Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Dostępność obiektów tenisowych

KoniecTenisa pisze:Obecnie przy szkołach jak grzyby po deszczu powstają baseny i boiska. Pasowałoby jeszcze żeby kort tenisowy powstawał przy okazji. Ciekaw jestem czy te inwestycje przyniosą jakieś duże zawodowe sukcesy czy tylko poprawią sprawność fizyczną ogólnej liczbie korzystających.


Mimo wszystko najważniejszy jest "czynnik ludzki"!
Na mojej podkrakowskiej wsi jest Orlik. Jest też "animator" który nie wpuszcza dzieci na "teren" bez opieki dorosłych!!! Mój syn chcąc sobie pograć z rówieśnikami musi "załatwić" osobę pełnoletnią do pilnowania, bo pan "animator" nie będzie ponosił odpowiedzialności jeśli "coś się stanie". O_O
Kilka razy obce dzieciaki podchodziły do mnie na kort z pytaniem czy nie mogę ich "popilnować"!
Mój znajomy nawrzucał facetowi od " cieciów i stróży". Okazało się niebawem że nie ma takiego terminu żeby kort był dla niego wolny!

PARANOJA. :dvl(:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
KoniecTenisa

Re: Pampersy z aspiracjami!

keicam pisze:Mimo wszystko najważniejszy jest "czynnik ludzki"!
Tak, to podstawa. Ktoś musi dać tchnienie komuś by następnie korzystać z dobrodziejstw infrastruktury.
Z tymi orlikami to jest przeróżnie. U mnie na wsi są dwa. Jeden otwarty na okrągło, a drugi non-stop zamknięty. Tzn otwarty jak szkoła otwarta. :twisted:

Wracając do tenisa. W miejscowości gdzie się wychowałem za PRL (Kozienice) były 2 lub 3 korty typu mączka. To było na terenie MOSiRu. Wstęp wolny za darmo, kto chciał i miał czym to grał. Po skończonej grze trzeba było przesiać kort, czyli oddać w takim stanie jaki się zastało.
Po 30 latach wracam na miejsce zbrodni ;) i okazuje się, że korty owszem są, ale już płatne. :twisted: Wszystko to samo tylko jakiś szwagier to przejął i kosi ludzi. Brak słów.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pampersy z aspiracjami!

KoniecTenisa pisze:
keicam pisze:Mimo wszystko najważniejszy jest "czynnik ludzki"!
Tak, to podstawa. Ktoś musi dać tchnienie komuś by następnie korzystać z dobrodziejstw infrastruktury.
Z tymi orlikami to jest przeróżnie. U mnie na wsi są dwa. Jeden otwarty na okrągło, a drugi non-stop zamknięty. Tzn otwarty jak szkoła otwarta :twisted:

Wracając do tenisa. W miejscowości gdzie się wychowałem za PRL (Kozienice) były 2 lub 3 korty typu mączka. To było na terenie MOSiRu. Wstęp wolny za darmo, kto chciał i miał czym to grał. Po skończonej grze trzeba było przesiać kort, czyli oddać w takim stanie jaki się zastało.
Po 30 latach wracam na miejsce zbrodni ;) i okazuje się, że korty owszem są ale już płatne :twisted: Wszystko to samo tylko jakiś szwagier to przejął i kosi ludzi. Brak słów.
Bez polemiki - za komuny wszystko było "za darmo". Oznaczało to tylko tyle, że nie wiedzieliśmy kto za to płaci, w konsekwencji płacili wszyscy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
KoniecTenisa

Re: Pampersy z aspiracjami!

hokej pisze:za komuny wszystko było "za darmo". Oznaczało to tylko tyle, że nie wiedzieliśmy kto za to płaci, w konsekwencji płacili wszyscy.
Ale była powszechność. A teraz jest wybiórczość.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pampersy z aspiracjami!

Dla zachowania równowagi jest też wybiórczość wymagań. I o to chodzi.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
KoniecTenisa

Re: Pampersy z aspiracjami!

hokej pisze:Dla zachowania równowagi jest też wybiórczość wymagań. I o to chodzi.
Ale ja mówię o powszechnym dostępie, a nie o wymaganiach. Przecież jak płacisz za kort to nikt nie wymaga czy umiesz grac? Kasa ma się zgadzać.

