Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Taktyka jest bardzo ważną częścią gry. Na przestrzeni lat Europejczycy wypracowali ją tak, by była skuteczna. Bo chodzi o to, żeby wygrywać. Podobnie jak w tenisie, Nadal nie porywa widowiskowością swojej gry ale wygrywa, taktyka. Wracając do piłki, mistrz taktyki - Niemcy, w ostatnim czasie wyraźnie poprawiły swoją technikę, która bezpośrednio rzutuje na widowiskowość spotkań a tacy zawodnicy jak Ozil, Lahm, Khedira, Muller, Reus, Boateng czy Hummels to ścisła czołówka światowa, biorąc pod uwagę technikę, sposób zawiązywania akcji, kombinacyjność rozwiązań. Na dzień dzisiejszy drużyny amerykańskie, bazujące jedynie na poszczególnych "rodzynkach" wypadają dosyć blado na tle piłkarskich potęg z Europy. Poza tym piękny i widowiskowy futbol brazylijski, czy argentyński to już przeszłość. Tak więc finał będzie europejski, innej opcji nie ma, przy sprawiedliwym sędziowaniu oczywiście.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

scudetto pisze: Uwierz, że więcej taktyki i dreptania byłoby w meczu finałowym, który Ci się marzy niż w rywalizacji europejskich drużyn :] . Tak Brazylia, jak i Argentyna grają słabiutko w tym turnieju, a finałowa presja w ogóle spętałaby im nogi.
Finał ma być europejski i wcale nie dlatego, że tak właśnie obstawiłem i tak nie mam szans na zwycięstwo :twisted: . Europa ma być górą pierwszy raz na innym kontynencie, utrzeć nosa tym symulantom południowoamerykańskim :!Fight!: .
Symulantom? Od kiedy to fruwający nad nogami obrońców Robben jest Latynosem? (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

hohvar pisze:
scudetto pisze: Uwierz, że więcej taktyki i dreptania byłoby w meczu finałowym, który Ci się marzy niż w rywalizacji europejskich drużyn :] . Tak Brazylia, jak i Argentyna grają słabiutko w tym turnieju, a finałowa presja w ogóle spętałaby im nogi.
Finał ma być europejski i wcale nie dlatego, że tak właśnie obstawiłem i tak nie mam szans na zwycięstwo :twisted: . Europa ma być górą pierwszy raz na innym kontynencie, utrzeć nosa tym symulantom południowoamerykańskim :!Fight!: .
Symulantom? Od kiedy to fruwający nad nogami obrońców Robben jest Latynosem? (:]
Adoptowali go rotfl . Mały, cichy, niepozorny... Nie wygląda? :angel:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Brazylia - Niemcy.
Argentyna - Holandia.

Zastanawiam się i jakoś nie potrafię wskazać faworytów w obu tych meczach półfinałowych.
Brazylia straciła swoją lokomotywę, bez Neymara nie będzie łatwo (ja akurat bardzo wysoko oceniam umiejętności Neymara), a i brak Silvy na pewno nie ułatwia. Dante ma zagrać za Silvę.
Argentynę ciągnie Messi. A Holandię - Robben. Właśnie Robben - nie vanPersie. Robben, któremu VanGaal dał naprawdę dużo swobody, który hula na skrzydle, schodzi na pole karne, mija , ogrywa - ale i podać potrafi. Na dodatek imponuje kondycją - w takich warunkach. Durracelek. :wink:
Niemcy nie mają jednej lokomotywy. Ale mają bardzo wyrównany skład i wyjątkowo solidną ławkę. I dyscyplinę taktyczną. Ale mają też słabsze punkty - i to w obronie. I Mertesacker i Boateng do sprinterów nie należą. Przy wysokim pressingu - nie zdążają wracać. Wyjścia Neura to nie popisy - to odpowiedz na braki szybkościowe obrońców.

Argentyna i Brazylia może nie grają porywająco - ale z meczu na mecz lepiej.
Niemcy - według mojej oceny - najlepszy mecz zagrali z Portugalią.
Holendrzy - bujają się. Mają momenty znakomite, ale i momenty niemocy.

No i nie wiem.. I dobrze, bo gdy nie ma zdecydowanych faworytów* - to mecze są ciekawsze.
Osobiście nie chciałabym obejrzeć finału Niemcy - Holandia.
Każdy inna opcja - czemu nie. Dwa razy Ameryka Południowa - ok. każda mieszanka Ameryka - Europa - też w porządku.

