Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Genie Bouchard

Młoda, bardzo utalentowana Kanadyjska tenisistka - Genie Bouchard. Dziewczyna osiąga coraz lepsze wyniki, a mam nadzieję, że tegoroczny AO to początek :)
Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Medialnie i marketingowo ma niespotykany od dawna potencjał.

Pochodzi z większego kraju, USA dałyby jej więcej no ale Kanada też nie jest zła.
Doskonały język angielski.
Miła i uśmiechnięta, sylwetki i ogólnej urody nie oceniam.

Jednym słowem będzie można na niej zarobić jeśli będzie dalej piąć się w rankingu.

Tenisowo dla mnie nie prezentuje czegoś niezwykłego, raczej wpisuje się we współczesne trendy w tenisie kobiecym - mocna gra z linii końcowej.

Nie kojarzę kompletnie jej umiejętności gry przy siatce poza zagrywaniem drive'ów z tych okolic kortu niczym Maria Sharapova - no, powiedzmy, że w opcji "wyciszonej".

Zresztą...
SPOILER:
Wielkich wyników to ona na razie nie ma, tylko proszę nie pisać o półfinale Australian Open.
Ograła tam tylko Ivanovic...

Pożyjemy, zobaczymy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Niby nie pokonała wielkich zawodniczek, ale przynajmniej umie wykorzystać lukę w drabince, a nie zawsze się to w WTA zdarza. ;)
Dla mnie jej gra jest bardzo fajna dla oka. Nie przebija bezmyślnie jak większość zawodniczek uderzających piłkę mocno, tylko próbuje coś wnieść na kort. Bardzo lubię jej backhand. Została dwa razy mistrzynią Wimbledonu w grze podwójnej juniorek, więc przy siatce nie jest taka zielona. Co mnie bardzo zaskakuje to dojrzałość emocjonalną jaką prezentuje na korcie. Ta spokojna dziewczyną przyznaje, że w życiu jest inaczej. ;D
Poza angielskim Genie mówi też bardzo dobrze w języku francuskim, co można zauważyć w programach telewizyjnych. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Guarded pisze: Poza angielskim Genie mówi też bardzo dobrze w języku francuskim, co można zauważyć w programach telewizyjnych. :)
Co chyba naturalne w Montrealu :D

Ja nie widzę w niej nic specjalnego. Przyjemna dla oka? Zwłaszcza gdy idzie jak marynarz na statku. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Guarded pisze:Niby nie pokonała wielkich zawodniczek, ale przynajmniej umie wykorzystać lukę w drabince, a nie zawsze się to w WTA zdarza. ;)
Bez wątpienia trzeba wykorzystywać swoje szanse, nie ma ona wpływu na to kogo miała po drodze do wymienionego wcześniej półfinału AO.
Guarded pisze:Została dwa razy mistrzynią Wimbledonu w grze podwójnej juniorek, więc przy siatce nie jest taka zielona.
Tyle tylko że debel w wykonaniu pań często określany jest singlem dla 4 osób. Przykro mi ale te deble w cyklu rozgrywkowym jak również na naszym podwórku (bodajże do lat 16) jakie ja widziałem to była często gra z głębi kortu... w deblu... z głębi... słabo mi...
Guarded pisze:Poza angielskim Genie mówi też bardzo dobrze w języku francuskim, co można zauważyć w programach telewizyjnych. :)
To jest atut bo reklamy z zawodnikami i zawodniczkami dukającymi po angielsku teksty kompletnie bez przekonania są iście komiczne.

Zobaczymy jak potoczy się jej kariera. Im więcej takich potencjalnych gwiazd tym lepiej dla nas, to zawsze jakiś powiew świeżości choć mnie tenis Bouchard, i nie tylko, jakoś nie rusza.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Powiedzmy sobie szczerze, że gdy coraz częściej pojawiają się tenisistki tylko przebijające piłki i broniące się, Genie jest odmianą. ;)
Co do Marii, to sama Genie potwierdzała, że Rosjanka jest kimś kogo podziwiała i granie z nią na jednym korcie jest niezwykłym uczuciem.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Genie Bouchard

Mnie trochę przeszkadza, że jest tak powiedziałabym "uporczywie" promowana ale rozumiem, że przy obecnym stanie WTA ładna buzia i to z dużego, zamożnego kraju jest mile widziana. :wink:
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Ja ją lubię, więc nie narzekam, ale powód może być tylko jeden - mało jest teraz młodych tenisistek/tenisistów, którzy odnoszą jakieś sukcesy. Top20 jest w takim razie dużym osiągnięciem. Takie samo zainteresowanie jest wokół Dimitrova. Rok temu takim powodzeniem cieszyła się Sloane Stephens.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Guarded pisze:Powiedzmy sobie szczerze, że gdy coraz częściej pojawiają się tenisistki tylko przebijające piłki i broniące się, Genie jest odmianą. ;)
Szczerze? Poza większą siłą w jej grze z głębi kortu to nie widzę specjalnej różnicy między nią, a np. Halep...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4BP1OQeUKL4[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Genie Bouchard

