakieta wg Was jest nic nie warta i naciąg nic nie da? Wiem, jest to model budżetowy rakiety, ale od czegoś chciałem zacząć. Sercem rakiety jest naciąg więc pokładam w nim duże nadzieje (na razie czekam, aż przyjdzie, wczoraj zamówiłem). A dlaczego chcę go zmienić - naciąg jest cienki i bardzo bardzo sztywny, nie czuję na nim w ogóle piłki, odbija się ona gdzie chce, a ponadto nawet jak próbuję nadać jej rotacji - nie ma takiej możliwości. Większość piłek leci w kosmos, na auty itd. Bez wątpienia jego atutem jej wytrzymałość, ale nie na tym mi zależy, tylko na kontroli piłki i doskonaleniu swojej gry. A z tym naciągiem skupiam się w 80% na nie wyrzuceniu piłki w aut.

Drugie moje pytanie - czy będziecie mogli mi wyjaśnić poszczególne parametry naciągów? Co to komfort, czucie itd.? Dlaczego pytam - bo może to co ja rozumiem przez np. "czucie" jest czymś zupełnie innym w żargonie tenisowym?

Z góry bardzo dziękuję!
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Kerm pisze:Dotąd, od początku mojej niedługiej przygody z tenisem, grałem rakietą Head MX Cyber Tour z fabrycznym naciągiem, którym, jak zauważyłem po kilku godzinach gry, gra mi się bardzo źle. I stąd moje pytanie - czy jeśli naciągnę nowy naciąg (zdecydowałem się na Signum Pro Poly Plasma 1.23, myślałem nad Kirschbaumem Black Shark lub Babolatem RPM Blast) na moją rakietkę to zauważę różnicę...
Różnicę powinieneś zauważyć. Kwestia ręki i umiejętności...
Kerm pisze:...czy ta rakieta wg Was jest nic nie warta i naciąg nic nie da?
Twoja rakieta to kompozytowy ekonom, ot rakieta niskobudżetowa. Co już wiesz. W zależności od naciągu (rodzaju, średnicy, siły wciągnięcia) może ci się nią grać zupełnie inaczej ale oczywiście nie zrobi to z niej czegoś czym nie jest. Nie oczekiwałbym że nagle dzięki zmianie struny zaczniesz trafiać płaskimi piłkami w linie, a głębokimi topspinami będziesz odrzucał przeciwników poza linię końcową... przede wszystkim umiejętności. Rakieta i naciąg będą bardziej przekładać się na drgania i doznania z gry niż jej efektywność. Aczkolwiek na to również mają wpływ ale bardziej na zasadzie uwypuklania mocnych i/lub słabych stron. Np. wąska, miękka rama będzie obnażać niedoskonałości w uderzeniach, wyjściu z nóg etc. Niedokładności przekładać się będą na krótkie piłki, jest to też wątpliwy wybór dla gracza operującego mocnym topspinem, tutaj dodatkowa dynamika z ramy jest bardzo przydatna.
Kerm pisze: A dlaczego chcę go zmienić - naciąg jest cienki i bardzo bardzo sztywny, nie czuję na nim w ogóle piłki, odbija się ona gdzie chce, a ponadto nawet jak próbuję nadać jej rotacji - nie ma takiej możliwości. Większość piłek leci w kosmos, na auty itd. Bez wątpienia jego atutem jej wytrzymałość, ale nie na tym mi zależy, tylko na kontroli piłki i doskonaleniu swojej gry. A z tym naciągiem skupiam się w 80% na nie wyrzuceniu piłki w aut.
Nie wiem co masz wciągnięte ale musiałby to być jakiś zdrowo zjechany grą syntetyk albo multi żeby mieć aż takie problemy, a i tak najpewniej będzie to w mniejszej lub większej kwestii technika.

Nie wiem jak grasz, na jakim poziomie, z iloma przeciwnikami, jak często ale... zauważyłem, że wiele osób błędnie interpretuje pewne zjawiska na korcie. Np. wyrzucanie piłki sprowadzają do braku kontroli ze strony sprzętu lub ponownie winy sprzętu ale wynikający z własnej wyjątkowo dynamicznej gry. A to najczęściej kwestia niedomykania uderzeń, walenie tzw. otwartą patelnią bez rotacji (przepychanie piłki niż jej uderzanie).

Napisałem o powyższym dlatego że często w takich przypadkach kiedy pada decyzja o zmianie naciągu to widziałem jak pada decyzja o wrzuceniu poliestra na >26kg bo wtedy piłka nie wylatuje poza kort ale to że taka piłka jest bez dynamiki, rotacji, po prostu wolna pchana martwa piłka wchodzi to jakoś umyka uwadze.

Oczywiście może to ciebie nie dotyczyć, ja jednak często przytaczam tego typu przykłady gdyż czasem po prostu nie zdajemy sobie z pewnych rzeczy sprawy.

