Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Kario pisze:. Z konta rodzica można wysyłać zwolnienia 5 min przed daną lekcją.
Hm... Wiesz, jakie to daje możliwości :twisted: ?
Nie no, generalnie ze wszystkim się zgadzam, ale w zasadzie teraz już nawet nie ma co się w to bawić - za miesiąc mam testy, po testach i tak prawie nie będę chodził do szkoły, więc... ;).
Przyszłe pokolenia w naszej szkole ;) będą miały już tylko elektroniczny dziennik. Ciekawe jak to wypadnie, bo mimo wszystko nie wszyscy starsi nauczyciele dobrze sobie u nas z tym radzą :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Fejsa założyłem po to, by móc mieć kontakt z osobami, gdzie telefon i SMS nie wystarczą. Jak się okazało, że nie jest możliwe usunięcie konta, to już się wściekłem. Nie lubię takich sytuacji. Poza tym sama polityka FB jest dla mnie wątpliwa. Inna rzecz, że w zasadzie to jedyne medium, gdzie można i mieć kontakt z przyjaciółmi, jak i móc otrzymywać świeże wiadomości z okręgu swoich zainteresowań. Czy to zespoły, sport itp. Coś za coś :).
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Mazzakollo pisze:
Kario pisze:. Z konta rodzica można wysyłać zwolnienia 5 min przed daną lekcją.
Hm... Wiesz, jakie to daje możliwości :twisted: ?
Nie no, generalnie ze wszystkim się zgadzam, ale w zasadzie teraz już nawet nie ma co się w to bawić - za miesiąc mam testy, po testach i tak prawie nie będę chodził do szkoły, więc... ;).
Przyszłe pokolenia w naszej szkole ;) będą miały już tylko elektroniczny dziennik. Ciekawe jak to wypadnie, bo mimo wszystko nie wszyscy starsi nauczyciele dobrze sobie u nas z tym radzą :D.
Daje duże możliwości ;-P . Faktycznie w twoim przypadku już się nie opłaca. Starsi nauczyciele to i tak będą wpisywać oceny do swojego osobistego kalendarza (nie ufają technologiom), a nieobecności wpisywać w domu. Szkoda, że moja przygoda z librusem kończy się za jakiś miesiąc ;( , ale z pewnością będę go dobrze wspominać.
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Jeśli chodzi o ewidencjonowanie ocen, to nie łudźcie się, że będzie to tylko online. W przypadku awarii systemu czy serwerów musi inna forma archiwizacji. To już nawet jeszcze za mnie, gdy technologia wchodziła dopiero, to i tak nauczyciele mieli obowiązek, by oceny archiwizować gdzie indziej, niż w dziennikach. Same komputery miały sprawić, że będzie mniej papierkowej roboty, ale tak naprawdę dołożyły kolejne. Tak jest wszędzie :). Nie raz, czy nie dwa zdarzało się, że uczniowie kradli i palili dzienniki, bo np. były jakieś zagrożenia. W takim przypadku trzeba udokumentować, że dane oceny miały miejsce.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Tzw. twarda kopia była i do tej pory jest. I bynajmniej nie jest to kalendarzyk nauczyciela.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

El Diablo pisze:Tzw. twarda kopia była i do tej pory jest. I bynajmniej nie jest to kalendarzyk nauczyciela.
Może i jest, ale sami nauczyciele się tym zajmują. Może dyrekcja zajmuje się archiwizacją ocen, ale na pewno nie papierowych dzienników. U nas w szkole jest tylko e-dziennik.
ED, nasza szkoła jest inna i nauczyciele używają kalendarzy czy innych notesów. ;-P
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Kario pisze:Może i jest, ale sami nauczyciele się tym zajmują. Może dyrekcja zajmuje się archiwizacją ocen, ale na pewno nie papierowych dzienników.
Skąd masz taką pewność :)? Kiedyś pamiętam, nie wiem jak teraz jest, że dzienniki były przechowywane ileś tam lat po skończeniu szkoły danych roczników. To według prawa jest dokument urzędowy :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Na Uczelni też mamy twarde kopie. Jest USOS ale i tak się protokoły z ocenami drukuje. O normalnych indeksach nie wspomnę.

Choć podobno papierowe indeksy mają być zlikwidowane, nie wiem tylko kiedy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Się chodzi do szkoły, to się wie. :wink: A tak na poważnie u mnie w szkole librus jest 4 rok. Tylko w pierwszym roku było z tym zamieszanie, było mnóstwo papierkowej roboty.
A skąd to wiem? Rozmawia się z nauczycielami, przecież można mieć z nimi dobre relacje, porozmawiać na różne tematy.
Oceny może po prostu importują do "szkolnej bazy danych" i niekoniecznie musi to być dziennik papierowy, ewentualnie można wydrukować.
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Kario pisze:...niekoniecznie musi to być dziennik papierowy, ewentualnie można wydrukować.
A więc papierowa kopia jest. I nie ma znaczenia czy wpisują ją nauczyciele ręcznie czy drukują.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

El Diablo pisze:
Kario pisze:...niekoniecznie musi to być dziennik papierowy, ewentualnie można wydrukować.
A więc papierowa kopia jest. I nie ma znaczenia czy wpisują ją nauczyciele ręcznie czy drukują.
To ja się jeszcze jutro zapytam jak to jest dokładnie. Skoro temat tak interesujący.
Ale nie wyobrażam sobie studiowania bez indeksu. Jest to związane z całą kulturą i tradycją uczelni wyższych.
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Eee tam, indeks jak indeks. Książeczka... po 3-cim przestałem już liczyć. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Kario pisze:Ale nie wyobrażam sobie studiowania bez indeksu. Jest to związane z całą kulturą i tradycją uczelni wyższych.
Też tak myślałem do czasu gdy musiałem stać 4h tylko i wyłącznie po wpis. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

wyczesany pisze:Też tak myślałem do czasu gdy musiałem stać 4h tylko i wyłącznie po wpis. :P
Mnie bardziej dobijało jak po tych 4h czekania okazywało się że oceny nie pokrywają się z systemem. ;)

