Wybierz opcję:

a) komentarze, również niemerytoryczne, są dopuszczalne;
14%
3
b) wszystkie komentarze są dopuszczalne ale te niemerytoryczne niosące znamiona wyłącznie dowcipu, oceny nie-technicznej etc. będą sukcesywnie usuwane;
73%
16
c) komentarze są dopuszczalne ale w osobnym temacie (obowiązkowe wskazanie zdjęcia - numer)
14%
3
d) inne sugestie.
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Piszę tylko dla porządku (pod wpływem sugestii EDa): zamieściłem jedno zdjęcie, tematu nie śledzę, nie udzielam się w nim, więc nie zabiorę głosu w dyskusji.
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Myślę, że komentarze do zdjęć powinny być dopuszczalne, byleby to się nie przeradzało w jakieś dyskusje, jeśli tak to potrzeba oddzielnego wątku. Z drugiej strony same zdjęcia też zyskują na dyskusji o nich, więc.... nie wiem, może ten oddzielny temat do komentarzy jest niezłym pomysłem, tak aby ktoś komentujący zdjęcie musiał je "zacytować" w poście, w którym je komentuje?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

A czy w przypadku, gdy nie zamieściłem żadnego zdjęcia - ale zamierzam - też mogę zagłosować?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

TadX pisze:A czy w przypadku, gdy nie zamieściłem żadnego zdjęcia - ale zamierzam - też mogę zagłosować?
Nie widzę przeszkód.

Rozwiązanie ma odpowiadać tym, którzy będą z tego tematu korzystać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

To może sieknij ankietkę i już. Kto chce, zagłosuje i będzie jasne...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Dziękuję. Skoro mogę zabrać głos to głosuję na opcję:

B.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Jeśli można ot tak dać głos w sprawie to dam mój głos ;-). Wydaje mi się, że wątek z fotografiami powstał też po to, aby móc wejść w temat i pooglądać ciekawe zdjęcia. A jeśli wejdzie się w wątek i do każdego zdjęcia będzie dodatkowo kilka komentarzy to do kolejnych zdjęć będzie trzeba się przedzierać, w końcu ktoś nowo przybyły zniechęci się i z wątku wyjdzie bez zostawienia po sobie śladu. Dlatego jestem jak najbardziej za komentarzami do zdjęć, bo również czasem dobrze jest kogoś dowartościować czy napisać kilka swoich uwag lub zwyczajnie zachwycić się pewnym obrazem, ale ja wzięłabym pod uwagę zdanie MarKa, aby komentarze do zdjęć oddzielić i przy komentarzu dane zdjęcie zwyczajnie zacytować.
MarK pisze:Myślę, że komentarze do zdjęć powinny być dopuszczalne, byleby to się nie przeradzało w jakieś dyskusje, jeśli tak to potrzeba oddzielnego wątku. Z drugiej strony same zdjęcia też zyskują na dyskusji o nich, więc.... nie wiem, może ten oddzielny temat do komentarzy jest niezłym pomysłem, tak aby ktoś komentujący zdjęcie musiał je "zacytować" w poście, w którym je komentuje?
Ale to z mojej strony tylko drobna sugestia, bo zdjęć nie mam zamiaru zamieszczać, ale z przyjemnością będę tą stroną komentującą :-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

YOGItheBEAR pisze:To może sieknij ankietkę i już. Kto chce, zagłosuje i będzie jasne...
Zasadniczo opcja 'b' jest tutaj już pewnikiem ale proszę, zrobione.

------------------------

Przytłaczająca większość wybrała opcję 'b'.
W związku z powyższym temat "Fotografia, ale nasza..." został wyczyszczony z komentarzy niemerytorycznych.

Jeśli coś przegapiłem proszę o PM ze wskazaniem wypowiedzi.
Proszę również o ponowne wstawienie w wolnej chwili zdjęć, które zniknęły z serwerów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Spóźniony odpowiadam i ja :wink: .
Zakładając wątek, chciałem zaproponować, by osoby, którym udało się zrobić ciekawe zdjęcie zechciały się nim podzielić z innymi. Dość długo nie byłem na forum i nawet teraz, jak to piszę nie widziałem tematu, ale czytam tu, że jest jakiś bałagan spowodowany komentarzami. Oceny, komentarze itp. mogą być wartością, może też samemu autorowi zdjęcia zależy na opinii innych (?), więc może powinno się dopuścić, ale te bardziej oddalające się od oceny samego zdjęcia lub uwag do niego można by sukcesywne przenosić do innego wątku. Jak się to nie sprawdzi, to siłą rzeczy ów wtórny wątek "komentarzowy" obumrze i pozostanie opcja b (która chyba ma najwięcej zwolenników).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Jeszcze bardziej spóźniona, odpowiadam i ja. :)

Dla mnie zdecydowanie B. Ciekawe komentarze i uwagi to też wartościowy wkład w wątek. Szczególnie dla autorów zdjęć, którzy otrzymują komunikat zwrotny na temat swojej pracy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Jak to mówią: Lepiej późno niż później... czy jakoś tak. :::crazy:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Fotografia, ale nasza...

