Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Gary pisze:
Majorka pisze:Skrzydłowi - nędza. :::bd:: Ostatnim z prawdziwego zdarzenia to był Ronaldo. Potem każdy kupiony - zamiast rozwijać się - marniał w oczach. To też jest jakiś problem do przemyślenia.
Nani nie jest aż taki zły.
Taki zły nie jest. :dvl(: Tym niemniej nie jest to w tej chwili gracz na miarę swoich potencjalnych możliwości. I podatny na kontuzję.W tym sezonie prawie nie grał. A jak zdrowy - to ma częste kłopoty z głową. :/
Przyznaję - nagle potrafi zagrać olśniewająco. Raz na sezon? No, dwa.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Niech zagra olśniewająco w środę to go ozłocę. :)

Macie na pewno trochę racji, że szkoda by było pozbyć się tak świetnego zawodnika. Moim zdaniem jednak lepszą przyszłość może zagwarantować duet Kagawa-Mata, jeżeli dorzucić by na szpicę Roo i RvP, dodać do tego powiedzmy na skrzydło Welbza/Naniego/Januzaja (w przyszłym sezonie może Lingard? + LAV w rotacji.) to troszkę kiszka wyjdzie w obronie, sam Carras nie załata wszystkiego, a i na pewno Moyes tak nie ogarnie systemu, żeby to jakoś sensownie połączyć.
Do tego biznes jest biznes, jeżeli chcemy uzyskać jakieś 25-30 baniek za Holendra, to chyba tylko w tym okienku. Pomijam, że Robin niestety jest odrobinę szklany...

Chętnie poza kimś do skrzydła/środka zobaczyłbym nowego LO, to co wyprawia Evra w tym sezonie to ponury żart, czytałem komentarze, że największym wzmocnieniem Bayernu w rewanżu będzie powrót Pata. Ale przynajmniej Young u nas wypadł, jest jakaś równowaga. rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

HeadShot pisze: Macie na pewno trochę racji, że szkoda by było pozbyć się tak świetnego zawodnika. Moim zdaniem jednak lepszą przyszłość może zagwarantować duet Kagawa-Mata, jeżeli dorzucić by na szpicę Roo i RvP, dodać do tego powiedzmy na skrzydło Welbza/Naniego/Januzaja (w przyszłym sezonie może Lingard? + LAV w rotacji.) to troszkę kiszka wyjdzie w obronie, sam Carras nie załata wszystkiego, a i na pewno Moyes tak nie ogarnie systemu, żeby to jakoś sensownie połączyć.
Wszelkie rozmowy o taktyce trzeba zacząć od założenia, że wypieprzamy Moyesa na zbity pysk, bo gość o taktyce ma pojęcie minimalne. :wink: Ale już mając na jego miejsce Simeone, jestem sobie w stanie wyobrazić grę w ustawieniu powiedzmy RvP i Rooney w ataku, Mata, Nani i Kagawa za nimi, a na przecinaku Carrick i żeby to działało. Rooney od walki w defensywie nie stroni, więc na pewno by wspomagał grę defensywną na całym boisku. Kagawa też by raczej nie miał z tym problemu, u Kloppa pressing to ważny element taktyki, więc myślę, że ma to wpojone. Gorzej z Nanim i Matą, ale i ich chyba dałoby się nauczyć lepszej pracy w defensywie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Gary pisze:..Gorzej z Nanim i Matą, ale i ich chyba dałoby się nauczyć lepszej pracy w defensywie.
Dlatego Mourinho sprzedał Matę.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Hahaha czyżby City tak bało się Liverpoolu, że kupują sędziów gwiżdżących mecze The Reds? :] Wszyscy widzieli faul na bramkarzu, liniowy machał widząc faul, ale główny wie lepiej. Obejrzy powtórkę i będzie przepraszał rotfl .
No cóż, mamy drugie 45 minut żeby usadzić Młoty.

Edit: No i sędzia oddał bramkę Liverpoolowi rotfl . Karny z kapelusza :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Borussio, czy to ty, czy to właśnie ty? :o
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

No i proszę. Miało wiać nudą - bo niby wszystko pozamiatane, a były dwa emocjonujące spotkania. Borussia - reaktywacja :wink: ale nie wystarczyło.Dla Chelsea ta jedna bramka w Paryżu była skarbem.
A Mourinho pokazał jak należy dokonywać zmian w trakcie spotkania - na gorąco oceniając sytuacje. Obie bramki strzelone przez zawodników, którzy mecz zaczynali na ławie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Akurat wczoraj zdarzyło mi się rzucić okiem na 1 połowę w Dortmundzie i mam pytanie do fachowców - jaka była logika dawania kartki Ramosowi za faul na Lewandowskim (moim zdaniem wydumanej) i jednocześnie nie dyktowania karnego? Albo rybki (czyli był faul, kartka i karny) albo akwarium (czyli była walka zgodnie z przepisami, ew. uderzenie przypadkowe).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Najpierw Lewandowski faulowal Ramosa w przepychance a po tym faulu na koniec przepychania się Ramos użył łokcia, za co dostał żółtą kartkę. Karkołomne, ale logiczne.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