Ja generalnie jestem zwolennikiem upowszechniania sportu amatorskiego, kosztem tego zawodowego. Zdrowie jest najważniejsze, a jeśli ktoś chce iść w zawodowstwo to jego wybór, ale nie kosztem milionów amatorów. Obecnie w Polsce mamy odwrotną sytuację. Nie ma powszechności sportu w życiu, a są jednostki, na które wszyscy łożymy grube nieuzasadnione miliony.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pampersy z aspiracjami!

KoniecTenisa pisze:
hokej pisze:Dla zachowania równowagi jest też wybiórczość wymagań. I o to chodzi.
Ale ja mówię o powszechnym dostępie, a nie o wymaganiach. Przecież jak płacisz za kort to nikt nie wymaga czy umiesz grac? Kasa ma się zgadzać.
Nie zrozumieliśmy się - płacisz za kort (usługę) i masz prawo wymagać adekwatnego poziomu jej wykonania.
Poza tym Orliki nie zostały zbudowane dla zawodowców, bez tych ostatnich nie byłoby zainteresowania gawiedzi etc.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Pampersy z aspiracjami!

KoniecTenisa pisze: Ale była powszechność. A teraz jest wybiórczość.
Co? Powszechność! Tenisa może? Za komuny!!!
Z czego człowieku się urwałeś i komu chcesz takie głupoty wciskać? Młodzieży chyba.
Za stary jestem by nie wiedzieć jak było.
Powszechność sportu przy jednym korcie na 100 000 ludzi. Przy ówczesnych cenach rakiet, innego sprzętu, przy podejrzanej ideologicznie dyscyplinie sportu, która w żaden sposób nie była promowana? Tylko casus Fibaka sprawił, że coś trzeba było z tym zrobić.
Powszechność to właśnie zaczynamy mieć dzisiaj. W mojej wioseczce w lipcu powstanie kort - darmowy. W sąsiedniej gminie są od roku już trzy takie - dla przypomnienia darmowe. W kolejnej sąsiadującej gminie jeden kort funkcjonuje od dwóch lat, kolejne w budowie - również darmowe.
Jedyny problem jaki mamy w tej chwili naprawdę w Polsce to uprawianie tenisa zimą. Bo i klimat i brak infrastruktury, ......no ale za komuny było pewnie lepiej. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pampersy z aspiracjami!

Tak, za komuny jak się po treningu w miasto z torbą i w dresie człowiek wybrał to od razu - o, bananowa młodzież, dzieci badylarzy itp. Zawiść w oczach bezcenna ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
usi.

Re: Pampersy z aspiracjami!

roj pisze:
KoniecTenisa pisze: Ale była powszechność. A teraz jest wybiórczość.
Co? Powszechność! Tenisa może? Za komuny!!!
Jak najbardziej, w Płocku było podobnie. Mam na myśli korty przy akademiku Politechniki Płockiej. Dostawało się klucz od gospodarza. Moje ulubione korty w Parku Skaryszewskim 'zasługiwały' już na członkostwo za symboliczną opłatą, ale tam byli prawdziwi nauczyciele tenisa. Wystarczyło tylko chcieć...
moris

Re: Pampersy z aspiracjami!

keicam pisze:
KoniecTenisa pisze:Obecnie przy szkołach jak grzyby po deszczu powstają baseny i boiska. Pasowałoby jeszcze żeby kort tenisowy powstawał przy okazji. Ciekaw jestem czy te inwestycje przyniosą jakieś duże zawodowe sukcesy czy tylko poprawią sprawność fizyczną ogólnej liczbie korzystających.