W kwestii pytań odnośnie cech naciągów to wiele z nich jest bardzo umowne, poza tymi wymiernymi.
Komfort - powiązany z elastycznością naciągu, jego konstrukcją oraz materiałem. Najogólniej rzecz ujmując komfort jest tym większy im większa jest elastyczność oraz absorpcja drgań. Największe znaczenie ma tutaj konstrukcja (multi>monofilament), potem materiał (jelito>poliolefiny≥zyex≥nylon>poliester>vectran=technora=kevlar).
Czucie - pojęcie umowne powiązane z innymi, które je określają (sztywny, miękki), szczególnie w nomenklaturze angielskiej, które nie mają bezpośrednio tłumaczenia jak np. crisp, który określa czucie jako nie tyle sztywne co wyraziste, konkretne, wyraźne... innym określeniem jest mushy co odnosi się do strun bardzo miękkich, w których piłka wręcz grzęźnie, gdzie jest spore wytłumienie, pojęcie zbliżone do innego dość podobnego tj. makaronu (ang. noodle) aczkolwiek w przypadku tego ostatniego częściej odnosi się ono do naciągu, który stracił napięcie lub rakiety.
Kontrola i dynamika to pojęcia niemalże antagonistyczne. Im większa dynamika tym szybsze i technicznie dobre trzeba mieć uderzenia aby kontrolować piłkę. Dynamika wiąże się ściśle z odejściem piłki ze strun.
Elastyczność i utrata napięcia to poza średnicą chyba jedyne parametry, które nie są względne. Jest jednak problem z metodyką pomiarową w przypadku tych dwóch pierwszych.

Zajrzyj do działu "Recenzje" i poczytaj tematy o strunach. Lektura ciekawa, można się sporo dowiedzieć.

Dodam jeszcze że poza tym jak gramy na zachowanie struny rzutuje sama rakieta, przeplot, balans, sztywność etc.
Charakterystyczne struny bardzo uwypuklają znaczenie tych czynników. Lektura mojej recenzji dot. Ultimate 110 Power jest w tym aspekcie bardzo wymowna i ukazuje pewien problem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno przeczytam ją jeszcze ze 2x żeby niczego nie przeoczyć. :) Gdybyś mógł mi odpowiedzieć jeszcze na jedno pytanie - jak bardzo naciągnąć nowy naciąg? Podobnie jak nie mam informacji jaki naciąg siedzi w mojej budżetówce, tak samo nie mam info na ile kg jest naciągnięty. Co chcę uzyskać - wkładać w uderzenia więcej siły i czuć piłkę na rakiecie.

I rzeczywiście masz rację, techniki na pewno mi brakuje i może także przez to piłka tak lata. Ale jestem też pewien, że naciąg robi swoje - grałem wypożyczanym Wilsonem z grubszym i dużo bardziej elastycznym naciągiem na którym piłka wręcz "siadała" - grało mi się bajecznie. Jak tylko naciągnę SPPP napiszę o swoich odczuciach i przeobrażeniu mojej rakiety. :) Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, a jeśli ktoś inny ma również jakieś sugestie dla mnie - z góry dziękuję.

Pzdr
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Niestety, nie mając twojej historii tj. szeregu różnych wciągniętych strun z różną siłą każda propozycja to wróżenie ze szklanej kuli.
Tak to jest, że aby polecić trzeba mieć do czego się odnieść. Ja sugeruję 24/23kG. Wiele osób jeszcze gra SPPP, może TadX coś ci podpowie, chyba to jest jego stały zestaw.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Naciąg który wybrałeś jest niezły ale nie wiem czy to dobry pomysł na samym początku przygody z tenisem. Jesteś początkujący więc na tym etapie twoja technika na pewno pozostawia wiele do życzenia. Są osoby które grając tym naciągiem uskarżały się na bóle nadgarstka/barków i jeszcze innych części ciała. Sam kiedy zacząłem nim grać odczuwałem taki ból. Monitoruj na bieżąco co się dzieje i jeśli pojawi się jakiś dyskomfort to reaguj.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

El Diablo zobaczę jak będzie wyglądać gra po zmianie naciągu. Dziś byłem na korcie i wycisnąłem jeszcze coś z mojego fabrycznego. Miałeś rację, wystarczyło pilnować się bardziej z techniką i więcej wpadło w kort. Ale już się nie mogę doczekać SPPP. Wspomnę serwisantowi o tej sugestii 23/24kg i ciekawe co on mi powie - idę w sumie przecież w ciemno i nie wiem czy ta osoba będzie na tyle ogarnięta co Ty. :) Kolt dzięki za uwagę, będę uważał. Kiedyś jak trenowałem piłkę to miałem kilka poważniejszych kontuzji, głównie lewe kolano.. a teraz nic mi nie dokucza, aż się dziwię, że wystarczy 5-10 minut rozgrzewki. Sprawdzę jak po zmianie naciągu, jakby coś się działo to będę zmieniał. Dzięki Panowie.

