abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

MagKor pisze: Tenis to poniekąd sport siłowy. Nie zgodę się Wami, że (do)rosły mężczyzna amator nie ma szans z 16letnią juniorką.
Nie musisz. Byłem kiedyś świadkiem meczu 16 letniej Domachowskiej i byłego mistrza Polski w deblu, kawał silnego chłopa, chyba trzy lata po zakończeniu kariery. Wygrał 7:6.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

abaszydze pisze:
MagKor pisze: Tenis to poniekąd sport siłowy. Nie zgodę się Wami, że (do)rosły mężczyzna amator nie ma szans z 16letnią juniorką.
Nie musisz. Byłem kiedyś świadkiem meczu 16 letniej Domachowskiej i byłego mistrza Polski w deblu, kawał silnego chłopa, chyba trzy lata po zakończeniu kariery. Wygrał 7:6.
No właśnie, w deblu. Ja byłam świadkiem meczu singlowego Matkowskiego na zeszłorocznym PD Polska-Białoruś i no cóż... nie wykluczam, że przegrałby z 16-letnią Domachowską. Debel to zupełnie inna gra, a rozumiem, że mówimy o pojedynkach singlowych. Jakim deblistą jest chociażby Nr 1 ATP? (Djokovic najwyżej koło 140 miejsca w rankingu deblistów) a jakim singlistą wspomniany wyżej Matkowski? Często nie ma to wzajemnego odniesienia. Co innego jeśli wspomniany były mistrz Polski w debla był również świetnym singlistą (Frystenberg np. swego czasu był chyba nr 1 w Polsce), no to wówczas zwracam honor.
Nie mówię, że wspomniana 16 NIE MOŻE wygrać lub nawiązać walki z amatorem, byłym mistrzem Polski w deblu or sth, ale nie uważam, że przyzwoicie grający, silny i trafiający w kort amator jest bez szans.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2013, 12:57 przez MagKor, łącznie zmieniany 1 raz.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

MagKor, to był bardzo dobry tenisista, były zawodnik kilka lat po zakończeniu kariery i ledwie wygrał z 16-latką. Ty jesteś pewna, że masz pojęcie o czym piszesz?
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

abaszydze pisze:MagKor, to był bardzo dobry tenisista, były zawodnik kilka lat po zakończeniu kariery i ledwie wygrał z 16-latką. Ty jesteś pewna, że masz pojęcie o czym piszesz?
Tak.

Jestem również pewna, że nie zapoznałeś się z regulaminem, jak również ze słownikiem, bo najwyraźniej nie rozumiesz słowa "dyskusja". Cytując:
1. Szanujemy siebie nawzajem
Nie obrażaj innych Forumowiczów. Dyskutuj z poglądami i opiniami, a nie oceniaj innych. Pamiętaj, że to, jak się wypowiadasz, świadczy w pierwszej kolejności o Tobie, a winę za niewłaściwe zrozumienie komunikatu ponosi przede wszystkim jego nadawca.
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

MagKor pisze:
abaszydze pisze:MagKor, to był bardzo dobry tenisista, były zawodnik kilka lat po zakończeniu kariery i ledwie wygrał z 16-latką. Ty jesteś pewna, że masz pojęcie o czym piszesz?
Tak.

Nie jest to żadne obrażanie, po prostu uważam, że nie znasz tematu.
MagKor pisze:bo najwyraźniej nie rozumiesz słowa "dyskusja".

Też mógłbym to uznać za obraźliwe, ale po co się wygłupiać.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Koleżanka przedstawiła swoją opinię bazując o swoje doświadczenia o których napisała wyżej.
Kolega ma odmienną opinię, która opiera się na sytuacji, którą również opisał wcześniej.

Tak więc proszę zrezygnować z personalnych wycieczek w tym stwierdzeń pokroju "nie znasz się". :]
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Sam tytuł już domyślnie sugeruje "małą burzę".

Zakładając, że i facet i baba grają na tym samym wyczynowo technicznym poziomie - są zawodnikami - kobieta ma małe szanse, graniczące z nikłymi.

