Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Nie wiem co Ci poradzić, jedyne co mi przychodzi do głowy to wyjaśnienie sytuacji w banku. Jeśli płaciłeś kiedykolwiek tą kartą w internecie w zagranicznych sklepach, to nie powinno być problemu. Chyba, że masz jakąś blokadę, ale w dzisiejszych czasach byłoby to trochę dziwne...
Polubiłem czerwone badziewie...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

scudetto pisze:Chyba, że masz jakąś blokadę
W moim przypadku musiałem sobie na koncie z poziomu internetu podwyższyć limit operacji. Może tu jest problem?
szyma
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:41

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

A czy mógłby ktoś z was sprawdzić czy może wpisać te dane i mu normalnie zaakceptuje to ? (chyba, że wiąże się to od razu z zakupem bez możliwości anulowania) Bo próbowałem nawet z karty ING (Mastercard) i nadal to samo, więc mam podejrzenia, że może coś ze stroną jest aktualnie nie tak albo może coś z moim kontem... Żadnego maila z linkiem potwierdzenia konta nie dostałem więc ten aspekt odpada.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Chyba jednak mają jakiś problem, bo mi też pokazuje błąd przy przetwarzaniu płatności. Próbowałem kilkoma kartami i za każdym razem to samo. Próbowałem też angielską i ten sam błąd.
Polubiłem czerwone badziewie...
szyma
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:41

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Czyli to był jednak problem od nich. Teraz chciałem sprawdzić czy już działa i co? Rakieta wysprzedana... no iść i się powiesić. :dvl(: Na uzupełnienie zapasów, a zwłaszcza w tej cenie już pewnie nie ma co liczyć, nie?
szyma
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:41

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Jako, że rakiety nie ma aktualnie w ofercie i nie wiem czy w ogóle się jeszcze pojawi w dobrej cenie więc szukam wstępnie innej rakiety. Jakieś propozycje jeszcze mielibyście czy czekać jednak na tą Dunlopa 500?
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Ja Ci trochę namieszam. Gram w tenisa od bardzo dawna. Kiedyś incydentalnie/okresowo od 10-ciu lat intensywniej. Sprawa sprzętu od zawsze była dla mnie zagadką. Wielokrotnie spotykałem się na korcie z tenisistami wiedzącymi o rakietach i naciągach wszystko! Potrafiących wychwycić niuanse w swojej grze związane z użytą rakietą, z którymi dosyć łatwo wygrywałem na punkty.
Zastanawiałem się jak oni to robią że to wszystko czują?

Przez swoje lata na korcie doszedłem do kilku spostrzeżeń:
-waga rakiety
używam rakiety ok. 300 gramowej ponieważ jest dla mnie najlepszym kompromisem między siłą i stabilnością uderzeń z głębi kortu, a szybkością reakcji i ogólną "manewrowalnością" przy siatce szczególnie potrzebną w grze deblowej.
-wielkość głowy
z podanych wyżej względów ok 100 cali (nie za duża, nie za mała)
-balans
chyba 325 mm neutralny, jest czym "pociągnąć" z drugiej strony rakieta nie zachowuje się jak "młotek"
Moje kryteria spełnił Völkl Boris Becker 10, gram nim od kilku lat i nie zamierzam go zmieniać.

Zdecydowanie bardziej odczuwam zmianę parametrów naciągu oraz jego rodzaj. Osobiście wybrałem pięciokątny pro's pro black out, ponieważ odbite nim piłki bardzo rotują co mnie satysfakcjonuje i wpisuje się w to co chcę uzyskać na korcie. Niebagatelnym czynnikiem jest fakt że to "taniocha". Naciągam 24/23 kg czyli dosyć miękko.

Reasumując:

poszukaj prostej grafitowej rakiety w środkowym przedziale dostępnych parametrów (rozmiarów) aby wraz ze wzrostem "świadomości tenisowej" wiedzieć w którą stronę pójść. Niech będzie dla Ciebie odnośnikiem, "wzorcem metra". "Kombinuj" raczej z naciągami. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na instruktora. Tutaj też zachowaj zdrowy rozsądek. Zawodnikiem nie będziesz. Znajdź kogoś kto jest pedantycznym propagatorem klasycznej płynnej techniki, a nie "frontalnej" szarpanej nowoczesności. Ochronisz w ten sposób barki i łokcie. Jeśli zauważysz że instruktor jest maszyną do podawania piłek z kosza i mówienia "dobrze, dobrze" omijaj z daleka!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
szyma
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:41

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Już miałem dziś zamawiać Dunlopa 500 Tour na polskiej stronie ale mówię wejdę jeszcze na strone dunlopa... patrzę a tam L3 Dunlopa 500. Co prawda nie Tour ale za takie pieniądze biorę z miejsca. Miałem znów problem z zamówieniem ale po zmianie języka na angielski wszystko przebiegło pomyślnie i teraz pozostaje czekać. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Wybór rakiety dla NTRP 1.5/2.0

Lepiej wziąć trochę lżejszą, bo doważyć zawsze można. Przy odrobinie wprawy i samozaparcia uzyskasz taką samą masę i balans jak w wersji Tour.
Jedynie czego nie jesteśmy w stanie powtórzyć w warunkach domowych to rozkład mas, a w związku z tym swingweight może być inny niż w wersji Tour.
Pograj zwykłą 5-setką a dopiero potem zobaczy czy potrzeba więcej masy.
Powodzenia :::gd::: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Rakiety”