Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wątek narciarski

Willy pisze: Poza tym po nartach boli mnie kręgosłup, ktoś z Was też ma podobnie?
Mnie też boli co mnie zdziwiło, ale kolegę mojego ortopedę już nie. Jamniki tak mają! :fugly:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

Willy pisze:Moje nogi niestety nie wytrzymywały zbyt dobrze, powody dwa: zbyt mało treningu biegowego (w moim wydaniu bardzo pomaga) i zbyt duża masa sprzętu i narciarza :wink:

Poza tym po nartach boli mnie kręgosłup, ktoś z Was też ma podobnie?
Narciarstwo to - podobnie jak tenis - sport tylko pozornie siłowy. Jedyne, co może usprawiedliwiać takie dolegliwości - i to też tylko częściowo - to fakt, że przez prawie cały dzień stoisz. Sama specyfika ruchu narciarskiego na obecnym sprzęcie (carv) nie powinna w żadnym razie tworzyć aż takich przeciążeń, żeby pojawiły się opisywane dolegliwości. Rozumiem ewentualny ból - czy raczej odrętwienie - przedniej strony ud od amortyzacji przy naprawdę szybkiej jeździe i związanych z nią ostrych hamowań. W praktyce jednak większość roboty odwalają za nas buty (siedzenie na językach) oraz profil desek (bujanie się przy skrętach). O ile się nie rwie techniki - naprawdę trudno sobie zrobić "kuku".
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Tak troszeczkę z innej beczki ale jak najbardziej w temacie głównym :) Jakie miejsca byście polecili na wyjazd w okresie ferii mazowieckich ? Wiadomo że w Polsce nie ma sensu, no chyba że chcemy postać w kolejkach a nie pojeździć.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

To zależy czego oczekujesz... Bardziej "niebieskiego", czy bardziej "czarnego". Ja ostatnio przez 3 sezony jeździłem do Altenmarkt/ZauchenSee/Flachau. Jest blisko. Na "rodzinny" wyjazd bomba, jest gdzie pojeździć, ale na ekstrem nie ma co liczyć. Ja bym to określił jako przyjemny ośrodek czerwono-niebieski.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

No właśnie potrzebuje miejsca na wyjazd rodzinny, może nie total oślej łączki, ale też nie tras gdzie jak to mój kolega określił jest non stop walka o życie. Fakt że jak zobaczyłem te jego trasy gdzie się walczy non stop o życie to ja bym moich chłopaków tam spokojnie puścił mimo że narty mają na nogach dopiero od 3 sezonów.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

To Altenmarkt/Zauchenzee/Flachau mogę Ci spokojnie polecić.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wątek narciarski

htb pisze:/.../ gdzie jak to mój kolega określił jest non stop walka o życie. Fakt że jak zobaczyłem te jego trasy gdzie się walczy non stop o życie ...
A dokąd on jeździ, że tak non stop walczy o życie ?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wątek narciarski

YOGItheBEAR pisze:To Altenmarkt/Zauchenzee/Flachau mogę Ci spokojnie polecić.
Byłem tam już chyba 5 razy i również mogę spokojnie polecić.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wątek narciarski

Smyk pisze:
htb pisze:/.../ gdzie jak to mój kolega określił jest non stop walka o życie. Fakt że jak zobaczyłem te jego trasy gdzie się walczy non stop o życie ...
A dokąd on jeździ, że tak non stop walczy o życie ?
Igra z prawdopodobieństwem prawda? :!:brv_cmn:!:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

YOGItheBEAR pisze:To Altenmarkt/Zauchenzee/Flachau mogę Ci spokojnie polecić.
I jeszcze jedno... Altenmarkt to siedziba główna takiej firemki... Jak jej tam było? Atomic Austria GmbH... :twisted: Jeśli myślisz o zakupach sprzętowych - nie warto wieźć drzewa do lasu... Modele z poprzedniego sezonu lub - jeśli gustujesz w bardziej wymagającym sprzęcie - lekko używane z InterSportu można kupić za bajecznie niskie pieniądze. Trzeba tylko umieć z nimi zagadać. Ludzie są bardzo otwarci i bardzo dumni z tego, że w ich miasteczku powstaje "najlepszy sprzęt narciarski jaki Ziemia widziała"... ;) InterSport z Zauchenzee do dziś mi życzenia na urodziny przysyła... :::loled:::
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Smyk pisze:A dokąd on jeździ, że tak non stop walczy o życie ?
Słowacja/Strebske Pleso. Gość jeździ od 7 lat na nartach więc tym bardziej mnie to zaskoczyło, bo górka nie jest jakaś strasznie trudna.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Wątek narciarski

htb pisze:Tak troszeczkę z innej beczki ale jak najbardziej w temacie głównym :) Jakie miejsca byście polecili na wyjazd w okresie ferii mazowieckich ?
Nakiska. Bardzo dobry resort. Polecam :::loled::: :::loled::: :::loled:::
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

yidam pisze:Nakiska. Bardzo dobry resort. Polecam :::loled::: :::loled::: :::loled:::
Bardzo dobry? Podejrzewam, że kanapy wyciągów nie są podgrzewane skoro nawet kopułek nie mają? U nas w europejskim soc-landzie nikt by na czymś takim nie usiadł... :::loled:::

P.S. Popatrzyłem na zdjęcia i wygląda sympatycznie... Prawie jak we Flachau, tylko te tandetne wyciągi... ;) Kiedyś tam do Was wpadnę... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Wątek narciarski

Jak się nie podoba to jeszcze jest Lake Louise.
Tyle, że ja się na nartach znam jak świnia na gwiazdach, więc zasugerowałem tylko to co znam.

