Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

scudetto pisze:Nie wiem jakie to wymierające pokolenie, bo się dobrze maskujesz . Muszę się opierać na domysłach, chociaż zawsze swoje pokolenie uważałem za wymierające .
Dobra, może nie wymierające, ale takie, które powoli zaczyna chorować na peselicę... :lol:
Gary pisze:A ja to co? U siebie stawiam przecinki, nawet u innych mi się zdarza jak widzę.
Widzę, że kolega niedopieszczony. :wink:
Zatem nie zwlekam już dłużej i upewniam Cię, iż nie trzeba jastrzębiego oka, by dostrzec, że ktoś tu niestrudzenie usuwa nieprawidłowe bądź dostawia brakujące ptaszki, ogonki i inne takie tam.
I akurat w tej sprawie popieram akcję "Niewidzialna ręka", dziękuję i proszę o więcej! :giv_hrt:
Dredy górą!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Potrzeba restrykcyjności zasad na forach

Aurelius pisze:
YOGItheBEAR pisze: (...)
P.S. Do przyjaciół... Moskali. Błędy zapisane kapitalikami zostały popełnione celowo, więc usilnie upraszam o ich nie moderowanie, (...)
A czy czasem "nie" z rzeczownikami tzw. odczasownikowymi, nie piszemy łącznie? ;) Czyli będziemy mieli: "niemoderowanie", zamiast "nie moderowanie"?
Może... jestem dysgraficznym dyslektykiem-grafomanem, więc bardzo możliwe. Nie czepiaj się. Kropki byli? Byli. Ogonki byli? Byli. To władza się nie czepnie.

Ważny jest przecież kolor trawnika,
Żeby odciął się od krawężnika...
:twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Potrzeba restrykcyjności zasad na forach

YOGItheBEAR pisze:Może... jestem dysgraficznym dyslektykiem-grafomanem...
Zostawmy tylko to ostatnie, to zdecydowanie się zgadza i pasuje mi do kwietnika :D .
Resztę wspaniałomyślnie można Ci darować :P ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Vi, mam skrytą nadzieję, że to nie miał być złośliwy przytyk, bo wówczas musiał bym uznać jego poziom za żenująco niski. A w ogóle - to czemu odpowiadasz z miejsca na wszystkie moje posty? Tęsknisz? Śledzisz byłego kolegę? Nabijasz posty przed następnym TFem? Czy może to... nie wiem. Spokojnie. Nie zabłądzę. Na wszelki wypadek jednak w sobotę będę uważał schylając się po piłki... :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

W sumie przykre, że piszesz "byłego kolegę". Ja Cię mam za aktualnego ...
No ale i to jakoś przeżyję, gruboskórny jestem ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Aktualnych się nie śledzi, a opcji było kilka, więc... chyba się czepiasz. I oczywiście bezwzględnie korzystasz z okazji do nabicia sobie licznika... Ale... cieszy mnie ten przejaw Twojej troski...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

YOGItheBEAR pisze: bo wówczas musiał bym uznać jego poziom
No wiesz, takie rzeczy w takim wątku... :rolleyes:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Potrzeba restrykcyjności zasad na forach

YOGItheBEAR pisze:(...) jestem dysgraficznym dyslektykiem-grafomanem, więc bardzo możliwe. Nie czepiaj się. Kropki byli? Byli. Ogonki byli? Byli. To władza się nie czepnie.
:!c-here!:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

YOGItheBEAR pisze:Aktualnych się nie śledzi, a opcji było kilka, więc... chyba się czepiasz. I oczywiście bezwzględnie korzystasz z okazji do nabicia sobie licznika...
Zastanawiałem się już kiedyś, co z tym formalnie można zrobić i doszedłem do wniosku, że trzeba w regulaminie dodać, że moderatorzy i admini łapią się na TF bez względu na liczbę postów (w jakimkolwiek okresie rozliczeniowym). Może to niektórych by uspokoiło? rotfl
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