Uwaga! Posty zawierające komentarze niemerytoryczne oraz nieaktywne zdjęcia zostały wydzielone.
Przemyślcie ostatni raz czy faktycznie chcecie aby takie komentarze ("Podoba mi się...", "Fajne!" etc.) były usuwane. Wprowadzone zmiany mogę jeszcze cofnąć.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Fotografia, ale nasza...

Dla mnie usuwanie jest bez sensu - zdjęcie ma chyba właśnie wywołać reakcję?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fotografia, ale nasza...

Bez sensu...
No ale jakie to są te niemerytoryczne? Napisałem, że Jakuboto pięknie uchwycił piękne kolorowe niebo nad budową - to jest niemerytoryczne? Czyli nie można pochwalić czy też mam to zrobić jakimis bardziej "fachowymi" słowami?
"Ciepło wzorca barw i gradient przejścia ocienienia dźwigów, przy jednoczesnym dobrym skadrowaniu obiektów, zostały znakomicie ustawione przez co doskonale oddają nieskończoną małość ludzkiego trudu w obliczu mocy natury" - teraz merytorycznie?
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fotografia, ale nasza...

A pisałam od razu, żeby stworzyć dwa tematy, w jednym tylko fotki a w drugim tylko komentarze, to nikt nie posłuchał mądrej rady, a teraz "to bez sensu" ;-P.
Moim zdaniem z komentarzami było ciekawiej, ale z kolei teraz w temacie oglądanie zdjęć jest wygodniejsze... pomogłam? ;-)
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Fotografia, ale nasza...

Ale tak się przełączać między tematami? Szukać numeru itp.? :D Nie za dużo zachodu?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fotografia, ale nasza...

Elf pisze:Ale tak się przełączać między tematami? Szukać numeru itp.? :D Nie za dużo zachodu?
Przełączać, ale nie szukać numeru, a cytować w spoilerze zdjęcie, do którego odnosi się komentarz. W sumie to tyle zachodu co cofnięcie się do poprzedniej strony w temacie ;-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Fotografia, ale nasza...

Ojej. Chyba jestem technicznym nieogarem. ;(
Ale spoko, dojdę. :D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fotografia, ale nasza...

Ania pisze:A pisałam od razu, żeby stworzyć dwa tematy, w jednym tylko fotki a w drugim tylko komentarze, to nikt nie posłuchał mądrej rady, a teraz "to bez sensu" ;-P.
Ratunku! To dopiero byłoby straszne... Takie eksperymenty to róbcie w tematach turniejowych - komentarze do oglądanych meczy w oddzielnym wątku - fajnie?
Że też musicie komplikować, to co jest naturalne...

P.s. Dziękuje Elfowi za info o Niedźwiedziówce - bez jej komentarza do dziś nie wiedziałbym, co sfotografowałem. :-)
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fotografia, ale nasza...

TomPL pisze:
Ania pisze:A pisałam od razu, żeby stworzyć dwa tematy, w jednym tylko fotki a w drugim tylko komentarze, to nikt nie posłuchał mądrej rady, a teraz "to bez sensu" ;-P.
Ratunku! To dopiero byłoby straszne... Takie eksperymenty to róbcie w tematach turniejowych - komentarze do oglądanych meczy w oddzielnym wątku - fajnie?
Że też musicie komplikować, to co jest naturalne...

P.s. Dziękuje Elfowi za info o Niedźwiedziówce - bez jej komentarza do dziś nie wiedziałbym, co sfotografowałem. :-)
Trochę się dziwię, ale chyba powoli przyzwyczajam się do tego, że ludzie jeszcze zanim spróbują czegoś nowego to głośno krzyczą "NIE". Dlaczego nie można spróbować, aby przekonać się czy to ma sens i czy się sprawdza i czy rzeczywiście aż tak dużo z tym zachodu? Przecież w każdej chwili można przywrócić jakąkolwiek formę. Pamiętam jak rozdzielano wątki turniejowe na ATP i WTA, początkowo byłam temu przeciwna, teraz cieszę się, że dano temu pomysłowi szansę, nie wyobrażam sobie, aby było teraz po staremu ;-). Jeśli chodzi o fotografię, to obecnie w tym momencie jest przejrzyście, można szybciej coś znaleźć, poza tym no zwyczajnie miło wchodzi się w wątek i patrzy tylko na zdjęcia. Ale niektóre komentarze (poza moimi "fuj, ble" i innych "ładne, śliczne") były naprawdę cenne, no i miłe dla danego fotografa.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”