Jeśli jednak zaczniemy "mieszać" w zestawianych danych, to uzyskamy wynik taki, jaki chcemy żeby był.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

widget pisze:Zakładając, że i facet i baba grają na tym samym wyczynowo technicznym poziomie - są zawodnikami - kobieta ma małe szanse, graniczące z nikłymi.
Dokładnie tak, jeśli np. postawimy przeciwko sobie nr 1 ATP z nr 1 WTA itd. to marne szanse dla WTA, ale jeśli zaczniemy kombinować - 16letnia Domachowska i emerytowany amator to już może być różnie, moim zdaniem im większa kombinacja tym trudniej jednoznacznie wskazać wygranego.
Można zrobić eksperyment na TF - może emerytowana Domachowska da się zaprosić na pojedynek z czynnym amatorem :wink: ?
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

MagKor pisze:Tenis to poniekąd sport siłowy. Nie zgodę się Wami, że (do)rosły mężczyzna amator nie ma szans z 16letnią juniorką. Dwie tylko sprawy: warunki fizyczne wspomnianych amatora i juniorki + poziom jego gry. Uważam, że nawet zakładając, że jest to juniorka nr 1 w Polsce (która nigdy nie była facetem i naprawdę ma 16 lat :D), może ponieść porażkę z przyzwoicie grającym amatorem, który ma trochę siły i po prostu trafia. Regularność to nie będzie argument wobec jego siły w ataku i jej braku sił na jego odparcie. Co innego seniorki, które są "przygotowane" na taką moc :D, grają sparingi z mężczyznami etc. "Jakieś" przygotowanie + myślenie na korcie = zwycięstwo- nad amatorem rzecz jasna. Wówczas zgodzę się, że amator może nie mieć szans z pierwszą setką WTA.
MagKor, niestety ale kula w płot - nie widuję na kortach trenujących zawodniczek w wieku od 16-18 lat, które by nie trenowały z zawodnikami lub trenerami (oczywiście z prawdziwego zdarzenia, a nie "koszykarzy") i wiem co mówię, to jest ostre nawalanie piły z którym sobie radzą bez większego problemu. A kontrować też potrafią dobrze. :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

daroos pisze: MagKor, niestety ale kula w płot - nie widuję na kortach trenujących zawodniczek w wieku od 16-18 lat, które by nie trenowały z zawodnikami lub trenerami (oczywiście z prawdziwego zdarzenia, a nie "koszykarzy") i wiem co mówię, to jest ostre nawalanie piły z którym sobie radzą bez większego problemu. A kontrować też potrafią dobrze. :)
Każdy, to widział taką 16-tkę wie, że jest właśnie tak jak piszesz. Kilka piłek może udałoby się amatorowi ugrać, może gema. Na więcej nie ma szans. Oczywiście, mówiąc o amatorze, mam na myśli takiego, co się treningiem wyczynowym nie "zhańbił", a nie takiego, co status amatora zyskał po odbyciu określonej karencji :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Dwa razy grałem z zawodniczką top15 do lat 16 w Polsce. Oba spotkania wygrałem w dwóch setach, ale nie powiem, było ciężko. Przewaga psychiczna i kortowe cwaniactwo pomogło ;).
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Tylko tutaj mowa jest o amatorach, a nie o kimś kto serwuje prawie 200 km/h :), jak widzieliśmy na załączonym zdjęciu z dyplomu :).
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