Swoją drogą serdecznie zapraszamy!
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

Co do terenów narciarskich - naprawdę są piękne. Porównanie do Flachau nie miało im niczego ująć. W materiałach z Lake Louise szczególnie ujmują niesamowite tereny do off-track'u. Bawią mnie jednak wyciągi. Naprawdę wyglądają jak austriacki demobil, który po odsłużeniu swojego w Ischgl (ogromny, ciekawy, choć nieco przereklamowany), Lech albo innym Neustift, ląduje w naszych Tatrach... ;) A ponoć Kanada to bogaty kraj... ;)
Załączniki
Mjc4ODZh_thumb.JPG
Mjc4ODZh_thumb.JPG (33.83 KiB) Przejrzano 631 razy
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wątek narciarski

Witam,

Chciałbym prosić Was o poradę dot. dobrego serwisu narciarskiego, do którego mógłbym oddać swoje oraz syna narty na ostrzenie krawędzi, regenerację śliżgów oraz ogólną kontrolę wiązań przed sezonem. Temat ten był już poruszany przy okazji poprzednich sezonów, ale ponieważ mogą pojawiać się jakieś zmiany, to proszę o aktualną informację.

Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wątek narciarski

htb pisze:Fakt że jak zobaczyłem te jego trasy gdzie się walczy non stop o życie to ja bym moich chłopaków tam spokojnie puścił mimo że narty mają na nogach dopiero od 3 sezonów.
Jak nie boisz się chłopaków puścić do Strbskiego Plesa, to rzuć okiem na Stubaier Gletscher i Hochzillertal.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

Clapton pisze:Chciałbym prosić Was o poradę dot. dobrego serwisu narciarskiego, do którego mógłbym oddać swoje oraz syna narty na ostrzenie krawędzi, regenerację ślizgów oraz ogólną kontrolę wiązań przed sezonem. Temat ten był już poruszany przy okazji poprzednich sezonów, ale ponieważ mogą pojawiać się jakieś zmiany, to proszę o aktualną informację.
Clapton, od lat nie serwisuję nart tutaj, bo... szkoda desek. Słyszałem, że w Warszawie jest jeden serwis z... miesięczną kolejką, w którym nie niszczą boazerii. Jeśli jednak planujesz jechać np. do Austrii, to po prostu oddaj z rana pierwszego dnia narty do pierwszego z brzegu serwisu (ja jestem przywiązany do InterSportów, ale nie ma obliga). Zajmie im to ca. 30-45 minut, a narty będą jak nowe. Możesz im nawet patrzyć na ręce. Pamiętaj, że o ile w Warszawie znajdziesz paru prawdziwych narciarskich zapaleńców serwisowych, to nawet oni mają maksymalnie dwumiesięczny sezon. O Decathlonach i naszych InterSportach nie wspominam, bo wprawdzie dysponują niezłym sprzętem, ale są w "szlifowaniu desek" tak samo wprawni jak w "wiązaniu siatek na rakietach". :wink: W Alpach dla serwisantów "robienie nart" to jak wiązanie sznurowadeł. I kosztuje wcale nie jakoś dużo drożej (kilkanaście €).
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wątek narciarski

Dziękuję za odpowiedź. Niestety do Austrii się nie wybieram, chociaż o takim wyjeździe myślę już od 2-3 sezonów. Może jakoś się zbiorę w przyszłym roku.
Oddam narty do serwisu w moim ośrodku w Spytkowicach dokąd regularnie jeżdżę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wątek narciarski

Clapton pisze:Niestety do Austrii się nie wybieram, chociaż o takim wyjeździe myślę już od 2-3 sezonów. Może jakoś się zbiorę w przyszłym roku.
Ja jestem fanem Austrii. Jest tam wszystko to, czego potrzebuję. W tym roku wybieram się wprawdzie do Włoch, ale czynię to z ciężkim sercem i z przyczyn ekonomicznych (dzieci nie płacą :twisted: ). Dawno nie jeździłem w Polsce, ale to, co zapadło mi w pamięć, to przeciętna infrastruktura (ta się ponoć zmienia) i potworne kolejki. Nie wiem. Mam nadzieję, że już w styczniu będę miał szansę sprawdzić osobiście i będę pozytywnie zaskoczony...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Inne sporty”