Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Potrzeba oderwania się od obowiązków spowodowała, że zacząłem się przyglądać swoim zagraniom, niestety tylko serwis mam nagrany z odpowiedniej perspektywy. W związku z tym chciałbym prosić Was o porady jak poprawić to zagranie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uWYeoufA8ho[/youtube]
Tutaj to samo w zwolnionym tempie.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZJSUk3csXsA[/youtube]

Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Urośnij trochę to będzie lepiej. rotfl


:wink:
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Hmm, może lewa ręka bardziej do góry, ogólnie bardziej się rozciągnij ;-).
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Wyrzucaj nieco bardziej do przodu piłkę.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Logi ma rację, drabina zawsze się przyda, okno serwisowe większe ;).

A tak poważnie to ta sekwencja jest generalnie bardzo poprawna, żeby nie powiedzieć amatorsko wzorowa ;).
"Cierpisz" na typowy mankament amatora - niby wszysko jest, co ważne płynność, ale wszystko jest takie anemiczne. Nie ma dynamiki. Wyrzut z zasady jest powolny a płynny ale potem następuje kumulacja energii i eksplozja. U Ciebie prawie cały czas mamy tą anemię.
Ta "anemia" to wynik szczątkowego skrętu tułowia i pasa barkowego. Piłkę wyrzucasz poprawnie to i za nią wchodzisz ale to głównie pogoń za piłką a nie jednocześnie wynik odkręcania się z pleców i barków powodują mały wzrost dynamiki pod koniec.
Ty masz plecy prawie cały czas prostopadle do linii, może minimalny kąt tam jest, a zawodnicy potrafią ustawiać je nawet przy niektórych serwisach ... równolegle.
Ustawiasz zakroczną za wykroczną więc tym bardziej nie ma przeciwwskazań byś się dobrze nie mógł skręcić.
Gdybyś najpierw wypracował stabilny kąt 30 stopni, potem doszedł do 45, to by było OK.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Serwis masz OK, wiem co piszę :wink:.
Chyba chciałeś się nim pochwalić na forum po prostu. Dla lepszego efektu nagraj jeszcze forhend i też poproś o rady rotfl.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Dzięki za porady, postaram się przyswoić i zastosować. ;)
hohvar pisze:Serwis masz OK, wiem co piszę :wink:.
Chyba chciałeś się nim pochwalić na forum po prostu. Dla lepszego efektu nagraj jeszcze forhend i też poproś o rady rotfl.
Coś czuję, że w święta się przekonasz, że i bekhend mam dobry. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

wyczesany pisze: Coś czuję, że w święta się przekonasz, że i bekhend mam dobry. :D
Dzięki! Wiem gdzie grać rotfl.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

hohvar pisze:
wyczesany pisze: Coś czuję, że w święta się przekonasz, że i bekhend mam dobry. :D
Dzięki! Wiem gdzie grać rotfl
Nie dasz rady, będę się "skręcał" jak Vivid przykazał i jedynie asy będę serwował. :twisted:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Ale w co drugim ja będę serwować, proszę :wink:.
Co prawda niewiele to zmienia, ale zawsze to coś :?.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

hohvar pisze:Serwis masz OK, wiem co piszę :wink:.
Chyba chciałeś się nim pochwalić na forum po prostu. Dla lepszego efektu nagraj jeszcze forhend i też poproś o rady rotfl.

No właśnie. Doświadczyłem Twojego serwisu w wersji live podczas gierek deblowych, więc jako broń jest bardzo OK.