Wysłane z Note II

-----

Właśnie dowiedziałem się jaki mam założony fabrycznie naciąg w moim Cyber Tourze - Synthetic Gut PPS. :) Cały czas myślę, czy go zmieniać. Ale chyba jeszcze trochę go potrzymam, choć ciekawość niedługo mnie zje i wymienię na SPPP. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Zmień. Mono poliestrowe to kompletnie inna struna, a to jak ci się będzie kręcić piłką przyda się do przyszłej ewaluacji.
Jeśli SPPP będziesz miał problem z plasingiem to... :priest:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

El Diablo pisze:Zmień. Mono poliestrowe to kompletnie inna struna, a to jak ci się będzie kręcić piłką przyda się do przyszłej ewaluacji.
Jeśli SPPP będziesz miał problem z plasingiem to... :priest:
Heheh już eliminuję u mnie ten problem tak jak opisałem na blogu. :) Ale naciąg zmienię tak jak radzisz. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

El Diablo pisze:Ja sugeruję 24/23kG.
Skoro już wyrzuca a ma firmowe 25kg to zmniejszanie siły spowoduje dodatkową frustrację, proponuje 26/26kG.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Stefano pisze:Skoro już wyrzuca a ma firmowe 25kg to zmniejszanie siły spowoduje dodatkową frustrację, proponuje 26/26kG.
Naciąg fabryczny to syntetyk, a wciągać będzie monofilamentowy poliester. :rolleyes:
Kerm pisze:Wspomnę serwisantowi o tej sugestii 23/24kg i ciekawe co on mi powie...
Uwaga techniczna.
23/24kG to piony na 23kG i poziomy na 24kG.
24/23kG to piony na 24kG, a poziomy na 23kG czyli te ostatnie wciągnięte o 1kG lżej.

Podając tak przeplot jak i siłę naciągnięcia pierwsza wartość zawsze dotyczy pionów.
Kiedyś mogło mieć to mniejsze znaczenie bo jak ktoś rzucił 20x16 to można było się domyślić, że chodzi o 16x20.
Obecnie wraz z Wilsonowymi przeplotami S.E.T. gdzie mamy np. przeplot 18x16 może, choć nie powinno o czym niżej, mieć to znaczenie. Kiedyś jakby ktoś rzucił hasło 18x16 to od razu byśmy pomyśleli że chodzi o 16x18, a teraz już niekoniecznie.
Co prawda przeplot obecnie jest podany na ramie, a każdy kompetentny serwisant po spojrzeniu na samą rakietę powinien prawidłowo zidentyfikować przeplot ale widziałem np. ramę 16x20 wciągniętą jako 16x21, ot naciągający przecisnął dodatkową strunę poziomą przez przelotkę przeznaczoną wyłącznie na piony.

To taka uwaga techniczna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

El Diablo pisze:Naciąg fabryczny to syntetyk, a wciągać będzie monofilamentowy poliester. :rolleyes:
Czyli uważasz że mono należy wciągać lżej niż multi aby osiągnąć zbliżoną siłę w praktyce? Faktycznie multi są miękkie ale nie wiedziałem że trzeba to różnicować. A jak np. daję na piony mono a na krosy multi to nie stosować zasady -1.5KP? I jaka wartość wg. Twojego doświadczenia będzie równoważyć syntetyk i poliester.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Spłycasz zagadnienie do granic możliwości.
Po pierwsze inna kompozycja oraz konstrukcja struny to inna charakterystyka oraz zachowanie się struny.
Można zmienić napięcie żeby postarać się dopasować DT do układu z inną struną ale przy innej konstrukcji i tak nie będzie grało się tak samo.
Co więcej, zróżnicowanie strun nawet w obrębie tej samej konstrukcji sprawia iż próba ustalenia stałej wartości o którą należałoby , zakładając, że w danym przypadku jest to konieczne, zmienić napięcie w układzie docelowym jest skazane na niepowodzenie, choć można przychylić się do ogólnego wniosku, który sprawdzi się w wielu przypadkach tj. multi wciągnięte na całość należy wciągnąć mocniej niż mono-poly wciągnięte na całość.