Poza tym nie oszukujmy się. Indeks jako dokument jest niewiele warty. Liczy się to co Ci wpiszą w protokole. Ja miałem ocenę w indeksie, gdy pojawiłem się na następnym semestrze okazało się iż chcieli mi dać warunek bo tej oceny nie było w systemie. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

wyczesany pisze:
Kario pisze:Ale nie wyobrażam sobie studiowania bez indeksu. Jest to związane z całą kulturą i tradycją uczelni wyższych.
Też tak myślałem do czasu gdy musiałem stać 4h tylko i wyłącznie po wpis. :P
A jak inaczej ów nauczyciel miał ci pokazać swoją wyższość? Nie umiał wiedzą na zajęciach, albo miał za duże ego, aby tylko to wystarczyło, więc się trochę wystałeś. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

PitS pisze:
wyczesany pisze:
Kario pisze:Ale nie wyobrażam sobie studiowania bez indeksu. Jest to związane z całą kulturą i tradycją uczelni wyższych.
Też tak myślałem do czasu gdy musiałem stać 4h tylko i wyłącznie po wpis. :P
A jak inaczej ów nauczyciel miał ci pokazać swoją wyższość? Nie umiał wiedzą na zajęciach, albo miał za duże ego, aby tylko to wystarczyło, więc się trochę wystałeś. :]
Są i takie przypadki, ale w tym, który miałem na myśli był to skutek zbyt dobrego serca prowadzącego. Zamiast wyznaczyć sztywne terminy- na przedostatnich zajęciach oddajemy projekty i bronimy ich, a na ostatnich mamy wpisy, prowadzący zgodził się, żeby ludzie oddawali i bronili projekty na ostatnich zajęciach, a wtedy zawsze wpadnie kilka(naście) osób z innych grup. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

wyczesany pisze:
Kario pisze:Ale nie wyobrażam sobie studiowania bez indeksu. Jest to związane z całą kulturą i tradycją uczelni wyższych.
Też tak myślałem do czasu gdy musiałem stać 4h tylko i wyłącznie po wpis. :P
Kontynuując ten delikatny OT, powiem- dokładnie. :D Ja też tak myślałam do czasu, kiedy manewry, które musiałam wykonywać żeby wziąć wpis przekraczały pojęcie... każde. :P U mnie na wydziale studenci, którzy rozpoczynali naukę rok temu, w ogóle nie doświadczyli indeksów. Starsze roczniki nie posiadają w/w od tego roku i DZIĘKI BOGU. Fajnie mieć na pamiątkę indeks, a w nim parę lat studiów, ale już zdecydowanie podziękuję. ;)
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Od razu OT, przecież Librus to taki portal, który służy do kontaktu nauczycieli z uczniami. Bo jakby uczniowie mogli do siebie pisać, to serwer by nie wytrzymał. Dobrze, że przy takiej ilości zwolnień się nie wiesza. :wink:
Nie ma indeksów, to ja nie idę na studia! rotfl
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
fusette
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:26

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Co do tych systemów na uczelni to zazdroszczę wam. Indeks owszem fajna pamiątka, ale jak trzeba było czekać na wpis kilka godzin, bo wykładowca się spóźnił/miał wykład na innej uczelni/nie przyszedł w ogóle, albo użerać się z panią w sekretariacie która chyba nawet nie wiedziała że żyje to zdecydowanie fajnie nie było.

Co do portali społecznościowych to Twitter czy Facebook fajna rzecz, pozwala mieć wszystkie interesujące wiadomości czy grupy w jednym miejscu. Na FB odnalazłam sporo dawnych znajomych, których z czasem zweryfikowałam. Bardziej czytam innych, niż sama coś wysyłam. Do sieci rzadko wrzucam jakieś informacje czy zdjęcia(szpieg nie śpi :D). Jak ktoś jest z daleka to wyślę e-mailem czy zadzwonię, a z bliska wolę się spotkać i pogadać twarzą w twarz.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Portale Społecznościowe - opinie, dyskusje

Indeks - kiedyś myślałam, że to ciekawa pamiątka, ale ostatnio znalazłam gdzieś w jakimś pudle i najpierw tak - materdeju, ale zdjęcie :wink: , potem przejrzałam oceny, policzyłam poprawki i się zdołowałam, następnie nie mogłam się nadziwić, że miałam takie i takie przedmioty, bo ich zwyczajnie nie pamiętałam, a na koniec doznałam szoku jak przeczytałam temat pracy licencjackiej O_O rotfl .

A na temat - kiedyś czytałam ciekawy artykuł jak to portale typu nk czy fb są przeczyną wielu rozwodów i rozstań. Szczególnie nasza klasa, gdzie tatusiowie odnajdowali swoje pierwsze miłości itd. czy umawiali się na niewinną kawę ze swoimi koleżankami z ławek. Na początku się z tego śmiałam, ale tak obserwuję i muszę przyznać, że takie portale są naprawdę dobrym miejscem dla starszych, samotnych osób. Znam kilka takich, które właśnie w podeszłym wieku nagle przyprowadzają do domu kolegę/koleżankę z ławki, którego/którą odnajdują na naszej klasie :wink: .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”