Mimo wszystko najważniejszy jest "czynnik ludzki"!
Na mojej podkrakowskiej wsi jest Orlik. Jest też "animator" który nie wpuszcza dzieci na "teren" bez opieki dorosłych!!! Mój syn chcąc sobie pograć z rówieśnikami musi "załatwić" osobę pełnoletnią do pilnowania, bo pan "animator" nie będzie ponosił odpowiedzialności jeśli "coś się stanie". O_O
Kilka razy obce dzieciaki podchodziły do mnie na kort z pytaniem czy nie mogę ich "popilnować"!
Mój znajomy nawrzucał facetowi od " cieciów i stróży". Okazało się niebawem że nie ma takiego terminu żeby kort był dla niego wolny!

PARANOJA. :dvl(:
Cześć,
w zasadzie masz rację (domyślam się o którym z dwóch panów piszesz).
Ale... w zasadzie mogę zrozumieć logikę jego argumentowania (pewnie jest to powód z grupy "dobrze brzmi") - gdyby jednak któremuś z dzieciaków coś się stało (choćby omdlenie na upale, nie mówiąc już o innych cięższych, możliwych jednak przypadkach), to założę się, że rodzice tych dzieci szukaliby jakiś odszkodowań od Gminy (właściciela obiektu).
Pomijając fakt, że chyba w prawie polskim jest zapis o zakazie pozostawiania dzieci do iluś tam lat bez opieki.

Maćku - żebyśmy się dobrze zrozumieli - osobiście jestem za tym, by dzieciaki tam grały (moja córa też tam grywa, choć ona już trochę starsza - ma 15 lat), ale rozumiem też próby zabezpieczania się gospodarzy ośrodka.

(Pomijając fakt, że jeśli mówimy o panu B., to raczej spodziewałbym się zdecydowanie innych pobudek i motywów jego oporu przed wpuszczaniem dzieci na obiekt. :( )

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Pampersy z aspiracjami!

moris pisze:Cześć,
w zasadzie masz rację (domyślam się o którym z dwóch panów piszesz).
Ale... w zasadzie mogę zrozumieć logikę jego argumentowania (pewnie jest to powód z grupy "dobrze brzmi") - gdyby jednak któremuś z dzieciaków coś się stało (choćby omdlenie na upale, nie mówiąc już o innych cięższych, możliwych jednak przypadkach), to założę się, że rodzice tych dzieci szukaliby jakiś odszkodowań od Gminy (właściciela obiektu).
Pomijając fakt, że chyba w prawie polskim jest zapis o zakazie pozostawiania dzieci do iluś tam lat bez opieki.

Maćku - żebyśmy się dobrze zrozumieli - osobiście jestem za tym, by dzieciaki tam grały (moja córa też tam grywa, choć ona już trochę starsza - ma 15 lat), ale rozumiem też próby zabezpieczania się gospodarzy ośrodka.

(Pomijając fakt, że jeśli mówimy o panu B., to raczej spodziewałbym się zdecydowanie innych pobudek i motywów jego oporu przed wpuszczaniem dzieci na obiekt. :( )

Pozdrawiam, M.
Fajnie że jesteś!
Musimy w końcu zagrać!!! (Chociaż patrząc na tabelę ligową... respekt! :wink: )

Oni są tam zaangażowani jako animatorzy! Ich praca polega nie na stróżowaniu, a na zapewnieniu bezpieczeństwa i organizowaniu czasu. Zamknąć się w kantorku i brać za to kasę to ja bym też chciał.

A z innej beczki. Słyszałeś że komercyjna szkółka oprócz trzech dni w tygodniu zabiera nam Orlik na całą sobotę!? (Od 9-tej do 17-tej!)

Pozdro,
M
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
moris

Re: Pampersy z aspiracjami!

Jeśli takie mają zakresy obowiązków, to masz 100% racji.
( Z ciekawostek - parę dni temu słyszałem jak pan B. kazał dzieciakom przenieść się na drugą stronę boiska, bo jak twierdzi wszyscy grają na tą, która jest dalej od kortu - i już siatka zaczyna mieć tam dziury. O_O )

Co do szkółki, słyszałem, że zabiera, ale nie że na aż tak długo.
Coś mnie trafia, jak takie coś słyszę.


Podobno dostali zgodę Wójta. :dvl(: :dvl(: :dvl(:
Spodziewam się dymu, byli tacy, co grali w soboty rano, niektórzy pracują i mogą tylko w weekendy.