hokej pisze:Akurat wczoraj zdarzyło mi się rzucić okiem na 1 połowę w Dortmundzie i mam pytanie do fachowców - jaka była logika dawania kartki Ramosowi za faul na Lewandowskim (moim zdaniem wydumanej) i jednocześnie nie dyktowania karnego? Albo rybki (czyli był faul, kartka i karny) albo akwarium (czyli była walka zgodnie z przepisami, ew. uderzenie przypadkowe).
Ja to zinterpretowałem tak, że najpierw był faul Lewandowskiego, który pracował ręką i łapał Ramosa, więc rzut wolny bezpośredni dla Realu, ale że Ramos odwinął się łokciem, to należała mu się żółta kartka za niesportowe zachowanie. Moim zdaniem dobra decyzja sędziego.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Logiczne wyjaśnienie, ale zdaje się, że nie było w tej sytuacji wolnego dla Realu?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

hokej pisze:Logiczne wyjaśnienie, ale zdaje się, że nie było w tej sytuacji wolnego dla Realu?
Właśnie był, Casillas wybijał piłkę mniej więcej z miejsca tamtego zdarzenia, więc innej interpretacji nie widzę.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

:(
Po golu Evry wyskoczyłem na balkon drąc się 'GGMU', ledwo zamknąłem drzwi i 1-1... Tak pięknie mogło być dziś w Monachium, wystarczyło jeszcze troszkę utrzymać. :(

Wayne, oddaj pensję z tego tygodnia na jakiś szczytny cel, tak by było najlepiej.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

HeadShot pisze:..Po golu Evry wyskoczyłem na balkon drąc się 'GGMU', ledwo zamknąłem drzwi i 1-1...
A do mnie zadzwonił syn i nawet nie zdążyliśmy się porozumieć, bośmy się nawzajem przekrzykiwali - gdy zrobiło się 1:1 i on zaklął szpetnie, a ja zamilkłam. :(
Ale kompromitacji nie było, dobre i to.
Za to to, co robi Simeone - jest naprawdę nieprawdopodobne.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Ja akurat oglądałam Atletico z Barcą, ale po meczu sczególnie zwróciłam uwagę na wywiady ze stronami przegranymi, nasz wielki polski tenisista powinien uczyć się od piłkarzy sztuki konwersacji, a dziennikarze też oczekiwania mieli i pytania tendencyjne zadawali ;-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Xavi " Zasługiwaliśmy na remis " rotfl . W Katalonii dopalacze są legalne ?
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

No to: Bayern, Chelsea, Atletico, Real.
Albo inaczej: Guardiola, Mourinho, Simeone, Ancelotti.
Dla mnie ta druga lista jest równie ciekawa jak ta pierwsza.

Gdyby można było wedle życzenia to Bayern - Atletico i Real - Chelsea. Guardiola- Simeone, Mourinho - Ancelotti.
Jak taktycznie ustawiliby swoje drużyny panowie? Szczególnie Simeone na wyjeżdzie w Monachium? A Jose jak zagrałby w Londynie, a jak w Madrycie? No i zobaczyć Mou na Santiago Bernabeu - bezcenne. :wink:

Poleci Tata, co, Gary? Chyba powinien. Nie był w stanie wstrząsnąć, odnowić. A myślałam, że to niezły wybór. Pomyłka. Coś się mówi? Jakieś spekulacje?
Popatrzcie może na Martineza i to co robi w Evertonie. :wink:

No i Moyes musi odejść. :dvl(:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Real vs Bayern. Jak zagra Ronaldo to będzie dobrze. Bayern ostatnio nie zachwyca, coraz mniej mi się podoba styl Bawarczyków tzn. styl Pepa. Atletico vs Chelsea tutaj nie mam zielonego pojęcia kto wygra. Atleti gra niesamowicie, Simeone jest niesamowity, ale z drugiej strony Mou - geniusz. Będzie się działo.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Niezłe Bayern baty dzisiaj dostał O_O. Nie sugeruje się jednak tą porażką bo to była liga, którą już wygrali więc to mogło mieć jakieś znaczenie. Liga Mistrzów to już co innego. Na pewno ten mecz dał mi małą nadzieję, że Real będzie w stanie z nimi coś ugrać :wink:.

Barca z kolei przegrywa i już chyba odpada z walki o tytuł na krajowym podwórku. Ciężko będzie to nadrobić. Wszystko w rękach Atletico. Niesamowite co z tą drużyną zrobił Simeone. Większy magik od Mourinho moim zdaniem. Taktycznie może ustępuje mu trochę ale jeśli chodzi o kategorię "największa przemiana zespołu" to zdecydowanie prowadzi u mnie ;-P. Jeśli jego drużyna się potknie w jakimś meczu przed Barceloną w lidze to końcówka będzie świetna zakładając, że Real też już nie straci punktów. Pytanie wtedy też i do Katalończyków - kogo wolą bardziej na mistrza? Real, czy Atletico (wydaje mi się, że Atletico) :D. Ciekawe, czy będą to brać pod uwagę, czy po prostu wyjdą na mecz z nimi po to aby wygrać nie patrząc na to, że Real ugra dzięki nim majstra.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Co za mecz na Anfield :twisted: . Było ciężko, ale wyrwane zwycięstwo daje duże szanse na tytuł. Teraz wystarczy wygrać wszystko do końca i nie oglądać się na wyniki innych. Tak właśnie będzie :twisted: .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Inne sporty”