Forum jest pełne informacji na ten i inne tematy więc zamiast zaczynać od dawania rad innym w momencie, kiedy nie jesteś zorientowany w temacie zacznij od zapoznania się z danymi zagadnieniami.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Słuchaj nie chcesz nie odpowiadaj, uważasz kogoś za głupiego to nie zawracaj sobie głowy, zadałem Ci jedynie pytanie nie musisz się wymądrzać. Od tego jest forum, nie podoba Ci się czyjaś wypowiedź albo uważasz że nie zasługuje na Twoją uwagę to zwyczajnie nie odpisujesz, nie musisz kogoś obrażać albo odsyłać do podstawówki.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Widzisz, jest sporo użytkowników forum którzy zadają pytania, potem dublują to pytanie, a wciąż nie ma odpowiedzi od nikogo. Nie doprowadź do tego aby tak było u Ciebie.
Ja Ci nie pomogę, u mnie sprzęt jest na końcu łańcucha pokarmowego, moim naciągiem założonym ponad rok temu rywal się wciąż zachwyca nie wiedząc o tym co powyżej napisałem, więc to nie do końca irracjonalne podejście.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Stefano pisze:
El Diablo pisze:Ja sugeruję 24/23kG.
Skoro już wyrzuca a ma firmowe 25kg to zmniejszanie siły spowoduje dodatkową frustrację, proponuje 26/26kG.
Nie wciągaj SPPP na 26/26. To jest dość wysoko. Spora szansa, że będziesz miał coś deskopodobnego. 24/23 lub 25/24 to taka średnia od których warto zaczynać aby potem mieć rozeznanie. Ja zaczynałem od 25/24 ale jestem solidnego wzrostu i dość wysportowany. Do tego miałem ramę ze sporą dawką mocy i przeplotem 16x18. Przeplot jest ważny - teraz w rakiecie o mniejszej mocy ale też przeplocie 18x20 wciągam na 24/23. Według mnie warto zaczynać od takich uśrednionych wartości napięcia bo ciężko na starcie wyczuć co ci będzie bardziej odpowiadało. Poruszaj się na początku w wartościach 23-25 kg.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

kolt pisze:Nie wciągaj SPPP na 26/26. To jest dość wysoko. Spora szansa, że będziesz miał coś deskopodobnego.
26kG to deska? A 30kG to co będzie? Dużo też zależy od rakiety, jak np. gra Babolcem z RA72 to nawet 28kG będzie mało a jak gra czymś z RA60 to i 23kG może być za dużo. Profil ramy też należy wziąć pod uwagę żeby to wszystko ze sobą zgrać.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

El Diablo pisze:
Kerm pisze:Wspomnę serwisantowi o tej sugestii 23/24kg i ciekawe co on mi powie...
Uwaga techniczna.
23/24kG to piony na 23kG i poziomy na 24kG.
24/23kG to piony na 24kG, a poziomy na 23kG czyli te ostatnie wciągnięte o 1kG lżej.
kolt pisze:
Stefano pisze:
El Diablo pisze:Ja sugeruję 24/23kG.
Skoro już wyrzuca a ma firmowe 25kg to zmniejszanie siły spowoduje dodatkową frustrację, proponuje 26/26kG.
Nie wciągaj SPPP na 26/26. To jest dość wysoko. Spora szansa, że będziesz miał coś deskopodobnego. 24/23 lub 25/24 to taka średnia od których warto zaczynać aby potem mieć rozeznanie. Ja zaczynałem od 25/24 ale jestem solidnego wzrostu i dość wysportowany. Do tego miałem ramę ze sporą dawką mocy i przeplotem 16x18. Przeplot jest ważny - teraz w rakiecie o mniejszej mocy ale też przeplocie 18x20 wciągam na 24/23. Według mnie warto zaczynać od takich uśrednionych wartości napięcia bo ciężko na starcie wyczuć co ci będzie bardziej odpowiadało. Poruszaj się na początku w wartościach 23-25 kg.
Dzięki za poprawienie mnie ED, jutro oddaję rakietę do naciągnięcia. Będzie 24/23 tak jak sugerujesz, a nie jak błędnie napisałem 23/24.

Moi drodzy nie ma co się tutaj spinać, ja z pokorą przyjmuję wszystkie wasze podpowiedzi i bardzo się cieszę, że możecie mi pomóc. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Napisz czym grasz i jaki masz styl, przy 23kG robi się już katapulta, szczególnie przy płaskich uderzeniach. Ale jak masz opanowany spin to śmiało, będą nurkować pod linię.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Head MX Cyber Tour tak jak w podpisie, przeplot 16/19. Wciągnę na 24/23kG lub ew. jak mówi kolt 25/24, jeszcze zapytam serwisanta co o tym myśli. Najważniejsze, że z waszych dyskusji już coś wynoszę, i to dużo.:)

Sorry za pytanie, ale ile czasu +/- zajmuje wymiana naciągu?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Czy naciąg zmieni moją rakietę?/Parametry naciągów

Kerm pisze: (...)
Sorry za pytanie, ale ile czasu +/- zajmuje wymiana naciągu?
Sama operacja - średnio 30-50min.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Naciągi”