Natomiast z tegoż bardzo krótkiego doświadczenia pamiętam, że punkty traciłeś podczas rozgrywki, bo się gorzej ruszasz. W warunkach statycznych ładujesz mocną piłkę, ale w ruchu łatwo popełniasz niewymuszone błędy. Może warto temu aspektowi gry poświęcić więcej czasu?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Marcin_L pisze:Może warto temu aspektowi gry poświęcić więcej czasu?
Jak serwis będzie lepszy to nie będzie trzeba. :D Trochę poważniej, jasne, że warto, ale tak jak napisałem w pierwszym poście, tylko serwis mam nagrany w taki sposób, że widać wszystkie niedoskonałości. :) Pewnie w święta nagram resztę uderzeń.
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Nie denerwuj ludzi. Masz całkiem spoko serwis, chociaż na nagraniu wygląda jakbyś podawał na 70-80 % a nie na max. Chciałbym mieć taką formę ale jeszcze trochę pracy przede mną.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Rzeczywiście sekwencja dobrze ułożona, więc masz co dokładać dalej. Na pewno brakuje nóg, a dokładniej jednego z dwóch z najważniejszych w tenisie mięśni: łydek. (Drugi mięsień to pośladkowy). Ten brak zamyka Ci drogę do skrętu bioder i odbiera całą dynamikę, o której braku też już wspominali. Lekarstwo: skakanka. Oprócz skakanki możesz też od czasu do czasu sobie podskoczyć np. po punkcie. Niektórzy zawodnicy tak robią i nie jest to tylko reakcja związana z napięciem podczas meczu, ale pewna maniera, która też ich pozytywnie nakręca i animuje (przypomina o tym, że mają nogi). Dynamika też się pojawi jeśli będziesz dużo serwował. Jak sobie postawisz za cel np. 300 czy 400 serwisów, to sam zobaczysz, że zaczniesz przyspieszać, bo Ci się zacznie to nużyć. To ma i dobre i złe strony. Dobrą stroną jest to, że zaczynasz serwować dynamiczniej, a złą to, że zaczynasz popełniać błędy, bo zapominasz o szczegółach. Dlatego trzeba na zmianę trochę przyspieszać i znów wracać do powolnego, dokładnego wykonania ruchu. Na początek proponuję np. 6 wolnych serwisów i 2 mocne dopóki nie nauczysz się sam kontrolować. I jeszcze jedna rzecz: w całej sekwencji lekko łamiesz ruch. Chodzi mi o moment kiedy kończysz cofanie się do tyłu, a zaczynasz przenosić ciężar ciała do przodu unosząc przy tym ręce. Tu na samym początku jest lekka pauza - tak jakbyś kończył jeden ruch, a zaczynał drugi. Postaraj się nie zatrzymywać w tym momencie, ale przejdź płynnie z jednego do drugiego. Myślę, że po ok 6-8 tysiącach będzie poprawa. Do końca zimy powinieneś się wyrobić, więc na nowy sezon będzie jak znalazł.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Dzięki hitman za obszerną wypowiedź, mimo, że z kilkoma warunkami się nie zgadzam:
-wykonanie 300-400 serwisów, nie sądzę, żebym kiedykolwiek podczas jednego wyjścia na kort zaserwował więcej niż 200 razy, a już na pewno nie seriami po kilkadziesiąt serwisów (nie wiem czy kiedyś zaserwowałem więcej niż 25 razy pod rząd), nie chcę przeciążyć barku, rok temu nabawiłem się dość poważnej kontuzji której skutki odczuwałem jeszcze w sierpniu;
-6-8 tysięcy serwisów, aby odczuć różnicę, szczerze mówiąc to myślę w całej swojej karierze wykonałem niewiele więcej niż te 8000, za rzadko gram na punkty, a na korcie spędziłem w ciągu 8-9 lat około 620h, nigdy nie trenując konkretnego zagrania;
-wykorzystanie łydek... one pracują i to ciężko, niestety Ziemia za mocno mnie przyciąga. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Skakanka działa cuda. Serio. Wszyscy trenujący sporty dynamiczne do niej sięgają. A jak bark nie jest w 100% zdrowy to rzeczywiście nie ma co przemęczać.
Piotr Szyba.
Padzonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 sie 2011, 22:50

Re: Wyczes szuka problemu, czyli co poprawić w serwisie?

Tak mi się przypomniało.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aCEjAS8Ef8g[/youtube]

Taki mały tip.
NTRP 2.5
Dunlop Aerogel 4D 500 Tour

Wróć do „Technika, taktyka, trening”