Muszę sprawdzić w jakiś regulaminach Orlików czy zarabianie na tych obiektach przez prywatne firmy i osoby jest zgodne z założeniami programu.

A może trzeba byłoby założyć kilka kolejnych szkółek (tym razem non profit) i negocjować po jednym dniu dla każdej szkółki?

Albo założyć gminną ligę tenisa - ciekawe, czy wójt dałby na to zgodę.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Pampersy z aspiracjami!

moris pisze: Muszę sprawdzić w jakiś regulaminach Orlików czy zarabianie na tych obiektach przez prywatne firmy i osoby jest zgodne z założeniami programu
Nie jest!!!
moris pisze: A może trzeba byłoby założyć w kilka kolejnych szkółek (tym razem non profit) i negocjować po jednym dniu dla każdej szkółki?
Albo założyć gminną ligę tenisa - ciekawe, czy wójt dałby na to zgodę
Sugerujesz zrzutkę na trenera? :)

Ligę chciałem założyć już rok temu. To jest bardzo dobry pomysł. Jeśli mi pomożesz organizacyjnie to możemy wystartować! :::gd:::


A żeby wciągnąć w dyskusję więcej osób.

Czy spotkaliście się na Waszych Orlikach z przykładami działalności komercyjnej? Szkółki, inne płatne zajęcia, treningi?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Dostępność obiektów tenisowych

Z założenia to jest sprzeczne z ideą programu, ale idę o zakład, że owe szkółki są prowadzone przez stowarzyszenia non-profit w których są zatrudnieni za kasę ludzie. I to jest clou całej zabawy, takiemu stowarzyszeniu możesz najwyżej "naskoczyć" jako organizacji, a masz jednocześnie świadomość, że jego prezes etc. łupią z tego grubą kasę.

Przerabiam to samo w kwestii kopanej mojego Szkodnika i czasem dyskusja na zebraniach ociera się o Mrożka. Dziura w przepisach.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dostępność obiektów tenisowych

hokej pisze:Przerabiam to samo w kwestii kopanej mojego Szkodnika i czasem dyskusja na zebraniach ociera się o Mrożka. Dziura w przepisach.
Zastanawia jedno. Gmina podpisała umowę na dofinansowanie z ministerstwem. Wg umowy Orlik musi być dostępny za darmo. Nie może być tam prowadzona żadna działalność gospodarcza. Wg mnie jest kwestią bez znaczenia że "operatorem" jest organizacja non profit.
Wzburzenie w lokalnej społeczności narasta. Zobaczymy co z tego będzie!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostępność obiektów tenisowych

hokej pisze:Z założenia to jest sprzeczne z ideą programu, ale idę o zakład, że owe szkółki są prowadzone przez stowarzyszenia non-profit w których są zatrudnieni za kasę ludzie. I to jest clou całej zabawy, takiemu stowarzyszeniu możesz najwyżej "naskoczyć" jako organizacji, a masz jednocześnie świadomość, że jego prezes etc. łupią z tego grubą kasę.

Przerabiam to samo w kwestii kopanej mojego Szkodnika i czasem dyskusja na zebraniach ociera się o Mrożka. Dziura w przepisach.
I nic się nie da zrobić? Jest luka i koniec?

Z tego co wiem na "moim" Orliku też jakaś szkółka tenisowa ma działać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dostępność obiektów tenisowych

Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dostępność obiektów tenisowych

PitS pisze:Kto się zakwalifikował?
Jakiś wywiad z prezesem PZT oglądałem, gdzie mówił, że tych hal ma być chyba szesnaście i niekoniecznie w największych ośrodkach, tylko tam gdzie to będzie dobrze rokowało na rozwój dyscypliny. Ciekawe jak to będzie w praktyce.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dostępność obiektów tenisowych

"Maksymalna kwota dofinansowania zadania inwestycyjnego w ramach programu wynosi 1.500 tys. zł." rotfl . To chyba nawet komentarza do tego nie potrzeba...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Różności tenisowe”