Federacja musi myśleć perspektywicznie, jak się "coś" ciekawego pojawia to trzeba korzystać. Nie znaczy to wcale automatycznego sukcesu. Ale przecież nie mogą czekać na zasadzie "O, mięsko samo przypełzło" ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Wszyscy pokładają nadzieje w 20 - letniej Kanadyjce, łącznie ze mną. Genie to kolejna ciekawa i młoda tenisistka. Tak samo było ze Stephens, ale ta w obecnym sezonie gra lekko mówiąc słabo. Myślę, że teraz uwagę przyciągnie Szwajcarka Bencic. Mi bardziej podoba się tenis Genie. Mam nadzieję, że oglądaliście jakieś jej spotkanie w tym tygodniu i przyznacie rację, że ona przy siatce gra bardzo dobrze. ;) Nie jest to gra skoncentrowana na lataniu do sieci, ale bardziej taka Djokoviciowska czy Murrayowska - wypracuje sobie dobrą okazję i kończę przy siatce. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Guarded pisze:Mam nadzieję, że oglądaliście jakieś jej spotkanie w tym tygodniu i przyznacie rację, że ona przy siatce gra bardzo dobrze. ;)
Drajwem, woleja to ja w jej wykonaniu nie widziałem.

Skoro już nawiązałaś do Bencic to w porównaniu do Szwajcarki znacznie lepiej odnajduje się w bliżej siatki.

Ale dla mnie jednej i drugiej daleko aby mówić iż dobrze gra przy siatce.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Genie ma atakujący styl gry. Nie musi latać do siatki, by skończyć wymianę, bo jej backhandy i forehandy są bardzo dobrze lokowane i z dużą siłą. Jeśli chodzi o pozostałe zagrania to ma bardzo dobry serwis, który jest jej ulubionym zagraniem. ;)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Genie Bouchard

Jeśli ktoś nie lubi serwisu to ciężko mu grać w tenisa... no chyba, że WTA :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Jak serwis byłby moim ulubionym zagraniem to chodziłbym do siatki żeby je uprawiać nie tylko co dwa gemy. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Genie Bouchard

Lubiane, a ulubione to jednak różnica. ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Genie Bouchard

El Diablo pisze:
Guarded pisze:Powiedzmy sobie szczerze, że gdy coraz częściej pojawiają się tenisistki tylko przebijające piłki i broniące się, Genie jest odmianą. ;)
Szczerze? Poza większą siłą w jej grze z głębi kortu to nie widzę specjalnej różnicy między nią, a np. Halep...
Ja widzę - Halep zmniejszyła sobie cycki, a Bouchard od początku ma małe. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Genie Bouchard

Gary pisze:
El Diablo pisze:
Guarded pisze:Powiedzmy sobie szczerze, że gdy coraz częściej pojawiają się tenisistki tylko przebijające piłki i broniące się, Genie jest odmianą. ;)
Szczerze? Poza większą siłą w jej grze z głębi kortu to nie widzę specjalnej różnicy między nią, a np. Halep...
Ja widzę - Halep zmniejszyła sobie cycki, a Bouchard od początku ma małe. :wink:
Co za marnotrawstwo ze strony Halep... Ehh.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Genie Bouchard

Drodzy Panowie, naprawdę jak nie macie niczego do merytorycznego do dodania to darujcie sobie.
Wieczne żarty z tego samego nie są ani smaczne, ani zabawne.

Po wiecznie przewijających się tekstach na poziomie 14-latka można by pomyśleć, że kobiece ciało widzieliście wyłącznie w telewizji. :::bd::
Guarded pisze:Genie ma atakujący styl gry. Nie musi latać do siatki, by skończyć wymianę, bo jej backhandy i forehandy są bardzo dobrze lokowane i z dużą siłą. Jeśli chodzi o pozostałe zagrania to ma bardzo dobry serwis, który jest jej ulubionym zagraniem. ;)
Jej siła to atak z głębi kortu lub po wejściu w kort. Oczywiście nie musi biegać do siatki, zresztą w dzisiejszych czasach naprawdę trzeba dobrze przygotować sobie warunki do wejścia na sieć, latanie po mocnym serwisie niczym Andrew R. wiadomo jak się kończy. Jeśli z głębi kortu czuje się pewniej to wręcz nie powinna na siłę wprowadzać s&v do swojej gry... ale to już indywidualna kwestia Bouchard.
PitS pisze:Jak serwis byłby moim ulubionym zagraniem to chodziłbym do siatki żeby je uprawiać nie tylko co dwa gemy. O_O
Serwis ma dobry ale nie jestem przekonany co do jej motoryki w zakresie poruszania się do przodu. Bo prawdę mówiąc jest solidnie zbudowana, a jej zwrotność nie zrobiła na mnie wrażenie. Bieganie lewo-prawo, nie ma problemu. Powtórzę się, bardzo podobna do Sharapovej biorąc pod uwagę sposób prowadzenia gry.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Genie Bouchard

El Diablo pisze:Drodzy Panowie, naprawdę jak nie macie niczego do merytorycznego do dodania to darujcie sobie.
Wieczne żarty z tego samego nie są ani smaczne, ani zabawne.

Po wiecznie przewijających się tekstach na poziomie 14-latka można by pomyśleć, że kobiece ciało widzieliście wyłącznie w telewizji. :::bd:: .
70 również nie... Ale taki klimat chyba nadszedł.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”