meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Zamulony jestem, muszę coś z tym zrobić

Cześć

Wracam po kilkuletniej przerwie do tenisa z takim problemem. Biegałem kilka lat biegi długie, na początku żeby schudnąć, ale się wkręciłem i zostało do dzisiaj. Straciłem bardzo dużo masy (prawie 1/3 siebie :) ), ale okazuje się, że mała waga to połowa sukcesu, bo strasznie się czuję zamulony na korcie. O ile na technikę nie narzekam, to straszne kłopoty mam z szybkością, zwrotnością, zrywnością itp.
Wymyśliłem sobie, że ograniczę kilometraż i monotonne klepanie kilometrów i skupię się na intensywnych krótkich interwałach. Jednak mam prośbę do bardziej doświadczonych, jaki byście trening zaaplikowali na zwrotność, szybkość i zrywność?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zamulony jestem, muszę coś z tym zrobić

Przynajmniej dobrze zdiagnozowany problem :::gd:::.
Tenis wymaga szybkości i zwinności. Wrogiem jest tu właśnie nabijanie kilometrów na rowerze czy na nogach (bieganie), tak samo basen.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Zamulony jestem, muszę coś z tym zrobić

Ja przez wiele lat startowałem w Adventure Racing, długie biegi na orientacje i ciągle staram się sporo biegać. To wszystko spowodowało dokładnie te same objawy co u Ciebie.
Niestety te dyscypliny się całkowicie wykluczają.
Jeśli przygotowuję się do rajdów to wiem, że na korcie jestem wolny, ale jeśli przygotowuję się do turniejów to sporo biegam... w lesie między drzewami, a także sporo przyspieszeń nawet podczas dłuższych wybiegań.
Z racji wykonywania zawodu trenera mam także sposobność "poprzyspieszać" do piłek granych od uczniów.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Zamulony jestem, muszę coś z tym zrobić

Skakanka.
Piotr Szyba.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”