Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Odciski

Pewnie każdy z nas borykał się kiedyś z tym problemem. Dla mnie szczególnie dokuczliwe są odciski na dłoni, aktualnie mam ją całą w tychże odciskach. Co mogę zrobić aby je jakoś szybko zaleczyć ? Czy zmiana rączki jest jedynym rozwiązaniem żeby więcej się ich nie nabawić ? Może istnieją jakieś specjalne owijki wierzchnie które zapobiegają ich powstawaniu ? I jak poradzić sobie gdy mam całą dłoń w odciskach i muszę rozegrać ważny mecz ?
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Gruba syntetyczna owijka bazowa i takowy overgrip... jednakże jak gruba będzie rączka po takim zabiegu?

A tak w ogóle to z czasem powierzchnia dłoni stanie się bardziej szorstka, nie w takim stopniu jak przy podciąganiu ale powstaną zgrubienia i odciski odejdą w niepamięć...

Odciski obecnie miewam czasami i tylko na kciuku...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Też mam delikatny na kciuku, permanentny ale to nie odcisk tylko zrogowacenie, normalka.
Co do problemu to masz po prostu źle dobraną rączkę lub źle chwyty układasz.
W życiu nie miałem odcisku czy pęcherza na dłoni.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Wiesz co Vivid... nie wiem Ja miewałem na samym początku mojej "kariery" podwórkowej odcisk tam gdzie się ma po ćwiczeniu na drążku... ale robiłem to i to równolegle więc kij wie jakie było podłoże... :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

El Diablo widze że pisałeś o grubej owijce wierzchniej, możesz dać jakiś przykład ? Bo przyznaje się że moja wiedza o sprzęcie jest jak szwarcarski ser. :)
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Pacific Softy Grip ma 0,8mm jeden z najgrubszych overgripów na rynku:

http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... c&t=Owijki

http://www.sportclub.com.pl/product_inf ... ts_id=2311
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

El Diablo pisze:Wiesz co Vivid... nie wiem Ja miewałem na samym początku mojej "kariery" podwórkowej odcisk tam gdzie się ma po ćwiczeniu na drążku... ale robiłem to i to równolegle więc kij wie jakie było podłoże... :D
Na łączeniu palcy (środkowy, wskazujący i serdeczny) ze śródręczem też mam delikatnie wyczuwalne zgrubienia, to akurat też normalka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
zanthrol
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:44
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo miękkie, ale ciut cieńsze masz tutaj:
http://www.Allegro.pl/item306073576_owi ... _zorb.html
Nie dość że idealnie wchłaniają pot, to jeszcze są bardzo mięsiste - czytaj miękkie.
Jak już troche dłoń zapoznałem z rakietą zacząłem stosować cieńsze, tzw. antypoślizgowe.
Pęcherza ani jednego nie miałam. A właśnie od tych Zorbów zaczynałem.
NTRP ~ 2.0 - 2.5
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Dziękuje, na pewno coś z tej listy wybiorę. :D
#NKrising
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Dodam i ja swoje. Grać, grać i jeszcze raz grać. Ręka się dostosuje i w miejscach gdzie rakieta nadmiernie obciera dłoń skóra zgrubieje. Jeśli ręka nie jest zbyt delikatna powodem może być nieprawidłowy chwyt.
Ja już posiadam odpowiednie zgrubienia od rączki na zgięciu kciuka (od strony palca wskazującego) oraz na dłoni w połowie odległości pomiędzy małym palcem i nadgarstkiem. Owszem miałem odciski gdy zmieniłem chwyt ze wschodniego na zachodni, ale plaster i dalszy trening je uleczyły.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Yyy, to jak ja zintensyfikowałam ilość treningów i nie miałam otarć to znaczy że coś nie tak, czy że właśnie wszystko w porządku i mam się cieszyć z owijki??
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Dama gruboskórna :D
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Gato, i cała kobieca delikatność w ........... :)
Tak się dziecinnie zdemaskować .... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

yidam pisze:Dama gruboskórna...
Vivid pisze:...i cała kobieca delikatność w... :)
Tak się dziecinnie zdemaskować... ;)
No i proszę, odezwij się kobieto, a już się gromy posypią :twisted: I tak, jestem gruboskórna, oziębła i niemiła, właśnie taka jestem a co! :twisted:

A na odciski, to może jakieś wymoczenie porządne, owy zaproponowany już krem i... trzeba czekać (rada jak się patrzy :roll: ).

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”