TomPL pisze:
YOGItheBEAR pisze:Aktualnych się nie śledzi, a opcji było kilka, więc... chyba się czepiasz. I oczywiście bezwzględnie korzystasz z okazji do nabicia sobie licznika...
Zastanawiałem się już kiedyś, co z tym formalnie można zrobić i doszedłem do wniosku, że trzeba w regulaminie dodać, że moderatorzy i admini łapią się na TF bez względu na liczbę postów (w jakimkolwiek okresie rozliczeniowym). Może to niektórych by uspokoiło? rotfl
No patrz, a ja słyszałem, że admini i moderatorzy łapią się bez względu na liczbę postów, ale póki łapią się i tak, to nie ogłaszamy tego, żeby nie prowokować najazdu pieniaczy. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Może dodać zapis o wykluczeniu funkcyjnych po przekroczeniu liczby postów powyżej "średnia + 3 x odchylenie standardowe". Uwali tylko jednego, dwóch, którzy i tak odpadają w pierwszych rundach... :lol:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Tak offtopowo, bo dawno nie zaglądałem na forum, a widzę, że zmiany nastąpiły we Władzy. No niby nic szczególnego - modem, adminem bywa się, a nie jest. Nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie to, że nie sposób nie odnieść wrażenia, że nie nastąpiło to w jakieś przyjaznej atmosferze. A i pewne niesmaki pozostały. ;)
Aż strach pomyśleć, do jakich burzliwych obrad i dyskusji musiało dochodzić na tym Waszym ukrytym sowieckim forum :)
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Aurelius, nie wiem o czym piszesz... :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Aurelius pisze: Aż strach pomyśleć, do jakich burzliwych obrad i dyskusji musiało dochodzić na tym Waszym ukrytym sowieckim forum :)
Nie ma nic gorszego jak jednomyślność. Tylko różnica zdań o ile nie wykopuje rowu podziału i nie przekształca się w podziały osobiste przysłaniając resztę, prowadzi do rozwoju.
Yogi pozwala sobie na żarty wobec Vivida i odwrotnie na tym samym poziomie uszczypliwości jak wcześniej, ja wobec Vidzia i odwrotnie, bo nadal się kumplujemy, a jedynie różniła nas ocena forumowej rzeczywistości.
Dla rozwoju tego forum od tego czyja ta wizja jest realizowana, dużo ważniejsze jest aby była spójna, stąd takie miękkie wyjście.
Poza tym Ja i podobnie moi koledzy doceniamy uroki obecnej własnej pozycji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Gary pisze:
TomPL pisze:
YOGItheBEAR pisze:Aktualnych się nie śledzi, a opcji było kilka, więc... chyba się czepiasz. I oczywiście bezwzględnie korzystasz z okazji do nabicia sobie licznika...
Zastanawiałem się już kiedyś, co z tym formalnie można zrobić i doszedłem do wniosku, że trzeba w regulaminie dodać, że moderatorzy i admini łapią się na TF bez względu na liczbę postów (w jakimkolwiek okresie rozliczeniowym). Może to niektórych by uspokoiło? rotfl
No patrz, a ja słyszałem, że admini i moderatorzy łapią się bez względu na liczbę postów, ale póki łapią się i tak, to nie ogłaszamy tego, żeby nie prowokować najazdu pieniaczy. rotfl
Jeśli już plotkujemy, to ja słyszałem, że istnieje niepisany obyczaj, że admini/moderatorzy na TF odpadają w pierwszych rundach by mogli jak najszybciej wrócić do garów, tzn. do moderowania forum. Tylko czy teraz, gdy Gary jest moderatorem, ten obyczaj sie utrzyma?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Nie wiem czy był obyczaj, że "wszyscy"... Jednego zawsze zostawialiśmy. I to tego właściwego jednego. Może teraz Jacek ma parcie na przewracanie kiełbasek i wypchnie "najmniejszego... Idź przodem, niech wiedzą, że mamy pokojowe zamiary..."
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z4qd8dpkqyA[/youtube]

PitS... jedziesz tu Heglem o tezie, antytezie i syntezie... Wiem, że Marks oparł na tym teorię walki klas, ale... Jak mnie znasz, to ja osobiście odnajduję analogie raczej do innego etapu rozwoju socjalizmu... :lol: Choć rzeczywiście, jeśli nadbudowa odrywa się od bazy, to nadbudowa musi pęknąć... tak to było? ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Wiem, że już raz to wrzucałem, ale widać trzeba się powtórzyć. Z piosenek Kultu to do TF-a najlepiej pasuje ta:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oC0EdmLvBrw[/youtube]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

Może ktoś by posprzątał w tym temacie... :tired:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

A ja myślałem, że to czary,
Że z postów łakną ofiary...
A to był Gary,
To Gary...
Kryj, się kryj...
:lol:

Hohvar - no wiesz... taki niewinny mikro-spamik, prawie na temat. Rzucaj się jak więksi śmiecą... :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Poprawność językowa - ortografia, pisownia etc.

YOGItheBEAR pisze:hohvar - no wiesz... taki niewinny mikro-spamik, prawie na temat. Rzucaj się jak więksi śmiecą...
Chyba grubsi? :wink:

A ja jestem w takiej prostracji, że chyba zaraz szpagat zrobię...
Bo z jednej strony, mają chłopaki własną piaskownicę do śmiecenia nt. TF-a :wink: ,
a z drugiej podnoszą oglądalność naszego niepopularnego i nudnego wątku, co też ma swoją wartość.
Jak żyć?

No dobra, piszta, co chceta, tylko byków tu nie walta. :D
Dredy górą!

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”