Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Spam na Tenis NET?

Nawet na Tenis NET chyba spam się uaktywnił. Otrzymałem taką oto wiadomość na PW:
gegewa pisze:Każdy sprawdza czy wygrał doładowanie: /adres strony/

Coś z okazji urodzin rozdaje doładowania. Możesz się przekonać ale jak nie chcesz nie klikaj. 25 lub 30 zł do każdej sieci
Czy to nie przesada?
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Spam na tenis.net?

1. Konto usunięte.
2. PM'y też można zgłaszać za pomocą narzędzia do tego celu przeznaczonego.
3. Poza powyższym można wysłać PM do Administratora.
4. Skoro już zamieszczasz treść tego spamu to wypadałoby wywalić stronę www, którą rozsyła - zostało edytowane przez Moderatora - a nie rozsyłać/zamieszczać dalej... :rolleyes: W końcu taki jest cel rozsyłania tych śmieci, tj. zamieszczenie ich w jak największej ilości miejsc więc po co to powielasz?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Spam na Tenis NET?

arot77 pisze:Czy to nie przesada?
Nie zawsze uda się zablokować użytkownika zanim roześle spam.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Spam na Tenis NET?

wyczesany pisze:Nie zawsze uda się zablokować użytkownika zanim roześle spam.
Wyczes niczego nie zablokujesz.
Blokady przeciwko BOT'om są na etapie rejestracji.
Jeśli konto zostanie założone mimo zabezpieczeń (już jakiś czas tego nie było), a post poleci na forum to wiesz o co chodzi i kasujesz konto wraz z postami od razu.
Jeśli jednak z konta nic nie zostanie napisane, a pójdzie PM, którego Ty nie dostaniesz to nie wiesz, a sporo osób się rejestruje i korzysta z forum jako czytelnik.

Narzędzie zgłaszania postu jest tutaj najlepsze bo mamy wtedy wgląd w treść postu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Spam na Tenis NET?

Miałem na myśli bana zanim użytkownik zaśmieci forum, a to, że niektórzy rozsyłają PMy jest oczywiste.

W każdym razie "gegewa" został usunięty, więc nie ma się czym martwić.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Spam na Tenis NET?

Jak zobaczyłem tytuł tematu, to pomyślałem, że ktoś się czepia jakości postów niektórych "stałych" userów. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Spam na Tenis NET?

Gary pisze:Jak zobaczyłem tytuł tematu, to pomyślałem, że ktoś się czepia jakości postów niektórych "stałych" userów. rotfl
Też o tym pomyślałem, portal się otworzył i to nieuniknione że pojawią się wątki dla jednych interesujące, dla innych jedynie zaśmiecające portal.
Jedyne co mi brak to wartościowych analiz zawodników, meczów i sezonów, które były a teraz są zastępowane przepychaniem się o mojszego zawodnika. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Spam na Tenis NET?

Na spam rozsiewany przez BOT-y jesteśmy przyzwoicie zabezpieczeni na etapie rejestracji na forum. Na tego typu ekscesy "żywych" użytkowników reaguje armia moderatorów :) . Gorzej ze spamem rozsyłanym przez PW, tutaj jedyne co proponuje skrypt phpbb to ograniczenie odbiorców jednorazowej wysyłki. Ustawiłem na pięć sztuk, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby komuś chciałoby się jakiś masowy spam w ten sposób uskuteczniać. Były w przeszłości takie przypadki, ale raczej nazwałbym je sporadycznymi.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spam na tenis.net?

El Diablo pisze: 4. Skoro już zamieszczasz treść tego spamu to wypadałoby wywalić stronę www, którą rozsyła - zostało edytowane przez Moderatora - a nie rozsyłać/zamieszczać dalej... :rolleyes: W końcu taki jest cel rozsyłania tych śmieci, tj. zamieszczenie ich w jak największej ilości miejsc, więc po co to powielasz?
Oczywiście masz rację, absolutnie zawaliłem, wklejając z linkiem ten post. :idioticus: Na szczęście armia moderatorów była czujna. :)
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”