hohvar pisze:
daroos pisze: MagKor, niestety ale kula w płot - nie widuję na kortach trenujących zawodniczek w wieku od 16-18 lat, które by nie trenowały z zawodnikami lub trenerami (oczywiście z prawdziwego zdarzenia, a nie "koszykarzy") i wiem co mówię, to jest ostre nawalanie piły z którym sobie radzą bez większego problemu. A kontrować też potrafią dobrze. :)
Każdy, to widział taką 16-tkę wie, że jest właśnie tak jak piszesz. Kilka piłek może udałoby się amatorowi ugrać, może gema. Na więcej nie ma szans. Oczywiście, mówiąc o amatorze, mam na myśli takiego, co się treningiem wyczynowym nie "zhańbił", a nie takiego, co status amatora zyskał po odbyciu określonej karencji :wink: .
Dokładnie. Szczerze mówiąc nie wiem skąd przekonanie, że siła uderzeń amatora zrobi jakieś większe wrażenie na 16-letniej juniorce. To są już wyrośnięte dziewczyny, które nieźle tłuką - pierwsze lepsze wideo z 15-latką. Nie wiem który amator wytrzymałby takie tempo wymian w dłuższej perspektywie. Regularność sprowadza się tutaj do powtarzalności uderzeń na wysokim tempie. Przeciętny amator jest w stanie zagrać na tak wysokich obrotach, ale tylko do czasu.
Poza tym, oprócz tego że tenis staje się co raz bardziej sportem fizycznym, nie da się ukryć że nadal pozostaje aspekt techniczny. Siła idzie z techniki, a ta jak wiadomo często kuleje wśród amatorów, więc tak bym nie przeceniała tych warunków fizycznych.

Zresztą, nie ma co porównywać, to jest inna liga. Kto grał przeciwko byłym zawodnikom/zawodniczkom (nawet bez specjalnych sukcesów), ten wie o co chodzi.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

zNei pisze:Dwa razy grałem z zawodniczką top15 do lat 16 w Polsce. Oba spotkania wygrałem w dwóch setach, ale nie powiem, było ciężko. Przewaga psychiczna i kortowe cwaniactwo pomogło ;).
Dokładnie tak samo. Grałem z dziewczyną, która była w top20 kadetek i wygrałem 6/3 6/4 oraz 9/6 i też zwycięstwo wynikało z cwaniactwa i przewagi psychicznej. Dlatego też nie zgadzam się z tym, co napisał Vivid:
Vivid pisze:Dobrze poukładana zawodniczka nie pozwala na baloniadę ...
Pisałem już o tym.
Albo inaczej, zgadzam się z tym, ale z zastrzeżeniem, że teraz nieliczne tylko zawodniczki są dobrze poukładane. Nawet w top5 kadetek czy top30 juniorek może być ktoś, kto ze mną przegra, a z JCz dostanie srogie baty, bo wszechstronność u tych dziewczyn kuleje. Sam sparuję od lat z zawodnikami i zawodniczkami w wieku od 12 do 18 lat i o ile z dziewczynami wystarczy przebijać i od czasu do czasu zagrać skróta, bo przy siatce krzywdy nie robią, ale za to człapią tak, że nawet średni skrót, przez faceta/chłopaka kończony z góry na dół, dziewczyna gra spod siatki, więc nie trzeba się martwić. Niestety, przygotowanie taktyczne dziewczyn jest słabiutkie, co zresztą widać nawet na poziomie WTA.

Co innego junior czy nawet kadet płci lepszej. Tu już jest ciężko. Z niezłym, ale nie rewelacyjnym kadetem wygrałem 4 lata temu seta, teraz z tak samo grającym gościem wygrałbym w dwóch ciężkich setach, ale już z czołówką tej kategorii bym walczył, ale przegrał, bo duża ilość uderzeń na wysokim tempie prędzej czy później zmusiłaby mnie do błędu. Albo w postaci zepsutej piłki, albo w postaci krótkiej wystawki. Oczywiście, doczekałbym się też wielu błędów, ale to mogłoby dać po 3 gemy w secie, może jakiś TB, gdybym pewnie serwował.