-------
* - faworytów nie osobistych, a górujących jakością futbolu nad resztą stawki.
Mój osobisty faworyt został wyautowany już na początku turnieju.. ;(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ja natomiast stawiam na finał Niemcy-Argentyna. Wydaje mi się, że każdy z czwórki trenerów będzie chciał, aby jego drużyna zagrała na zero z tyłu. Taka asekuracja może przynieść dwie dogrywki. W ogóle dużo dogrywek jest na tych mistrzostwach, nie mają piłkarze litości dla kibiców... Obrazek
Niemcy jak dla mnie są pewniakiem, jednak co do Argentyny to już nie ma tak lekko. Przede wszystkim muszą unieszkodliwić Robbena, załatać dziurę w pomocy ( Di Maria ma kontuzję ) i liczyć na Messiego. Do składu powinien wrócić Sergio Aquero, ale jest on napastnikiem, więc nie wiem jak trener Argentyny zmontuje linię pomocy.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Europejski finał to będzie katastrofa medialno-emocjonalna. Ktokolwiek by to był, niech będzie finał konfrontacją najlepszej europejskiej z najlepszą amerykańską. :D
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dla mnie to Niemcy grają z meczu na mecz lepiej. Typowa drużyna turniejowa. W rozgrywkach grupowych pokazały na początku, jaki mają potencjał, w meczu ćwierćfinałowym błysnęli taktyką. Dzisiaj cała Brazylia będzie płakać, dogrywki nie będzie a przewaga Niemców będzie co najmniej dwubramkowa. Co do drugiego meczu, oczywiście Holandia. Uważam, że Argentyna jest słaba. No, zobaczymy.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

alfred pisze:Uważam, że Argentyna jest słaba.
Jako drużyna - tak. Mają świetny atak, który może strzelić coś z niczego, ale pomoc nie istnieje, a i trener jest marny. Dobrze ułożony zespół z fachowcem na ławce powinien ich ograć.
Co do drugiego meczu, czy raczej pierwszego, to sam się sobie dziwię, ale jestem za Niemcami. Od małego kibicuję Brazylii, ale obecne pokolenie piłkarzy z tego kraju nie budzi mojej sympatii, a część wręcz irytuje mnie strasznie (Marcelo, Alves, Fred, David Luiz), więc na tym Mundialu i tak średnio miałem z nimi sympatyzować, a po wałku w meczu otwarcia ostatecznie przestałem im życzyć dobrego wyniku.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Bardzo bym chciała, żeby odpadli Niemcy i Klose nie strzelił gola rotfl.
To pierwsze, będzie bardzo trudne :dvl(: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Gdyby nie wszystkie pozaboiskowe sprawy, próby nacisku na FIFĘ, marudzenie i narzekanie jak to im źle - mogłaby wygrać Brazylia. Ale oni nie zasługują na finał, na mistrzostwo tym bardziej. Jeśli jednak sędziowskim cudem wygrają to wszystko, to będzie baaaaardzo słaby mistrz świata :tired: .

Piękny gol Niemców, obrońcy nie wiedzieli co się dzieje :] .

Miro Klose !!! 2:0 :]

3:0 :D . Ooooo już 4:0 . rotfl
Ostatnio zmieniony 8 lip 2014, 22:28 przez scudetto, łącznie zmieniany 1 raz.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

3:0 i po meczu. Niemcy w finale.

No i już 4:0 ... może jutro będzie bardziej wyrównany mecz rotfl .
Ostatnio zmieniony 8 lip 2014, 22:28 przez Jakuboto, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

O nie wierzę w to co się dzieje.........
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Bbuuuaaahahahahahahahah. Nie ma to jak ciężki nokaut...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dobranoc rotfl.
2 połowa powinna zostać odwołana.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Jakuboto pisze:No i już 4:0 ... może jutro będzie bardziej wyrównany mecz .
Coś nie na czasie jesteś bo u mnie już 5:0 rotfl.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Idą na rekord, w takim tempie będzie ze 14:0 .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Jak tak dalej pójdzie to będzie dwucyfrówka. Jeszcze jutro żeby Holendrzy nie dali ciała i może być ciekawy finał. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Tenisówka pisze:Dobranoc rotfl.
2 połowa powinna zostać odwołana.
Bardzo słuszny postulat. Półfinał MŚ haha.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Brazylia - dzieci we mgle.
Niemcy - czołg.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Obstawialiście w typowaniu dokładny wynik? :lol: :lol:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Inne sporty”