Tylko to, co napisałem powyżej ma zastosowanie do grającego pewnie i mądrze rywala. A wielu młodych graczy powinno oddać mi kilka gemów, lecz nie grają mądrze i pewnie, bo głupieją, gdy ktoś gra piłkę inną niż zawodnicza. Dlatego też znajomi trenerzy ustawiają mnie ze swoimi podopiecznymi na sparingi - wtedy taki młodziak może się przekonać, że mocniej nie znaczy lepiej i da się wygrywać inaczej. Wielu było takich, którzy pierwszy mecz gładko przegrywali, a potem wyciągali wnioski i po miesiącu wynik był odwrotny.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Gary pisze:Co innego junior czy nawet kadet płci lepszej. Tu już jest ciężko.
Czołówka juniorów poza zasięgiem nawet najlepszych amatorów (nie mówię tu o byłych zawodnikach po upływie karencji bawiących się w tenisa amatorskiego), ale z ich zapleczem możemy powalczyć. W kwietniu ubiegłego roku, jak zapewne Gary pamiętasz, bo grałeś w tym turnieju, na GPW pojawiło się dwóch juniorów Okęcia, plasujących się wtedy bodajże w czwartej "10" listy PZT do lat 18. Odpadli w drugiej rundzie, jeden złapał ze mną dwa gemy, drugi z Kacprem cztery. Mój rywal miał przewagę techniczną, nie mówiąc już o sile uderzenia (o takim serwisie i forhendzie mógłbym tylko pomarzyć), ale jak widać w tenisie jeszcze parę innych elementów się liczy. Wyraźnie zabrakło mu ogrania meczowego, sprytu, cierpliwości, a także umiejętności zmiany taktyki (a miał argumenty, choćby niezły wolej), gdy jedna nie przynosi skutku.
Nie miałem okazji grać przeciwko czołowym seniorkom, czy nawet juniorkom, ale z pewnością nie obawiałbym się ...
Mouila pisze:Nie wiem który amator wytrzymałby takie tempo wymian w dłuższej perspektywie.
... tempa wymian narzuconego przez zawodniczkę, bo w takie wymiany bym z nią po prostu nie wchodził (niech spróbuje tak zagrać ze slajsa ślizgającego się po korcie - powodzenia :wink: ). Ona też pewnie nie musiałaby się obawiać mojej siły uderzeń, czy tempa, więc o przebiegu gry zadecydowałoby ogranie meczowe, aktualna forma, spryt, przyjęta taktyka, znalezienie słabych punktów rywala/ki, nawierzchnia, piłki, itp. Obawiałbym się doświadczonej, ogranej turniejowo, trzymającej piłkę zawodniczki i żeby takiej stawić czoła sam musiałbym być w niezłej turniejowej formie. Z juniorkami byłoby łatwiej.
Zaintrygowaliście mnie tym tematem, muszę kiedyś spróbować. :)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Generalnie młodzi są trochę zestresowani jak mają grać ze starszymi. Jak skończyłem trenować to też grywaliśmy się z młodymi sparingi. W sumie było dość śmiesznie bo na treningach wyglądali nieźle ale jak przychodziło do gry z "dziadkiem" to się człowiek zastanawiał czy mu klona nie podstawili rotfl. Ale to są efekty ZEROWEJ pracy nad przygotowaniem mentalnym ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5wIK1otb-2E[/youtube]
Po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłem, że czuję się dyskryminowany. rotfl Gdybym był babą, to bym spokojnie miał jakieś punkty WTA, bo gorszy od tej z filmiku bym nie był (bodajże nr 737 w WTA . Obstawiam, że JCz albo Pio by ją zmasakrowali, a i ja bym wygrał (na mączce, na hardzie musiałbym potrenować, bo grałem chyba raz w życiu).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

Gary pisze:Gdybym był babą, to bym spokojnie miał jakieś punkty WTA, bo gorszy od tej z filmiku bym nie był (bodajże nr 737 w WTA .
Gary, nigdy nie jest za późno.. wiesz, zmiana płci, trochę silikonu na klatę i jedziesz do pierwszej setki WTA rotfl . Przy odrobinie szczęścia może byś nawet szlema wygrał jak Bartoli :::yay::: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

"4.0" to on ma chyba za bieganie, bo technicznie to ciężko się doszukać czegoś co jest jakoś w miarę poprawnie ułożone.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zawodniczki WTA vs Zawodnicy ATP

ppeter pisze:"4.0" to on ma chyba za bieganie, bo technicznie to ciężko się doszukać czegoś co jest jakoś w miarę poprawnie ułożone.
To tak jak u mnie. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Różności tenisowe”